21.09.2012

Для чого потрібен відеореєстратор?

За матеріалами сайту: itc.ua

Для чого потрібен відеореєстратор?Відеореєстратор - пристрій для фіксації обстановки навколо авто під час його руху або на стоянці. Його основне завдання - запис відеоряду, проте переважна більшість сучасних моделей записує ще й звук за допомогою мікрофона. У підсумку користувач отримує всебічну фіксацію того, що відбувається на дорозі - як під час руху, так і, наприклад, при бесіді з автоінспектором.

Перш за все, реєстратори необхідні для забезпечення правової безпеки водіїв. Відеозапис може стати аргументом у суді, в суперечці з іншими учасниками дорожнього руху, бесідах з інспекторами дорожньо-постової служби, і особливо - при «розборі польотів» страховими компаніями. Перефразовуючи відоме прислів'я, можна сказати: те, що зафіксовано на відео, не вирубаєш сокирою. Рівень хамства й іншого беззаконня на наших дорогах дуже високий, і передумов для поліпшення ситуації поки не передбачається. А це значить, що зайвий раз убезпечити себе, безперечно, варто. Тільки не варто забувати про наступне: дані, зафіксовані реєстратором, можуть розглядатися як докази при розглядах по справі дорожньо-транспортної пригоди, хоч і з певними застереженнями.

На що звернути увагу при виборі

Сьогодні у продажу зустрічаються автомобільні відеореєстратори на будь-який смак, колір, фасон і гаманець. Виробники навперебій твердять про «нові унікальні функції» своїх продуктів, однак чи так вони насправді потрібні і важливі, ці самі додаткові функції? Адже реєстратор - це, перш за все, пристрій для запису відео, а от всі інші функції, можливо, варто відкинути при виборі на другий план. Чи все ж не варто? Нижче будуть розглянуті найбільш популярні функції реєстраторів з оцінкою їх корисності. Як приклад візьмемо лінійку відеореєстраторів від Prestigio: Roadrunner 500, 300 і HD1. Всі три пристрої належать до різних цінових сегментів.

Форм-фактор: розкладні та моноблочні

Як і мобільні телефони, реєстратори також можуть бути виконані в різних форм-факторах; зокрема, вони бувають розкладними та моноблочними. Наприклад, Roadrunner HD1 - це типова розкладачка - екран моделі має відкидну конструкцію, тоді як Roadrunner 500 і 300 - моноблоки без рухомих частин. Природно, в плані міцності лідирує саме другий варіант, хоча і Roadrunner HD1 теж немає на що скаржитися: рухомі частини цього девайса скріплені шарніром з металевою віссю, що гарантує досить високу надійність конструкції. Іноді в бюджетних реєстраторах-розкладачках використовуються повністю пластикові шарніри; це означає, що через півроку експлуатації на відомих своїми якісними ямами українських дорогах половинки можуть розхитатися. В цілому всі три пристрої демонструють хорошу якість матеріалів і збірки, чим може похвалитися далеко не кожен з виробників, представлених на ринку.

Дисплей, розміри й управління

Дисплеї поки що є не у всіх автомобільних реєстраторах, особливо цим грішать бюджетні пристрої. Однак наявність екрану обов'язкова: по-перше, він дозволяє правильно «прицілити» камеру на дорогу з салону авто, по-друге, на дисплеї відображається меню реєстратора, по-третє, екран необхідний для перегляду відео на місці події і демонстрації його іншим учасникам руху і інспекторам ДПС. Стандартом сьогодні є 2-дюймові дисплеї, які присутні в моделях Roadrunner 500 і 300. Вони дозволяють добитися компромісу між габаритами пристрою і комфортом при перегляді роликів. Однак 2 дюйми - не межа: наприклад, у Prestigio Roadrunner HD1 встановлений екран з діагоналлю 2,5 дюйма, який ще більш інформативний. Дисплеї збільшеного розміру, як правило, зустрічаються саме у розкладних моделях.

До речі, про габарити: не варто забувати, що чим крупніший пристрій, тим сильніше він закриває огляд водієві. А якщо припустити, що в автомобілі встановлений ще й навігатор, який також займає свою частину простору. Висновок очевидний: компактний реєстратор зручніший в експлуатації і безпечніший, ніж великогабаритний. А ще у грамотно спроектованому реєстраторі має бути передбачено кнопкове управління з швидким доступом до основних функцій (старт запису, її завершення, збереження, видалення фрагмента і так далі). Тому що дорожній рух - у будь-якому разі штука непроста, і трата часу й уваги на колупання в меню у пошуках необхідної функції, доступної у десять ітерацій, - сумнівне задоволення.

Якість зйомки

Від чіткості картинки безпосередньо залежить, чи зможе водій у разі потреби відстояти свою правоту чи ні - адже в цьому, власне, і полягає місія відеореєстраторів як класу пристроїв. Перед покупкою завжди варто переглянути приклад відео з пристрою на великому екрані ТБ або комп'ютера. На записі повинні розпізнаватися номерні знаки, розмітка, дорожні знаки, обличчя людей. Ще півроку тому нормою вважалося роздільна здатність VGA, сьогодні ж стандартів два: HD 720p (1280 x 720 точок) і Full HD 1080p (1920 x 1080 точок). Чим вища роздільна здатність, тим краще, однак, на ділі для більшості ситуацій вистачає формату HD 720p - саме в такій роздільній здатності записують ролики Roadrunner HD1 і 300. Модель Roadrunner 500 - це реєстратор класу Full HD. На записі з більш високою роздільною здатністю простіше розгледіти перераховані вище елементи - номери, обличчя і так далі. При цьому варто підкреслити, що реєстратори з можливістю запису в Full HD коштують дорожче, якщо, звичайно, у них не застосовується інтерполяція.

Принцип роботи інтерполяції:

Принцип роботи інтерполяції

Скріншот з відео без інтерполяції (ліворуч) і з нею:

Скріншот з відео без інтерполяції (ліворуч) і з нею

Інтерполяція застосовується всюди, у бюджетних пристроях самих різних класів - починаючи від мобільних телефонів і закінчуючи ноутбуками. Принцип дії простий: відео знімається в невисокій роздільній здатності (наприклад, VGA або 480p), але картинка за допомогою спеціальних алгоритмів розтягується до більш високого формату з відчутним падінням якості. Тобто, якщо порівняти два HD-ролика - отриманий з використанням інтерполяції і знятий у HD-якості, то останій запис буде набагато більш чітким. До речі, деякі компанії, які застосовують у своїх продуктах інтерполяцію, великим шрифтом наносять на коробки з реєстраторами написи HD або Full HD, а покупці охоче цьому вірять. У записі відео в реєстраторах Prestigio інтерполяція не застосовується, режими HD і FullHD у них реальні.

Однак справедливості заради, відзначимо, що модель Roadrunner використовує інтерполяцію при фотографуванні, але цим грішать більшість сучасних цифромильничок, але виробники мовчать про це.

Кут огляду

Чим ширший кут огляду камери реєстратора, тим більша ділянка дороги потрапляє у кадр. Стандарт на день - 120 градусів по діагоналі. Саме такі об'єктиви встановлені в розглянутих моделях. Це означає, що на записі будуть відображатися і дорога, і узбіччя. Є на ринку й моделі з 160-градусними об'єктивами, однак це свого роду компроміс: так, на записі краще видно узбіччя, але сама картинка спотворюється - спостерігається ефект «риб'ячого ока». Втім, враховуючи крихітні розміри матриць реєстраторів і настільки широкий кут огляду, дисторсія, так чи інакше, виявляється скрізь. Але на відміну від цифрових камер, відео з реєстратора не розглядається з художньої точки зору, і на подібні спотворення ніхто не звертає увагу.

Зберігання відео

Як правило, у відеореєстраторах немає вбудованої пам'яті, хоча бувають і винятки: наприклад, у Prestigio Roadrunner 300 її 64 Мбайт, що дозволяє протестувати пристрій перед покупкою без установки флеш-карти. Всі розглянуті моделі оснащені слотами для карт пам'яті SDHC об'ємом до 32 Гбайт, це стандарт для сучасних реєстраторів.

Ми ж радимо використовувати карти microSDHC, підключені через перехідник. Іноді це здорово полегшує процедуру копіювання відео.

Відео записується, як правило, циклічно, після заповнення карти пам'яті нове відео починає записуватися поверх старого, так що користувачеві не потрібно самому нічого видаляти. Майже всі реєстратори, і пристрої Prestigio - не виняток, пишуть фрагментами: відзняте відео розбивається на файли по кілька хвилин, які підписані датою і часом. У деяких випадках ці дані можуть відображатися прямо на відеоряді - як у моделі Roadrunner 500.

Важлива особливість: у недорогих реєстраторах в момент збереження одного файлу і створення нового зйомка не ведеться, так що втрачається від 1 до 5 секунд між файлами. За 5 секунд при швидкості 60 км / год водій встигає проїхати близько 80 метрів, і за цей проміжок часу може статися все що завгодно. Тому варто віддати перевагу пристрою, який пише відеопотік без втрат, тобто «внахлест». При такому способі однаковий проміжок тривалістю близько 1 секунди є в кінці одного файлу і початку іншого. Саме так - «внахлест» - записують відео всі три реєстратора Prestigio.

Акумулятор

Вбудований акумулятор - важливий і необхідний елемент. Він дозволяє вести зйомку автономно, без підключення до прикурювача - це буде в нагоді при ДТП, коли не зайвим буде зафіксувати на відео пошкодження і положення автомобілів. Також вбудований акумулятор страхує від неполадок з електрозабезпеченням у разі ДТП. Тривалість автономної зйомки залежить від ємності батареї. У пристроях простіших вистачає приблизно на годину, в більш дорогих - на 2-3. Всі три моделі реєстраторів Prestigio працюють від батарей до 2,5 години. Акумулятор може бути не тільки вбудованим, але і знімним. А Roadrunner 500 комплектується Nokia-сумісною батареєю, так що можна тримати ще пару акумуляторів про запас.

Фотоможливості

Акумулятор також необхідний для використання реєстратора як кишенькової фотокамери. Іноді виробники навіть додають «творчі» режими, але спокушатися не варто - будь-який  двомегапіксельний камерафон знімає краще. Реєстратор Roadrunner 300 може робити фото з ​​роздільною здатністю 1,3 мегапікселя, модель HD1 - 1 мегапіксель, а Prestigio Roadrunner 500 - до 12 мегапікселів. Щоправда, в даній моделі використовується 5-мегапіксельна матриця, так що при зйомці з більш високою роздільною здатністю застосовується інтерполяція.

G-Sensor і датчик руху

Деякі користувачі плутають ці компоненти. G-Sensor реагує на різкі зміни швидкості і зберігає захищені від перезапису файли при ударах. Корисне доповнення, але на наших розбитих дорогах захищені від перезапису файли створюються практично на кожній вибоїні, і користувачеві потім доводиться видаляти їх вручну. Тим часом датчик руху необхідний для знімків у режимі парковки, коли реєстратор реагує на звук або рух біля залишеного на стоянці авто й автоматично робить кілька знімків поспіль. У моделях Prestigio передбачений датчик руху, а G-Sensor відсутній.

Підсвічування: ІК і LED

Прийнято вважати, що ІЧ-підсвічування необхідне для зйомки відео у нічний час. Це абсолютно не так, потужності навіть восьми ІЧ-діодів (максимум на сьогоднішній день) недостатньо, для того щоб висвітлити проїжджу частину. Більш того, ІЧ-випромінювання буде відбиватися від скла і засвічувати сенсор камери, роблячи якість зйомки гірше. ІЧ-підсвічування потрібне лише для знімків у режимі парковки, про який ми вже сказали вище. Серед розглянутих моделей інфрачервоне підсвічування передбачене в HD1.

А ось в моделі Roadrunner 500 є LED-підсвічування, яке призначене для освітлення прилеглих об'єктів у темний час. Потужності діодів не достатньо для освітлення дороги, та й до того ж для цієї мети є фари. Світити в обличчя зупинившого інспектора теж не рекомендується, хоча і можна. А ось висвітлити пошкодження або протоколу, який складається на капоті авто - цілком навіть можливо.

GPS-модуль

Популярна, але на ділі не така вже й корисна річ. GPS-приймач поряд з відео фіксує швидкість руху та маршрут. Всі ці дані відображаються поверх відеоряду; як варіант: у деяких моделях їх можна переглянути за допомогою спеціальної програми на комп'ютері. Однак у багатьох аспектах запис маршруту GPS-модулем частково дублює функції самого реєстратора, але останній візуалізує дані, що важливо.

Інтерфейси, кабелі і комплектація

У комплект поставки реєстраторів може входити все, що завгодно: від кабелів та карт пам'яті до герметичних боксів для зйомки під водою. Найбільш затребувані саме кабелі, адже інакше для підключення реєстраторів до телевізорів доведеться або кожен раз витягувати карту пам'яті, або шукати їх у комплектах до іншої побутової техніки.

Так, з Roadrunner HD1 поставляється кабель AV (так звані тюльпани), а з Roadrunner 500 - і він, і кабель HDMI. Приємним доповненням до комплектації Roadrunner 500 є чохол. Ну а автомобільні утримувачі, USB-кабелі та зарядні пристрої від прикурювача входять в комплект постачання всіх трьох моделей - цей набір завжди був стандартом для реєстраторів. Пара слів про автомобільні кріплення/тримачі. По-перше, кріплення реєстратора повинне бути компактним - іноді сам реєстратор досить мініатюрний, а ось огляд водієві перекриває якраз кріплення, яке складається з масивних пластикових елементів. Далі: ці самі елементи можуть з'єднуватися як з допомогою пластикових, так і за допомогою металевих шарнірів (як у випадку Roadrunner HD1); з точки зору надійності переважніше саме другий варіант.

Кріплення повинно забезпечувати можливість швидкого і легкого повороту відеореєстратора у горизонтальній і вертикальній площинах. Наприклад, для розвороту камери в салон для запису бесіди зі співробітником ДПС. Втім, не надто легкого: рухатися сам по собі пристрій не повинен, оскільки водій може просто не помітити зміни ракурсу камери і в результаті отримати, наприклад, відео із зображенням капота автомобіля замість дороги. Реєстратор повинен щільно сидіти в кріпленні і не деренчати при русі, так як це негативним чином позначається на якості відео та запису звуку.

Кріплення бувають не тільки автомобільними: з деякими реєстраторами поставляються кріплення на рулі велосипедів і мотоциклів, вудки, шоломи і пласкі поверхні. Справді сучасні відеореєстратори перестають бути виключно автомобільними гаджетами.

Замість висновку: корисні поради

Завжди забирайте реєстратор з собою, покидаючи авто. Не зайве також знімати і саме кріплення і стирати залишені ним сліди. Почастішали випадки, коли лобове скло розбивають, бачучи в салоні автомобіля кріплення або сліди від нього на склі. Зловмисники сподіваються на лінь водія, і припускають, що сам гаджет лежить у бардачку.

Перед початком руху перевірте правильність виставленого часу і дати. Невірний час і дата можуть стати причиною того, що запис не буде прийнята до розгляду в разі ДТП. Всі налаштування реєстратора також слід проводити перед початком руху.

Реєстратор повинен вести запис завжди під час руху, навіть при їзді у дворах і з маленькою швидкістю. ДТП та інші спірні ситуації можуть виникнути несподівано і де завгодно.

При собі слід мати пристрій або носій, куди можна скопіювати (за необхідності) відеоролик, і звичайний паперовий, а краще самоклейкий напівпрозорий конверт. Все це може знадобитися у випадку ДТП. Справа в тому, що дані реєстратора будуть вважатися доказом у суді, тільки в тому випадку, якщо вони будуть віддані «даішникам» безпосередньо на місці ДТП. Віддавати оригінал записів, не зробивши копію - не варто. До того ж не зайвим буде стерти з карти пам'яті всі фрагменти, які не стосуються події. Ось тут можуть і знадобитися карти microSD. У разі смартфона або планшета з достатнім об'ємом вбудованої пам'яті, зробити копію - дрібниця. Деякі китайські медіаплеєри оснащені двома слотами SD або дозволяють копіювати з карти пам'яті на USB-накопичувач. Як правило, більшість представників страхових копаній прибувають на місце події з лептопом, тому виготовлення копій записів можна покласти на них. Щоправда в телефонній розмові незайвим буде згадати про те, що потрібний ноутбук для копіювання даних реєстратора.

Читайте також:
Volvo S90 та V90 отримали найвищу оцінку за захист пішоходів в краш-тестах Euro NCAP
08.02.2017
Volvo S90 та V90 отримали найвищу оцінку за захист пішоходів в краш-тестах Euro NCAP
02.09.2016
Чому треба фіксувати багаж в машині (відео)
21.01.2016
Що таке пасивна безпека автомобіля
Honda Civic отримав найвищий рейтинг безпеки Top Safety Pick+
15.01.2016
Honda Civic отримав найвищий рейтинг безпеки Top Safety Pick+
Кабріолети Opel Cascada, Peugeot 308 CC, Renault Megane CC і Volkswagen Golf Cabrio пройшли краш-тест від ADAC
18.06.2014
Кабріолети Opel Cascada, Peugeot 308 CC, Renault Megane CC і Volkswagen Golf Cabrio пройшли краш-...
Новий KIA Soul отримав 5 зірок за безпеку
07.04.2014
Новий KIA Soul отримав 5 зірок за безпеку
Новый Nissan Qashqai получил 5-звездный рейтинг EuroNCAP
18.03.2014
Новый Nissan Qashqai получил 5-звездный рейтинг EuroNCAP
Nissan Qashqai на «отлично» прошел краш-тесты «Euro NCAP»
03.03.2014
Nissan Qashqai на «отлично» прошел краш-тесты «Euro NCAP»
RAV4 не выдержал на краш-тесте
16.07.2013
RAV4 не выдержал на краш-тесте
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Під брендом Hіghscreen вийшов новий відеореєстратор

Під брендом Hіghscreen вийшов новий відеореєстратор

Hіghscreen Black Box Drіve - автомобільний відеореєстратор, actіon-камера, паркувальний спостерігач, фотокамера, домашня веб-камера: хто більше? У комплекті із пристроєм поставляється не тільки кріплення на лобове скло, але й кріплення на кермо велосипеда. Так, модель може використовуватися у якості actіon-камери.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта