Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юр'єв або Гюргєв (від правосласного імені Ярослава Мудрого - Юрій, даного йому при хрещенні). У 13 столітті був зруйнований монголо-татарами. Після відновлення перейшов у володіння Литви, потім - до Литовсько-Польської держави.

Біла Церква

Історія Білої Церкви пов'язана з селянсько-козацькими повстаннями К. Косинського і С. Наливайка, з визвольною війною 1648-1654 років. У 1651 тут був підписаний договір між Польщею і повсталими українськими козаками під проводом Богдана Хмельницького. Після третього поділу Польщі у 1795 місто стало частиною Російської Імперії. Нинішня назва міста вперше згадується в 1334 р., його пов'язують з кольором руїн церкви княжих часів .

Біла Церква

На Замковій горі (пл. Соборна, 4), побудований Краєзнавчий музей, поруч - видовий майданчик і пам'ятник Ярославу Мудрому.

Краєзнавчий музей

На в'їзді з боку Києва у 2007 р. встановлений Пам'ятник загиблим байкерам - скульптура мотоцикліста на бетонній опорі висотою 11 м.

Пам'ятник загиблим байкерам

У кінці 18 століття польський король Станіслав Август подарував місто Біла Церква великому гетьманові Польщі Ксаверію Браницькому. Дружиною гетьмана стала улюблена камер-фрейліна імператриці Катерини ІІ, племінниця ясновельможного князя Потьомкіна, Олександра Енгельгард. Браницькі значно посприяли розвитку міста.

Костел святого Івана Хрестителя

У 1789 році Ксаверій Браницький виділив кошти на будівництво мурованого костелу на Замковій горі, на місці, де в старовину була латинська каплиця для польського гарнізону. З невідомих причин будівництво затяглося, і було завершено лише у 1812 року

Костел святого Івана Хрестителя

Преображенський собор

Преображенський собор був побудований в 1833-1839 роках у дворі напівзруйнованої Нікільської церкви. Замовила собор Олександра Браницька, яка була похована 15 серпня 1839 року в неосвяченій прибудові Олександра Невського 15 серпня 1839, не доживши до завершення будівництва. У 1933 році собор перестав функціонувати. До Другої світової війни в ньому знаходився Державний міський архів. У 1941 році купол собору був зруйнований прямим попаданням бомби. У 1956 році Преображенський собор був занесений у список пам'яток архітектури, тоді ж розпочався ремонт будівлі під час якого під штукатуркою поховали настінні розписи. У 1989 році собор передали церковній громаді.

Преображенський собор

Церква Святого Миколая

Уціліла південна частина найдавнішої культової споруди в Білій Церкві (зі збережених) - невелика Нікольська церква, заснована гетьманом України Іваном Мазепою у 1706 році.

Церква святої Марії Магдалини була побудована в 1843 році на кошти Владислава Ксаверійовича Браницького. З 1934 до 1942 року церква була закрита. У 1942 році, в період гітлерівської окупації, богослужіння було відновлено і відтоді тут постійно діючий православний храм. У 90-х роках ХХ століття поруч з церквою побудована каплиця, а в 2001 році почали зводити великий жіночий монастир.

Зберігся Зимовий палац Браницьких (1796 р.; б-р 50-річчя Перемоги, 7; зараз - школа мистецтв), Торгові ряди (1809-1814 рр..; Пл. Торгова).

Торгові ряди

В околицях міста знаходиться дендрологічний парк «Олександрія» (1793-99 рр..), Названий Франциском-Ксаверієм на честь дружини Олександри. Це пам'ятка садово-паркового мистецтва кінця 18 - початку 19 століття. Він створювався на основі природної діброви в англійському романтичному стилі.

Дендрологічний парк "Олександрія"

На території парку "Олександрія" була побудована резиденція роду Браницьких і багато інших архітектурних споруд: Царський павільйон, в якому жили гості Браницьких - члени царської сім'ї, Танцювальний павільйон, колонада "Луна", павільйон "Ротонда" (за легендою, під ротондою похований кн . Потьомкін-Таврійський), "Руїни", "Китайський місток" та ін. Парк був прикрашений бронзовими і мармуровими скульптурами, вазами, декоративними композиціями з великих брил та штучних земляних підвищень.

Павільйон "Ротонда"

У глибоких балках були споруджені каскади ставків, наповнених чистою джерельною водою, водоспади та фонтани. Із ставками пов'язана цікава легенда про те, як Браницькі наказали засадити береги отруйними рослинами, щоб зберегти ставки від вилову риби, яким інколи промишляли селяни.

Олександрійський ставок

Центром парку є Велика галявина - рівна, з невеликим ухилом до Росі, територія площею у 10 га. Пейзажні картини Великої галявини пов'язані, головним чином, з Россю і колонадою "Луна".

Велика галявина

Колонада «Луна» - це колони в два ряди, збудовані майже півколом, в одному ряду колони з'єднані стіною. Там дивовижна акустика: у деяких місцях звук глушиться, а в деяких місцях є луна.

Колонада «Луна»

Недалеко від колонади, на дамбі Лебединого озера, знаходиться "Китайський місток" - легка ажурна альтанка, створена у дусі архітектури Південно-Східної Азії. Поруч розташовані дві фігурки китайців (чоловіка та жінки).

"Китайський місток"

Одне з найбільш оригінальних споруд "Александрії" - "Руїни". Нижній ярус споруди виконує роль підпірної стінки дамби Лазневого ставка, а верхній, виконаний у вигляді великого будинку без даху. Під руїнами спадає водоспад.

Дендрологічний парк «Олександрія»

Тут бував імператор Олександр I, поет О. Пушкін (дочка Браницьких Єлизавета Воронцова стала прообразом Тетяни Ларіної), Муравйов-Апостол, Пестель та ін декабристи (тут планувався замах на царя). Під час революції 1917 року і громадянської війни палаци і територія парку були зруйновані, вирубано багато цінних дерев. Після передачі «Олександрії» у 1946 році під опіку Академії наук почалося її поступове відродження; відновлені колонада «Луна», китайський місток, оновлена ​​мережу алей і доріжок, реставровані збережені скульптури.

Алеї Олександрії

Щоб розглянути всі визначні пам'ятки парку, мало буде одного дня. А зупинитися можна в готелі «Рось», який розташований навпроти входу в дендропарк «Олександрія». У скромному готельчику до послуг відпочиваючих пропонуються дешевий бар-ресторан, перукарня, автостоянка.

Відпочити з комфортом можна в готелі "Роставиця", який розташований у 18 км від Білої Церкви. У готелі є 10 комфортабельних номерів різних категорій з усіма зручностями. До Ваших послуг ресторан, фінська сауна, рибна ловля, прогулянка на катері, тренажерний зал, більярд ...

Приємного відпочинку!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів
03.05.2013 Алекс
Был в Александрии - супер!!!
14.12.2012 YURIY
А я служил в Б.Церкви 1976-1978г. Был в парке - впечатление на всю жизнь
23.10.2012 Лена
Мне здесь больше нравится бывать осенью, когда деревья покрыты желтой листвой. Не город - сказка!!!
23.10.2012 СТЕЛЛА
Оъязательно поеду в этот КРАСИВЕЙШИЙ город БЕЛАЯ ЦЕРКОВЬ. Посмотрела фото парка АЛЕКСАНДРИЯ Господи . КАКАЯ КРАСОТА. я ПРЕДСТАВЛЛЯЮ УВИДЕТЬ ЭТУ КРАСОТУ НАЯВУ У МЕНЯ НЕТ СЛОВ ОДНИ ЭМОЦИИ. НИКАКОГО МОРЯ ЕДУ НА УКРАИНУ В Г. БЕЛАЯ ЦЕРКОВЬ САМЫЙ КРАСИВЫЙ ПАРК НА ЗЕМЛЕ. ПАРК С ИСТОРИЕЙ. МОСКВИЧКА СТЕЛЛА.

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Вихідні в Чернігові

Вихідні в Чернігові

Непоганим варіантом провести вихіодний стане поїздка в Чернігів. Витративши невелику суму, ви зможете відвідати багато цікавих місць, отримати незабутні враження і прекрасно відпочити.Чернігів - місто із стародавньою історією. Настільки стародавньою, що всі дослідники губляться в здогадах - чому він так називається і що означає його назва? 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта