Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Розповідають, що літописний Ніжатин стояв на березі красивого глибокого озера. Однак, коли до нього стала підбиратися татаро-монгольська орда, води озера сховали місто і всіх його жителів. Назавжди. І тільки раз на рік, в нічь на Паску, лише на мить місто піднімається на поверхню.

Нежин

Ніжин відносять до стародавніх міст часів Київської Русі. Це підтверджує і знайдений в 1852 році на краю міста знаменитий Ніжинський скарб старовинних російських монет епохи київського князя Володимира (200 монет), і знайдений в 1873 році найбільший на Україні скарб римських срібних динаріїв IV століття (1312 штук), так званий Пашковський скарб.

У червні 1663 року в Ніжині зібралась козацька Рада, на якій гетьманом  Лівобережної України був обраний кошовий отаман Запорізької Січі Іван Брюховецький. На відміну від попередніх рад, що складались тільки із козацьких старшин, в Ніжинській брало участь багато звичайних козаків і селян (“черні”). Звідси назва “Чорна рада”.

Нежин

Значну роль в торговому житті Ніжина того періода зіграли грецькі купцв, які в 1675 році заснували тут свою колонію Найбільш цікавою торговою “справою” заповзятих греків варто вважати соління огірків. Свої соління і маринади вони поставляли навіть до Петербургу, до імператорського столу. Тут-таки є перший в Україні пам'ятник овочу – ніжинському огірку.

Первый в Украине памятник овощу – неженскому огурцу.

Ніжин– місто учнів і студентів. 200 років тому тут була заснована Гімназія вищих наук князя Безбородько, що стало початком розвитку вищої освіти на всій Лівобережній Україні. В цій Гімнаії вчився Микола Гоголь, тому тепер ця установа має назву Державний педагогічний університет ім. М.Гоголя.

Государственный педагогический университет им. М.Гоголя.

Збереглась з 18 століття Поштова станція, її стіни пам'ятають Шевченка, Ломоносова, Фонвізіна, Пушкіна, Грибоєдова, Глінку, Марко Вовчка і багатьох інших знаменитих жителів Російської імперії. Зараз тут знаходиться музей. Музейна експозиція присвячена розвитку кінної пошти декількох останніх століть.

Почтовая станция

В місті дуже багато церков. Церква Спаса Преображення. Дата побудови: 1757. 17 травня 1861 р. на подвір'ї Спасо-Преображенської церкви, де зупинялась похоронна процесія в час перевезення тіла Т. Г. Шевченко на Україну відбулась паніхіда. Під час ВВВ в церкві розміщувався збройовий склад гітлерівських військ. При відступі, німці намагались підірвати храм, але безрезультатно.

Церковь Спаса Преображения

Церква Богоявлення. Дата побудови: 1721. Богоявленська церква побудована на території колишнього Ніжинського замка (звідси - "Замкова" церква). В радянські часи церква знаходилась на території базару і використувалась під складські приміщення зазнавши значних перебудов - замуровані вікна, зроблено перекриття для 2-го поверху - складно було вгадати колишній храм.

Богоявленская церковь

Цікава історія пов'язана з Хресто-Воздвиженською церквою в передмісті Ніжина – селі Магерки. Крім того, що побудована церква в 1775 році, цей храм пов'язаний з іменем Петра Розумовського — родича гетьмана України Кирила Розумовського. В 1753 році Петро Розумовський, отримавши звання полковника, був направлений в Ніжин, де і командував полком. Через рік він одружився на Пелагеї — дочці переяславського полковника Сулими. Під час російсько-турецкої війни 1768 року Петро Розумовський командував козаками Ніжинського полку, що брали участь в поході на Бесарабію. Але коли через три роки П.Розумовський помер, невтішна вдова пожертвувала величезні засоби на будівництво нового кам'яного храму замість старенької дерев'яної церкви, де і був похований її чоловік.

 Кресто-Воздвиженская церковь

Місцеві жителі розповідають легенду про те, що відбувалося все в Хресто-Воздвиженській церкви -там поставили гроб з красунею панночкою, яка, здавалось, не померла, а заснула – губи її не втратили рубінового кольору, а на щоках з'явилась не мертвенная блідість, а яскравий рум'янець. Скоріше за все, покійниця була родичкою Розумовським. Відспівувати покійницю покликали якогось семінариста, зовсім недосвідченного зеленого молодика. Очевидно, панночка і справді не померла, а заснула летаргічним сном. Відомо тільки, що посеред ночі вона раптом прокинулась, чого серце семінариста не витримало. Як стояв він посеред церкви, так і гепнувся замертво на землю. Ну а що далі сталося з панночкою – легенда замовчує. З цієї історії про раптово і незрозуміло від чого померлу панночку написав свою розповідь наймістичніший письменник - Микола Васильович Гоголь.

До речі, саме в Ніжині 4 вересня 1881 року вперше в світі був відкритий пам'ятник Миколі Гоголю. На мідній табличці слова великого нашого земляка «...визначено мені дивною владою... озирати життя крізь видимый світу сміх і незримі невидимі йому сльози»

Памятник Николаю Гоголю

В театрі, де колись виступав Гоголь, в 1878 році вперше зіграла тоді ще невідома Марія Заньковецька(Адасовська), яка виконала роль Наталки в п'єсі «Наталка Полтавка».

Памятник Марии Заньковецкой

Багата українська глибинка гідними пам'ятниками історії. І в Ніжині ми ще раз в цьому впевнимось!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів
04.05.2017 Місток
"знаменитий Ніжинський скарб старовинних російських монет епохи київського князя Володимира"- не російські, а руські монети. За часів київського князя Володимира була Київська Русь, а так званих "россиян" ще, нащастя, не існувало. В іншому випадкуі "россиянє" вже все б загадили та зруйнували, як це завжди буває де зявляються россяиянє.

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Кермо завжди праве!

Кермо завжди праве!

  Японія – країна, де все з точністю до навпаки. Для приїжджого європейського водія перші дні перебування тут – шок, подив, захоплення.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта