Дитяче крісло у автомобіль

Для довідки: у Європі дітей перевозять в автокріслах ще з 2000 року. Навіщо? Численні дослідження однозначно показують, що у випадку ДТП маленьку людину зростом нижче 135 см не зможуть захистити ані стандартні паски безпеки, ані штатні автомобільні крісла. Дитина за аварії з-під звичайного ременя або висковзує, або ремінь-рятівник відіграє роль ременя-душителя. Подушка безпеки, налаштована на пристібнутого дорослого, за спрацювання може покалічити, або навіть і вбити дитину. Спроби втримати малюка на руках за чолового зіткнення призводять до трагедії. Під час вдаряння автомобіля у перешкоду зі швидкістю всього 50 км/год тиск за рахунок власної ваги пасажира миттєво зростає щонайменше у 5–6 разів. У реальному житті за таких перевантажень малюка ні за що не втримати на руках.

Статистика підтверджує закони фізики. У автомобільних аваріях діти гинуть вдвічі частіше, ніж навіть не захищені залізом кузови, велосипедисти та пішоходи. 15% дітей, які потрапляють у аварії, помирають, 35% – отримують дуже тяжкі каліцтва. У той самий час дитяче автомобільне крісло допомагає уникнути 95% травм та каліцтв, характерних для таких ситуацій.

Спитайте поради в дитини

Не варто намагатися купувати дитяче автомобільне сидіння за принципом «сподобалося - не сподобалося». Перш за все, воно повинно відповідати конструкції автомобіля. З іншого боку, воно повинно бути зручним для свого сідока. Тому рекомендується вирушати за цією покупкою на машині та у компанії дитини. Посадіть дитину у вибране крісло та подивіться, як вона розмістилася. Потім прикиньте, у якій частині салону авто краще за все змонтувати сидіння. Купуючи дитяче автомобільне крісло, зверніть увагу на підголівник і боковий захист. Найкращий варіант - коли ці елементи складають одне ціле. Добре, якщо крісло можна ставити як по ходу, так і проти руху.

Як показали дослідження американського журналу Pediatrics, найбезпечнішим місцем у салоні автомобіля, де й рекомендується розміщувати спеціальний дитячий утримуючий пристрій, є... середина заднього сидіння. До публікування результатів цього дослідження водії-батьки були впевнені, що найбезпечнішим місцем для встановлення дитячого крісла є простір позаду водійського крісла. Справа у тому, що на дорогах за проїжджання перехресть у машини трішки частіше врізаються з правого боку, ніж з лівого. Окрім того, самі водії за аварій несвідомо намагаються підставити під удар правий бік автомобіля, котрий знаходиться далі від них.

Після вивчення наслідків декількох сотен тисяч аварій, котрі відбулися з 1998 по 2006 рік, дослідники з'ясували, що ризик дитини загинути чи отримати травму у серйозному ДТП у випадку встановлення дитячого утримувального пристрою за водієм складає 31%, з правого боку - 41%, а посередині заднього сидіння - 28%.

Примірювання

Найголовніше для дитини - зручність. Їй все одно де зроблене крісло, якого воно кольору, скільки зірок у тесті безпеки воно отримало. Для маленької людини першим і головним фактором є час, проведений у своєму кріслі. Тому подумайте, як довго будуть тривати ваші подорожі з дитиною. Тому обирайте крісло із регульовуваною спинкою, щоб дитина могла сидіти, напівсидіти та лежати. Разом із цим сильний нахил спинки ризикований: за різкого маневрування дитина, яка лежить, може висковзнути з ременів безпеки, особливо якщо система кріплення не ISOFIX. Окрім того, дитина зазвичай одягнута у об'ємні комбінезони, так що потрібно передбачити у кріслі достатнє місце під її одежини. Окрім усього іншого, до року дитину рекомендується перевозити облияччям проти ходу руху, оскільки її шийні хребці ще не достатньо зміцніли для перевантажень під час гальмувань - для цього нижня платформа крісла повинна мати достатню довжину, щоб ноги дитини не впиралися у спинку заднього сидіння автомобіля. Також ноги маленького пасажира у тривалих поїздках можуть затерпати. На цей випадок існує підніжка, котра регулюється за висотою і вильотом і має спеціальний підпору. Підніжка може бути додатковою компонентою, а може бути у комплекті, але краще знати про такі дрібниці заздалегідь. Нарешті, ще один момент - ортопедичні налаштування. Крісло, котре має регулювання глибини сидіння, ширини плечового блоку, висоти платформи та підлокітників - однозначно краще, ніж суцільний кокон.

Матеріали

Дитячі автокрісла відрізняються матеріалами виготовлення. Ви можете обрати крісло з пластиковим чи трубчастим каркасом, при цьому якщо крісло пройшло тест безпеки і має сертифікацію ЕСЕ R44, то це справа вашого смаку. Важливою деталлю є не тільки каркаси, але й інші деталі. Наприклад, внутрішні ремені безпеки. Вони повинні бути чотири- чи п'ятиточковими, мати надійну засувку із захистом від випадкового розкривання з широкими та м'якими прокладками у місцях утримування тіла дитини. Не полінуйтеся перевірити кожен ремінець та промацати кожну накладку до купівлі автокрісла.

Ще один безсумнівно важливий аспект, це оббивка. Бавовняна оббивка - хороший антистатик, але недовговічна. Синтетика - не завжди хорошої якості, вона «осідає», легко зіжмакується та легко займається. Вихід із ситуації - це сучасні матеріали. Якщо оббивка крісла зроблена з мікрофібри, можете сміливо брати таке крісло, бо оббивка стійко переносить світловий вплив, не деформується й має хороші антистатичні властивості. У найпередовіших автокріслах використовується спеціально розроблений матеріал HoneyComb. Він антибактеріальний та гіпоалергенний, але його перевага в ударостійкості. Саме так! Цей матеріал - щось на кшталт еластичної піни, схожої на тканину. За вдаряння HoneyComb працює як тисяча маленьких повітряних подушочок, зменшуючи ризик ушкодження тіла дитини.

Ідеальне бейбі-крісло

Каркас. Ідеальним можна назвати сидіння із основою з алюмінієвого П-подібного профілю: він добре протистоїть скручуванню. Але це і найдорожчий матеріал, тому в кріслах дешевше $450 каркас пластиковий. У сертифікованих моделях застосовується ударостійкий пластик (див. пункт «Клеймо»).

Спинка. Вона повинна бути анатомічною, інакше малюк буде швидко втомлюватися. Промацайте рельєф спинки: у нижній частині вона повинна бути дещо втопленою вглиб, на рівні попереку трішки видаватися вперед, потім відходити вглиб, а у районі лопаток - вирівнюватися. Тобто повторювати усі фізіологічні вигини хребта. Обирайте модель із регульовуваним кутом нахилу спинки для положень сидячи та лежачи. Окремий підголівник дозволяє налаштувати сидіння більш зручно, якщо його немає, спинка

повинна бути вище голівки дитини.

Бокові елементи. Віддайте перевагу кріслу із боковинами. У випадку аварії вони захистять від бокових ушкоджень. Добре, якщо є регулювання за шириною: воно дозволяє підлаштовувати крісло за індивідуальною будовою тіла та кількістю верхнього одягу.

Ремені. Усі елементи фіксації повинні бути обов'язково м'якими та достатньо широкими, інакше будуть врізатися у тіло. Особливу увагу приділіть ременю, який проходить через пах дитини - він повинен мати додаткові пом'якшувальні накладки проти травм. Сама система фіксування може бути триточковою та п'ятиточковою. Більш надійною є остання: збільшення кількості точок кріплення та ременів знижує навантаження на ремені, та на тіло дитини у випадку ривка. У спинці обов'язково повинно бути декілька рівнів фіксування плечових ременів у верхній частині крісла для оптимального регулювання за висотою. Замки бажано обирати металеві: вони міцніші за пластикові. Перевірте, чи легко ви з ними ладнаєте - це важливо на випадок термінової евакуації з автомобіля.

Чохол. В ідеалі повинен бути знімним для зручного чищення та прання і виготовленим з натуральної тканини. Тоді він буде добре пропускати повітря і не липнути до тіла. На відміну від вінілового покриття. Незважаючи на естетичні переваги, також для чохла погано підходить велюр: він швидко забрудюється та погано чиститься.

Клеймо. Обов'язково зверніть увагу на наявність клейма «Testet & approved ECE-R44/3 (чи просто ECE-R44/3)». Його наявність гарантує, що крісло відповідає європейському стандарту безпеки, котрий був прийнятий у жовтні 1998 року на конгресі «Безпека дитини в автомобілі», м. Аугсбург (Німеччина).

Шість правил вибору дитячих автокрісел:

1. Впевніться, що сидіння, яке сподобалося, має порядковий номер і клеймо ЕСЕ R44.03(04) відповідності останнім європейським стандартам безпеки та результатам аварійних випробувань, які гарантують захист не тільки від фронтального, але й від бокового удару.

2. Керуйтеся не тільки вагою дитини, але і її фізичним розвитком. Дитина до трьох років може мати слабку шию, і посадити її за напрямком руху - буде ризиковано. Слабких та великоголових дітей краще садити задом до переду. Для цього у представленій таблиці краще обрати другу універсальну категорію крісел, яка споряджена двома типами маркування: синім та червоним.

ГрупаВагаВікТип кріслаВстановлення у салоні
0від 0 до 9 кгдо 1 рокулюлькаобличчям проти руху
0+від 0 до 13 кгдо 2,5 роківбейбі-кокон чи універсальне кріслообличчям проти руху або за напрямком руху
1від 15 до 25 кгвід 2 до 4 роківзі спинкою та підголівникомобличчям за напрямком руху
2від 20 до 36 кгвід 3 до 7 роківзі спинкою та підголівникомобличчям за напрямком руху
3від 36 кгвід 6 до 12 роківте ж саме чи бустер (без спинки та підголівника)обличчям за напрямком руху

 

3. Каркас крісла повинен бути міцним, а оббивка - м'якою і добре пропускати повітря. Для комфорту дитини бажані підлокітники та опертя під ноги, що є запорукою спокійної їзди.

4. Обов'язково приміряйте крісло до машини та спробуйте провезти у ньому дитину. Вам і дитині вибір повинен сподобатися. Невдале крісло потрібно обміняти на те, яке більш підходить - мова йде про безпеку.

5. Добре розберіться з ременями та пазами, пильно слідкуйте за нормальним натягом та не допускайте поспіху та недбалості.

6. Не пристібайте дітей на переднє крісло, якщо ваш автомобіль споряджений аварійними подушками безпеки.

Встановлюємо дитяче крісло у автомобіль


Ефективність викристання дитячого автомобільного сидіння будь-якого типу багато в чому залежить від правильності його розташування, а головне - кріплення в автомобілі. Якщо усе робити за принципом "ну так, здається, нормально", крісло скоріше зашкодить дитині.

Одразу омовимося - далі будуть розглянуті варіанти кріплення крісла на задньому сидінні автомобіля. Звичайно, можна встановити його і спереду, але через дію декількох факторів це місце небезпечніше заднього дивану. Якщо ж за тими чи іншими причинами ви ставите дитяче крісло на переднє сидіння, обов'язково відключіть подушку безпеки для переднього пасажира (якщо вона є) - у випадку аварії подушка, яка розкриється, може покалічити дитину. Для тих, хто сумнівається: у США були зафіксовані смертельні випадки серед дітей, які викликані силою удару повітряної подушки. Ті, хто побував у аварії, напевно встигли оцінити її.

Отож, автокрісла діляться на два основних класи за типом кріплення до сидіння авто. Перший - крісло кріпиться до автомобіля штатними ременями безпеки через спеціальні кронштейни та отвори у корпусі самого виробу. Цим способом пристібаються крісла 1-ої групи. При цьому дитина пристібається внутрішнім п'ятиточковим ременем безпеки.

Виріб для більш дорослих дітей (2-а і 3-а група) просто ставиться на заднє сидіння та пристібається штатним ременем безпеки, коли у ньому знаходиться дитина. Крісла цих груп не оснащені внутрішніми ременями, а дитина пристібається штатним ременем безпеки (разом із кріслом), котрий також пропускається через спеціальні кронштейни, щоб не травмувати дитину.

Важливо пам'ятати, що крісла різних груп по-різному встановлюються в автомобілі. Автолюльки встановлюються перпендикулярно ходу руху. Оскільки дитина у ній лежить, пристебнути люльку як крісло не вийде. Крісла групи 0+ встановлюються проти ходу руху: дитина розташована спиною до водія. Робиться це для того, щоб у випадку різкого гальмування (не будемо приводити у приклад аварію) малюк впирався усією вагою не на ремені, а на м'яке ложе самого крісла.

Крісла 1-2-3 груп встановлюються за напрямом руху. Що стосується універсальних крісел, то вони споряджені усіма необхідними кріпленнями, для того щоб встановлювати їх як за, так і проти напрямку руху.

Окрім штатних ременів безпеки, існує ще один спосіб кріплення крісла на задньому сидінні - стандарт Isofix. Isofix - європейський стандарт системи жорсткого кріплення дитячого автокрісла до кузова автомобіля. Коротко кажучи, крісло просто пристібується у спеціальне кріплення, інтегроване у задні сидіння автомобіля. Перш, ніж купувати крісло із системою Isofix, впевніться, що ваш автомобіль має такі кріплення. Як правило, цей факт вказується у інструкції з експлуатації вашого автомобіля.

На сьогодні з кріпленням Isofix випускаються дитячі автокрісла тільки двох груп: "0+", "1", які мають власні (внутрішні) 5-точкові ремені.

Основними плюсами системи Isofix є надійне та стійке кріплення крісла у машині, покращений захист дитини у кріслах групи "0+" (за встановлення по ходу руху). Найбільшим мінусом можна вважати дорогу вартість не стільки самого крісла, скільки автомобіля. Спеціальними кріпленнями для дитячих сидінь оснащені в основному нові іномарки. Буквально на днях надійшла інформація, що АвтоВАЗ вже цього року планує встановлювати стандарт Isofix і на модель Lada Priora.

Окрім того, за встановлення крісла Isofix обличчям до напрямку руху у випадку фронтального удару на дитину буде діяти більше перевантаження, ніж у звичайному кріслі, особливо на шийні хребці. Це є наслідком жорсткого кріплення до кузова автомобіля. Крісла, котрі пристібаються штатним ременем, здатні поглинати частину ривка - вони за інерцією трішки просуваються вперед.

У питанні кріплення дитячого крісла у автомобілі не можна не відмітити один важливий фактор - не усі автомобілі оснащуються штатними ременями безпеки на задніх сидіннях. У цьому випадку конструкцією автомобіля передбачена опціональне встановлення ременів. Звичайно, це додаткові труднощі та витрати, але ви ж не збираєтеся економити на безпеці власної дитини. За відсутності задніх ременів у машині, купівля крісла - доволі безглуздий хід, оскільки у випадку аварії крісло разом із дитиною полетить вперед (чи вбік за бокового удару), чим принесе ще більшу шкоду.

За встановлення крісла у автомобіль не полінуйтеся прочитати інструкцію виробника до, а не після. Якщо навіть після читання виникли сумніви, зверніться до продавця автокрісла. За статистикою, близько 60% сидінь встановлюються неправильно, що часто призводить до серйозних травм у випадку ДТП.

Якщо забрати теорію та постаратися бути більш практичним, то за підбирання чергового сидіння постарайтеся знайти такий магазин, у якому вам зможуть встановити сидіння у машину так би мовити "на пробу". У кожній моделі автомобіля різні форми заднього дивану (чи крісла), різна довжина та положення ременя безпеки, положення пряжки ременя. Подібні фактори на перший погляд здаються дрібницею, але в результаті можуть зробити вирішальний вплив у момент аварії.

Середина заднього сидіння - найбільш безпечне місце у машині для немовлят

Більше половини поранень дітей до трьох років у машинах під час ДТП можна було уникнути, якщо б дитячі крісла встановлювалися посередині дивану заднього сидіння, повідомляє Bloomberg, із посиланням на результати дослідження американського видання Pediatrics.

Згідно офіційних даних американського агентства з дорожньої безпеки (NTHS), використання дитячих утримувальних пристроїв зменшує ризик смертельних поранень немовлят на 71%, а дітей до трьох років на 54%. За словами представника Pediatrics, сам факт наявності дитячого крісла зменшує ризик отримання дитиною травми, але розміщення крісла з одного із боків дитячого сидіння повністю його не виключає, в той час як дитяче крісло, встановлене посередині здатне захистити дитину в повній мірі.

Важливо:

  • Ніколи не саджайте дитину у дитяче сидіння, встановлене проти руху автомобіля, на передньому пасажирському сидінні з активною подушкою безпеки! - Діти нижче 140 см не повинні сидіти на передньому сидінні, місце якого обладнане подушкою безпеки, навіть якщо ви здійснюєте авто променад степовою безлюдною дорогою.
  • Слідкуйте за тим, щоб ремені безпеки автомобіля та ремені кріплення були завжди натягнуті. Регулярно підтягуйте ремені.
    Навіть правильно встановлене сидіння не захистить дитину, якщо вона не пристібнута ременем.
  • Якщо дитина важить більше 36 кг чи її зріст вищий за 135 см, спеціальне крісло їй вже не потрібно.
  • Не використовуйте автомобільне дитяче сидіння після того, як воно побувало у аварії.
Читайте також:
Як вигідно продати своє старе авто?
23.03.2015
Як вигідно продати своє старе авто?
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
19.03.2015
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
13.03.2015
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
23.10.2013
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
19.10.2013
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
Найпрактичніший колір автомобіля
17.10.2013
Найпрактичніший колір автомобіля
Війна двигунів. Хто краще?
13.10.2013
Війна двигунів. Хто краще?
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
07.02.2013
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
02.02.2013
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
більше новин »
Коментарі відвідувачів
22.08.2012 Ирина
Дорогие друзья!<br /> Приглашаем вас в группу "Маленький Большой Пассажир"!<br /> Наши ведущие эксперты, журналисты и врачи готовы ответить на любые вопросы, связанные с безопасностью вашего ребенка в автомобиле. Поддержите всероссийский проект "Маленький Большой Пассажир": чем больше участников группы, тем больше людей узнают, как правильно перевозить малышей в машине!<br /> http://vk.com/mbpassajir

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Аквапланування

Аквапланування

Акваплануванням називається ефект спливання шини на мокрій дорозі – у цьому випадку контакт шини з дорогою розривається водою.

Розмір колеса

Розмір колеса

R17 195/65 означає ...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта