14.09.2012

Найдорожчий автомобіль всіх часів

За матеріалами сайту: auto.t-online.de

2 мільярди євро за "автоподорож" по планеті! Такі сумі здатне мобілизувати тільки людське прагнення до незвіданого. Мобільний Curіosіty досліджує "червону планету", відстань від якої до Землі варіюється від 56 до 401 мільйона кілометрів. Мінімум два роки найдорожчий  автомобіль всіх часів буде їздити по планеті Марс.

Curiosity

Марсохід Curiosity: розміри як у маленького автомобіля

Технічні дані марсохода Curіosіty читаються як комплектація на компактний автомобіль, які у мільйоній кількості катаються по дорогах Землі. Довжина: 3,10 метри, висота: 2,10 метри, вага: 900 кілограмів. От тільки ширина - 2,7 метри - вибивається із земних норм. Це легко пояснити: їздити марсоходу доводиться не по асфальтованих і доглянутих дорогах, а тому йому не потрібно дотримуватися правил дорожнього руху.

Силове устаткування має потужність 4 кінських сили

Ширина марсохода забезпечує йому стійкість на далекій планеті, а у рух його приводить електромотор. Такий вибір зроблений не через розріджену атмосферу Марса, а через технічну необхідність: дозаправитися на Марсі неможливо, от і довелося інженерам зробити ставку на електропривід від батарейки. Батарейка, до речі, незвичайна, а "радіум-нуклідна". Її вага - 43 кілограмів, а з погляду  екологів її використання жахливо некоректне. Вона містить 4,8 кілограми високорадіоактивного діоксиду плутонію. Період напіврозпаду ізотопів плутонію становить 87,7 років. Повний розпад атомів супроводжується виділенням 2000 Ватт теплової енергії.

Curiosity

Швидкість - 144 метри на годину

Тепло, яке виділяється у результаті реакції батареї, направляється у так звані "термоелементи", які перетворюють його у 110 Ватт електричної енергії. Цього досить, щоб камера збирала та відправляла на Землю 250 мегабайт даних у день. Залишкової енергії вистачає для пересування зі швидкістю 4 сантиметри в секунду, що відповідає 144 метрам на годину.

Запасу палива вистачить на десятиліття

Час не має значення на Марсі. Марсохід Curіosіty розрахований на 2 роки. За день він проїжджає максимум 3456 метрів, а за рік його пробіг складе 1261 кілометрів. Якщо у процесі не виникнуть несправності, то плутонієвої батареї вистачить на десятиліття, правда її потужність буде постійно зменшуватися через  процеси розпаду, які відбуваються.

20-дюймові литі диски

Curiosity

Підвіска марсохода вражає своєю продуманістю і дорожнечею: шість коліс симетрично закріплені на трубчастій рамі та з'єднані між собою центральною віссю з титану. З огляду на вартість таких деталей, не дивно, що Curіosіty катається на 20-дюймових колесах з алюмінію. Діаметр коліс - 51 сантиметр.
Керованість вище, ніж в автомобілів

Привід здійснюється через електромотори без щіток у маточинах. Їхній ресурс розрахований на 45 мільйонів обертів. У серійне оснащення входять 4 керовані колеса: передні та задні колеса повертаються максимально на 90 градусів, це дозволяє Curіosіty розвернутися на місці. Марсохід здатний перебороти перешкоди з кутом нахилу максимум 45 градусів і 75 сантиметрів по висоті. Такі позашляхові якості змушують Mercedes G-клас нервово курити у сторонці.

Камера розпізнає перешкоди

Сигнали керування від контрольної станції до Марсу проходять за 40 хвилин, тому Curіosіty став першим марсоходом, що оснащений двома камерами у днище та спеціальне програмне забезпечення для розпізнавання перешкод на відстані максимум 4 метри. Це дає можливість вчасно відреагувати на них.

Роботизована рука та система буріння

Curiosity

На передній частині Curіosіty розміщена двометрова роботиована рука із трьома суглобами. Це дозволить підносити інструменти виміру безпосередньо до об'єктів, які цікавлять учених. Система буріння, механічна лопата, щітки та сито доповнюють оснащення марсохода.

Контакт між двома світами забезпечує система передачі даних, яка використає так званий "X-діапазон" - від 7 до 8 гігагерц.

Curiosity стартував у листопаді 2011 року

Через різні траєкторії руху Марсу і Землі відстань між двома планетами варіюється від 56 до 401 мільйона кілометрів. Подорож Curіosіty на американській ракеті типу "Atlas V Centauer" почалася 26 листопада 2011 з мису Канаверал (Canaveral) на східному побережжі Флориди

Чи є життя на Марсі?

Метою маленького автомобільчика вартістю 2 мільярди євро є пошук води та слідів колишнього життя на Марсі. Зелених чоловічків він там напевно не виявить.

Теги: автоподорож

Читайте також:
«Фалькон-Авто» продемонстрував «зелені» автомобілі Kia на виставці Plug-In Ukraine
13.04.2017
«Фалькон-Авто» продемонстрував «зелені» автомобілі Kia на виставці Plug-In Ukraine
Kia продемонструє гібридний  кросовер Niro та електромобіль Soul EV під час виставки Plug-In Ukraine 2017
06.04.2017
Kia продемонструє гібридний кросовер Niro та електромобіль Soul EV під час виставки Plug-In ...
В Україні офіційно презентували Kia Niro, інноваційний гібридний кросовер
13.02.2017
В Україні офіційно презентували Kia Niro, інноваційний гібридний кросовер
Гібридний кросовер Niro буде презентовано одночасно у всіх дилерських центрах Kia на Київщині
09.02.2017
Гібридний кросовер Niro буде презентовано одночасно у всіх дилерських центрах Kia на Київщині
Ринок електромобілів: підсумки 2016 року
17.01.2017
Ринок електромобілів: підсумки 2016 року
Нове джерело енергії Tesla Model 3 – сонячні батареї
08.11.2016
Нове джерело енергії Tesla Model 3 – сонячні батареї
Автопілот нового покоління анонсований Tesla
24.10.2016
Автопілот нового покоління анонсований Tesla
26.03.2015
«Українська Асоціація Учасників Ринку Електромобілів» - створено нову громадську спiлку
Електромобіль Soul здобув звання Зеленого автомобіля року в Канаді!
26.03.2015
Електромобіль Soul здобув звання Зеленого автомобіля року в Канаді!
більше новин »
Коментарі відвідувачів
14.09.2012 Віник
Відео з приземленням прикольне - це ж треба стільки етапів пройти тільки для того, щоб потім заразити Марс бактеріями із Землі
14.09.2012 Klaster
Супер!!!

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

 Путивль розташований в надзвичайно мальовничій місцевості. Місто-фортеця  виникло на високому березі річки Сейм на декількох схилах, які розділені глибокими байраками. Ними колись протікали річки Путивлька, Кринка і велика кількість безіменних струмків. Оолиця Путивля на правому березі Сейма були вкриті дрімучими лісами, де водились ведмеді, вовки, лосі, дикі кабани. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта