Незамерзаюча рідина для склоомивача

Незамерзаюча рідина для склоомивача

Як вам відомо, у зимову пору року, безпека під час руху багато в чому залежить від стану скла. Звичайна дистильована вода замерзає за від'ємної температури, це може призвести до виходу з ладу омивача вашого автомобіля й зробити вас безпорадним на брудній чи засніженій дорозі. Набагато небезпечніша ситуація, коли рідина замерзає  на лобовому склі автомобіля за сильного потоку зустрічного повітря, у результаті чого на склі утворюється крижана скоринка, що перешкоджає огляду.

Як правильно вибирати незамерзаючу рідину

Цікаво, що результати численних опитувань автомобілістів на тему вибору незамерзаючої рідини виглядають доволі парадоксально. Усі здогадуються, що метанол – отрута, однак такий визначальний фактор за купівлі незамерзаючої рідини, як «безпека для здоров'я покупця», на перше місце ставить лише кожен четвертий. Інші визначаються у виборі або за ціною (23,8%), або за температурою її замерзання (19,8% опитаних).
Запах хвилював лише 14 відсотків автомобілістів. Тим часом, якщо незамерзаюча рідина б'є у ніс запахом – це прямий доказ того, що вона не виготовлена на основі отруйного метанолу, який практично не пахне.
Різкий запах має саме ізопропіловий спирт, з сумішей котрого і роблять легальні склоочисники. Він не такий отруйний, як метанол, але все ж потрібно пам'ятити, що ця речовина також може подразнювати очі та дихальні шляхи. За запахом ізопропіловий спирт нагадує ацетон, котрий, до речі, з нього й виготовляють.
Щоб хоч якось перебити «нетоварний» запах, виробники легальної незамерзаючої рідини вдаються до використання ароматизаторів та віддушок. Саме тому собівартість безпечних склоомивачів вища за ті, що складаються з розчину метилового спирту.

Дорого, але не сердито. Відрізнити неякісний засіб можна не тільки за запахом, але й за ціною продукту. Якщо купувати у ПЕТ-банках (у народі – "баклажки"), вийде приблизно відсотків на 10 дешевше. Однак слід пам'ятити, що саме у ПЕТ-банках частіше за все буває підробна рідина.

Вартість має не останнє значення для зимової рідини склоомивача. Якісна нешкідлива незамерзаюча рідина, яка не застигне раніше, ніж вказано на етикетці, буде справно очищувати скло від забруднень і не пошкоджувати лакофарбове покриття автомобіля, не може коштувати дешево. Просто прийміть як належне.
І ще в якості попередження: ні в якому разі не заливайте в бачок концентрат у чистому вигляді. Його обов'язково потрібно розвести водою до потрібної, вказаної у інструкції концентрації. Інакше можуть бути різні неприємності – аж до займання рідини під капотом.

Незамерзаюча рідина, незважаючи на свою назву, все-таки замерзає. Тільки перетворюється вона не у лід, а у непридатну «кашу» - за деяких, вельми низьких температурах (вони звичайно вказуються на каністрах). Більшість незамерзаючих рідин відмінно експлуатуються аж до мінус 25 градусів; однак деякі концентрати в нерозбавленому стані здатні «триматися» до мінус 40 градусів.

Яку б рідину для склоомивача ви не обрали, головне правило використання – не розбавляти готову до застосування незамерзаючу рідину водою. Це суттєво впливає на ефективність склоомивача. А ось концентрат розбавляти можна й потрібно – інакше рідина може зайнятися безпосередньо на ходу автомобіля. Не дозволяє застигати незамерзаючій рідині спирт (не придатний для споживання в якості напою!), що входить до її складу. А у дешевих зимових склоомивачах присутній метиловий спирт – справжня отрута для організму. Використовувати такі незамерзаючі речовини не варто: специфічний стійкий запах зіпсує вам будь-яку поїздку, а за високої концентрації ви ризикуєте отруїтися – якщо метанол потрапить до салону. Нажаль, підробна незамерзаюча рідина сьогодні не є рідкістю, і дуже важливо обирати правильну.

Отож, ось нехитрі правила, керуючись якими, ви точно виберете хорошу незамерзаючу рідину:

На якісному продукті обов'язково повинна буть рівна етикетка з:

  • чітким текстом,
  • найменуванням фірми-виробника,
  • описом правил застосування,
  • адресою виробництва,
  • датою випуску й сертифікатами,
  • складом.

Дуже важлива характеристика – запах склоомиваючої рідини. Якщо запах безпосередньо б'є у ніс, ні в якому разі не купуйте продукт – отруїтеся метанолом; якщо запах різкий, ацетоновий – у незамерзаючій рідині міститься менш небезпечний, але все одно подразнюючий очі та дихальні шляхи ізопропіловий спирт.

Важлива якість незамерзаючої склоомиваючої рідини – це наскільки зручно наливати її з каністри у бачок автомобіля. На сьогодні дуже невелика кількість рідин для омивання скла можуть похвалитися цією властивістю.

Заходи обережності

По-перше, ізопропіловий та етиловий спирти (їх прийнято вважати безпечними) повітря в салоні автомобіля також не озонують. Окрім того, до каністри з омивачем часто додається віддушка — синтетичний ароматизатор, а іноді й ароматичні вуглеводні, наприклад толуол.
Як розповідали нам токсикологи, від такого повітряного «коктейля» у першу чергу страждають люди з сильною чутливістю до перепадів атмосферного тиску й вираженими алергічними реакціями. Погано переносите алкоголь? Лізете на стінку від запаху розчинника? Не можете знаходитися у прокуреному приміщенні? Вмираєте від головного болю з приводу та без приводу? Тоді знайте, що внутрішньосалонна «інгаляція» парами склоомиваючої рідини (не залежно від її складу) для вас вкрай небажана. Те саме стосується і людей, які мають проблеми з зором, особливо тих, хто носить контактні лінзи: пари спирту впереміш із «букетом» хімічного ароматизатора часто викликають різь у очах. Ще одна категорія потенційних жертв «хімічної атаки» — люди, хворі на виразку шлунку та люди з хронічним гастритом: вдихання ядучих парів може спровокувати загострення цих захворювань.
Чи є способи захисту від «хімічної зброї»? Перш за все, не користуйтеся омивачем у заторах: коли автомобіль стоїть на місці, коли ймовірність потрапляння шкідливих парів до салону максимальна. Окрім того, в міській штовханині до випаровувань незамерзаючої рідини неминуче додаються вихлопні гази від передньої машини. Тому не забувайте про режим рециркуляції повітря в салоні (якщо, звичайно, він є в системі вентиляції) — у багатьох ситуаціях це спасіння.
Пам'ятайте, що за впливу на організм людини деякі спирти проявляють так звану кумулятивну реакцію (своєрідний «ефект пам'яті»), тобто отримані раніше та «свіжі» дози накопичуються, посилюючи отруєння. Властивість ця дуже підступна, тому за тривалих та стійких розладів обов'язково зверніться до медиків.

 

Читайте також:
Як вигідно продати своє старе авто?
23.03.2015
Як вигідно продати своє старе авто?
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
19.03.2015
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
13.03.2015
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
23.10.2013
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
19.10.2013
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
Найпрактичніший колір автомобіля
17.10.2013
Найпрактичніший колір автомобіля
Війна двигунів. Хто краще?
13.10.2013
Війна двигунів. Хто краще?
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
07.02.2013
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
02.02.2013
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
більше новин »
Коментарі відвідувачів
24.05.2012 Андрей
Лучше покупать проверенную и недорогую. Вот производитель здесь
03.12.2011 Евгений
Проще самому сделать и разлить эту жидкость.ЧЕМ покупать ее.Дешевле и не хуже покупной получается.А что продается в магазинах под логатипами это большой вопрос.Не всякий потащит в лабораторию на анализ.
18.11.2011 Сергей
Дешевая водка на стекло рулит.
18.11.2011 Дмитрий
я пользуюсь аквилоном-не воняет,нормальное качество за эту цену

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Аквапланування

Аквапланування

Акваплануванням називається ефект спливання шини на мокрій дорозі – у цьому випадку контакт шини з дорогою розривається водою.

Розмір колеса

Розмір колеса

R17 195/65 означає ...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта