23.10.2012

Імпорт бензину в Україну зупинився

За матеріалами сайту: ubr.ua

Імпорт бензину в Україну зупинивсяДержавна митна служби 19 жовтня припинила оформлення імпортованого бензину. Про це вчора, 22 жовтня, повідомили учасники паливного ринку.

Зараз на кордоні накопичилося близько 22-25 тис. т. нафтопродуктів, розповів представник концерну Orlen Lietuva (Мажейкяйський НПЗ, Литва) в Україні Ігор Майстренко.

"Починаючи з п'ятниці митниця без пояснення причин відмовляється оформляти імпортний бензин, хоча дизельне паливо розмитнюється в нормальному режимі", - уточнив він.

Цю інформацію підтвердили і в компанії "Кло": "У митниці немає навіть формальних підстав для заборони розмитнення нафтопродуктів, тому пояснити її дії ми не можемо".

У прес-службі Держмитниці підтвердили виникнення проблем з розмитненням, але більш докладних коментарів не надали.

"Ми все ще на роботі і чекаємо від нашого керівництва хоча б якоїсь оцінки і реакції. Але досі нічого не отримали", - заявили в прес-службі о 21.00. Імпортери стверджують, що також зверталися до служби з проханням роз'яснити ситуацію, але відповіді не отримали.

Зараз не менше 80% усього продаваного в Україні бензину імпортується. За даними Міненерго, щомісячний обсяг продажів бензину становить 500-600 тис. т. З них тільки 100-110 тис. т забезпечують два діючих в Україні НПЗ - Кременчуцький і Шебелинський. Інші підприємства були змушені зупинитися - представники галузі неодноразово заявляли, що переробка нафти в Україні перестала бути вигідною після того, як Білорусь стала отримувати російську нафту за нижчою, ніж експортна, ціною.

У країні накопичено 1-2-тижневий запас нафтопродуктів, але якщо перебої з постачаннями продовжаться, це призведе до дефіциту нафтопродуктів, очікує генеральний директор групи "Континіум" (мережа АЗС WOG) Сергій Корецький.

"Якщо в країну більше двох тижнів не будуть імпортуватися нафтопродукти, заправки просто зупинять реалізацію. Кременчуцький НПЗ також не зможе покрити цей дефіцит - компанія не імпортує російську нафту, а української сировини для покриття дефіциту не вистачить", - заявив Корецький.

У прес-службі "Кло" відзначають, що така ситуація може призвести до підвищення цін на нафтопродукти найближчим часом.

"Нафтотрейдери вже зазнають збитків через простій залізничних складів. Навіть після відновлення імпорту компанії не зможуть забезпечити швидку оборотність коштів, тому будуть змушені залучати кредити, - говорить експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. - Природно, ці витрати ляжуть на споживача, і ціни на бензин вже до кінця тижня можуть зрости на 15-17 коп. за літр ".

Учасники ринку впевнені, що дії митниці означають зміну правил гри на ринку імпорту нафтопродуктів.

"Ряд великих нафтотрейдерів отримали сигнал від митниці, що найближчим часом на ринку почне працювати ексклюзивний брокер, через якого відновиться імпорт бензинів", - стверджує директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Це підтверджує і Олександр Сіренко.

"За інформацією, отриманою від співробітників митниці, проблема була створена штучно, щоб потім її вирішити за допомогою єдиної компанії-посередника", - говорить експерт.

Теги: АЗС WOG, АЗС Кло, імпорт, митниця

Читайте також:
Еководіння: як заощадити на пальному
07.11.2016
Еководіння: як заощадити на пальному
Генератори Bosch офіційно визнані Євросоюзом еко-інноваційними
07.08.2015
Генератори Bosch офіційно визнані Євросоюзом еко-інноваційними
Нові шини - новий інтелект
14.12.2012
Нові шини - новий інтелект
Hyundaі здивує світ 10-ступінчастим автоматом
07.11.2012
Hyundaі здивує світ 10-ступінчастим автоматом
Що буде з цінами на автомобільні номери в Україні?
22.10.2012
Що буде з цінами на автомобільні номери в Україні?
Найекономніші автомобілі 2012 року: рейтинг по всім класам
11.10.2012
Найекономніші автомобілі 2012 року: рейтинг по всім класам
Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW
19.09.2012
Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW
Жага швидкості: топ-20 пожирачів палива
12.09.2012
Жага швидкості: топ-20 пожирачів палива
Майбутнє за екологічним транспортом
25.01.2012
Майбутнє за екологічним транспортом
більше новин »
Коментарі відвідувачів
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта