29.04.2013

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв - 0,2 промілеА скільки це у склянкахкелихах«обертах» і грамах?

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Завдання експерименту полягало в тому, щоб за рахунок залучення досить широкого кола учасників вивести середній показник у 0,2 проміле. Для цього ми запросили шістьох наших працівників: трьох чоловіків та трьох жінок, причому з різною масою тіла - чоловіка вагою 71, 83 і 88 кг, жінки - 50, 60 і 65 кг. Тестували найбільш популярні алкогольні напої: пиво, шампанське, вино, горілку і коньяк.

0,2 проміле - це:

Доза алкоголю відповідає показнику в 0,2 проміле через 30 хв. після вживання певного виду спиртного напою. Дані усереднені і можуть відрізнятися для кожної конкретної людини.

Ступінь алкогольного сп'яніння вимірювалася за допомогою німецького алкотестера Drager Alcotest 6810, який збирається взяти на озброєння українська Державтоінспекція. Нині 9 комплектів цього німецького обладнання (алкотестер і принтер) щодня тестують на водіях співробітники дорожньо-патрульної служби. Керівництво ДАІ пообіцяло, що при успішному результаті цих випробувань дані прилади з'являться у всіх районних підрозділах Державтоінспекції нашої країни.

Ступінь алкогольного сп'яніння залежить від ваги людини, її статі, раси, фізичного стану, а також вживання їжі. Тому отримані нами дані за рівнем в 0,2 проміле є усередненими і в кожному конкретному випадку можуть відрізнятися.

Всього потроху

Починали з пива. Перед вживанням спиртного обов'язково проводили контрольне задування алкотестером, щоб переконатися в тверезості учасників. Щоб не переборщити з кількістю, почали з невеликої дози - маленької пляшки об'ємом 0,33 л. Заміряли відразу після випитого - і здивувалися: алкотестер видав від 0,25 до 1 проміле! Справа в тому, що концентровані пари алкоголю знаходяться в порожнині рота 2-5 хв. після останнього ковтка спиртного. Тому прилад показав рівень алкоголю в роті, а не в крові. З цим явищем ми вже стикалися, коли тестували квас і безалкогольне пиво. Але реальні результати - не ці. Наступний замір - через півгодини, коли алкоголь точно потрапив у кров. Доза пива в 0,33 л для чоловіків виявилася дріб'язковою - від 0,03 до 0,10 проміле, а от для двох худорлявих жінок це була межа - 0,20 і 0,24 проміле. При цьому у Людмили з максимальною серед випробовуваних співробітниць вагою - 65 кг результат склав всього 0,13 проміле. Що ж, треба спробувати випити більше - 0,5 л пива. Замір через півгодини показав - саме ця доза для представників сильної статі дорівнює показнику в 0,2 проміле, а от для прекрасної половини людства півлітрова пляшка пива таки буде забороненою: показник Людмили - 0,24 проміле.

Заміри алкотестера дублювали трубками «Контроль тверезості», якими поки ще користується більшість даішників для «задування» водіїв і за результатами яких направляють водіїв на медичний огляд. Так от - трубка впевнено засікає наявність парів алкоголю у видихуваному повітрі при сп'янінні в 0,2 проміле. Більш того, вона здатна відреагувати навіть на незначне вживання спиртного, при показниках приладу вже з 0,01 проміле.

Навіть після вживання «законної» дози спиртного в 0,2 проміле сідати за кермо категорично забороняється. Це можна робити тільки після повного протверезіння.

Покарання за керування ТЗ підшофеПокарання за керування ТЗ підшофе в Україні не найсуворіше. А оскільки ДТП за участю п'яних водіїв мають дуже важкі наслідки, законодавці пропонують посилити його - запровадити штраф у розмірі 500-600 неоподатковуваних мінімумів (8,5-10,2 тис. грн.) Або виправні роботи до 2 років з позбавленням права керування на строк до 3 років.

Закуска градус краде

Для чистоти експерименту кожен вид спиртного тестувався в окремий день. На другий день перевіряли коньяк. Як і раніше, починали з невеликих доз - 30 г напою. Замір через півгодини видав вельми несподівані дані - у двох чоловіків показники склали 0,11 і 0,13 проміле, а у найбільш крупного по комплекції - 0,00 проміле! Як виявилося, він схитрував - всі пили на голодний шлунок, а він - після щільного обіду! Для двох жінок 30 г коньяку виявилося достатньо - 0,20 і 0,19 проміле відповідно, і тільки одній потрібна добавка - всього 0,10 проміле. Втім, як тільки її «доза» стала дорівнювати 50 г, прилад «зашкалив» - 0,31 проміле. Доза в 50 г коньяку для чоловіків дала показники від 0,13 до 0,19.

Усі наступні тести ми проводили за описаною вище схемою - починаючи з невеликих доз і збільшуючи їх до отримання потрібного результату. Більшість вимірів здійснювалося на голодний шлунок, так би мовити, в найбільш складних «бойових» умовах. Хоча потім перевірили ступінь сп'яніння після ситного обіду. Дійсно, результати підтвердилися - закуска краде-таки градус. В діаграму ми внесли результати вимірів, проведених на голодний шлунок. У ній наведено усереднені дані по кожному з протестованих нами спиртних напоїв.

Трубка «Контроль тверезості» реагує навіть на незначне вживання спиртного. Вона впевнено засікає наявність парів спирту в повітрі, що видихається при алкогольному сп'янінні в 0,2 проміле і навіть менше.

За кермом - ні-ні!

Отже, наш експеримент підтвердив існуючі теоретичні основи залежності ступеня сп'яніння від ваги людини, його статі, прийому їжі і фізичного стану.

Але найголовніший результат тесту - майже всі випробовувані одноголосно заявили: та доза спиртного, яка дорівнює показнику в 0,2 проміле, була для них відчутною і через півгодини після вживання алкоголю. Тому, випивши навіть таку дозу, за кермо сідати не можна. Отримані нами дані повинні бути жорсткою обмежувальною планкою для тих людей, які збираються випити спиртне, знаючи, що їм ще належить сісти за кермо.

Як п'яніють люди

При вживанні спиртного алкоголь потрапляє в організм через слизові оболонки шлунково-кишкового тракту. У шлунку всмоктується близько 20% загальної кількості випитого, а решта - через стінки тонкого кишечника. При порожньому шлунку резорбція (фаза всмоктування алкоголю) закінчується через 30-60 хвилин, а при повному - вдвічі довше. Саме цим і пояснюється те, що людина, яка вживає спиртне не закушуючи, п'яніє набагато швидше.

Науково встановлено, що на жінок алкоголь діє швидше, ніж на чоловіків, а протверезіння у представниць прекрасної статі відбувається повільніше. Справа в тому, що в жіночому організмі менше ферменту алкогольдегідрогенази, що відповідає за розщеплення етилового спирту, ніж в чоловічому, тому концентрація алкоголю в крові вище. Вага людини - ще один важливий фактор, від якого залежить ступінь сп'яніння. Кров становить 6-8% загальної маси тіла людини, або 60-80 мл на 1 кг ваги. Тобто у людей різної статури кількість крові різна. Відповідно, при однаковій дозі випитого спиртного відсоток алкоголю, що міститься в крові у людей з різною вагою, буде відрізнятися.

Ступінь сп'яніння залежить також від раси - у вихідців з Азії алкогольдегідрогенази дуже мало, тому вони швидко п'яніють навіть від невеликої кількості спиртного. А ось у європейців цього ферменту набагато більше, і в порівнянні з азіатами вони можуть прийняти на груди значно більше.

Технічні характеристики алкотестера Drager Alcotest 6810

Тип сенсора

електрохімічний

вимірювальний діапазон, мг/л

0–2,5

відносна похибка, %

1,7

Тривалість підготовки приладу до вимірювання з моменту його включення, хв.

0,1

Тривалість підготовки приладу до наступного вимірювання, хв.

0,05

Діапазон робочих температур, С0

від -5 до +50

Можливість роботи з принтером

є, бездротовий

Можливість пасивного безконтактного контролю в навколишньому повітрі

є

Фіскальна пам'ять, к-ть вимірювань

250

Розміри, мм

140/70/30

Вага, кг

0,195

Законність застосування

сертифікати Держстандарту і МОЗ України

Вартість, у грн.

19 тис. (разом з принтером)

Drager Alcotest 6810Alcotest 6810вимірює кількість парів спирту в повітрі, що видихається і перераховує його на кількість алкоголю в крові. Прилад проводить вимірювання новітнім електрохімічним сенсором, що відбирає пробу в кінці видиху з повітря, який має кращий контакт з кровоносною системою людини. Завдяки цьому алкотестер дуже чутливий і результати його замірів виходять точними. До того ж він відрізняється гарною вибірковістю - реагує тільки на алкогольвміщуючі продукти. Alcotest 6810 видає отримані результати в проміле, причому через меню користувача можна переключитися на будь-які застосовувані у світі одиниці виміру алкоголю в крові.

Теги: керованість, штрафи

Читайте також:
Незабаром окремими вулицями Києва можна буде їздити 80 км/год
19.03.2015
Незабаром окремими вулицями Києва можна буде їздити 80 км/год
Перші зразки маркування автомобілів для нової патрульної служби підготувало МВС (фото)
18.03.2015
Перші зразки маркування автомобілів для нової патрульної служби підготувало МВС (фото)
Нові тести для українських водіїв
16.03.2015
Нові тести для українських водіїв
Що може помінятися в українському посвідчені водія?
14.03.2015
Що може помінятися в українському посвідчені водія?
Що стане з МРЕВ найближчим часом?
11.03.2015
Що стане з МРЕВ найближчим часом?
Корисні поради у разі переоформлення автомобіля на іншого власника
10.03.2015
Корисні поради у разі переоформлення автомобіля на іншого власника
Нова патрульна служба повинна з'явитися на вулицях столиці в червні і повністю замінити ДАІ і деякі інші міліцейські служби.
07.03.2015
Нова патрульна служба повинна з'явитися на вулицях столиці в червні і повністю замінити ДАІ і ...
21.05.2014
ДАІ почала видавати водійські посвідчення нового зразка. Фото
Украинским водителям обещают обновленную «Кобру»
08.04.2014
Украинским водителям обещают обновленную «Кобру»
більше новин »
Коментарі відвідувачів
12.05.2013 степан
Доброго дня скажіть будь-ласка допустима норма алкоголю для водія становить 0.2 промілі мене зупинив ДПС і дали мені трубку "миру" ну алкотестер в мене показав 0.09 Я повинен платити штраф чи ні

Нові штрафи ДАІ

Нові штрафи ДАІ

В Україні знову збільшили штрафи за порушення ПДР

Купівля автомобіля: тест-драйв

Купівля автомобіля: тест-драйв

В Україні підвищили штрафи за порушення ПДД

В Україні підвищили штрафи за порушення ПДД

Відповідно до закону 4950-VІ, який вже підписаний президентом і вносить ряд змін у законодавчі документи, стаття 123 Адмінкодексу України опублікована у новій редакції

За що штрафують в інших країнах

За що штрафують в інших країнах

Мережа європейських центрів захисту прав споживачів повідомила важливу інформацію, яку слід знати автоводіям, щоб не бути оштрафованим в чужій країні. Збираючись в дорогу на своєму або орендованому авто, варто заздалегідь вивчити ПДР певних країн.

Майбутні технології: автоматично керований автомобіль із Франції

Майбутні технології: автоматично керований автомобіль із Франції

Характерною рисою цього автомобіля є нова, сучасна технологія, що дозволяє йому пересуватися самостійно, без допомоги водія

Toyota і Audi покажуть на CES 2013 самокеровані автомобілі

Toyota і Audi покажуть на CES 2013 самокеровані автомобілі

Як повідомляє ресурс The Wall Street Journal, під час проведення виставки споживчої електроніки CES 2013 деякі автовиробники мають намір продемонструвати власні рішення у сфері створення самокерованих автомобілів.

У Швейцарії будуть саджати у в'язницю за перевищення швидкості

У Швейцарії будуть саджати у в'язницю за перевищення швидкості

З 1 січня 2013 року в Швейцарії в силу вступлять нові правила дорожнього руху, згідно з якими за перевищення швидкості водієві буде загрожувати тюремне ув'язнення строком від одного до чотирьох років

В Україні змінять ПДР

В Україні змінять ПДР

Кабмін підготував проект змін правил дорожнього руху. Цілями проекту є підвищення безпеки на дорогах, а також впровадження дорожніх знаків та розмітки європейського зразка.

Штрафи водіям хочуть нараховувати у залежності від класу авто

Штрафи водіям хочуть нараховувати у залежності від класу авто

З запропонованими поправками до ст. 35 Адміністративного Кодексу України виступили депутати ВР Лев Миримський і Сергій Брайко. Штрафи за порушення ПДР будуть залежати від класу авто.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта