Любителям Карпат - Славсько

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

 

СлавскоСлавсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолижників - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут".

До Славсько веде 20-ти кілометрова асфальтована дорога уздовж річки Опір від міжнародної автотраси Київ-Львів-Ужгород. Цей куточок землі овіяний стародавніми легендами. Неподалік похований древлянський князь Святослав, що загинув тут в 1015 році, а горами гуляє дух легендарного Олекси Довбуша.


СлавскоНазва пов'язана з ім'ям київського князя Святослава Володимировича. Могила Святослава знаходиться поряд з поселенням, над річкою Опір. Ця річка отримала назву після героїчного опору дружинників Захара Беркута татаро-монгольській орді хана Батия в 1241 році. Могила Захара Беркута знаходиться на вершині гори в селі Тухля.

Унікальне природнє розташування хребтів Бескид і Горган біля Славсько створює унікальний природній мікроклімат, який забезпечує безвітряну погоду з великою кількістю опадів взимку і стабільним сніговим покривом з грудня по квітень.


СлавскоВ Славському прокладено декілька гірськолижних трас. На них функціонують один кресельний і 15 бугельних підйомників, які піднімають протягом години більше 4 тисяч лижників. Візитною карточкою Славського безумовно є знаменита гора Тростян, де працює 7 бугельних, 1 кресельний і 1 дитячий підйомник(-ів). Крім гори Тростян поблизу від Славського також знаходяться гори Варшава, Захар Беркут, Грабовець, а гора Кремен (більше відома как Політехнікум) і Погар знаходяться безпосередньо в смт. Славсько.

Кращі і найцікавіші траси - на горі Тростян. З цієї гори кататися можна майже в будь-яку сторону - схили там розділяють на західний, північний, центральний і східний. Траси є будь-якого рівня складності, крім чорних (суперскладних). На центральному схилі прокладена спортивна траса, тому допуск туди часто буває обмежений. А внизу західного схилу розташована долина - прекрасне місце для навчання початківців. Біля підйомника є камера схову, де можна залишити речі. А прямо біля трас знаходяться виносні бари, де можна поїсти, випити чаю, кави чи горячого вина.


Гора ПогарПідйомники: Гора Погар
Крута складна гірка з можливістю нічного катання. Знаходиться майже в центрі поселення, менше ніж в кілометрі від вокзалу. Два бугельні піодйомники: 800-900 метрів і мультиліфт для початківців. Тут є прокат лиж, інструктора, кіоски. На горі працює 5 снігових пушек і 2 ратраки. Під горою є обладнана автомобільна стоянка. Для катання використовуються західні схили довжиною 700-800 метрів. Для середнього і вище середнього рівня лижників. Динамівський підйомник: 800 метрів, 250 чол/год; нічний 700 метрів, 250 чол/год.

Гора Захар Беркут

Парнокресельня підвісна канатна дорога. Нижня станція розташована при в'їзді на територію бази поблизу корпуса, верхня – на вершині гори Зворець.  Довжина приблизно 2800 метрів, перепад висот: 552 метри. Дорога проходить вздовж русла потоку, має дві проміжні станції.


Гора ТростянПолітехнік
Знаходиться при в'їзді в Славське. 2 бугельні підйомники довжиною 600 і 1000 м. Є схили для початківців, в сезон черги по 2-3 години. До підйомників можна доїхати на місцевому таксі: від вокзалу і місць проживання до підйомників курсують автомобілі ГАЗ-66 і УАЗ. На горі є прокат спорядження й інструктори. Є кіоски. Схили гори довжиною від 600 до 1000 метрів, шириною 100-150 метрів, перепад висот 150-200 метрів.

Гора Тростян

Гора Тростян знаходиться на відстані 2 км від центру поселення. Гора розділена на центр, північ і захід. Центр – найкрутіший, захід – спуски різної складності. Підйомники: 1 кресельний (довжиною 2750 м), 8 бугельних і один дитячий-крючковий підйомник. На кресельний підйомник черги можуть бути до 2 годин. Опори подекуди захищені, ратрак тільки один. Кататися не завжди приємно: на центрі усюди великі горби на чорних трасах. До нижньої станції кресельного підйомника можна доїхати на автомобілі ГАЗ-66 чи УАЗ, які курсують з усіх місць концентрації туристів: залізнодорожньої станці, баз, готелів. Під креселкою катають сноубордисти. Унизу на центрі – дитячий підйомник. Хороше місце для катання груп, де лижники різного рівня підготовки. Пропускна здатність: 400 чол/год. Довжина схилів 1000-2000 метрів, підйомників від 1350 до 750 метрів. Тут працює скіпас.


СлавскоГора Варшава
5 км від центру Славського. На гору Варшава веде підйомник тарілочки. Новий підйомник, працює завжди, коли є сніг. Довжина 1000 метрів, пропускна здатніссть 500 чол/год. Непогані спуски розраховані на різноманітний рівень лижників. До підйомника курсують автомобілі з різноманітних місць скупчення туристів – дістатися нескладно. На горі є столики і кіоски, пункти прокату лиж і санчат, є інструктори.

Крокус

Бугельний підйомник для початківців, розташований в кінці Славського, поряд із базою «Захар Беркут». Довжина 700 м, перепад висот 210 м, пропускна здатність 250 чол/год. Прокату спорядження немає, є інструктори.


СлавскоПрокати 
Є всюди, близько 30 шт, деякі добре обладнані. Застава: паспорт або ціна лыж.  Хороший прокат: база Динамо біля вокзалу.

Визначні місця

*Водоспад Кам'янка 
*Гора Тростян 
*Замок Тустань 
*Музей-садиба Нікольського 
*Озеро Хащованське 
*Писана криниця
*Скеля Довбуша в Бубнищі

СлавскоАле в цілому, активний відпочинок в оточенні таких пейзажів не залишить байдужим ні одного вимогливого туриста. Неповторний закарпатський колорит, національна кухня, цілюще гірське повітря і привітні місцеві жителі залишать масу вражень на весь рік.

Як дістатися

Від Львова до Славсько 140 км: на машині чи автобусі 3 години їзди. Від Львова можна також доїхати електричкою чи поїздами Київ – Ужгород, Львів – Ужгород.

Можна їхати і через Київ. Поїзд із Києва приходить прямо в Славсько.

Якщо Ві подорожуєте автомобілем, то від головної автотраси Київ – Ужгород, через 2 км від міста Сколе є з'їзд на Славсько. Подолавши відстань в 20 км, Ви вже в центрі села. 

Теги: автоподорож, відпочинок, зима

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
5 простых правил отдыха на своем авто
18.02.2014
5 простых правил отдыха на своем авто
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Зимові шини: питання та відповіді

Зимові шини: питання та відповіді

Взимку на літніх шинах далеко не заїдеш, а всесезонні шини - це всього лише компроміс. Правильне рішення лише одне - автомобіль повинен бути "взутим" у зимові шини, незалежно від його класу, типу й ціни.

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Ми любимо свої машини та висловлюємо щире бажання піклуватися про них. Для цього взимку багато хто з нас прогріває двигун перед поїздкою, вважаючи, що так для нього краще. Чи дійсно це так?

Гірськолижний курорт Буковель

Гірськолижний курорт Буковель

 Гірськолижний курорт Буковель - один із найбільш популярних гірськолижних курортів України, який унікально поєднує т в собі тишу і спокій з чудовими умовами для спорту і відпочинку. Він розташований в 30 км від Яремчі і в 110 км від Івано-Франківська в селі Поляниця Івано-Франківської області. Завдякия ефективній роботі з підготовки трас (снігові пушки, ратраки), хороше снігове покриття тут зберігається з грудня доо кінця квітня. 

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Alpine Utility Vehicle Concept - робота Ганса Н. Стіна (Hans N. Steen) з університету мистецтв у Брауншвейгу. Його основне призначення - робота на гірськолижному курорті.

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта