Що заливати у бачок омивача

Чому не можна лити воду

Хімічний склад звичайної, нехай навіть і чистої води, часто передбачає наявність елементів, котрі вступивши у реакцію з повітрям (а повітря навколо автомобіля може містити половину таблиці, що наснилася Менделєєву), створює усілякі окислення, котрі й забивають форсунки через які розбризкується рідина.

Особливо не можна лити воду взимку. Далі стаття про те як обрати рідину для омивання скла взимку.

Якісна рідина, розбавлена, у відповідності з правилами використання, чистою водою (бажано не з крану, хто його знає який склад у рідини, що тече з крану на кухні) найбільш безпечний варіант для форсунок. Розводити рідину краще спеціальною дистильованою водою, яка продається в магазинах на заправних станціях чи негазованою водою у пляшках.

Незамерзаюча рідина для склоомивача

Як ви знаєте, у зимову пору року безпека під час руху багато в чому залежить від стану скла. Звичайна дистильована вода замерзає за мінусової температури, це може призвести до виходу з ладу омивача вашого автомобіля і зробити вас беспорадним на брудній або засніженій дорозі. Набагато небезпечніше ситуація, коли рідина замерзає  на лобовому склі автомобіля за сильного потоку зустрічного повітря, у результаті чого на склі утворюється крижана скоринка, яка перешкоджає огляду.

Як правильно вибирати незамерзаючу рідину

Цікаво, що результати численних опитів автомобілістів на тему вибору незамерзайки виглядають доволі парадоксально. Усі здогадуються, що метанол – отрута, однак такий визначальний фактор за купівлі незамерзаючої рідини, як «безпека для здоров'я покупця», на перше місце ставить лише кожен четвертий. Інші визначаються у виборі або ціною (23,8%), або температурою її замерзання (19,8% опитаних).
Запах хвилював лише 14 процентів автомобілістів. Між тим, якщо незамерзайка б'є в ніс – це прямий доказ, що вона не виготовлена на основі отруйного метанолу, який практично не пахне.
Різкий запах має як раз ізопропіловий спирт, із сумішей якого і роблять легальні склоочисники. Він не такий отруйний, як метанол, але все ж потрібно пам'ятати, що ця речовина також може подразнювати очі та дихальні шляхи. За запахом ізопропіловий спирт нагадує ацетон, який, до речі, з нього і виготовляють.
Щоб хоч якось перебити «нетоварний» запах, виробники легальної незамерзайки звертаються за допомогою до ароматизаторів і віддушок. Саме тому собівартість безпечних склоомивачів вища за тих, які складаються із розчину метилового спирту.

Дорого, але не сердито. Відрізнити неякісний засіб можна не тільки за запахом, але й за ціною продукту. Якщо купувати у ПЕТ-банках (у народі – баклажки), вийде приблизно процентів на 10 дешевше. Однак слід пам'ятати, що саме у ПЕТ-банках частіше за все трапляється підробна рідина.

Вартість відіграє не останнє значення для зимової рідини склоомивача. Якісна нешкідлива незамерзайка, котра не застигне раніше, ніж вказано на етикетці, буде справно очищувати скло від забруднень і не пошкоджувати лакофарбове покриття автомобіля, не може коштувати дешево. Просто прийміть це за істину.
І ще як попередження: ні в якому разі не заливайте в бачок концентрат у чистому вигляді. Його обов'яково потрібно розвести водою до потрібної, вказаної в інструкції концентрації. Інакше можуть бути різні неприємності – аж до займання рідини під капотом.

Незамерзайка, незважаючи на свою назву, яка каже сама за себе, усе-таки замерзає. Тільки перетворюється вона не у лід, а у непридатну «кашу» - за деяких, доволі низьких, температур (вони зазвичай вказуються на каністрах). Більшість незамерзаючих рідин чудово експлуатуються аж до мінус 25 градусів; однак деякі концентрати у нерозбавленому стані здатні «триматися» до мінус 40 градусів.

Яку би рідину для склоомивача ви не обрали, головне правило використання – не розбавляти готові до застосування незамерзайки водою. Це суттєво впливає на ефективність склоомивача. А ось концентрат розбавляти можна й потрібно – інакше рідина може зайнятися прямо на ходу автомобіля. Не дозволяє застигати незамерзайці спирт, що входить до її складу (не придатний для споживання як продукт харчування!). А у дешевих зимових склоомивачах присутній спирт метиловий – справжня отрута для організму. Використовувати такі незамерзайки не варто: специфічний стійкий запах зіпсує вам будь-яку поїздку, а за високої концентрації ви ризикуєте отруїтися – якщо метанол потрапить до салону. Нажаль, підробна незамерзайка сьогодні не є рідкістю, і дуже важливо обрати правильну.

Отож, ось нехитрі правила, керуючись якими, ви точно оберете хорошу незамерзайку:

На якісному продукті обов'язково повинна бути рівная етикетка з:

  • чітким текстом,
  • найменуванням фірми-виробника,
  • описом правил застосування,
  • адресою виробництва,
  • датою випуску й сертифікатами,
  • складом.

Дуже важлива характеристика – запах склоомивної рідини. Якщо запах прямо б'є в ніс, ні в якому разі не купуйте продукт – отруїтеся метанолом; якщо запах різкий, ацетоновий – у незамерзайці міститься менш небезпечний, але все одно подразний для очей і дихальних шляхів ізопропіловий спирт.

Ще один важливий фактор незамерзаючої склоомивної рідини – це наскільки зручно наливати її з каністри в бачок автомобіля. На сьогодні невелика кількість рідин для омивання скла може похизуватися цією властивістю.

Застережні заходи

По-перше, ізопропіловий та етиловий спирти (їх прийнято вважати безпечними) повітря в салоні автомобіля також не озонують. Окрім того, до каністри з омивачем часто додається віддушка — синтетичний ароматизатор, а інколи й ароматичні вуглеводні, наприклад толуол.
Як розповіли нам токсикологи, від такого повітряного «коктейлю» в першу чергу страждають люди з сильною чутливістю до перепадів атмосферного тиску й вираженими алергічними реакціями. Погано переносите алкоголь? Лізете на стінку від запаху розчинника? Не можете знаходитися у прокуреному приміщенні? Помираєте від головного болю з приводу та без приводу? Тоді знайте, що внутрішньосалонна «інгаляція» парами склоомивної рідини (незалежно від її складу) для вас вкрай небажана. Те ж саме стосується і людей, які мають проблеми із зором, особливо тих, хто носить контактні лінзи: випари спирту разом із «букетом» хімічного ароматизатора часто викликають різь в очах. Ще одна категорія потенційних жертв «хімічної атаки» — люди з виразкою шлунку та люди з хронічним гастритом: вдиханання ядучих випаровувань може спровокувати загострення цих захворювань.
Чи є способи захисту від «хімічної зброї»? Перш за все, не користуйтеся омивачем у заторах: коли автомобіль стоїть на місці, ймовірність потрапляння шкідливих випаровувань до салону максимальна. Окрім того, у міській штовханині до випаровувань «незамерзайки» неминуче додаються вихлопні гази від передньої машини. Тому не забувайте про режим рециркуляції повітря в салоні (якщо, звісно, він є у системі вентиляції) — у багатьох ситуаціях це спасіння.
Пам'ятайте, що за впливу на організм людини деякі спирти проявляють так звану кумулятивну реакцію (своєрідний «ефект пам'яті»), тобто отримані раніше та «свіжі» дози накопичуються, посилюючи отруєння. Ця властивість є дуже підступною, так що за тривалих і стійких розладів обов'язково зверніться до медиків.

Читайте також:
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
18.10.2016
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
08.04.2015
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
20.03.2015
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
10.03.2015
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
28.04.2014
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатації
03.04.2014
Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатації
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
12.03.2014
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
03.12.2013
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
14.05.2013
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
більше новин »
Коментарі відвідувачів
20.02.2016 Я
Сначала пишут, что метанол практически не пахнет, а потом, что запах шибает в нос...
19.12.2015 Юрій
Недавно придбав зимній омивач скла Скандинавія-22С який не містить метанолу,ацетону та сірчаної кислоти.Трошки дороговатий ,але не шкідливий для водія,пасажирів і не пошкоджує лак авто,гумові деталі.Має приємний нерізкий аромат.Правда,придбати його можна лише наАЗС-ОККО.Рекомендую.
20.09.2013 Олександр
На ринку України є безпечні, ефективні склоомивачі. Треба користуватись лише ними. І нічого вивчати і шукати...
22.11.2012 миха
такая чушь-про воду и запах метанола
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта