Купівля автомобіля: тест-драйв

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Любителі все систематизувати розрізняють два типи тест – драйву: активний - Ви особисто керуєте автомобілем і пасивний - за кермом знаходиться співробітник автосалону, а Ви займаєте місце пасажира. Як клієнт Ви маєте право самі обирати вид тест-драйву. Якщо з якихось причин Ви відчуваєте дискомфорт від водіння незнайомого Вам автомобіля, то відчути всі його переваги чи недоліки буде складно, а нервозність не дасть можливості сконцентруватися на головному.

тест-драйвЗ іншого боку, в разі пасивного тест-драйву, Ви повною мірою зможете оцінити лише плавність ходу, рівень шуму під час руху, якість звучання музики і загальну атмосферу салону. Динаміку руху, роботу гальмівної системи, керованість і оглядовість можна відчути тільки на водійському сидінні. З цієї причини перевагу потрібно все ж віддавати активному тест-драйву. Якщо у Вас немає навичок водіння, то це не привід відмовлятися від тест-драйву, - запросіть друга, якому ви довіряєте. Нехай він потім чесно поділиться своїми враженнями.

Перед тест-драйвом Вас попросять виконати деякі формальності, яких дотримується автосалон для забезпечення безпеки та звітності перед страховою компанією в разі аварії.

Поставтеся з розумінням до наступних моментів:

 • продавець попросить Вас показати посвідчення водія і залежно від внутрішніх правил може зробити ксерокопію 
 • Вас попросять підписати "Угоду про проходження тест-драйву", в якому можуть зазначатися умови страховки, стан автомобіля і його пробіг при передачі, номер водійського посвідчення, дата і час початку тест-драйву. Запитайте продавця, яку відповідальність несе клієнт у разі аварії. 
 • під час тест-драйву клієнта повинен супроводжувати продавець, або інша відповідальна особа компанії. 
 • до початку тест-драйву продавець повинен показати Вам всі важливі властивості автомобіля. Особлива увага приділяється елементам безпеки - ремінь безпеки, налаштування сидіння, рульового колеса і дзеркал. 
 • На завершення продавець проінформує Вас про майбутній маршрут

Для більшості покупців тест-драйв - це перша в житті поїздка на обраному автомобілі. Приділіть достатню кількість часу для вивчення основних функцій і органів управління, під час руху вони не повинні відволікати Вас від дороги. У більшості компаній першим за кермо сідає саме продавець - це дає йому можливість розповісти про автомобіль, а клієнт в цей час отримує можливість озирнутися і звикнути до автомобіля. Почавши рух, продавець розповідає про важливі властивості автомобіля і демонструє клієнту управління. Виїхавши з території автосалону, продавець поступається місцем водія клієнту, а сам сідає поруч. З цього моменту і починається Ваш тест-драйв.

Для найбільш вдалої оцінки автомобіля під час тест-драйву Вам рекомендується звернути увагу на наступні параметри:

 1. двигун і КПП 
 2. Робота гальмівної системи 
 3. керування та огляд
 4. Робота підвіски 
 5. рівень шуму у салоні 
 6. габарити і паркування 

Пропонуємо Вам пройтись по кожному з цих аспектів і розглянути, на що слід звертати увагу.

 • 1. Двигун і КПП 

Починайте рух на маленькій швидкості, не намагайтеся вразити супроводжуючого своїм умінням водити автомобіль. Плавно прискорюйте автомобіль, натискаючи на педаль газу, звертайте увагу на те, наскільки вона інформативна. 

тест-драйв

Якщо дозволяє дорожня ситуація, прискортесь - це дасть можливість перевірити наскільки динамічно автомобіль набирає швидкість.
Якщо автомобіль обладнаний механічною коробкою передач, розженіть автомобіль плавно до 60 - 80 км / годину і зверніть увагу, наскільки легко і чітко переключаться передачі. Скиньте газ, рухаючись накатом, починайте перемикатися вниз. Чи не викликає перемикання труднощів? Чи легко вичавлюється педаль зчеплення? Чи зручно при цьому фіксується тіло в сидінні водія? Чи немає сторонніх звуків при перемиканнях?
Якщо Ви маєте намір придбати автомобіль з автоматичною КПП, проробіть ряд прискорень і уповільнень. Чи логічно перемикаються передачі? Чи немає відчутних поштовхів, чи затримок?
Враховуючи рух на дорозі і знаки обмеження швидкості, натисніть педаль газу до упору. Чи достатньо для Вас розгінної динаміки? Так Ви собі уявляли цей автомобіль?

 • 2. Гальмо 

Розігнавши автомобіль, озирніться навколо і, якщо Ви нікому на дорозі не заважаєте, натисніть на педаль гальма. 

тест-драйв: торможение

Почніть тиснути м'яко і поступово збільшуйте зусилля. Зверніть увагу, як ведуть себе гальма в такому режимі. Чи добре Ви відчуваєте педаль гальма? Чи доводиться при гальмуванні тиснути на педаль з силою або достатньо легкого натискання? І найголовніше - чи вдається Вам зупинитися саме там, де Ви розраховуєте?
Вже після повернення назад до автосалону подивіться, де в автомобілі знаходиться управління стоянковим гальмом. Більшість автомобілів оснащуються важелем, рідше зустрічається педаль, а останнім часом з'явилося і електричне управління стоянковим гальмом - в цьому випадку досить натиснути на кнопку.

 • 3. Керованість і оглядовість 

Перевіряти роботу рульового механізму можна відразу ж після початку руху. Чи легко обертається кермо на маленькій швидкості? Від цього залежить комфортність паркування автомобіля в тісному місті. 
Виконайте декілька плавних перестроювань з ряду в ряд на різній швидкості. Чи легко Вам перебудовуватися? Наскільки адекватно автомобіль слухається керма? При збільшенні швидкості чутливість рульового управління зростає. 

тест-драйв: обзорность

Перевірте під час руху, не стає він дуже «гострим» - це може привести до того, що на великій швидкості навіть легкий рух кермомzz сильно змінює траєкторію руху. Автомобіль в цьому випадку доводиться «ловити» на дорозі, в тривалій поїздці це сильно стомлює. Перевірте, як реагує кермо на купини - чи переходить удар в руки, змінює чи автомобіль напрям руху? В ідеалі все це повинно бути відсутнім. 

Тепер погляньте, чи добре є видимими інші учасники дорожнього руху. Для безпеки пасажирів передні віконні стійки на сучасних автомобілях виросли в розмірах. Вони часто закривають пристойну ділянку дороги, в якій може знаходиться пішохід або велосипедист. Якщо при цьому Ви маєте невелике зростання і впритул підсунули сидіння до керма, то кут мертвої зони за передньою стійкою збільшується ще більше. Придивіться, чи не викликає це у Вас відчуття неспокою і невпевненості. Подивіться в дзеркала заднього виду, чи добре проглядається дорога з боків автомобіля? Зробіть декілька перестроювань із смуги в смугу - чи влаштовує Вас маневреність і автомобіля? Наскільки впевнено автомобіль веде себе при одночасному прискоренні і перестроювання з ряду в ряд?

 • 4. Робота підвіски

Завдання підвіски полягає не тільки в тому, щоб згладжувати нерівності дороги, її основна функція - забезпечувати постійний контакт коліс з дорогою. З цієї причини інженери постійно шукають золоту середину в налаштуваннях жорсткості амортизаторів - дуже м'яка підвіска розгойдує автомобіль на асфальтових хвилях і дозволяє автомобілю робить небезпечний крен в поворотах. 

тест-драйв: подвеска

З іншого боку дуже жорстка підвіска некомфортно передає всі нерівності дороги в салон і на його пасажирів, зате стабільно утримує автомобіль на дорозі. Тестуючи автомобіль, Вам потрібно заздалегідь для себе вирішити, чому Ви особисто віддаєте перевагу. Якщо ви любитель спортивної їзди і любите відважно закладати автомобіль в поворотах, вибирайте жорстку підвіску. Якщо Ви возите сім'ю, приділяєте увагу її комфорту і не любите зайвої тряски в салоні, вибирайте підвіску Якщо Ви возите сім'ю, приділяєте увагу її комфорту і не любите зайвої тряски в салоні, вибирайте м`якішу підвіску. Визначившись з цим, продовжуємо наш тест-драйв.
Як долає автомобіль нерівності на дорозі? Зверніть увагу на проїзд по діагональних і поперечних тріщинах - чи немає неприємних стуків і скрипів? Наскільки глибоко крениться автомобіль в поворотах?
Ідеальний варіант - проїхатися по «лежачих поліцейських» або трамвайних коліях. Чи немає вібрацій в кермі? Зберігає чи автомобіль траєкторію руху при проїзді нерівностей?
Якщо Ви плануєте хоча б зрідка з'їжджати з асфальту на грунтові дороги, попросіть продавця показати Вам для тест-драйву майданчик зі схожим покриттям (в крайньому випадку, підійде грунтове узбіччя звичайної дороги). Зверніть увагу, як автомобіль долає ями 3 - 5 сантиметрів у глибину. Чи не стає тряска при проїзді таких нерівностей нестерпним? Наскільки комфортно ви себе відчуваєте при русі по такій дорозі?

 • 5. Рівень шуму в салоні 

тест-драйв: уровень шумаВам належить провести в автомобілі багато щасливих годин і бажано, щоб цей час не виснажувало Ваш організм постійним шумом. Плавно набирайте швидкість і прислухайтеся до шуму, який видає автомобілем під час руху. Чи чути шум мотору гул шин по асфальту? Чи комфортно вести розмову з пасажиром? Вимкніть музику в салоні і послухайте вітровий шум – він може свідчити про погану аеродинаміку автомобіля або дефекти кузова (наприклад погано відрегульовані двері або неякісні ущільнювачі дверей) Будь-який автомобіль видає шум під час руху. Тут головне визначиться з тим, чи не дратує він Вас?

 • 6. Габарити і паркування 

До габаритів автомобіля завжди потрібно звикатися. Інколи це займає навіть декілька місяців. Прислухайтеся до своїх відчуттів - наскільки Ви відчуваєте габарити автомобіля? 

тест-драйв: габариты

Чи можете уявити, де закінчується капот, кришка багажника? За наявності можливості – припаркуйтеся в узбіччя або, повернувшись на паркування ділерського центру, припаркуйтеся із застосуванням заднього ходу. Якщо це не викликає у Вас складності, то Ви зможете швидко подружитися з цим автомобілем? Як вже говорилося, жорсткі вимоги до безпеки автомобіля заставляють робити віконні стійки великими, а любителям красивого дизайну спочатку потрібно мириться з недостатньою обзорністю автомобіля. Але вихід є - системи допомоги паркування сьогодні представлені у великій кількості, від найпростіших до таких, які самостійно припарковують автомобіль. Подумайте про це заздалегідь - гроші витрачені такий електронний помічник швидко окупляться хорошим настроєм і відсутністю подряпин на новенькому авто. 


Завершення тест-драйву

Досвідчений продавець обов'язково поставить Вам питання про те, чи сподобався Вам автомобіль. Це дійсно хороший момент задуматися про це. Спробуйте підсумувати свої враження. Чи сподобався Вам автомобіль? Чи відповідає він Вашим чеканням? Розкажіть про це продавцеві – розмова допоможе Вам особисто визначитися з думкою.
Чи готові Ви розглядати цей автомобіль в якості своєї покупки? Для цього його потрібно порівняти ще з якимсь автомобілем, а доки подякуйте продавця за приємну можливість протестувати автомобіль. Якщо Вам запропонують випити чашечку чаю або кави в автосалоні, не відмовляйтеся – знайомство з автомобілем завжди потрібно завершувати приємними емоціями. Хто знає, можливо ця дружба з автомобілем надовго?

Теги: габарити авто, гальма, двигун, керованість, коробка передач, огляд авто, оглядовість, парковка, покупка авто, рівень шуму, робота підвіски, тест-драйв

Читайте також:
Хетчбек Kia cee’d доступний у особливій комплектації Special Edition
25.05.2017
Хетчбек Kia cee’d доступний у особливій комплектації Special Edition
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ЦІНИ НА АБСОЛЮТНО НОВИЙ RANGE ROVER VELAR
19.05.2017
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ЦІНИ НА АБСОЛЮТНО НОВИЙ RANGE ROVER VELAR
Почни літо разом з SsangYong Tivoli і безкоштовною відпусткою!*
18.05.2017
Почни літо разом з SsangYong Tivoli і безкоштовною відпусткою!*
Стартували продажі лімітованої версії SsangYong Rexton W Prestige
16.05.2017
Стартували продажі лімітованої версії SsangYong Rexton W Prestige
Група компаній " АІС " починає продажі Ravon R2 і R4 Ravon
12.04.2017
Група компаній " АІС " починає продажі Ravon R2 і R4 Ravon
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
23.03.2017
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
22.03.2017
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
10.03.2017
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
15.02.2017
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв - 0,2 проміле. А скільки це у склянках, келихах, «обертах» і грамах?

Як відрізнити битий автомобіль від небитого?

Як відрізнити битий автомобіль від небитого?

Зважившись придбати уживане авто, потрібно все ретельно перевірити. Даний матеріал підкаже Вам, на що потрібно звернути увагу при виборі авто, як зрозуміти, чи була машина бита і на Скільки вона постраждала. Запам'ятайте, що поспіх в купівлі вживаного автомобіля може тільки зашкодити.

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

Купівля автомобіля з пробігом: радимо перевірити...

Купівля автомобіля з пробігом: радимо перевірити...

Купівля б\у автомобіля - це угода, заснована на довірі. Але це зовсім не означає, що Ви купуєте кота в мішку. Мова то в кінці кінців йде про велику суму грошей ... А досвід показує, що доброчесність і розсудливість продавця зникають, як тільки на договорі висохло чорнило. Є привід уважно вивчити автомобіль перед покупкою.

Тонкощі при мийці двигуна автомобіля

Тонкощі при мийці двигуна автомобіля

У наші дні майже всі автомийки крім основних послуг пропонують також мийку двигуна за цілком розумні гроші. З першого погляду все виглядає не складно.

Правила паркування

Правила паркування

Залишайте під лобовим склом записку з номером й 2 метри для проходу пішоходів

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач знаходиться між педаллю гальм та головним гальмівним тандем-циліндром.

Реєстрація в ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація в ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація автомобіля в ДАІ є важливим етапом покупки автомобіля. Договір купівлі-продажу дозволяє Вам володіти авто, а реєстрація в ДАІ дає Вам право використовувати його за призначенням. Саме на цьому етапі Ви можете зробити собі особливі номерні знаки або дублікати номерних знаків у випадку, якщо у Вашого авто нестандартні для нашого регіону місця під номери.  

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Ми любимо свої машини та висловлюємо щире бажання піклуватися про них. Для цього взимку багато хто з нас прогріває двигун перед поїздкою, вважаючи, що так для нього краще. Чи дійсно це так?

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта