Подорож в Богуслав

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав. Назва міста походить від ріки Богуславка, лівої притоки ріки Рось, в літературі зустрічається під назвою Богословль, Богослав'є, Богуславль.

Богуслав

Гуляючи вулочками Богуслава можна зустріти одно-двоповерхові  будинки 19 ст., які чудово збереглись до наших днів.Можна пройтись через пішохідний підвісной міст, який називають ще "Міст закоханих".

Мост влюбленных

Найстарша будівля міста - це "Кам'яниця", побудована ще в 1726 році. Колись тут знаходилась школа для дітей-євреїв, після революції 17 року, був організований клуб для глухонімих, пізніше був музей комсомольської слави. Зараз тут знаходиться музей декоративно-прикладного мистецтва.

Камяница

В місцевому краєзнавчому музеї Ви перенесетесь зовсім в іншу епоху. В кожній залі експонати розкажуть про свій час. Особливо вражає захоронення молодої жінки-скіф'янки, знайденої в одному із тутешніх курганів.

Дуже цікава тема - це підземні ходи Богуслава. Говорять, місто просто перерите ними. За однією із легенд, в часи татарських набігів населення буквально ішло під землю.

Цікавий музей художника Івана Сошенка. Тут є фотографії, які розкажуть про дитинство художника, окрема екпозиція - із Петербурзького життя майбутнього художника, його навчання в Академії Мистецтв. Одна із кімнат присвячена дружбі живописця з Т.Г.Шеченком.

Саме в Богуславі знаходиться єдиний музей Марко Вовчок. Російська дворянка, що стала класиком української літератури під псевдонімом Марко Вовчок, Марія Волинська приїхала в Богуслав із своїм другим чоловіком і прожила тут близько 8 років.

Ще один класик української літератури - Іван Нечуй-Левицький в дитинстві 6 років провчився в Богуславському народному училищі, пізніше певний час в ньому викладав.

Пам'ятник легендарній Марусі Богуславці - ще один символ міста, поряд з річкою Рось. В народних думах говориться про дівчину на ім'я Маруся, дочку священника Покровської церкви, яка в один із набігів татар потрапила до них в полон і була продана турецькому паші. Він її дуже полюбив і довіряв в усьому. За легендою, Маруся Богуславка  допомогла втекти із турецької в'язниці  семистам невільникам - козакам, і при цьому залишилась коханою дружиною турецького правителя.

Памятник Марусе Богуславке

Гордість місцевих жителів - Свято-Троїцька церква - одна із архітектурних пам'ятників Богуслава,  споруджена в 1862 році.

Свято-Троицкая церковь

Сотні років води Росі пробивали собі дорогу через величезний гранітний масив. В результаті утворилась надзвичайно мальовнича долина річки з кам'яними брилами на її схилах, хоча Рось не така вже повновода і чиста, як в далекі часи. Але і сьогодні можна милуватися майже недоторканною природою цього провінційного містечка.

Рось

Це варто побачити!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Віадук Мійо (фр. le Viaduc de Millau) - найвищий міст

Віадук Мійо (фр. le Viaduc de Millau) - найвищий міст

 Міст  - вінець конструкторської думки.  Споруда, що поєднує два береги, часом вражає найнеочікуванішими, шокуючими, нетрадиційними формами. Для Вас, читачу, ми підготували рубрику про «най-най» мости: високі, довгі, широкі, старі. Сьогодні ми розповімо про найвищий міст. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта