13.04.2012

Аутсорсингове керування автопарками або fleet management по-українському

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Дмитро Зотов, всі статті автора

Аутсорсингове керування автопарками або fleet management по-українськомуТак вже склалося, що в Україні до останнього часу питаннями аутсорсингу в керуванні корпоративними парками ніхто серйозно не займався. До причин нерозвиненості послуг у нашій країні можна віднести: низьку популяризацію напрямку, стереотипність мислення традиційних керівників, низький рівень універсалізації існуючих провайдерів, недовіра до посередників.

А у чому вигода, запитаєте ви. - Управляючи декількома автопарками, автоексперти мають істотні знижки в сервісних мережах, точно знають де дешевше пройти ТО, відремонтувати те чи інше ушкодження, замовити запчастини. Автоексперт проведе і реальний тендер серед страхових компаній, і збере всі папери для виплати страхового відшкодування після ДТП. Та  ще маса всяких дріб'язків як то проходження медоглядів, зняття показань тахографів, інструктажів водіїв, купівля-продаж і перереєстрацій транспорту, сезонного зберігання шин, і так далі.

Зовнішнього консультанта не потрібно забезпечувати офісом, оргтехнікою, контролювати його прихід на роботу. Критерій ефективності один: досягнення мінімизації витрат на експлуатацію вашого автопарку.

За оцінками фахівців, економія від передачі автопарку в зовнішнє керування становить 30-40% всіх витрат на його утримання. Якщо забрати звичні нам "відкати", то економія може скласти і всі 50 %. У цивілізованій Європі цей показник значно менше, виграш оцінюється приблизно в 15 %. Український потенціал роботи зовнішніх транспортних відділів - в обслуговуванні бюджетних установ, підприємств, залежних від кризових проявів і змушеними скорочувати персонал, у співробітництві з автодилерами, які володіють великими мережами збуту та обслуговування.

Аутсорсингове керування автопарками або fleet management по-українськомуЩо ж пропонує нам ринок аутсорсинга в керуванні автопарками сьогодні, адже голосних заяв про прихід на ринок професійних керівників у сфері корпоративного автотранспорту не було?

  • Апріорі, зовнішнім обслуговуванням транспорту займаються лізингові компанії, у власності яких автомобіль залишається до тих пір, поки клієнт не виплатить останній лізинговий платіж. Можна сказати, що це скоріше схоже на внутрішню службу, ніж на зовнішню. Основний продукт лізингодавців - фінансова послуга, тому керування вашим автопарком це для них усього лише непрофільне навантаження.
  • Під виглядом фліт-менеджмента намагаються розширити свій продуктовий ряд і компанії із суміжних сегментів, наприклад колл-центри (так називані "асистанси"), чиє завдання, у першу чергу, збільшити обіг за їхніми основними послугами. Тому такі псевдо-помічники із задоволенням направлять вашу машину у "свій" автосервіс і викличуть "потрібний" евакуатор, що клієнтові обійдеться втричі дорогше, тому що асистанс закладе у ціну свій відсоток. Якісний сервіс власникам автопарків запропонують одиниці.
  • Фліт-менеджерами в Україні чомусь намагаються себе назвати і установники GPS-навігаторів з відстеженням переміщення автомобілів через Інтернет. Напевно, сподобалося гарне словосполучення, але, як ви розумієте, зміст словосполучення "моніторинг рухомих об'єктів" істотно відрізняється від поняття керування автопарком, що звичайно ж можливо і повинне базуватися на сучасних технологіях. Є й інші вузькоспеціалізовані фірми, що називають себе керівниками у сфері автотранспорту, окремо зупинятися на які не хочеться.
  • Гарною підмогою до своїх основних доходів могли б вважати продажу послуг аутсосингового керування парками і компанії, які спеціалізуються на автопрокаті. Їхній штат зазвичай укомплектований всіма необхідними фахівцями, є свій колл-центр, площадки зберігання, регіональна сервісна мережа, автомобілі на підміну. У цьому сегменті заявив про себе відомий прокатний оператор SІXT, але чомусь, судячи з офіційного сайту, тільки у пов'язуванні зі своїми лізинговими продуктами.
  • Аутсорсингове керування автопарками або fleet management по-українськомуІндивідуальні консультанти по фліт менеджменті й штатних фахівцях гарні своєю гнучкістю та керованістю, але істотно програють спеціалізованим компаніям. Професійні автоексперти же мають різнобічний досвід, зв'язками, які дозволяють "вибивати" істотні знижки на обслуговування зовнішніми провайдерами, професійно підходять до оцінки та навчанню водіїв, досконально знають особливості експлуатації тих або інших марок автомобілів. Робота із клієнтом починається з виділення персонального менеджера, оцінки потреб і визначення обсягу завдань, переданих в аутсорсинг.


От і виходить, що якісно займатися вашим автопарком буде або штатний менеджер-завгар, так само прагнучи потягти все що погано лежить (починаючи з б/в акумуляторів, закінчуючи зливами дизельки у власний бак й одержуючи відкоти від страхових компаній за оформлення страховок), або цим займуться професіонали-автоексперти, які зуби з'їли на питаннях ефективного обліку ТМЦ, оптимізації логістики, тендерної роботи при закупівлях. Підсумки роботи зовнішніх фахівців будуть видимі як у настроєній внутрішній обліковій системі, що дозволяє зрівняти показники по відпрацьованих періодах, так і у спеціалізованій звітності, форми якої затверджує замовник ще до того, як експерт візьметься за роботу.

Обирати Вам!

Теги: автобізнес

Читайте також:
Продажи внедорожников и SUV Great Wall бьют рекорды
23.04.2013
Продажи внедорожников и SUV Great Wall бьют рекорды
«НІКО-Україна» - лідер продажів автомобілів Mitsubishi в 2012 році
04.02.2013
«НІКО-Україна» - лідер продажів автомобілів Mitsubishi в 2012 році
Пакет послуг PrecurePro: економія на кожному кілометрі
29.01.2013
Пакет послуг PrecurePro: економія на кожному кілометрі
П'ять авто-прогнозів на 2013 рік
26.01.2013
П'ять авто-прогнозів на 2013 рік
Nissan знижує ціни на електромобіль Nissan LEAF
25.01.2013
Nissan знижує ціни на електромобіль Nissan LEAF
Поліція Китаю пересяде на електромобілі BYD e6
15.01.2013
Поліція Китаю пересяде на електромобілі BYD e6
Компанія «Єврокар» підтвердила дію сертифікату ISO
28.12.2012
Компанія «Єврокар» підтвердила дію сертифікату ISO
Що чекає світовий авторинок у новому році
25.12.2012
Що чекає світовий авторинок у новому році
Авторинок України в листопаді: ТОП-20 з продажів
19.12.2012
Авторинок України в листопаді: ТОП-20 з продажів
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Наші послуги

Наші послуги

Тренінги, консультації, таємний покупець, CSI, он-лайн тестування....

На заводі «Єврокар» випущений 150-тисячний автомобіль

На заводі «Єврокар» випущений 150-тисячний автомобіль

20 листопада 2012 з конвеєра заводу «Єврокар» у Соломоново зійшов 150-тисячний автомобіль. Ювілейною моделлю стала найбільш продавана на українському ринку SKODA Octavia.

У Тернополі менше купують дорогі авто

У Тернополі менше купують дорогі авто

Згідно статистики ринку автопродажів у вересні цього року в автосалонах Тернопільщини було реалізовано найменшу кількість дорогих автівок.

Вживані авто: ринок чи базар?

Вживані авто: ринок чи базар?

Сьогодні в Україні ринку старих авто немає, є дикий базар. Звичайно, офіційні імпортери намагаються запустити систему продажу trade-in. У багатьох автосалонах вона вже успішно працює, але замінити свій старий автомобіль на новий покупець може тільки в рамках одного бренду.

Компанія "Порше Україна" - офіційний імпортер SEAT в Україні

Компанія "Порше Україна" - офіційний імпортер SEAT в Україні

З 1 грудня 2012 офіційним імпортером автомобілів Seat в Україні стала компанія «Порше Україна».

Geely привертає все більше покупців

Geely привертає все більше покупців

За результатами місяця Geely займає третє місце у рейтингу найбільш продаваних автомобілів. Продажі зросли на 162,24% у порівнянні з червнем!

Торгова марка Great Wall увійшла в Топ-50 найдорожчих брендів Китаю

Торгова марка Great Wall увійшла в Топ-50 найдорожчих брендів Китаю

Interbrand, найбільша бренд-консалтингова агенція у світі, включила торгову марку Great Wall, лідера у виробництві автомобілів класу SUV і пікап, в сотню найдорожчих брендів Китаю за результатами рейтингу Most Valuable Chinese Brands 2012.

Україна вводить спецмито на імпорт автомобілів

Україна вводить спецмито на імпорт автомобілів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення щодо введення спецмита на імпорт автомобілів із двигунами від 1 до 2,2 л, повідомив міністр економічного розвитку й торгівлі Петро Порошенко.

HYUNDAІ нарощує обсяги продажів у січні-березні 2012 року

HYUNDAІ нарощує обсяги продажів у січні-березні 2012 року

Бренд HYUNDAІ знову лідирує у продажах, про що свідчить статистика за березень поточного року: 1715 реалізованих автомобілів на території України

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта