Зимові шини: питання та відповіді

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Чи потрібні зимові шини?

Відносно м'які зими в останні роки привели до того, що частина автолюбителів починає заперечувати необхідність в зимових шинах. Скільки мовляв тієї зими, впораємося. Неправильно. В принципі літні шини забезпечують при температурі вище точки замерзання непогане зчеплення з дорогою, як під час прискорення, так і в момент гальмування. Коли ж на дорозі з'являються перші заморозки, ризик зростає катастрофічно - а такі умови не рідкість навіть в період м'якої зими. Настійно рекомендуємо не відмовлятися від зимових шин

Чим небезпечні літні шини взимку?

Автомобілю на літніх шинах потрібно майже в два рази більше відстань для зупинки, чим автомобілю за таких же умова, але із зимовими шинами. Пов'язано це з тим, що при зниженні температури гума літньої шини твердіє, її зчеплення з дорожним покриттям зменшується. Такий стан збільшує ризик виникнення аварійної ситуації.

Робота високо технологичних систем ESP або ABS прямо залежить від стану шин. Принцип роботи ESP, наприклад, полягає в тому, щоб загальмувати одне з коліс автомобіля. Якщо в цей момент колесо не зможе "зачепиться" за дорожнє покриття, то ефективність системи стабілізації й безпека людей в автомобілі буде дорівнювати нулю. 

Летние шины увеличивают тормозной путь зимой почти вдвое

Чи є всесезонні шини повноцінною альтернативою?

Як показують тести, гарні моделі всесезонних шин навіть на снігу мають відносно гарні їздові якості. Якщо зима очікується не дуже сувора, то такі шини можна сміло використовувати, АЛЕ вони навіть близько не доходять до показників гарних зимових шин. Показовим є досвід деяких європейських країн - в Німеччині, наприклад, законодавство передбачає обов'язкове використання зимових шин. Невиконання цього правила грозить великим штрафом.

Всесезонные шины значительно уступают настоящим зимним шинам

Чи замінить повний привід зимові шини?

Власники позашляховиків часто вірять в те, що техніка їхніх автомобілів допоможе їм безпечно перезимувати. Та закони фізики ніхто не скасовував.

Якщо на просто засніженій дорозі повний привід небагато допомагає, то під час гальмування повний привід не є перевагою - всі автомобілі гальмують чотирма колесами незалежно від типу приводу.

Во время торможения полноприводный автомобиль ничем не отличается от моноприводного, зимние шины для него также жизненно необходимы

Коли починається й скільки триває зимовий сезон?

Народне правило, перевірене роками, говорить: з жовтня до квітня. Прихильники точності додають: якщо середньодобова температура нижче +7 градусів, то літні шини вже використовувати не можна.

Когда среднесуточная температура опускается ниже +7 градусов, пора переходить на зимние шины

Як відрізнити зимову шину від літньої?

Як я, як людина, що не вникає в технічні особливості, можу відрізнити зимову шину від літньої?

Потрібно оглянути боковину покришки. Там біля букв M+S (бруд і сніг) повинен бути символ сніжинки. Він підтверджує, що шина виготовлена спеціально для зимових умов. Шини, позначені символом сніжинки, були піддані спеціальній стандартизованій перевірці, результати якої визнаються в усьому світі. Зимові шини з таким символом прискорюються на льоду й снігу до 10 % краще, ніж шини без сніжинки.

Настоящая зимняя шина обозначена символом снежинки

Будьте уважні: шини з індексом M+S (бруд і сніг) не дають гарантії для використання автомобіля в особливих умовах. Цей індекс ще недавно можна було зустріти на шинах, що не мають повноцінних зимових характеристик. Тільки символ у вигляді сніжинки підтверджує, що шина була перевірена й визнана придатною для використання взимку.

Индексы M и S не гарантируют зимние свойства

Чим відрізняється зимова шина від літньої?

Зимові шини мають значно більше канавок у профілі, чим літні. Ці канавки виконують роль дренажних каналів, які відводять бруд і сніг із зони зчеплення шини з дорожнім покриттям. Зимова шина значно м'якше літньої, дуже часто це можна відчути навіть руками. М'якість зимової гуми забезпечує їй гарне зчеплення з дорогою.

 

Зимняя шина мягче и имеет больше канавок

Які параметри шини для мене важливі?

Хто шукає для свого автомобіля зимові шини, може спокійно використати той же розмір шин, що й улітку. Для покупки шин Вам потрібно знати пару позначень, які запитують продавці:

  • індекс швидкості й навантаження.

При покупці не забудьте перевірити вік шин.

Индекс скорости и индекс нагрузки

І напостанок: подивіться на відео, що може відбутися під час руху на літніх шинах взимку. Це переконує краще всякої реклами та розумних проповідей.

 

 

Теги: будова авто, зима, повний привід, шини

Читайте також:
Значення значків на приладовій панелі автомобіля, про яких ви завжди соромилися запитати
09.09.2016
Значення значків на приладовій панелі автомобіля, про яких ви завжди соромилися запитати
Этапы развития полного привода
12.06.2014
Этапы развития полного привода
Розвиток системи ABS: з літака в автомобіль
16.12.2013
Розвиток системи ABS: з літака в автомобіль
Что значит цвет дыма из выхлопной трубы?
19.07.2013
Что значит цвет дыма из выхлопной трубы?
Audi - провідний бренд в технологіях освітлення
06.02.2013
Audi - провідний бренд в технологіях освітлення
Німці придумали кермо майбутнього
25.01.2013
Німці придумали кермо майбутнього
Toyota і Audi покажуть на CES 2013 самокеровані автомобілі
05.01.2013
Toyota і Audi покажуть на CES 2013 самокеровані автомобілі
Google Maps і Places з'являться в нових автомобілях Kia
04.01.2013
Google Maps і Places з'являться в нових автомобілях Kia
Автомобілі Hyundai можна буде відкривати смартфоном
27.12.2012
Автомобілі Hyundai можна буде відкривати смартфоном
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Все про шини

Все про шини

Шини проектуються таким чином, щоб бути максимально безпечними навіть у екстремальній ситуації. Щоб вони завжди надійно виконували свою роботу потрібно вміти правильно вибирати та слідкувати за шинами. Знання особливостей шин стане запорукою спокою за кермом.

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Залежна підвіска

Залежна підвіска

  Залежна підвіска - це конструкція, в якій обидва колеса однієї вісі автомобіля пов'язані між собою жорсткою балкою. При наїзді на нерівність дороги одного із коліс, друге відхиляється на той самий кут.  

Стоянкові гальма стають електричними

Стоянкові гальма стають електричними

Натиснути на газ, легко відпустити зчеплення і відпустити стоянкове гальмо - можливо, цей кошмар початківця водія назавжди відійде в минуле. У той час як автоматична КПП взяла на себе функцію перемикання, стоянкове гальмо теж поступово стає розумним і електричним. Це дозволяє реалізувати цілий ряд додаткових комфортних функцій.

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

4MATIC

4MATIC

4MATIC –  так Mercedes-Benz називає систему постійного повного приводу, яка покращує стійкість і керованість автомобіля в різних ситуаціях: на початку руху, при розгоні і проходженні поворотів, при русі по зледенілому, засніженому, мокрому дорожньому покриттю, по поганим дорогам, а також при буксируванні причепа.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта