Новгород - Сіверський чекає на гостей!

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни у 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверському була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство.

Новгород - Сиверский

Вже в 1097 році Новгород-Сіверський стає столицею Сіверського князівства, другим за значенням містом після Чернігова. За володіння містом вели боротьбу династії Давидовичів і Ольговичів, адже в той час в Новгород-Сіверське князівство входили Брянськ, Путивль, Курськ… Найзнаменитішим Новгород-Сіверським князем став Ігор Святославович (1178-1198), відомий всьому світу завдяуки безсмертному твору «Слово о полку Ігоревім». Про це в самому місті нагадує меморіал і музей «Слова…», а ще при плануванні стародавньої частини міста була закладена літера "І", що тільки додало місту унікальності. Адже ніяке інше  місто в світі не має подібної схеми планування.

Князь Игорь

У 1239 році місто знищили татари. Після розорення монголами місто належало Брянському князівству, пізніше Великому Князівству Литовському. Внаслідок битви при річці Ведроше Новгород-Сіверський перейшов до Московського князівства, але був захоплений Польщею під час Великої смути. Історичні документи свідчать про активну участь новгород-сіверців в епохальних битвах: в 1380 році в Куликівській битві, а в 1410-м — в Грюнвальдській, у визвольній війні 1648—1654 років на чолі із Богданом Хмельницьким. У 1664 році під містом в бою з поляками загинув полковник Іван Богун. За умовами Андрусівського перемир'я 1667 ввійшло до складу Росії.

До речі, перша згадка про Москву пов'язана з Новгородом-Сіверським:згідно Іпатіївського літопису у невеликому прикордонному пункті на межі Ростово-Суздальского і Чернігівського князівства, відбулась зустріч між суздальським князем Юрієм Володимировичем Долгоруким і новгород-сіверським князем Святославом Ольговичем. «Прийди до мене, брат, до Москви», — з такими словами звернувся Юрій до свого союзника.

Головна туристична «родзинка» Новгорода-Сіверського – Спасо-Преображенський монастир, заснований в 1033 році князем Мстиславом Тмутараканським і відноситься до стародавнього місіонерського центру Київської Русі. Саме тут отримали благословення князі удільного Новгород-Сіверського князівства, в яке в давнину входили Брянськ, Курськ, інші великі міста, і територія якого простягалась майже до самої Москви.

Спасо-Преображенский монастырь

В XII столітті на подвір'ї монастиря був зведений перший кам'яний Спаський собор. Переказ говорить, що саме він був відправною точкою знаменитого походу «на землю Половецьку за землю Руську» Новгород-Сіверського князя Ігоря – головного героя «Слова о полку Ігоревім».

За однією із версій, саме тут плакала Ярославна в очікуванні свого чоловіка – князя Ігоря. Між іншим, на місце самого «плачу» претендує два міста, сам Н. Сіверський і Путивль. В «Слові о полку Ігоревім» сказано, що Ярославна плаче в Путивлі, але деякі історики відхиляють це оскільки саме Новгород-Сіверський був головною резиденцією князя Ігоря, так що його дружині не було сенсу їхати за 180 км в Путивль на межу із степом, щоб просто поплакати за чоловіком. Біля міста є село Путивськ на місці, якого знаходилась застава і за твердженням вчених, переписувачі «Слова» скоріше за все, просто помилились при копіюванні з оригіналу. Правда це чи ні, але пам'ятник староруській княгині стоїть біля стін монастиря.

Ярославна

Події Великої вітчизняної війни відобразились на історії монастиря особливими нещастями. В перші ж дні окупації фашисти влаштували на святому місці концлагерь для радянських воєннополонених. З 1941 по 1943 рік на території монастиря із 22 тисяч полонених від голоду, холоду, хвороб, розстрілів загинули 17830 людей, ще і сьогодні вважаються зниклими безвісти. В пам'ять про них біля стіни монастиря поставлена вражаюча скульптурна композиція, а сама стіна відреставрована. В 1943 р., коли до Новгород-Сіверського наблизилась визвольна армія, ворожі сили перетворили монастирську гору в один із основних форпостів оборони.

Памятник погибшим во время Великой отечественной войны

Ще одне місцеве визначне місце, розташоване на території монастиря, - «законсервоване» місце розкопок – руїни фундамента князівського терема, де археологи знайшли скелет вагітної жінки. Ці руїни зверху накрили скляним «дахом», яким через місток можна ходити, розглядаючи колишні князівські хороми.

Ще один із пам'ятників архітектури Новгрода-Сіверського – це Тріумфальна Арка на головній вулиці міста. Вона була побудована під час подорожі Катерини ІІ на Південь Росії, до приїзду імператриці в Новгород-Сіверський. На її честь на гроші купців була побудована ця Тріумфальна Арка в 1786-87 роках. На самій арці можна прогледіти герби міст, які на той час входили  до складу Чернігівської губернії.

Триумфальная Арка

Ще одним громадським архітектурним пам'ятником, який добре зберігся, є побудовані на початку XIX ст. Торгові ряди. В 1804 р. в місті відкривається гімназія, в якій в різні роки навчались М. Максимович, К. Ушинський, А. Михайлов, Н. Кибальчич.

Торговые ряды

В ста метрах від монастиря знаходиться 4-зірковий готель «Славянский». Поїсти можна в кафе "Северянка".

Отель «Славянский»

Приїжджайте і своїми очима помилуйтесь оспіваною О. Довженком зачарованою Десною, , відчуйте невидиму присутність таких видатних особистостей, як хреститель Русі Володимир Великий, Ярослав Мудрий, незабутній князь Ігор.

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Вихідні в Чернігові

Вихідні в Чернігові

Непоганим варіантом провести вихіодний стане поїздка в Чернігів. Витративши невелику суму, ви зможете відвідати багато цікавих місць, отримати незабутні враження і прекрасно відпочити.Чернігів - місто із стародавньою історією. Настільки стародавньою, що всі дослідники губляться в здогадах - чому він так називається і що означає його назва? 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта