Ялта - сонячне місто

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Ялта Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму.

Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Місто є адміністративним центром курортного регіону - Великої Ялти, у яку, крім Ялти, адміністративно входять м. Алупка, селища Гаспра, Гурзуф, Кореїз, Лівадія, Масандра, Симеїз, Форос й інші населені пункти.

Трохи історії. Територія сучасної Ялти була населена із древніх часів. Багато століть назад на рубежі нашої ери на тому місці, де тепер перебуває один з районів Ялти - Чехово, були невеликі таврійські поселення. Розкопки свідчать, що у період раннього середньовіччя на місці Ялти було вже досить велике поселення, яке у різних джерелах називалоcь по-різному - Джалитою, Ялитою, Каллитою, Ялтою. Перше згадування у письмових джерелах про Ялту відноситься до XІІ століття, де вона називається по-італійському Джалита, а також Ялта, і відзначена на картах того часу. Учені вважають, що назва міста походить від грецького слова "Ялос", що у перекладі означає берег.  Можливо стародавні греки, які подорожували Чорним морем, побачивши берег бухти, утворений двома мисами, дали назву цій землі?:)

Ялта Із 1475 до 1774 р Ялта входила у землі, що перебували у володінні турецького султана.  У  1783 році Крим був включений до складу Росії, тоді Ялта являла собою всього лише невелике рибальське селище із церквою.  Село стояло на мисі Іоанна, там, де тепер знаходяться будинки морського вокзалу та Клубу моряків.

С. П. Боткін перший висловив думку,  що м. Ялта і весь Південний берег - краща кліматична станція Росії для хворих туберкульозом.  За його порадою царська родина Романових купили для себе Лівадію.  Щоб бути ближче до царя, придворна знать теж стала будувати тут палаци і дачі.

Першою кам'яною будівлею Ялти була дзвіниця церкви Іоанна Златоуста на Полікуровському пагорбі, що піднімається над молом.  Після освячення дзвіниці у вересні 1837 р. вийшла найвища вказівка імператора про надання Ялті статусу міста.

У сімдесятих роках XІ сторіччя в центральній частині сучасної Ялти, між гірськими річками Учан-Су і Дерекойкою стали з'являтися приватні дачі, вілли, невеликі пансіонати. У 1875 році на набережній закінчується будівля величенної для того часу готелю "Росія". З відкриттям у 1873 році залізниці, яка з'єднала Севастополь і Сімферополь із центральною частиною Росії, Ялта та весь Південний берег Криму стають модним курортом російської аристократії.

Із 1920 р. почали організовуватися курортні установи. До літа 1921 р. у Ялтинському курортному районі працювало 18 санаторіїв на 2400 місць. У 1925 р. у колишньому царському маєтку Лівадія був відкритий перший селянський санаторій, а у підніжжя Ведмідь-гори розкинув перші намети піонерський табір "Артек".

Ялта дає величезні можливості для відпочинку. Це можливість забути повсякденну турботу і з головою зануритися у надзвичайну подорож з яскравими враженнями. Не відмовте собі у задоволенні відвідати знамениті визначні пам'ятки Ялти!

Лівадійський палац і паркЛівадійський палац і парк

Лівадійський палац - це найкрасивіший пам'ятник архітектури Криму. Тут знаходиться прекрасний Лівадійський парк. Відвідати ці місця потрібно обов'язково, якщо ви відпочиваєте у Ялті. Дуже давно на цьому місці серед густих лісів були великі галявини. Звідси і пішла назва Лівадія ("Лівадіон" із грецької означає "галявина"). У давні часи тут, імовірно, було грецьке селище. Перші палацові будівлі з'явилися лише у 40-х роках минулого сторіччя. У той же час був розбитий прекрасний парк на площі понад 40 гектарів. Все це належало графові Потоцкому. У 1860 році, коли маєток Лівадія став царською власністю, під керівництвом придворного архітектора Монігетті були побудовані два палаци, басейни, оранжереї, стайні. Центральна частина парку була значно перебудована. Із-за кордону привезли декоративні екзотичні рослини, які прикрасили парк. Дотепер із будівель Монігетті збереглися лише деякі служби та палацова церква.

Лівадійський палац і паркНа початку XІ століття землі в Лівадії належать генералові Ф.Ревеліоті - командирові Балаклавського грецького батальйону

Великий Лівадійський палац - колишня літня резиденція останнього російського імператора Миколи ІІ - головна визначна пам'ятка Ялти. Лівадійський архітектурно-парковий комплекс - ода з видатних пам'яток архітектурного і паркового мистецтва.

У 1911 році на місці розібраного старого палацу за проектом архітектора Н.П.Краснова (1865-1939) з інкерманського каменю був побудований білий палац у стилі італійського Відродження. Одночасно були споруджені палаци для придворних, численні служби, казарми для солдатів і козаків, які охороняли царську родину.

У Лівадійський палацовий ансамбль, крім Великого палацу, входять поштовий корпус, палац міністра двору барона Фредерікса, споруджені одночасно з палацом, палацова церква в ім'я Спорудження Чесного Хреста, побудована у 1872 р., та італійський дворик. До речі, ворота внутрішнього італійського дворика, як свідчить Н.П.Краснов, "італійської роботи, у 1750 р. вивезені з Верони", а не виготовлені уральськими майстрами, як стверджувалося у путівниках миулих років і розповідях екскурсоводів.

Лівадійський палац і паркУ 1920 році Лівадія була націоналізована. У 1925 р. у колишньому царському палаці був відкритий санаторій для селян, пізніше, в 1931 р., перетворений у кліматичний лікувальний комбінат. 4-11 лютого 1945 р., за три місяці до перемоги над гітлерівською Німеччиною, у Великому (Білому) залі палацу проходила Кримська (Ялтинська) конференція глав урядів трьох держав антигітлерівської коаліції - СРСР, США та Великобританії, на якій були прийняті "Декларація про звільнену Європу", рішення про створення ООН й інші документи, які мали доленосне для світу значення.

Під час роботи конференції у палаці була резиденція президента Сполучених Штатів Америки Ф.Рузвельта.

При вході у палац вас зустрічають колони із блакитно-білого мармуру, прикрашені художнім різьбленням по камені. Крім того, у палаці ви відвідаєте 58 кімнат, які обробляли кращі майстри.

Прямо за Лівадійським палацом знаходиться Сонячна стежка, довжиною 6,5 кілометрів. Ця стежка була призначена винятково для прогулянок царських осіб.

Нікітський ботанічний садНікітський ботанічний сад

Майже двісті років існує Нікітський ботанічний сад (багато хто помилково  називає його "Нікітинським", але це не вірно!). Нижче селища Нікіта, тепер Ботанічне, відомий ботанік Християн Стевен, отримавши освіту у Петербурзі, заклав основи ботанічного саду, що згодом став зеленою скарбницею, відомою більш ніж у 50 країн світу.

Як уже говорилося, цей найстарший науковий заклад Криму був заснований у вересні 1812 року російським вченим-ботаніком Християном Стевеном. Сьогодні гордість Нікітського ботанічного саду становить дендрологічний парк, де є понад 1.700 різновидів і форм деревних і чагарникових порід, зібраних із усіх континентів світу. Нікітський ботанічний сад - одна з визначних пам'яток Великої Ялти, природний музей, унікальна наукова установа, хранитель рідкісних зразків рослинного світу всіх субтропічних регіонів планети. Тут зібрані найбільші колекції субтропічних, горіхоплідних і технічних культур, рідкісних, зникаючих й ендемічних.

Нікітський ботанічний сад

В парке высажено свыше 600 форм и сортов цветочных и около 250 видов оранжерейных растений. У моря разместилась крупнейшая в мире сортовая коллекция роз, в которой насчитывается около 1.600 отечественных и иноземных сортов.

У парку висаджено понад 600 форм і сортів квіткових і близько 250 видів оранжерейних рослин. Біля моря розмістилася найбільша у світі сортова колекція троянд, у якій налічується близько 1.600 вітчизняних та іноземних сортів.

Гордістю саду є арборетум, у якому зібрано близько 1.900 видів і форм дикорослих дерев і кущів, завезених із усіх куточків земної кулі. Сьогодні вчені саду працюють над вивченням світових рослинних ресурсів, успішно займаються селекцією.

Заповідник "Мис Мартьян"

На східному краю ялтинського амфітеатру розташований державний заповідник "Мис Мартьян". Він знаходиться у безпосередній близькості від знаменитих паркових насаджень Нікітського ботанічного саду, наукові співробітники якого ведуть тут дослідження. Протягом  майже двох кілометрів уздовж берега моря збереглася невелика ділянка реліктового лісового ландшафту середземноморського типу.

Заповідник "Мис Мартьян"Площа заповідника - близько 120 га і стільки ж акваторії. Учені Саду виявили на мисі Мартьян більше 500 видів вищих рослин, з них 14 ендемічних.

На мисі Мартьян збереглася ділянка колишнього ялівцевого лісу. Окремі старі дерева ялівця високого досягають 7-10 м висоти. Є і чагарникові, і сланкі форми. Ялівець не утворює тут чистих заростей, він майже всюди росте у співтоваристві з дубом пухнастим, суничником дрібноплідним, кеговим деревом й іншими рослинами, які добре пристосувалися до сильних прибережних вітрів. У нижньому ярусі підліска великі зарості утворюють вічнозелені чагарники: ладанник кримський, вязель емеровий, жасмін кущовий, іглиця понтійська.

Мис цікавий не тільки унікальною рослинністю. Своєрідний і його обривистий берег, що піднімається на 50-75 м над рівнем моря. У цих природних залисинах неважко встановити, що основу мису утворюють верхньоюрські вапняки, які перемістилися сюди з боку Нікітської яйли. Із продуктів вивітрювання формуються червоно-бурі ґрунти, що нагадують тропічні червоноземи. Улітку в ялівцевому лісі мало тіні, повітря сильно нагріте, відусіль доноситься голосний спів цикад. Такий цей унікальний пам'ятник древньої кримської природи.

Прилегла до мису Мартьян 500-метрова смуга акваторії Чорного моря також є заповідною.

"Поляна казок"Музей під відкритим небом "Поляна казок"

Це незвичайний музей під відкритим небом, де на затишних лісових галявинах серед дерев, на пагорках і біля озерець розташувалися персонажі народних казок - скульптури, виконані професіоналами-майстрами та народними умільцями. Біля входу в музей відвідувачів зустрічає "богатирська застава", де день і ніч несуть свою службу, охороняючи спокій мешканців галявини, "тридцять витязів прекрасних". А за ними починає розповідати казки добрий, усміхнений кіт. Ідучи лісовими стежками, милуючись прекрасною природою, поринаєш у чарівний світ народного фольклору, де завжди тріумфує справедливість і добро перемагає зло. Тут знайомі з раннього дитинства троє поросят і три ведмеді, добра Оленка із братиком Іванчиком, зла Баба Яга та пустун Буратіно, прекрасна Білосніжка в оточенні смішних гномиків і багато інших героїв казок. У куточку байок - криловські Мавпи, Ворона, музичний Квартет. Начебто  зійшли з екрана й оселилися назавжди на Галявині милий Чебурашка, добрий Віні-Пух, крокодил Гєна. Тут і терем-теремок з його веселими мешканцями, і хатинка на курячих ніжках із злою господаркою.

"Поляна казок"Майже всі скульптури виконані народними умільцями методом флоризму, коли співавтором стає як би сама природа та майстер "вгадує" образ своєї роботи у кривих пеньках, вигадливих переплетеннях корінців, вигнутих гілках, порізаній корі дерев. Про любов до природи і неабиякому вмінні побачити незвичайне у простому і повсякденному свідчать аплікації, тобто  картини, складені з різних матеріалів, знайдених у лісі, - корінь, моху, сухих гілок, наростів на стовбурах дерев.

На Галявині представлено понад 300 скульптур добутків більш ніж 25 авторів України, Росії, Литви, Вірменії. Щорічно тут буває понад 500 тис. відвідувачів.

Музей знаходиться біля підніжжя гори Ставри-Кая (Хрестова гора), близько 2-х км від міста.

Літературно-меморіальний музей Лесі УкраїнкиЛітературно-меморіальний музей Лесі Українки

Видатна українська поетеса Леся Українка (1871-1913 р.) з дитячих років хворіла на кістковий туберкульоз. Важка недуга змушувала її часто жити на півдні, у тому числі й у Криму. Поетесу тягло сюди не тільки полегшення, яку вона відчувала після лікування, але й привабливе море, природа, про яку вона пише із глибокою любов'ю.

У перший приїзд до Ялти Л. Українка зупинилася спочатку в готелі "Маріїно" (будинок не зберігся), а потім переїхала на вул. Єкатерининську, 8. Тут поетеса жила спочатку у флігелі, а потім переселилася в будинок, у якому зараз і розташована експозиція, що розповідає про її життя і творчість у Криму. Леся Українка востаннє побувала у Криму в 1907-1908 р., жила на дачі лікаря Розанова на Гірському проспекті (нині проспект Павленко, З). На фасаді будинку встановлена меморіальна дошка із бронзовим барельєфом поетеси.

У Ялті Леся Українка створила цикл віршів "Кримські відгомони", працювала над драматичною поемою "Іфігенія в Тавриді", закінчити яку їй не вдалося, а також над перекладами на українську мову "Каїна" Дж.Байрона та "Макбета" В. Шекспіра - крім рідної, поетеса вільно володіла десятьма іншими мовами. У 1972 р. до 100-річчя від дня народження поетеси, напроти музею встановлений пам'ятник Лесі Українці. Автор, скульптор Г. Н. Кальченко, передала його у подарунок місту.

Будинок-музей А. П. ЧеховаБудинок-музей А. П. Чехова

У Ялту А. П. Чехов переїхав на постійне проживання за порадою лікарів у 1898 р. Рік по тому в с. Верхня Аутка, на околиці, побудував будинок, довкола нього посадив дерева. На "Білій дачі", як назвали місцеві жителі чеховський будинок, у гостях в Антона Павловича бували багато видатних діячів літератури й мистецтва. Незважаючи на важку хворобу, тут він написав п'єси "Вишневий сад", "Три сестри", повість "У яру", кілька розповідей.

У 1921 р. чеховський будинок був оголошений музеєм, а сестра письменника Марія Павлівна Чехова, яка жила з ним постійно, призначена довічним хранителем будинку. Вона зуміла зберегти безцінну спадщину А. П. Чехова і під час фашистської окупації.

У 1966 р. поруч із чеховською садибою був зведений будинок для літературної експозиції. У фондах дому-музею, який нараховує більше 13 тис. одиниць зберігання - автографи письменника, прижиттєві видання його творів.

Массандра

Всесвітньо знамените об'єднання "Массандра" зі своїми двома заводами та видовбаними у скелях підвалами, де відбувається таїнство дозрівання незрівнянних мускатів, портвейнів, розташоване біля Сімферопольського шосе, над Массандровським парком.

МасандраШироку популярність массандровські вина одержали давно. Коріння цієї популярності глибокі та надійні. Із самого початку виробництво було поставлено на наукову основу. Першокласні лози, природні умови Південного берегу з його тривалим, сухим, спекотним літом, використання особливостей кожної окремої ділянки землі, працьовитість виноградарів, витончена майстерність виноробів - ось рецепт успіху массандровської продукції далеко за межами України. На всіх міжнародних дегустаціях і конкурсах вона незмінно відзначається високими нагородами, а знаменитий білий мускат Червоного каменю двічі одержував "Гран-прі".

Стародавній будинок заводу має унікальні Голіцинські підвали, де у дубовій тарі на витримці перебувають сухі, десертні, міцні та лікерні вина. Енотека містить понад 1 мільйон пляшок колекційних вин.

Занесена у Книгу рекордів Гіннеса. При заводі є музей виноробства та дегустаційний зал (сухі, міцні, десертні, лікерні вина). На заводі можна придбати марочні й колекційні вина Массандри. Є ексклюзивна екскурсія з відвідуванням енотеки та дегустацією колекційних вин.

Воронцовський палацВоронцовський палац

Воронцовський палац, а нині - Алупкінський державний палацово-парковий музей-заповідник - один з найбільш відвідуваних пам'яток архітектури Криму.

Воронцовський палац будувався як літня резиденція генерал-губернатора Новоросійського краю М. С. Воронцова (1782-1856), за проектомму зберігаючи архітектурні елементи різних епох: чим далі від воріт, тим стиль будівель більш пізній. Легко вгадуються у силуеті Алупкінського палацу і східні мотиви: димарі , що нагадують мінарети мечеті, оформлення Південного входу з написом арабською мовою , що говорить: "І немає Бога крім Аллаха".

Незабутнє враження у відвідувачів Воронцовського палацу залишає прогулянка розкішним парком, благоустроєм і розбивкою якого керував німець Карл Кебах. Парк задуманий як амфітеатр із двох частин: Верхньої і Нижньої, розділеними Прибережним шосе. Відмінною рисою палацового парку є його природність, яка доповнює природні ландшафти, а не спотворює їх. Кам'яні хаоси, Форельне, Дзеркальне та Лебедине озера, Місячний камінь і численні галявини з мальовничими назвами добре запам'ятовуються і залишаються в пам'яті відвідувачів. Користуються популярністю й елементи Нижнього парку, виконаного в дусі Ренесансу: Фонтан сліз, джерела "Око Кішки", "Чайний будиночок" і скеля І. К. Айвазовського. Особливий інтерес й увагу привертають статуї левів з каррарського мармуру, які вийшли з майстерні знаменитого італійського скульптора Джованні Боннані.

Воронцовський палац

Родина Воронцових володіла палацом в Алупці аж до Жовтневої революції, після якої спорудження разом з парком було націоналізовано, щоб у 1921 році відкрити тут музей. Під час Великої вітчизняної війни експонати музею не були евакуйовані, а сам будинок палацу ледь не було зруйновано. 537 творів мистецтва були вивезені в Німеччину і більша частий з них так і не повернули музею. У цей час, у палаці зібрано більше 11 тис. експонатів, а найбільшу цінність серед них представляють добутки живопису російських художників XІ в. і західноєвропейських майстрів XVІ - XІ вв., збори російської гравюри XVІІІ в., графічні аркуші, виконані англійськими граверами у "чорній манері", гарнітури меблів, виготовлені російськими кріпосними й англійськими майстрами, вироби з порцеляни вітчизняного виробництва, годинники, канделябри, декоративні вази французького бронзовика Томира та російських фірм.

Воронцовський палацПід час Ялтинської конференції глав трьох союзних держав - СРСР, США та Великобританії з 4 до 11 лютого 1945 року, у Воронцовському палаці розташовувалася англійська делегація, на чолі з Вінстоном Черчіллем.

У 1956 р. за рішенням уряду в палаці знову почав працювати музей.

Як і багато інших кримських будинків, Воронцовський палац неодноразово ставав майданчиком для зйомок фільмів: "Небесні ластівки", "Божевільний день, або Одруження Фігаро", "Сафо" - далеко не повний перелік добре відомих картин вітчизняного виробництва, дія яких розвертається на території палацо-паркового ансамблю в Алупці.

Ластівчине гніздоЛастівчине гніздо

Ластівчине гніздо безсумнівно, символ Ялти Зображення "Ластівчиного гнізда" рознесли по всьому світу мільйони листівок і знімків.

Замок Ластівчине гніздо панує над усім берегом між Місхором і Лівадією.

Він побудований на Аврориній скелі мису Ай-Тодор у 1912 році за проектом архітектора А.В. Шервуда, сина відомого архітектора В.О. Шервуда, автора проекту Історичного музею на Червоній площі в Москві, для барона В. Штейнгеля, бакинського нафтопромисловця. З початком І світової війни він виїхав у Німеччину, а замок продав купцеві Шелапутіну, який влаштував тут ресторан. Його розміри і справді "пташині" - ширина 10 м, довжина 20 м, висота 12 м.

Ластівчине гніздо ще називають "замком любові". Невідомо хто назвав так цей замок, але говорять, що так називала свою садибу колишня власниця.

Ластівчине гніздо

У 1927 р. під час землетрусу зруйнувалася частина скелі, а от будинок встояв, щоправда, довгі роки він вважався аварійним і був закритим. Відновлено у 1971 р.

Якщо в архітектурному відношенні Ластівчине гніздо аж ніяк не шедевр, то його художній образ викликає замилування - зворушлива самітність палацу, що непохитно протистоїть морської стихії, є казкою у камені. Зараз у ньому працює дорогий італійський ресторан. Вхід на оглядовий майданчик біля замку платний. Потрапити до нього можна рейсовими теплоходами або на маршрутці з Ялти.

Мальовничий скелястий острівець Вітрило, висунутий у море. А над ним на скелі встановлена скульптура орла.

У підніжжя Ластівчиного гнізда сліди перебування людей кам'яного віку знайдені аквалангістами у затоплених печерах.

Водоспад "Учан-Су" (Летюча вода)Водоспад "Учан-Су" (Летюча вода).

На 7 км вище Ялти вліво від дороги йде стежка до основи найвищого в Криму водоспаду - "Учан-Су" (Летюча вода).

Знаменитий комплексний пам'ятник природи (1947). Ріка Учан-Су бере початок у вапняках під обривом Ай-Петринської яйли; на висоті 390 метрів над рівнем моря вона утворює водоспад з такою же назвою. Вода його падає з висоти 98 метрів. Нижче за течією ріки з крутих скель падають води трьох менших водоспадів. Особливо вражаюче видовище являє собою Учан-Су навесні та пізньою осінню, коли величезна маса спіненої води із силою спадає вниз, іноді захоплюючи за собою великі кам'яні брили. Над водоспадом повисає хмара водяного пилу, і шум потоку чутний за кілометр. Улітку ж тільки слабкі струмки збігають по сірій поверхні скель. У 3 км від водоспаду розташоване мальовниче гірське озеро Караголь.

Відпочинок тут не з дешевих, але захоплюючі відчуття отримає кожний, хто відвідує Ялту.  Дивовижно світле ошатне місто, яке підкорює людину пекучим сонцем і вічнозеленими парками, ласкавим морем і гарматним громом ударів морського прибою об набережну, вишуканою архітектурою старих особняків і вузьких вуличок околиць.

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Ялта

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Запрошуємо в Карлові Вари

Запрошуємо в Карлові Вари

 Карлові Вари, або Карлсбад - місто цілющих джерел, багатої історії, найкрасивішої архітектури і природи. Якщо Ви приїхали в Карлові Вари на машині, то краще залишити її на стоянці і присвятити свій час пішим прогулянкам  містом, оскільки історична частина розташована дуже компактно.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта