05.02.2015

Інтелектуальні мобільні технології Bosch рятують життя

Перша презентація в рамках CES 2015

„  Мобільні смарт-технології: підвищена безпека та зручність для водія

„  Комунікаційні технології в майстернях Bosch

„  Нові дисплеї для панелі управління та інноваційні програми для смартфонів

„  Демо-моделі автопілота та e-bike

„  Смарт-пристрої, смарт-ПЗ і смарт-сенсори

 

20 років тому інтернет перевернув уявлення про комп’ютерні технології. У найближчі кілька років подібні революційні зміни відбудуться і в автомобільній індустрії. На виставці CES (Consumer Electronics Show, січень 2015 року) окрім інших високотехнологічних рішень, компанія Bosch наочно продемонструвала, як автомобілі стають активною частиною глобальної інформаційної мережі, що відкриває перед водіями багато додаткових можливостей. У портфелі Bosch вже є унікальні розробки в усіх суміжних галузях. Компанія виробляє обладнання, яке дозволяє «зв’язати» автомобіль із зовнішнім світом, а також універсальний пакет програмного забезпечення для обслуговування як постачальників послуг та їх користувачів, так і численних додаткових сервісів.

Жодне смарт-рішення не обходиться без блоку управління зв’язком від Bosch. Цей пристрій має форму невеликого короба і підключається до інформаційної мережі автомобіля. Блок управління має GMS-модуль (передавач) і GPS-модуль, який надає інформацію про місцезнаходження авто, необхідну для роботи безлічі сервісів. Існують різні конфігурації таких пристроїв: для пасажирських, вантажних авто і мотоциклів. Вже на початку 2016 року весь новий комерційний транспорт для перевезень на далекі відстані в Європі і США буде обладнаний таким блоком управління.

Пакет ПЗ для блоку управління зв’язком, розроблений підрозділом Bosch Software Innovations, має модульну структуру і може ефективно використовуватися в різний спосіб. Так, наприклад, з початку 2011 року це ПЗ лежить в основі інфраструктури системи мережевої полегшеної підзарядки електромобілів у Сінгапурі, а з 2013 року – складає програмну базу системи управління автопарком у Німеччині. З початку 2015 року ця програмна розробка Bosch стане платформою для розвитку інноваційної концепції змішаних транспортних перевезень у Штутгарті.

Телекомунікаційні сервіси Bosch відкривають перед власниками автопарків нові можливості – 100% контроль над управлінням бізнесом. За допомогою інтерфейсу системи бортової діагностики (OBD) інформація про пересування автомобіля і роботу систем надходить до дата-центру Bosch для подальшого аналізу. На основі цих даних власник автопарку отримує можливість оптимізувати операційні процеси, точно спланувати терміни гарантійного ремонту та обслуговування автомобілів. Завдяки інтеграції GPS-модуля стають також доступними такі сервіси, як електронний журнал водія і система захисту від крадіжок. Це дозволяє знизити загальні витрати на обслуговування.

Рішення, яке дійсно рятує людські життя, – вбудований сервіс попередження про небезпеку eCall. Якщо система фіксує ДТП, ця інформація надходить до цілодобового комунікаційного центру Bosch. Співробітники центру вільно розмовляють на декількох мовах, зв’язуються із водієм автомобіля, самостійно викликають на місце події екстрені служби.

Технології передачі даних Bosch для автосервісу

Використання технологій передачі даних не припиняється і під час техогляду на СТО. Компанія Bosch розробила технологію мережевого доступу до блоку управління автомобілем, яка дозволяє проводити не тільки діагностику, а й контролювати виконання ремонту автомобіля у режимі онлайн. Система електронної діагностики «Інспектор Помилок» (Flex Inspect) може автоматично зчитувати помилки з блоку управління, дані про рівень заряду акумулятора, тиску в шинах і геометрії ходової. На основі цих даних консультант служби підтримки може дати водієві миттєві рекомендації щодо усунення поломок. Під час ТО на допомогу приходить технологія доповненої реальності. Як тільки камера планшетного тестера фокусується на моторному відсіку, відповідні інструкції з ремонту та необхідні для його виконання інструменти проектуються на зображенні. Тобто технологія позбавляє персонал необхідності витрачати час на вивчення інструкцій з обслуговування. Навіть деталі, сховані від ока під покриттям чи панеллю приладів, тепер можуть відображатися на моніторі тестера в 3D-форматі. Процедура діагностики і ремонту в результаті максимально спрощується.

 

Нові дисплеї та інноваційні програми для смартфонів

З одного боку, нові сервіси передачі даних дозволяють збирати все більше інформації про автомобіль. Тим не менш, важливо, щоб ця інформація не відволікала водія. На виставці CES компанія Bosch представила технології, які дозволяють систематизувати весь масив інформації у групи (кластери) і відображати на дисплеї панелі приладів тільки найнеобхідніше. Такий підхід прийде на зміну традиційному і дозволить розміщувати всі необхідні показання приладів, навігаційні та мультимедіа-дані безпосередньо в полі зору водія. Залежно від ситуації на дорозі і персональних налаштувань, власник зможе бачити різні шаблони відображення даних. Два перших таких рішення вже реалізовані в нових BMW i8 та Audi TT. І кількість моделей авто з даною технологією буде зростати.

 

Ще одне економічне рішення від Bosch – комбінована панель приладів. Тобто частина інформації про роботу систем автомобіля проектується на спеціальний маленький екран у нижній частині лобового скла, оновлення даних під час руху відбувається кожні 2 метри дистанції. У 2014 році даною системою вже були укомплектовані багато моделей BMW.

Розроблений компанією Bosch ESCRYPT оригінальний мобільний додаток mySPIN для Android/iOS-пристроїв дозволяє передавати дані з електронних систем автомобіля на зовнішні пристрої. Це ще один додаток, який обробляє навігаційні дані в режимі реального часу і подає голосові повідомлення водієві про ситуацію на дорозі.

 

Демо-моделі автопілота та e-bike

Майбутнє мобільних технологій – за електрифікацією, автоматизацією та інтеграцією. Компанія Bosch представила інноваційні рішення, які роблять автономне управління автомобілем на крок ближче. Демо-модель автомобіля з системою автопілота під час руху в пробці доводить, що автономне управління в напруженому міському циклі – це вже реальність. Автомобіль може гальмувати, розганятися і дотримуватися смуги абсолютно автономно. Водій, як і колись, повинен контролювати роботу систем, але ступінь його участі в процесі управління набагато менший.

 

Також на виставці були представлені моделі e-bike (електровелосипедів) від різних виробників із системою допомоги з дотримання смуги від Bosch. Також відвідувачі змогли ознайомитися з різними сенсорними технологіями Bosch, включно із широким асортиментом рішень для велосипедів і скутерів з електроприводом, гібридних і електричних транспортних засобів.

 

Смарт-пристрої, смарт-технології та смарт-сенсори

Компанія Bosch – глобальний лідер в області виробництва мікроелектромеханічних сенсорів (MEMS). Це ключова технологія мережевої передачі даних між пристроями. Сьогодні кожен другий смартфон у світі обладнаний сенсорами Bosch. Стратегічна мета компанії – розробка смарт-рішень у галузі мобільних технологій, виробництва, енергетичних систем та будівництва. Інтелектуальні сенсори – це новий рівень технічних інновацій. Вони обладнані радіоінтерфейсом і мікроконтролером. Сенсори здатні передавати релевантну інформацію на мобільні пристрої. Впровадження ПЗ для обробки цих даних – це майбутнє мікромеханіки, і ці технології вже активно використовуються в автомобільній і споживчій електроніці. Будь-які об’єкти і товари можуть бути укомплектовані сенсорами, wi-fi-пристроями і мати веб-адресу для обміну інформацією. Передача даних між сенсорами лежить в основі розвитку Інтернету Речей. Компанія Bosch виробляє сенсори, які широко застосовуються в автомобільній і споживчій електроніці.

 

На виставці CES компанія Bosch Sensortec презентувала мультифункціональний сенсор, який здатний одночасно обробляти дані одразу 4 типів даних. Це сприяє розвитку інновацій у таких областях, як: споживчі товари, виробництво аксесуарів та Інтернет Речей. Бренд Bosch Akustica також продемонстрував на виставці свої розробки і в першу чергу – HD-мікрофон.

 

Глобальна мета розвитку технологій обміну даними – передача релевантної інформації, а не просто збір первинних параметрів. Така «локальна» обробка потребує особливого роду системних інновацій, які й були представлені на виставці компанією Bosch. Сьогодні можливості обміну інформацією за допомогою смарт-сенсорів практично безмежні. Як результат, всі предмети, які не мали електронних компонентів у минулому, наприклад, двері та вікна, зможуть у майбутньому «сигналізувати» про свій стан через мережу. Якщо коротко, то саме так мікромеханіка відкриває можливості для існування Інтернету Речей. Перед новою компанією Bosch Connected Devices and Solutions GmbH у першу чергу стоїть завдання із розвитку цих технологій. Компанія зосередить свої зусилля на таких напрямках, як смарт-будинок, транспорт і логістика, смарт-виробництво та комунікаційні технології.

Читайте також:
Ferrari первой установила в автомобиль систему Apple
12.03.2014
Ferrari первой установила в автомобиль систему Apple
Nissan разрабатывает «умное» зеркало заднего вида
05.03.2014
Nissan разрабатывает «умное» зеркало заднего вида
Информационная система для водителей от BMW и SAP
04.02.2014
Информационная система для водителей от BMW и SAP
«Прогноз на завтра: облачно, высока вероятность классных мелодий…» - MINI
28.11.2013
«Прогноз на завтра: облачно, высока вероятность классных мелодий…» - MINI
MiVue R25 – видеорегистратор с образцовой эргономикой
07.11.2013
MiVue R25 – видеорегистратор с образцовой эргономикой
Автомобильный видеорегистратор КАРКАМ QL3 Eco с функцией поворота к инспектору
23.07.2013
Автомобильный видеорегистратор КАРКАМ QL3 Eco с функцией поворота к инспектору
Bluetooth
25.11.2011
Bluetooth
DSP
28.10.2011
DSP
DVD
28.10.2011
DVD
більше новин »
Коментарі відвідувачів
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта