Сімферополь: Місто Користі!

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Сімферополь  - столиця Автономної Республіки Крим, місто республіканського значення  незалежної держави Україна. Розташоване в передгірному Криму, у балці, що утворилася перетином міжгрядової долини між Зовнішньою (найнижчою) і Внутрішньою грядами Кримських гір і долиною річки Салгир. На річці поряд з містом створено Сімферопольське водосховище. Завдяки такому положенню долина, в якій лежить місто, провівається вітрами, що дмуть із гір.

Симферополь

Назва міста Сімферополь в перекладі із грецької означає «Місто Користі», тобто «Користьград». В 3 ст. до н. е. — 4 ст. н. е. на місці Сімферополя знаходилась столиця Скіфської держави Неаполь Скіфський, потім фортеця Керменчик. В 15 ст. виникло татарське поселення і до 1784 року називалось Акмесджит (Ач-Мечеть), що  перекладається  з кримськотатарської як «Біла мечеть» – повітовий центр Кримського ханства. Тут розташовувалась резиденція калги-султана, який був другим після кримського хана обличчям. До 1783 року в Ак-Мечеті значився 331 будинок і 7 мечетей.

Після приєднання Криму до Росії, 2 лютого 1784 р., Катерина II підписала наказ про утворення Таврійської області. А 7 лютого того ж року генерал-губернатор Новоросії Г. О. Потьомкін подав імператриці проект адміністративного устрою області, центром якої мало стати нове місто, назване Сімферополем на пропозицію архієпископа, вченого і громадського діяча Євгенія Булгаріса. Так датою заснування і вважається 8 лютого 1784 року.

Симферополь

В 1919 р. в Криму утворилась Таврійська республіка, однак проіснувала Таврійська республіка дуже недовго – трохи більше трьох місяців. В Сімферополі ж знаходилась і ставка Врангеля. З 18 жовтня 1921 року Сімферополь – столиця Кримської АРСР.

За період окупації,під час Великої Вітчизняної війни з 1 листопада 1941 року по 13 квітня 1944 року, карними службами було страчено більше 22-х тисяч чоловік. Було зруйновано чи пошкоджено 126 підприємств, 132 великі житлові будинки. Всі ці роки в Сімферополі діяли багаточисленні підпільні організації. Одна із таких організацій існувала в Російському драматичному театрі. Створений в 80-х роках на основі реальних подій спектакль «Вони були акторами» свого часу отримав Державну премію.

На честь визволення міста від німецько-фашистської окупації на постаменті перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим встановлено радянський танк Т-34.

Cоветский танк Т-34

Після проголошення акту про незалежність України 30 серпня 1991 року Кримська область ввійшла у склад незалежної України. А 4 вересня 1991 року Сесія Верховної Ради Кримської АРСР прийняла історичний документ "Декларацію про державний суверенітет Криму."

Столиця Криму відома своїми багаточисленними визначними місцями і архітектурними пам'ятниками. В місті знаходяться пам'ятники О.В. Суворову, князю Долгорукому, Пушкіну, героям Великої Вітчизняної війни, діячам культури  і мистецтва, меморіал жертвам сталінської депортації 1944 року.

Памятник Пушкину

На південно-східній околиці міста, поряд з турбазою “Таврія”, знаходиться городище “Неаполь Скіфський” (3 ст. до н.е. – 4 в. н.е.) – археологічний пам'ятник світового значення, протягом шести століть був столицею пізньоскіфської держави.

Одного разу в 1827 р.  відомому любителю стародавностей на прізвище Султан-Крим-гірей зустрілась навантажена каменем підвода, що спускалася від урочища Керменчик, де брали камінь для будівельних потреб. Зовсім випадково ця допитлива людина звернула увагу на дві плити: на одній було вирізьблено зображення вершника, на іншій - напис на старогрецькій мові. Про знахідку стало відомо вченим. Після проведення на місці кар'єра розкопок, ними був виявлений уламок мармурового барельєфа із зображенням старого і юнака, знайдені грецькі і римські монети. В одному із написів згадувався скіфський цар Скилур, який жив більше 2-х тисяч років тому. Так було зроблено сенсаційне відкриття столиці пізньоскіфської держави - Неаполя Скіфського, чи Неаполіса (від грецького \"нове місто\").

Городище “Неаполь Скифский”

Плити з рельєфами, зразки штукатурки з розписом, прикраси, намисто і предмети побуту, знайдені на Неаполі, збергіаються в музеях Москви і Санкт-Петербурга. Відомо, що тільки в мавзолеї було виявлено близько 1300 золотих прикрас. До початку 90-х років була реконструйована велика Надворітна башта, від якої відкривається чудовий вид на місто і гори Головної гряди.

Городище “Неаполь Скифский”

Мечеть Кебір-Джамі — видатний архітектурний пам'ятник Сімферополя, найстаріша будівля міста. Напис біля входу свідчить, що мечеть побудована в 1508 р. Згодом багато разів перероблялась, і вигляд її дуже змінився. На початку XVI ст. північніше руїн Неаполя-Скіфського, на перетині торгових і стратегічних доріг, виникло велике місто Кримського ханства, Ак-Мечеть. В 1508 р. чи 914 р. Хіджрі – за мусульманским літочисленням була освячена мечеть Кебір-Джамі. Припускають, що білизна мечеті дала назву середньовічному місту Ак-Мечеть (Біла Мечеть).

Мечеть Кебир-Джами

На території Ботанічного саду Таврійського Національного університету, серед пам'ятників архітектури виділяється невеликий палац світлійшого князя Михайла Семеновича Воронцова (1827 р.) – розташований в парку Салгірка, закладеному в XIX столітті,  привертає увагу колонадою доричного стилю, а також терасою, що спускається східцями до парку, по обидві їх сторони розташовані мармурові леви.

Дворец князя Михаила Семёновича Воронцова

Будинок Дворянського зібрання (1826 р.) – зараз будівля республіканської наукової бібліотеки ім. І. Франка, цікава не тільки своєю архітектурою, але і тим, що в ній розташовувався госпіталь, в якому працював М.І.Пирогов, який рятував поранених захисників Севастополя.

Республиканская научная библиотека им. И. Франко

Є в Севастополі унікальний історико-меморіальний пам'ятник – будівля колишньої губернської чоловічої гімназії, зараз гімназія №1. В різний час в гімназії працювали викладачами – 22-річний Д. І. Менделєєв, потім видатний вчений-хімік,  й Ілля Казас – відомий караїмський поет і громадський діяч.

Учнями гімназії були – І. В. Курчатов, майбутній знаменитий вчений- фізик, І. К. Айвазовський – всесвітньо відомий художник, О. О. Спендіаров  - відомий вірменський композитор і диригент, Ісмаїл Гаспринський – видатний громадський діяч кримськотатарського населення.

В Сімферополі знаходяться Російський академічний драматичний театр, Український музично-драматический театр, Кримсько-татарський музично-драматичний, Концертна зала музичного училища, Кримська філармонія, краєзнавчий і художні музеї. А Сімферопольський цирк – найкращий у Криму.

Симферопольский цирк

В гірських околицях Сімферополя вже домоглись міжнародного визнання такі об'єкти як Мармурові і Червоні печері.

В 1987 році на північно-західному схилі масиву Чатир-Даг сімферопольськими спелеологами була відкрита і досліджена унікальна карстова печера - Мармурова. Дістатися до печери Мармурової можна на легковому автомобілі, автобусі чи пішки. Для цього треба повернути на 17-му кілометрі траси Сімферополь-Ялта біля с. Зарічне до дачного поселення за с. Мармурове. Середня тривалість екскурсії Мармуровою печерою - 1 година. Температура повітря - постійна (+9С). Вхід в печеру знаходиться на абсолютній відмітці 918 н над р.м. Печера закладена у верхньоюрських товстошарових і середньоплитових мармуроподібних вапняках, завдяки чому отримала свою назву - Мармурова.

Пещера - Мраморная

Червона печера, або Кизил-Коба, в перекладі з тюркської дослівно означає «Червона печера» і назва печери пішла від того, що складена вона із вапняків, які мають характерний червонуватий відтінок. Найбільша із 800 печер Криму. Вона розташована в 3,5 км від села Перевальне, недалеко від Сімферополя, в мальовничому урочищі Кизил-Коба, яке є пам'ятником природи і охороняється державою. Кизил-Коба - це складний, заплутаний лабіринт, розташований в шість поверхів з амплітудою в 135 м. Площа 63600 квадратних метрів, об'єм 242 тис. кубічних метрів. Вік найстарішого шостого поверху близько двох мільйонів років. Протяжність залів Кизил-Коби досягає 70-80 метрів, висотою до 30 метрів. Ви побачите різноманітні сталактити і сталагміти, драпування і пір'я, химерно розгалужені геліктити і кораліти.

Красная пещера

Дном Червоної печери протікає підземна річка Су-учхан. Витікаючи із печери, річка най химернішим способом падає з обриву.

Река Су-учхан

Зміїна печера розташована в 10 км. на південь від Сімферополя, майже в центрі водороздільної ділянки Внутрішньої гряди, обмеженої долинами річок Альми на заході і Західного Булганака на сході. Обриви гряди висотою від 5 до 40 м, складені нумулітовими вапняками, розчленені ярами і балками на окремі стрімкі миси. Її довжина більше 320 м. Дорога до неї починається біля с. Чистенького, що знаходиться на 8-м кілометрі від обласного центру по Севастопольскому шосе.

Археологічні знахідки (цінними із них виявились фрагменти ліпних мисок, простих і лощених каганців, кубків з нанесеними на них орнаментами, штрихами і валиками) допомогли встановити, що печера була відома людині в VII–-VI ст. до н.е. Але вузькість печерної галереї з великою кількістю тісних лазів и щілиноподібних переходів, схоже, не дозволяла використовувати її під постійне житло і для зберігання продуктів. Зміїну печеру використовували і скіфи, городище яких було розташоване безпосередньо над порожниною, на мисі Батарея. З півдня його надійно прикривали неприступні скелі, а з півночі подвійна оборонна стіна охоплювала мис напівкругом. Тепер через її руїни  схожі на груду незрозуміло ким зібраних каменів, переступають туристи, не підозрюючи, що це сліди колишнього укріплення. В печеру тоді потрапляли не так, як зараз: не знизу по тріщині, а зверху, безпосередньо з городища.

Змеиная пещера

Гості Сімферополя можуть відпочити в готелях "Імперіал", який розташований в спальному районі міста Сімферополь недалеко від його центру; "Україна", який знаходиться в історичному, діловому і культурному центрі Сімферополя, на сьогодні відповідає європейським стандартам категорії «три зірки»; «Салгир» - поряд із залізнодорожнім вокзалом.

Гостиница "Украина"

Добре поїсти і приємно провести час запрошують ресторани «Україна», "Княжа Втіха", "Імперіал". Для хорошого настрою можна посидіти в кафе «Балаклава» чи розслабитися в пабі «Пролетарському».

Нових і яскравих вражень!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Сімферополь

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта