13.05.2013

Готуємо авто до літньої спеки

За матеріалами сайту: www.segodnya.ua

Скоро літо - пора інтенсивної експлуатації авто, і тому до цього краще підготуватися заздалегідь. Зазвичай про літні проблеми автомобілісти згадують вже тоді, коли проиходять перші спекотні дні.
 
Готуємо авто до літньої спекиІ якщо літо вже скоро, поповнити систему можна швидко, та, перш за все, варто попросити сервісменів знайти місця можливого витоку і з'ясувати, чи в системі немає дірки, через яку холадагент може вийти назовні у найближчі дні.
 
З іншого боку, якщо нещільність не прогресує, а дорогий ремонт із заміною компресора або теплообмінників затівати не хочеться, можна просто поповнити систему - часто однієї "дозаправки" вистачає якраз на все літо.
 
Якщо при увімкненні кондиціонера в салоні з'являється неприємний запах, потрібно провести антисептичне очищення радіатора-випарника кондиціонера і його повітроводів.
 
Буде дуже корисно встановити перед радіатором кондиціонера найпростішу захисну сітку (з медичної марлі, віконної або будівельної сітки), яка вбереже теплообмінник від засмічення комахами і тополиним пухом.
 
Напередодні спекотного періоду має сенс звернути увагу на роботу склопідйомників, поворотних кватирок, люка. За час зимового бездіяльності ці зручні і корисні для літа пристрої могли частково або повністю вийти з ладу.
 
Маскуйте автоПідготовка авто до літа включає в себе перевірку системи охолодження двигуна. У перші теплі дні придивіться до її роботи: чи вмикається в пробках вентилятор радіатора, як часто стрілка термометра сягає червоної зони, чи не падає рівень рідини в розширювальному бачку.
 
Несправність термостата або вентилятора влітку може обійтися дуже дорого. Коли авто готується до літа, є сенс провести елементарну профілактику системи живлення, заливши в бак присадку для видалення води.
 
Подивіться, чи не залишилося на радіаторі або під його облицюванням якої-небудь картонки, фанери, або інших підручних засобів, яким ви чи ваші сервісмени взимку закривали радіатор від потоку морозного повітря.
 
І якщо вже мова зайшла про механіків і СТО - перевірте (на стенді або на вільному майданчику) правильність роботи гальмівної системи: її ефективність в цілому, одночасність спрацьовування механізмів різних коліс.
 
Адже взимку, коли дорога зазвичай мокра або слизька, грамотний водій рідко користується гальмами "від душі", а влітку така необхідність виникає частіше.
 
Перевірьте шиниТакож, в рамках вашої власної програми підготовки авто до літа, перевірте роботу світлових приладів, адже взимку, в умовах вологості і солі, можливе псування контактів, перегорання ламп.
 
Огляньте шини на предмет ушкоджень. Справа в тому, що на зимовій дорозі - слизькій, засніженій, брудній - водієві важче помітити відхилення в поведінці авто, викликані «грижами»,  дисбалансом, зниженням тиску в шинах.
 
Нарешті, завершуючи підготовку авто до літа, натріть кузов захисним воском (мова йде не про рідину, якою мийники обливають авто перед тим, як витерти).
 
Скоро літо, почнуть цвісти різні дерева і чагарники, сік яких в деяких випадках можна видалити тільки шляхом професійного полірування.
 
Перевірьте роботу системи охололдження двигунаЯк страждає від спеки авто
 
- Кузов. Фарба вигорає нерівномірно, і авто може покритися плямами.
 
- Салон. Пластик від сильного перегріву іноді тріскається і здувається.
 
- Двигун. Може вийти з ладу термостат і тріснути радіатор.
 
- Гальма. Існує ризик відмови рідини і «прикипання» фрикційних елементів.

5 корисних порад

1. Маскуйте авто

Від надмірно високої температури пластик "торпедо" і панель приладів можуть поплавитися і тріснути навіть після 2-3 годин простою на спеці, особливо у випадку з недорогим авто. Є ризик і для електрики - датчики і реле можуть перегрітися. Хороша профілактика - перед виходом з авто закріпити на вікнах шторки, а під лобове скло встановити захисний екран. Паркуватися потрібно в тіні або накрити машину спецчохлом (від 150 грн.).

2. Охолоджуйте салон

Звісно, найкраще встановити в салоні кондиціонер (якщо його немає). Але якщо це технічно нереально (або немає фінансової можливості), можна обійтися встановленням додаткового вентилятора на "торпедо". Зрештою, можна поставити великий кімнатний вентилятор разом з перехідником на 220 Вт. Також водію варто тримати в тонусі і себе - тамувати спрагу найкраще холодною водою або квасом (від солодкої газованої води буде тільки гірше).

Мийте кузов частіше3. Мийте кузов частіше

Навіть найменше локальне забруднення автомобіля потрібно терміново змивати (особливо пташиний послід), інакше фарба буде вигоряти нерівномірно, і кузов покриється помітними плямами - найкраще заїжджати на мийку хоча б два рази на тиждень. Для економії можна замовляти не повне очищення, а лише просити "збивати пил" - ціна такої послуги майже вдвічі менша.

4. Перевіряйте двигун

Двигун у спекотні дні на старих автомобілях любить "закипати" у найневідповідніший момент. Щоб цього уникнути, перед поїздкою перевіряйте, чи не забиті комірки радіатора сміттям (пилом, пухом) і те, наскільки ідеально працюють термостат і датчик включення вентилятора (або гідропривід) - прогрійте двигун і перевірте, чи не потеплішав нижній патрубок. Ворто возити з собою запас дистильованої води - якщо з якоїсь причини охолоджуюча рідина частково витекла, у вас буде можливість долити її і доїхати до місця ремонту своїм ходом з включеною пічкою (це відведе тепло від мотора).

5. Слідкуйте за гальмами

Основних проблем з гальмівною системою дві: перегрів фрикційних елементів (колодок, дисків) і закипання "тормозухи". Особливо велика небезпека може бути при русі по гірських дорогах, де вихід гальм з ладу може стати причиною страшних аварій. Для профілактики перегріву гальм не вимикайте зчеплення при спуску (гальмуєте двигуном), а при ремонті використовуйте тільки якісні деталі. Якщо ж гальмівна рідина стара (відслужила більше двох років), її краще замінити.

Теги: догляд, літо

Читайте також:
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
18.10.2016
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
08.04.2015
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
20.03.2015
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
10.03.2015
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
28.04.2014
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатації
03.04.2014
Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатації
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
12.03.2014
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
03.12.2013
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
14.05.2013
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Дорога далека: готуємо автомобіль для подорожі

Дорога далека: готуємо автомобіль для подорожі

Настало літо, і багато хто з нас планує виїзд за межі ненависних кам'яних джунглів. Хтось на дачу, хтось на пікнік за містом, а хтось - за тридев'ять земель, до тітки, у глухомань.

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

 Путивль розташований в надзвичайно мальовничій місцевості. Місто-фортеця  виникло на високому березі річки Сейм на декількох схилах, які розділені глибокими байраками. Ними колись протікали річки Путивлька, Кринка і велика кількість безіменних струмків. Оолиця Путивля на правому березі Сейма були вкриті дрімучими лісами, де водились ведмеді, вовки, лосі, дикі кабани. 

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Що буде якщо... на вулиці -40°С

Що буде якщо... на вулиці -40°С

Що трапиться з авто, якщо в наших широтах ударить мороз в -40°С.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта