Любителям Карпат - Славсько

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

 

СлавскоСлавсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолижників - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут".

До Славсько веде 20-ти кілометрова асфальтована дорога уздовж річки Опір від міжнародної автотраси Київ-Львів-Ужгород. Цей куточок землі овіяний стародавніми легендами. Неподалік похований древлянський князь Святослав, що загинув тут в 1015 році, а горами гуляє дух легендарного Олекси Довбуша.


СлавскоНазва пов'язана з ім'ям київського князя Святослава Володимировича. Могила Святослава знаходиться поряд з поселенням, над річкою Опір. Ця річка отримала назву після героїчного опору дружинників Захара Беркута татаро-монгольській орді хана Батия в 1241 році. Могила Захара Беркута знаходиться на вершині гори в селі Тухля.

Унікальне природнє розташування хребтів Бескид і Горган біля Славсько створює унікальний природній мікроклімат, який забезпечує безвітряну погоду з великою кількістю опадів взимку і стабільним сніговим покривом з грудня по квітень.


СлавскоВ Славському прокладено декілька гірськолижних трас. На них функціонують один кресельний і 15 бугельних підйомників, які піднімають протягом години більше 4 тисяч лижників. Візитною карточкою Славського безумовно є знаменита гора Тростян, де працює 7 бугельних, 1 кресельний і 1 дитячий підйомник(-ів). Крім гори Тростян поблизу від Славського також знаходяться гори Варшава, Захар Беркут, Грабовець, а гора Кремен (більше відома как Політехнікум) і Погар знаходяться безпосередньо в смт. Славсько.

Кращі і найцікавіші траси - на горі Тростян. З цієї гори кататися можна майже в будь-яку сторону - схили там розділяють на західний, північний, центральний і східний. Траси є будь-якого рівня складності, крім чорних (суперскладних). На центральному схилі прокладена спортивна траса, тому допуск туди часто буває обмежений. А внизу західного схилу розташована долина - прекрасне місце для навчання початківців. Біля підйомника є камера схову, де можна залишити речі. А прямо біля трас знаходяться виносні бари, де можна поїсти, випити чаю, кави чи горячого вина.


Гора ПогарПідйомники: Гора Погар
Крута складна гірка з можливістю нічного катання. Знаходиться майже в центрі поселення, менше ніж в кілометрі від вокзалу. Два бугельні піодйомники: 800-900 метрів і мультиліфт для початківців. Тут є прокат лиж, інструктора, кіоски. На горі працює 5 снігових пушек і 2 ратраки. Під горою є обладнана автомобільна стоянка. Для катання використовуються західні схили довжиною 700-800 метрів. Для середнього і вище середнього рівня лижників. Динамівський підйомник: 800 метрів, 250 чол/год; нічний 700 метрів, 250 чол/год.

Гора Захар Беркут

Парнокресельня підвісна канатна дорога. Нижня станція розташована при в'їзді на територію бази поблизу корпуса, верхня – на вершині гори Зворець.  Довжина приблизно 2800 метрів, перепад висот: 552 метри. Дорога проходить вздовж русла потоку, має дві проміжні станції.


Гора ТростянПолітехнік
Знаходиться при в'їзді в Славське. 2 бугельні підйомники довжиною 600 і 1000 м. Є схили для початківців, в сезон черги по 2-3 години. До підйомників можна доїхати на місцевому таксі: від вокзалу і місць проживання до підйомників курсують автомобілі ГАЗ-66 і УАЗ. На горі є прокат спорядження й інструктори. Є кіоски. Схили гори довжиною від 600 до 1000 метрів, шириною 100-150 метрів, перепад висот 150-200 метрів.

Гора Тростян

Гора Тростян знаходиться на відстані 2 км від центру поселення. Гора розділена на центр, північ і захід. Центр – найкрутіший, захід – спуски різної складності. Підйомники: 1 кресельний (довжиною 2750 м), 8 бугельних і один дитячий-крючковий підйомник. На кресельний підйомник черги можуть бути до 2 годин. Опори подекуди захищені, ратрак тільки один. Кататися не завжди приємно: на центрі усюди великі горби на чорних трасах. До нижньої станції кресельного підйомника можна доїхати на автомобілі ГАЗ-66 чи УАЗ, які курсують з усіх місць концентрації туристів: залізнодорожньої станці, баз, готелів. Під креселкою катають сноубордисти. Унизу на центрі – дитячий підйомник. Хороше місце для катання груп, де лижники різного рівня підготовки. Пропускна здатність: 400 чол/год. Довжина схилів 1000-2000 метрів, підйомників від 1350 до 750 метрів. Тут працює скіпас.


СлавскоГора Варшава
5 км від центру Славського. На гору Варшава веде підйомник тарілочки. Новий підйомник, працює завжди, коли є сніг. Довжина 1000 метрів, пропускна здатніссть 500 чол/год. Непогані спуски розраховані на різноманітний рівень лижників. До підйомника курсують автомобілі з різноманітних місць скупчення туристів – дістатися нескладно. На горі є столики і кіоски, пункти прокату лиж і санчат, є інструктори.

Крокус

Бугельний підйомник для початківців, розташований в кінці Славського, поряд із базою «Захар Беркут». Довжина 700 м, перепад висот 210 м, пропускна здатність 250 чол/год. Прокату спорядження немає, є інструктори.


СлавскоПрокати 
Є всюди, близько 30 шт, деякі добре обладнані. Застава: паспорт або ціна лыж.  Хороший прокат: база Динамо біля вокзалу.

Визначні місця

*Водоспад Кам'янка 
*Гора Тростян 
*Замок Тустань 
*Музей-садиба Нікольського 
*Озеро Хащованське 
*Писана криниця
*Скеля Довбуша в Бубнищі

СлавскоАле в цілому, активний відпочинок в оточенні таких пейзажів не залишить байдужим ні одного вимогливого туриста. Неповторний закарпатський колорит, національна кухня, цілюще гірське повітря і привітні місцеві жителі залишать масу вражень на весь рік.

Як дістатися

Від Львова до Славсько 140 км: на машині чи автобусі 3 години їзди. Від Львова можна також доїхати електричкою чи поїздами Київ – Ужгород, Львів – Ужгород.

Можна їхати і через Київ. Поїзд із Києва приходить прямо в Славсько.

Якщо Ві подорожуєте автомобілем, то від головної автотраси Київ – Ужгород, через 2 км від міста Сколе є з'їзд на Славсько. Подолавши відстань в 20 км, Ви вже в центрі села. 

Теги: автоподорож, відпочинок, зима

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
5 простых правил отдыха на своем авто
18.02.2014
5 простых правил отдыха на своем авто
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Гірськолижний курорт Буковель

Гірськолижний курорт Буковель

 Гірськолижний курорт Буковель - один із найбільш популярних гірськолижних курортів України, який унікально поєднує т в собі тишу і спокій з чудовими умовами для спорту і відпочинку. Він розташований в 30 км від Яремчі і в 110 км від Івано-Франківська в селі Поляниця Івано-Франківської області. Завдякия ефективній роботі з підготовки трас (снігові пушки, ратраки), хороше снігове покриття тут зберігається з грудня доо кінця квітня. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта