01.07.2012

Відтепер придбання нового автомобіля обійдеться дорожче

За матеріалами сайту: www.facenews.ua

Відтепер придбання нового автомобіля обійдеться дорожчеІз  28 червня вступив у дію Закон "Про внесення змін у статтю 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". 22 червня Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон.
 
Законом визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи й організації, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів відповідно до законодавства та успадкування легкових автомобілів за законом.
 
Перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага раніше пояснював, що необхідність зазначених змін пов'язана з неоднозначним трактуванням діючої норми закону - дотепер   там не було чітко зазначено, хто є платником збору на пенсійне страхування при відчуженні легкового автомобіля - покупець або продавець.
 
Таким чином, платити покупців зобов'язувала відповідна постанова Кабінету міністрів України (від 3 листопада 1998 року №1740). Тепер ця норма передбачена законом.
 
Нагадаємо, юридичні та фізичні особи при відчуженні легкових автомобілів (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів й автомобілів, що переходять у власність спадкоємцям за законом) сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3% від вартості автомобіля, а при придбанні нерухомого майна - сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості такого майна.
 
Зазначені засоби зараховуються у спецфонд держбюджету і потім направляються в бюджет Пенсійного фонду на пенсійні виплати, які здійснюються за рахунок бюджетних засобів.
 
Як повідомлялося, на початку червня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект, що викликав небувалий резонанс і збурювання автолюбителів, який пропонує оподатковувати авто на 40%.
 
А тим часом, український авторинок лихоманить чекаючи  імпортних мит. Популярні іномарки можуть подорожчати, а деякі "средньокласники" - і зовсім зникнути з ринку.
 
На складах українських автодилерів скопився у середньому тримісячний запас нових автомобілів. Планувати продажі на більш далеке майбутнє ніхто не береться. Індустрія готується до чергового підвищення імпортних мит на авто, що різко змінить структуру ринку, зміцнивши позиції випущених в Україні Skoda, але при цьому змусивши багатьох покупців "средньокласових" машин шукати або більш бюджетні, або, навпаки, більш розкішні варіанти.
 
Спеціальна комісія при Мінекономрозвитку схвалила тимчасове, на три роки, підвищення мит на імпортні авто. З іномарок з об'ємом двигуна від 1 до 1,5 л пропонується додатково до існуючого 10-відсоткового мита стягувати 6,46% митної вартості. Доплата для машин із двигунами в 1,5-2,2 л ще більше - 15,1%. Двигунами об'ємом від 1 до 2,2 л оснащені 80% продаваних в Україні легковиків.
 
Здавалося б, кому потрібна настільки непопулярна серед автолюбителів міра у рік виборів? Відповідь на це питання цілком однозначна - вона відображена у прізвищі головного лобіста підвищення мит.
 
Історія з митами тягнеться вже рік. Ще 30 червня 2011 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку прийняла до розгляду заяву асоціації "Укравтопром", що поєднує українських виробників автомобілів. Автозбірники просили провести розслідування відносно  імпорту в Україну легковиків з об'ємом двигунів від 1 до 2,2 л.
 
Розслідування йшло в'яло, поки у квітні цього року комісію не очолив новоспечений міністр економіки Петро Порошенко, в орбіту впливу якого входять автомобільні заводи в Луцьку й Черкасах. Уже наприкінці  травня комісія вирішила: митам бути.
 
Свої вимоги автовиробники пояснюють у недавно опублікованому відкритому листі Віктору Януковичу, підписаному трудовими колективами заводів "ЗАЗ", "Богдан" та "Єврокар". За їхніми даними, експансія імпортних машин привела до поповнення рядів безробітних на 17 тисяч чоловік, "а імпорт автомобілів тільки за один рік вимив із країни майже $4 млрд". Петро Порошенко приводить й інші аргументи: українські виробники захищені митами у 6-10%, а російські - у 20-25%. Тому автопром у Росії і розвивається успішніше, ніж в Україні.
 
У Всеукраїнській асоціації імпортерів і дилерів (ВААІД) вважають, що захищати в Україні нема чого: місцеві виробники найчастіше займаються не справжнім виробництвом, а банальною зборкою. Асоціація подала в суд на Міжвідомчу комісію, вимагаючи визнати її склад нелегітимним: поки йшло розслідування, багато хто з її членів були звільнені з міністерств. Але навіть самі імпортери визнають: позов може відстрочити, але не скасувати введення мит.

Теги: законодавство, купівля авто

Читайте також:
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
23.03.2017
В Україні стартували продажі мінівена PEUGEOT Traveller
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
22.03.2017
Стартував прийом замовлень на SsangYong Rexton W Prestige 2017!
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
10.03.2017
В Україну приїде лімітована версія SsangYong Rexton W Prestige
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
15.02.2017
Книга замовлень відкрита для New Opel Vivaro Sport
В Україні стартували продажі нового Geely Emgrand 7 FL
16.11.2016
В Україні стартували продажі нового Geely Emgrand 7 FL
Вигідна бізнес-пропозиція від PEUGEOT – чим більше автомобілів, тим вигідніше
01.11.2016
Вигідна бізнес-пропозиція від PEUGEOT – чим більше автомобілів, тим вигідніше
Влуч у щасливу десятку з SsangYong New Korando!
08.09.2016
Влуч у щасливу десятку з SsangYong New Korando!
Найпопулярніші авто 2016 року в Україні
12.08.2016
Найпопулярніші авто 2016 року в Україні
Продажі б\у автомобілів скоротилися на 10%
11.08.2016
Продажі б\у автомобілів скоротилися на 10%
більше новин »
Коментарі відвідувачів
30.12.2012 Вася
безробітних "аж" на 17 тисяч?? а з якої радості через них все населення України повинно жертвувати власною безпекою??<br /> <br /> петрик - ану давай пересідай на вітчизняне авто!!<br /> <br /> покажи власним прикладом, "бізнесмен" хрєнов!!!
02.10.2012 ооо
И будут Украинские заводы и дальше штамповать "говномобиль"... Потому что простые смертные не смогут себе позволить что то лучшее, а для не совсем простых смертных цена не особо играет значения, да и законы для них работают совсем по другому! В итоге платить будут только бедные, богатых депутатов и других чиновников это касаться не будет!...

Купівля автомобіля: який колір вибрати?

Купівля автомобіля: який колір вибрати?

Характеризуючи автомобіль, ми говоримо про марку, модель та колiр. Давайте розберемося з останньої складової докладно. Статистика стверджує, що ...

Б/в авто: що продають і купують українці

Б/в авто: що продають і купують українці

Які марки і моделі машин були найбільш ходовими на вторинному ринку України у 2012-му році. Якими будуть бестселери на вторинному ринку в 2013-му році і які параметри будуть відігравати ключову роль під час вибору б/в автомобіля у пересічних українців.

Вибір за Вами: поради щодо купівлі бувшого у вжитку автомобіля

Вибір за Вами: поради щодо купівлі бувшого у вжитку автомобіля

Для тих, хто зважився купити старий автомобіль, варто звернути увагу на деякінюанси при виборі такого авто. Поради з даної статті допоможуть бути підготовленим до «дрібниць», які в майбутньому заощадять Вам час і гроші.

В Україні введуть ще один податок на автомобілі

В Україні введуть ще один податок на автомобілі

Автовиробникам України за аналогією з Росією пропонується замінити сплату екологічного податку гарантіями утилізації авто

В Україні змінилися правила реєстрації авто

В Україні змінилися правила реєстрації авто

Кабінет міністрів України спростив порядок реєстрації транспортних засобів.

Розмитнення автомобіля

Розмитнення автомобіля

З поширенням нашій країні автомобілів іноземного виробництва, автомобілістами піднімається тема про порядок самостійного ввезення на територію України таких транспортних засобів, розрахунку витрат, вимогами чинного законодавства, можливих нюансах при ввезенні та оформленні.

В Україні практично неможливо купити автомобіль

В Україні практично неможливо купити автомобіль

Українські автосалони не можуть продавати автомобілі. Причина - відсутність довідки-рахунку, які необхідно видавати при здійсненні угоди та пред'являти у ДАІ при реєстрації автомобіля. Дані "папірці" є документами суворої звітності.

Ъ: Ініціативи влади можуть зробити невигідним складання авто в Україні

Ъ: Ініціативи влади можуть зробити невигідним складання авто в Україні

Міністерство фінансів запропонувало підвищити акцизний збір на кузови, що робить нерентабельним великовузлове складання автомобілів Skoda і Ssang Yong, стверджують їхні виробники - компанія Єврокар та Кременчуцький автоскладальний завод.

Реєстрація в ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація в  ДАІ (МРЕВ)

Реєстрація автомобіля в ДАІ є важливим етапом покупки автомобіля. Договір купівлі-продажу дозволяє Вам володіти авто, а реєстрація в ДАІ дає Вам право використовувати його за призначенням. Саме на цьому етапі Ви можете зробити собі особливі номерні знаки або дублікати номерних знаків у випадку, якщо у Вашого авто нестандартні для нашого регіону місця під номери.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта