14.09.2012

Найдорожчий автомобіль всіх часів

За матеріалами сайту: auto.t-online.de

2 мільярди євро за "автоподорож" по планеті! Такі сумі здатне мобілизувати тільки людське прагнення до незвіданого. Мобільний Curіosіty досліджує "червону планету", відстань від якої до Землі варіюється від 56 до 401 мільйона кілометрів. Мінімум два роки найдорожчий  автомобіль всіх часів буде їздити по планеті Марс.

Curiosity

Марсохід Curiosity: розміри як у маленького автомобіля

Технічні дані марсохода Curіosіty читаються як комплектація на компактний автомобіль, які у мільйоній кількості катаються по дорогах Землі. Довжина: 3,10 метри, висота: 2,10 метри, вага: 900 кілограмів. От тільки ширина - 2,7 метри - вибивається із земних норм. Це легко пояснити: їздити марсоходу доводиться не по асфальтованих і доглянутих дорогах, а тому йому не потрібно дотримуватися правил дорожнього руху.

Силове устаткування має потужність 4 кінських сили

Ширина марсохода забезпечує йому стійкість на далекій планеті, а у рух його приводить електромотор. Такий вибір зроблений не через розріджену атмосферу Марса, а через технічну необхідність: дозаправитися на Марсі неможливо, от і довелося інженерам зробити ставку на електропривід від батарейки. Батарейка, до речі, незвичайна, а "радіум-нуклідна". Її вага - 43 кілограмів, а з погляду  екологів її використання жахливо некоректне. Вона містить 4,8 кілограми високорадіоактивного діоксиду плутонію. Період напіврозпаду ізотопів плутонію становить 87,7 років. Повний розпад атомів супроводжується виділенням 2000 Ватт теплової енергії.

Curiosity

Швидкість - 144 метри на годину

Тепло, яке виділяється у результаті реакції батареї, направляється у так звані "термоелементи", які перетворюють його у 110 Ватт електричної енергії. Цього досить, щоб камера збирала та відправляла на Землю 250 мегабайт даних у день. Залишкової енергії вистачає для пересування зі швидкістю 4 сантиметри в секунду, що відповідає 144 метрам на годину.

Запасу палива вистачить на десятиліття

Час не має значення на Марсі. Марсохід Curіosіty розрахований на 2 роки. За день він проїжджає максимум 3456 метрів, а за рік його пробіг складе 1261 кілометрів. Якщо у процесі не виникнуть несправності, то плутонієвої батареї вистачить на десятиліття, правда її потужність буде постійно зменшуватися через  процеси розпаду, які відбуваються.

20-дюймові литі диски

Curiosity

Підвіска марсохода вражає своєю продуманістю і дорожнечею: шість коліс симетрично закріплені на трубчастій рамі та з'єднані між собою центральною віссю з титану. З огляду на вартість таких деталей, не дивно, що Curіosіty катається на 20-дюймових колесах з алюмінію. Діаметр коліс - 51 сантиметр.
Керованість вище, ніж в автомобілів

Привід здійснюється через електромотори без щіток у маточинах. Їхній ресурс розрахований на 45 мільйонів обертів. У серійне оснащення входять 4 керовані колеса: передні та задні колеса повертаються максимально на 90 градусів, це дозволяє Curіosіty розвернутися на місці. Марсохід здатний перебороти перешкоди з кутом нахилу максимум 45 градусів і 75 сантиметрів по висоті. Такі позашляхові якості змушують Mercedes G-клас нервово курити у сторонці.

Камера розпізнає перешкоди

Сигнали керування від контрольної станції до Марсу проходять за 40 хвилин, тому Curіosіty став першим марсоходом, що оснащений двома камерами у днище та спеціальне програмне забезпечення для розпізнавання перешкод на відстані максимум 4 метри. Це дає можливість вчасно відреагувати на них.

Роботизована рука та система буріння

Curiosity

На передній частині Curіosіty розміщена двометрова роботиована рука із трьома суглобами. Це дозволить підносити інструменти виміру безпосередньо до об'єктів, які цікавлять учених. Система буріння, механічна лопата, щітки та сито доповнюють оснащення марсохода.

Контакт між двома світами забезпечує система передачі даних, яка використає так званий "X-діапазон" - від 7 до 8 гігагерц.

Curiosity стартував у листопаді 2011 року

Через різні траєкторії руху Марсу і Землі відстань між двома планетами варіюється від 56 до 401 мільйона кілометрів. Подорож Curіosіty на американській ракеті типу "Atlas V Centauer" почалася 26 листопада 2011 з мису Канаверал (Canaveral) на східному побережжі Флориди

Чи є життя на Марсі?

Метою маленького автомобільчика вартістю 2 мільярди євро є пошук води та слідів колишнього життя на Марсі. Зелених чоловічків він там напевно не виявить.

Теги: автоподорож

Читайте також:
Нове джерело енергії Tesla Model 3 – сонячні батареї
08.11.2016
Нове джерело енергії Tesla Model 3 – сонячні батареї
Автопілот нового покоління анонсований Tesla
24.10.2016
Автопілот нового покоління анонсований Tesla
26.03.2015
«Українська Асоціація Учасників Ринку Електромобілів» - створено нову громадську спiлку
Електромобіль Soul здобув звання Зеленого автомобіля року в Канаді!
26.03.2015
Електромобіль Soul здобув звання Зеленого автомобіля року в Канаді!
«Електромобільність» Bosch Факти про технології виробництва акумуляторних батарей для гібридних і електродвигунів
24.03.2015
«Електромобільність» Bosch Факти про технології виробництва акумуляторних батарей для гібридних ...
Гібридні автомобілі Toyota – новий шлях до екологічної гармонії
06.03.2015
Гібридні автомобілі Toyota – новий шлях до екологічної гармонії
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ У ЖЕНЕВІ НОВИЙ V60 D5 TWIN ENGINE SPECIAL EDITION
02.03.2015
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ У ЖЕНЕВІ НОВИЙ V60 D5 TWIN ENGINE SPECIAL EDITION
«Электрический» круг Nissan ZEOD RC и последовавшее за ним разочарование
18.06.2014
«Электрический» круг Nissan ZEOD RC и последовавшее за ним разочарование
Электрокары Mitsubishi I-MiEV стали патриотичными
05.06.2014
Электрокары Mitsubishi I-MiEV стали патриотичными
більше новин »
Коментарі відвідувачів
14.09.2012 Віник
Відео з приземленням прикольне - це ж треба стільки етапів пройти тільки для того, щоб потім заразити Марс бактеріями із Землі
14.09.2012 Klaster
Супер!!!

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Ялта - сонячне місто

Ялта - сонячне місто

Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму. Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Гірськолижний курорт Буковель

Гірськолижний курорт Буковель

 Гірськолижний курорт Буковель - один із найбільш популярних гірськолижних курортів України, який унікально поєднує т в собі тишу і спокій з чудовими умовами для спорту і відпочинку. Він розташований в 30 км від Яремчі і в 110 км від Івано-Франківська в селі Поляниця Івано-Франківської області. Завдякия ефективній роботі з підготовки трас (снігові пушки, ратраки), хороше снігове покриття тут зберігається з грудня доо кінця квітня. 

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта