Купівля автомобіля: який колір вибрати?

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Олег Диващук

Статистика

Статистика стверджує, що на частку зіткнень автомобілів темних кольорів припадає 61,3% випадків пригод, темних зі світлими - 32,6, світлих зі світлими - 6,1%.

цвет автомобиля (пример Seat)

Американські дослідники виявили, що автомобілі темного кольору були учасниками 57% пригод, що трапилися з автомобілями контрольної групи, в той час як автомобілі світлих і яскравих забарвлень - учасниками 43% дорожньо-транспортних пригод. У Бельгії було проведено опитування 147 поліцейських-регулювальників, з яких 47 відзначили, що за допомогою кольору автомобіля можна значно підвищити рівень безпеки руху. Дослідниками встановлено, що забарвлення автомобіля істотно впливає на оцінку його швидкості та відстані до нього. Наприклад, здається, що червоний автомобіль швидше рухається і знаходиться на ближчій відстані, ніж насправді, а автомобілі синіх і зелених кольорів - навпаки. До зорових ілюзій, викликаним кольором, відноситься також спотворення сприйняття розмірів об'єкту. Наприклад, автомобілі темних кольорів візуально здаються меншими, ніж світлі. Можливо також спотворене сприйняття форми об`єкта. У ряді випадків із-за кольору автомобіля його можна не помітити.

Образ

FerrariЩо для Вас Ferrari? Ви подумали про автомобіль, пофарбованим в колір Rosso Cosa. Це лише приклад того, як деякі марки асоціюються з тими чи іншими кольорами.

У свою чергу, це пояснюється тим, що історично склалося таке становище за яким за кожною країною закріплений свій колір. Ще одна цікава тенденція. Випускаючи на ринок нову модель, виробник намагається підкреслити її достоїнства, використовуючи певні кольори. Так, для Mercedes C-клас в кузові W202 стартував світло-жовтим, згодом, сподобався не багатьом його покупцям. Є й деякі закономірності при виборі автомобілів. Малолітражки повинні бути яскравими в той час, як великі автомобілі повинні бути строгих кольорів. Наприклад, Чорний Номенклатурний.


Спецзамовлення

Поряд з радіоприймачем, колір з розряду "металік" - ця опція, пропонована для будь-якого автомобіля. Відповідно, його замовляють багато. Так, на Ford Mondeo металевий замовляють понад 90% покупців. Але якщо покупець бажає, щоб автомобіль був пофарбований в якийсь особливий колір, то йому доведеться не тільки розщедритися, але і почекати. Для кольорів з гамми Designo (спеціальна програма Mercedes) термін очікування складе 3-5 місяців. BMW в "кольорах" Individual потрібно чекати 3,5-4 місяці.
Купуючи, думайте про перепродаж
Як відомо, новий автомобіль в перший рік експлуатації втрачає 15-25% (залежно від марки і моделі) своєї вартості. Це стосується не тільки базової ціни, але і опцій. При перепродажі власник отримає тільки частину грошей, витрачених на те, щоб відрізнятися від інших. У Західній Європі, залежно від марки і моделі, але за умови, що автомобіль не старше 1 року власник може розраховувати на додаткові 100-150 Євро (хоча в прайсі на автомобіль в графі "колір" була цифра 1000 Євро). У нас же спеціальний колір може стати одним з факторів, що створюють власникові головний біль при перепродажі. Зауважимо, що білий колір і неметалевий здатні ще більше ускладнити перепродаж. Так, в Німеччині можна вимагати знижку на непопулярний колір в 5-8%. У нас ще до цього не додумалися. Поки:)


Сюрпризи

У розряд неприємних, як правило, потрапляють невеликі подряпини і тріщини. У випадку, якщо мова йде про більш-менш новому автомобілі, то все просто. Потрібно придбати аерозольну фарбу у флакончику з пензликом і лак до нього. Потім промити місце фарбування розчинником. Далі - перед фарбуванням сильно струшувати флакон протягом хвилини. Потім фарбу нанести пензликом. На фарбу відтінку "металік" треба нанести відповідний лак. Подорожуючи автомобілем, ми знайомимося не тільки з пам'ятками, але і з новим не висохлим асфальтом. Для очищення автомобіля після таких ділянок дороги згодиться засіб для видалення бітуму. Для цього потрібно розпорошити засіб на забруднені місця і залишити на 2-3 хвилини. Потім змити чистою водою і витерти вологою тканиною. Якщо ж мова йде про багато підтриманому автомобілі, то перед запропонованими діями потрібно видалити сліди іржі за допомогою перетворювача. Для цього достатньо його нанести на іржу і почекати деякий час. Як альтернативу можна використовувати наждачне полотно. При пошкодженні до металу перед фарбуванням слід нанести грунт. І лише потім наносити фарбу.

Якщо потрапили в аварію ..

Окраска автомобиляФарбування автомобіля - складний технологічний процес. Робота складається з декількох етапів. Попередньо необхідно підготувати деталь до ремонту: демонтувати елементи, що перешкоджають фарбуванню автомобіля або, навпаки, зняти деталі, що підлягають фарбуванню, видалити іржу та інші сторонні матеріали, нанести шпаклівку. Потім проводиться приготування і нанесення грунтовки з подальшою її сушкою.

Вартість фарбування залежить від розмірів автомобіля або фарбованого елемента, типу емалі ("акрил", "металевий", "перламутр") і класу автомобіля. Сучасні двокомпонентні акрилові емалі і лакофарбові матеріали з ефектом "металік" і "перламутр" готують та продаються спеціалізованими фірмами вже з підбором відтінку.
Витрати на основні і допоміжні лакофарбові матеріали при двошаровому забарвленні емалі з ефектом "металік" металевих кузовних деталей в середньому на 33 %, а при забарвленні пластмасових деталей на 37 % вище, ніж при одношаровому забарвленні двокомпонентними акриловими емалі.

До того ж, що робити з готовою "заводською" фарбою, якщо, наприклад, поверхня кузова вицвіла або автомобіль вже перефарбований, причому не "рідною" фарбою, та ще в такий колір, якого немає більше ніде? Ось тут і приходить на допомогу технологія, що дозволяє на місці готувати фарбу індивідуально і з максимально близькою колірною відповідністю оригінальній фарбі, будь то колір однорідного відтінку або з ефектами перламутрового, перлового, морозного або металевого блиску. Що дуже важливо - при такому підході можна добитися значної економії фарби і зниження витрат на ремонт. Приготують необхідну для фарбування кількість, аж до 100 г, якщо це дозволить рецептура.
Color Profi System

Устаткування, що поставляється в лабораторії по підбору фарби, продумане до дрібниць. Детальна і зручна колірна документація показує, які компоненти і в якій кількості необхідно змішувати, щоб отримати потрібний відтінок. Якщо випадок "важкий" і точно підібрати колір по каталогу не вдається, можна скористатися портативним спектрофотометром, якому потрібно просто "показати" забарвлену поверхню. Розумний прилад видасть за допомогою комп'ютера рецепт фарби. Для якісного ремонту однієї хорошої фарби недостатньо, потрібні відповідні грунти, шпаклювання, розчинники. Використання двокомпонентних матеріалів, що рекомендуються автоконцернами, гарантує здобуття лакофарбового покриття, яке по своїх експлуатаційних властивостях не поступається заводському, а в разі вітчизняних автомобілів перевершує його. Необхідно підкреслити, що при ремонті потрібно використовувати комплекс матеріалів одного виробника і категорично уникати вживання "дешевих" неякісних грунтів і шпаклювань. Змішення матеріалів від різних виробників не зрідка викликає такі характерні дефекти, як контур вирізки, усадка, ніздрюватість і часом навіть відшарування лакофарбового покриття. Якісне фарбування автомобіля пред'являє високі вимоги до матеріалів і устаткування для підготовки поверхні, до устаткування для забарвлення і сушки. Що товчу від хорошої фарби, якщо на автомобілі помітні ризики від шкірки, видно огріхи фарбування і повно включень пилу. Сучасна технологія дає професіоналові високу стабільну якість і продуктивність, про яку раніше важко було мріяти.


Висновки
Якщо покупцеві потрібно, щоб його взнали краще за колір, чим "Арлекін" не придумаєш. Автомобіль, кузов якого пофарбований у всі барви веселки, важко буде продати. Якщо не хочете проблем з перепродажем, то замовляйте авто з "металіком".

Теги: купівля авто

Читайте також:
Хетчбек Kia cee’d доступний у особливій комплектації Special Edition
25.05.2017
Хетчбек Kia cee’d доступний у особливій комплектації Special Edition
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ЦІНИ НА АБСОЛЮТНО НОВИЙ RANGE ROVER VELAR
19.05.2017
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ЦІНИ НА АБСОЛЮТНО НОВИЙ RANGE ROVER VELAR
Почни літо разом з SsangYong Tivoli і безкоштовною відпусткою!*
18.05.2017
Почни літо разом з SsangYong Tivoli і безкоштовною відпусткою!*
Стартували продажі лімітованої версії SsangYong Rexton W Prestige
16.05.2017
Стартували продажі лімітованої версії SsangYong Rexton W Prestige
Група компаній " АІС " починає продажі Ravon R2 і R4 Ravon
12.04.2017
Група компаній " АІС " починає продажі Ravon R2 і R4 Ravon
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
23.03.2017
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
22.03.2017
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
10.03.2017
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
15.02.2017
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Б/в авто: що продають і купують українці

Б/в авто: що продають і купують українці

Які марки і моделі машин були найбільш ходовими на вторинному ринку України у 2012-му році. Якими будуть бестселери на вторинному ринку в 2013-му році і які параметри будуть відігравати ключову роль під час вибору б/в автомобіля у пересічних українців.

Реєстрація в ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація в  ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація автомобіля в ДАІ є важливим етапом покупки автомобіля. Договір купівлі-продажу дозволяє Вам володіти авто, а реєстрація в ДАІ дає Вам право використовувати його за призначенням. Саме на цьому етапі Ви можете зробити собі особливі номерні знаки або дублікати номерних знаків у випадку, якщо у Вашого авто нестандартні для нашого регіону місця під номери.  

Як відрізнити битий автомобіль від небитого?

Як відрізнити битий автомобіль від небитого?

Зважившись придбати уживане авто, потрібно все ретельно перевірити. Даний матеріал підкаже Вам, на що потрібно звернути увагу при виборі авто, як зрозуміти, чи була машина бита і на Скільки вона постраждала. Запам'ятайте, що поспіх в купівлі вживаного автомобіля може тільки зашкодити.

Чи купувати автомобіль на розпродажу

Чи купувати автомобіль на розпродажу

Напередодні новорічних свят багато автосалонів вже почали розпродаж автомобілів 2010 року випуску. Хтось намагається заманити клієнтів знижками,а хтось - безпроцентними кредитами. Ми вирішили розібратися, чи варто братимашину на розпродажу.

Відтепер придбання нового автомобіля обійдеться дорожче

Відтепер придбання нового автомобіля обійдеться дорожче

Із 28 червня вступив у дію Закон "Про внесення змін у статтю 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". 22 червня Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон

Купівля автомобіля з пробігом: радимо перевірити...

Купівля автомобіля з пробігом: радимо перевірити...

Купівля б\у автомобіля - це угода, заснована на довірі. Але це зовсім не означає, що Ви купуєте кота в мішку. Мова то в кінці кінців йде про велику суму грошей ... А досвід показує, що доброчесність і розсудливість продавця зникають, як тільки на договорі висохло чорнило. Є привід уважно вивчити автомобіль перед покупкою.

Купівля автомобіля: підписання договору

Купівля автомобіля: підписання договору

Саме на цьому етапі Ви вже берете на себе зобов'язання неотримуючи поки можливість розпоряджатися автомобілем. Розумінняцього процесу дозволить Вам: отримати саме той автомобіль, який Вами був обранийуникнути проблем з регестраціей та експлуатації автопрояснити для себе коли саме Ви отримаєте свій автомобільдізнатися точну вартість обраного автомобіля

В Україні подорожчали старі автомобілі

В Україні подорожчали старі автомобілі

Вартість популярних на вторинному ринку України автомобілів за рік збільшилася приблизно на 2-6%. До такого висновку прийшов сайт AUTO.rіa.ua, проаналізувавши ціни на найбільш продавані моделі автомобілів у першій половині 2012 і зрівнявши їх з аналогічним періодом у 2011-му.

Видача автомобіля

Видача автомобіля

У цьому розділі www.autoexpert.in.ua допоможе Вам ознайомиться з тим, на що слід звернути увагу, забираючи автомобіль з салону.Перевірку автомобіля необхідно провести до підписання акту-прийомупередачі. Переконайтеся в тому, що Ви купуєте саме те, за що платите. Ваш менеджер ще не продав Вам автомобіль, поки ви разом детально не оглянули машину.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта