Сімферополь: Місто Користі!

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Сімферополь  - столиця Автономної Республіки Крим, місто республіканського значення  незалежної держави Україна. Розташоване в передгірному Криму, у балці, що утворилася перетином міжгрядової долини між Зовнішньою (найнижчою) і Внутрішньою грядами Кримських гір і долиною річки Салгир. На річці поряд з містом створено Сімферопольське водосховище. Завдяки такому положенню долина, в якій лежить місто, провівається вітрами, що дмуть із гір.

Симферополь

Назва міста Сімферополь в перекладі із грецької означає «Місто Користі», тобто «Користьград». В 3 ст. до н. е. — 4 ст. н. е. на місці Сімферополя знаходилась столиця Скіфської держави Неаполь Скіфський, потім фортеця Керменчик. В 15 ст. виникло татарське поселення і до 1784 року називалось Акмесджит (Ач-Мечеть), що  перекладається  з кримськотатарської як «Біла мечеть» – повітовий центр Кримського ханства. Тут розташовувалась резиденція калги-султана, який був другим після кримського хана обличчям. До 1783 року в Ак-Мечеті значився 331 будинок і 7 мечетей.

Після приєднання Криму до Росії, 2 лютого 1784 р., Катерина II підписала наказ про утворення Таврійської області. А 7 лютого того ж року генерал-губернатор Новоросії Г. О. Потьомкін подав імператриці проект адміністративного устрою області, центром якої мало стати нове місто, назване Сімферополем на пропозицію архієпископа, вченого і громадського діяча Євгенія Булгаріса. Так датою заснування і вважається 8 лютого 1784 року.

Симферополь

В 1919 р. в Криму утворилась Таврійська республіка, однак проіснувала Таврійська республіка дуже недовго – трохи більше трьох місяців. В Сімферополі ж знаходилась і ставка Врангеля. З 18 жовтня 1921 року Сімферополь – столиця Кримської АРСР.

За період окупації,під час Великої Вітчизняної війни з 1 листопада 1941 року по 13 квітня 1944 року, карними службами було страчено більше 22-х тисяч чоловік. Було зруйновано чи пошкоджено 126 підприємств, 132 великі житлові будинки. Всі ці роки в Сімферополі діяли багаточисленні підпільні організації. Одна із таких організацій існувала в Російському драматичному театрі. Створений в 80-х роках на основі реальних подій спектакль «Вони були акторами» свого часу отримав Державну премію.

На честь визволення міста від німецько-фашистської окупації на постаменті перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим встановлено радянський танк Т-34.

Cоветский танк Т-34

Після проголошення акту про незалежність України 30 серпня 1991 року Кримська область ввійшла у склад незалежної України. А 4 вересня 1991 року Сесія Верховної Ради Кримської АРСР прийняла історичний документ "Декларацію про державний суверенітет Криму."

Столиця Криму відома своїми багаточисленними визначними місцями і архітектурними пам'ятниками. В місті знаходяться пам'ятники О.В. Суворову, князю Долгорукому, Пушкіну, героям Великої Вітчизняної війни, діячам культури  і мистецтва, меморіал жертвам сталінської депортації 1944 року.

Памятник Пушкину

На південно-східній околиці міста, поряд з турбазою “Таврія”, знаходиться городище “Неаполь Скіфський” (3 ст. до н.е. – 4 в. н.е.) – археологічний пам'ятник світового значення, протягом шести століть був столицею пізньоскіфської держави.

Одного разу в 1827 р.  відомому любителю стародавностей на прізвище Султан-Крим-гірей зустрілась навантажена каменем підвода, що спускалася від урочища Керменчик, де брали камінь для будівельних потреб. Зовсім випадково ця допитлива людина звернула увагу на дві плити: на одній було вирізьблено зображення вершника, на іншій - напис на старогрецькій мові. Про знахідку стало відомо вченим. Після проведення на місці кар'єра розкопок, ними був виявлений уламок мармурового барельєфа із зображенням старого і юнака, знайдені грецькі і римські монети. В одному із написів згадувався скіфський цар Скилур, який жив більше 2-х тисяч років тому. Так було зроблено сенсаційне відкриття столиці пізньоскіфської держави - Неаполя Скіфського, чи Неаполіса (від грецького \"нове місто\").

Городище “Неаполь Скифский”

Плити з рельєфами, зразки штукатурки з розписом, прикраси, намисто і предмети побуту, знайдені на Неаполі, збергіаються в музеях Москви і Санкт-Петербурга. Відомо, що тільки в мавзолеї було виявлено близько 1300 золотих прикрас. До початку 90-х років була реконструйована велика Надворітна башта, від якої відкривається чудовий вид на місто і гори Головної гряди.

Городище “Неаполь Скифский”

Мечеть Кебір-Джамі — видатний архітектурний пам'ятник Сімферополя, найстаріша будівля міста. Напис біля входу свідчить, що мечеть побудована в 1508 р. Згодом багато разів перероблялась, і вигляд її дуже змінився. На початку XVI ст. північніше руїн Неаполя-Скіфського, на перетині торгових і стратегічних доріг, виникло велике місто Кримського ханства, Ак-Мечеть. В 1508 р. чи 914 р. Хіджрі – за мусульманским літочисленням була освячена мечеть Кебір-Джамі. Припускають, що білизна мечеті дала назву середньовічному місту Ак-Мечеть (Біла Мечеть).

Мечеть Кебир-Джами

На території Ботанічного саду Таврійського Національного університету, серед пам'ятників архітектури виділяється невеликий палац світлійшого князя Михайла Семеновича Воронцова (1827 р.) – розташований в парку Салгірка, закладеному в XIX столітті,  привертає увагу колонадою доричного стилю, а також терасою, що спускається східцями до парку, по обидві їх сторони розташовані мармурові леви.

Дворец князя Михаила Семёновича Воронцова

Будинок Дворянського зібрання (1826 р.) – зараз будівля республіканської наукової бібліотеки ім. І. Франка, цікава не тільки своєю архітектурою, але і тим, що в ній розташовувався госпіталь, в якому працював М.І.Пирогов, який рятував поранених захисників Севастополя.

Республиканская научная библиотека им. И. Франко

Є в Севастополі унікальний історико-меморіальний пам'ятник – будівля колишньої губернської чоловічої гімназії, зараз гімназія №1. В різний час в гімназії працювали викладачами – 22-річний Д. І. Менделєєв, потім видатний вчений-хімік,  й Ілля Казас – відомий караїмський поет і громадський діяч.

Учнями гімназії були – І. В. Курчатов, майбутній знаменитий вчений- фізик, І. К. Айвазовський – всесвітньо відомий художник, О. О. Спендіаров  - відомий вірменський композитор і диригент, Ісмаїл Гаспринський – видатний громадський діяч кримськотатарського населення.

В Сімферополі знаходяться Російський академічний драматичний театр, Український музично-драматический театр, Кримсько-татарський музично-драматичний, Концертна зала музичного училища, Кримська філармонія, краєзнавчий і художні музеї. А Сімферопольський цирк – найкращий у Криму.

Симферопольский цирк

В гірських околицях Сімферополя вже домоглись міжнародного визнання такі об'єкти як Мармурові і Червоні печері.

В 1987 році на північно-західному схилі масиву Чатир-Даг сімферопольськими спелеологами була відкрита і досліджена унікальна карстова печера - Мармурова. Дістатися до печери Мармурової можна на легковому автомобілі, автобусі чи пішки. Для цього треба повернути на 17-му кілометрі траси Сімферополь-Ялта біля с. Зарічне до дачного поселення за с. Мармурове. Середня тривалість екскурсії Мармуровою печерою - 1 година. Температура повітря - постійна (+9С). Вхід в печеру знаходиться на абсолютній відмітці 918 н над р.м. Печера закладена у верхньоюрських товстошарових і середньоплитових мармуроподібних вапняках, завдяки чому отримала свою назву - Мармурова.

Пещера - Мраморная

Червона печера, або Кизил-Коба, в перекладі з тюркської дослівно означає «Червона печера» і назва печери пішла від того, що складена вона із вапняків, які мають характерний червонуватий відтінок. Найбільша із 800 печер Криму. Вона розташована в 3,5 км від села Перевальне, недалеко від Сімферополя, в мальовничому урочищі Кизил-Коба, яке є пам'ятником природи і охороняється державою. Кизил-Коба - це складний, заплутаний лабіринт, розташований в шість поверхів з амплітудою в 135 м. Площа 63600 квадратних метрів, об'єм 242 тис. кубічних метрів. Вік найстарішого шостого поверху близько двох мільйонів років. Протяжність залів Кизил-Коби досягає 70-80 метрів, висотою до 30 метрів. Ви побачите різноманітні сталактити і сталагміти, драпування і пір'я, химерно розгалужені геліктити і кораліти.

Красная пещера

Дном Червоної печери протікає підземна річка Су-учхан. Витікаючи із печери, річка най химернішим способом падає з обриву.

Река Су-учхан

Зміїна печера розташована в 10 км. на південь від Сімферополя, майже в центрі водороздільної ділянки Внутрішньої гряди, обмеженої долинами річок Альми на заході і Західного Булганака на сході. Обриви гряди висотою від 5 до 40 м, складені нумулітовими вапняками, розчленені ярами і балками на окремі стрімкі миси. Її довжина більше 320 м. Дорога до неї починається біля с. Чистенького, що знаходиться на 8-м кілометрі від обласного центру по Севастопольскому шосе.

Археологічні знахідки (цінними із них виявились фрагменти ліпних мисок, простих і лощених каганців, кубків з нанесеними на них орнаментами, штрихами і валиками) допомогли встановити, що печера була відома людині в VII–-VI ст. до н.е. Але вузькість печерної галереї з великою кількістю тісних лазів и щілиноподібних переходів, схоже, не дозволяла використовувати її під постійне житло і для зберігання продуктів. Зміїну печеру використовували і скіфи, городище яких було розташоване безпосередньо над порожниною, на мисі Батарея. З півдня його надійно прикривали неприступні скелі, а з півночі подвійна оборонна стіна охоплювала мис напівкругом. Тепер через її руїни  схожі на груду незрозуміло ким зібраних каменів, переступають туристи, не підозрюючи, що це сліди колишнього укріплення. В печеру тоді потрапляли не так, як зараз: не знизу по тріщині, а зверху, безпосередньо з городища.

Змеиная пещера

Гості Сімферополя можуть відпочити в готелях "Імперіал", який розташований в спальному районі міста Сімферополь недалеко від його центру; "Україна", який знаходиться в історичному, діловому і культурному центрі Сімферополя, на сьогодні відповідає європейським стандартам категорії «три зірки»; «Салгир» - поряд із залізнодорожнім вокзалом.

Гостиница "Украина"

Добре поїсти і приємно провести час запрошують ресторани «Україна», "Княжа Втіха", "Імперіал". Для хорошого настрою можна посидіти в кафе «Балаклава» чи розслабитися в пабі «Пролетарському».

Нових і яскравих вражень!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Сімферополь

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Ялта - сонячне місто

Ялта - сонячне місто

Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму. Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта