Подорож в Богуслав

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав. Назва міста походить від ріки Богуславка, лівої притоки ріки Рось, в літературі зустрічається під назвою Богословль, Богослав'є, Богуславль.

Богуслав

Гуляючи вулочками Богуслава можна зустріти одно-двоповерхові  будинки 19 ст., які чудово збереглись до наших днів.Можна пройтись через пішохідний підвісной міст, який називають ще "Міст закоханих".

Мост влюбленных

Найстарша будівля міста - це "Кам'яниця", побудована ще в 1726 році. Колись тут знаходилась школа для дітей-євреїв, після революції 17 року, був організований клуб для глухонімих, пізніше був музей комсомольської слави. Зараз тут знаходиться музей декоративно-прикладного мистецтва.

Камяница

В місцевому краєзнавчому музеї Ви перенесетесь зовсім в іншу епоху. В кожній залі експонати розкажуть про свій час. Особливо вражає захоронення молодої жінки-скіф'янки, знайденої в одному із тутешніх курганів.

Дуже цікава тема - це підземні ходи Богуслава. Говорять, місто просто перерите ними. За однією із легенд, в часи татарських набігів населення буквально ішло під землю.

Цікавий музей художника Івана Сошенка. Тут є фотографії, які розкажуть про дитинство художника, окрема екпозиція - із Петербурзького життя майбутнього художника, його навчання в Академії Мистецтв. Одна із кімнат присвячена дружбі живописця з Т.Г.Шеченком.

Саме в Богуславі знаходиться єдиний музей Марко Вовчок. Російська дворянка, що стала класиком української літератури під псевдонімом Марко Вовчок, Марія Волинська приїхала в Богуслав із своїм другим чоловіком і прожила тут близько 8 років.

Ще один класик української літератури - Іван Нечуй-Левицький в дитинстві 6 років провчився в Богуславському народному училищі, пізніше певний час в ньому викладав.

Пам'ятник легендарній Марусі Богуславці - ще один символ міста, поряд з річкою Рось. В народних думах говориться про дівчину на ім'я Маруся, дочку священника Покровської церкви, яка в один із набігів татар потрапила до них в полон і була продана турецькому паші. Він її дуже полюбив і довіряв в усьому. За легендою, Маруся Богуславка  допомогла втекти із турецької в'язниці  семистам невільникам - козакам, і при цьому залишилась коханою дружиною турецького правителя.

Памятник Марусе Богуславке

Гордість місцевих жителів - Свято-Троїцька церква - одна із архітектурних пам'ятників Богуслава,  споруджена в 1862 році.

Свято-Троицкая церковь

Сотні років води Росі пробивали собі дорогу через величезний гранітний масив. В результаті утворилась надзвичайно мальовнича долина річки з кам'яними брилами на її схилах, хоча Рось не така вже повновода і чиста, як в далекі часи. Але і сьогодні можна милуватися майже недоторканною природою цього провінційного містечка.

Рось

Це варто побачити!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Кермо завжди праве!

Кермо завжди праве!

  Японія – країна, де все з точністю до навпаки. Для приїжджого європейського водія перші дні перебування тут – шок, подив, захоплення.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта