Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Розповідають, що літописний Ніжатин стояв на березі красивого глибокого озера. Однак, коли до нього стала підбиратися татаро-монгольська орда, води озера сховали місто і всіх його жителів. Назавжди. І тільки раз на рік, в нічь на Паску, лише на мить місто піднімається на поверхню.

Нежин

Ніжин відносять до стародавніх міст часів Київської Русі. Це підтверджує і знайдений в 1852 році на краю міста знаменитий Ніжинський скарб старовинних російських монет епохи київського князя Володимира (200 монет), і знайдений в 1873 році найбільший на Україні скарб римських срібних динаріїв IV століття (1312 штук), так званий Пашковський скарб.

У червні 1663 року в Ніжині зібралась козацька Рада, на якій гетьманом  Лівобережної України був обраний кошовий отаман Запорізької Січі Іван Брюховецький. На відміну від попередніх рад, що складались тільки із козацьких старшин, в Ніжинській брало участь багато звичайних козаків і селян (“черні”). Звідси назва “Чорна рада”.

Нежин

Значну роль в торговому житті Ніжина того періода зіграли грецькі купцв, які в 1675 році заснували тут свою колонію Найбільш цікавою торговою “справою” заповзятих греків варто вважати соління огірків. Свої соління і маринади вони поставляли навіть до Петербургу, до імператорського столу. Тут-таки є перший в Україні пам'ятник овочу – ніжинському огірку.

Первый в Украине памятник овощу – неженскому огурцу.

Ніжин– місто учнів і студентів. 200 років тому тут була заснована Гімназія вищих наук князя Безбородько, що стало початком розвитку вищої освіти на всій Лівобережній Україні. В цій Гімнаії вчився Микола Гоголь, тому тепер ця установа має назву Державний педагогічний університет ім. М.Гоголя.

Государственный педагогический университет им. М.Гоголя.

Збереглась з 18 століття Поштова станція, її стіни пам'ятають Шевченка, Ломоносова, Фонвізіна, Пушкіна, Грибоєдова, Глінку, Марко Вовчка і багатьох інших знаменитих жителів Російської імперії. Зараз тут знаходиться музей. Музейна експозиція присвячена розвитку кінної пошти декількох останніх століть.

Почтовая станция

В місті дуже багато церков. Церква Спаса Преображення. Дата побудови: 1757. 17 травня 1861 р. на подвір'ї Спасо-Преображенської церкви, де зупинялась похоронна процесія в час перевезення тіла Т. Г. Шевченко на Україну відбулась паніхіда. Під час ВВВ в церкві розміщувався збройовий склад гітлерівських військ. При відступі, німці намагались підірвати храм, але безрезультатно.

Церковь Спаса Преображения

Церква Богоявлення. Дата побудови: 1721. Богоявленська церква побудована на території колишнього Ніжинського замка (звідси - "Замкова" церква). В радянські часи церква знаходилась на території базару і використувалась під складські приміщення зазнавши значних перебудов - замуровані вікна, зроблено перекриття для 2-го поверху - складно було вгадати колишній храм.

Богоявленская церковь

Цікава історія пов'язана з Хресто-Воздвиженською церквою в передмісті Ніжина – селі Магерки. Крім того, що побудована церква в 1775 році, цей храм пов'язаний з іменем Петра Розумовського — родича гетьмана України Кирила Розумовського. В 1753 році Петро Розумовський, отримавши звання полковника, був направлений в Ніжин, де і командував полком. Через рік він одружився на Пелагеї — дочці переяславського полковника Сулими. Під час російсько-турецкої війни 1768 року Петро Розумовський командував козаками Ніжинського полку, що брали участь в поході на Бесарабію. Але коли через три роки П.Розумовський помер, невтішна вдова пожертвувала величезні засоби на будівництво нового кам'яного храму замість старенької дерев'яної церкви, де і був похований її чоловік.

 Кресто-Воздвиженская церковь

Місцеві жителі розповідають легенду про те, що відбувалося все в Хресто-Воздвиженській церкви -там поставили гроб з красунею панночкою, яка, здавалось, не померла, а заснула – губи її не втратили рубінового кольору, а на щоках з'явилась не мертвенная блідість, а яскравий рум'янець. Скоріше за все, покійниця була родичкою Розумовським. Відспівувати покійницю покликали якогось семінариста, зовсім недосвідченного зеленого молодика. Очевидно, панночка і справді не померла, а заснула летаргічним сном. Відомо тільки, що посеред ночі вона раптом прокинулась, чого серце семінариста не витримало. Як стояв він посеред церкви, так і гепнувся замертво на землю. Ну а що далі сталося з панночкою – легенда замовчує. З цієї історії про раптово і незрозуміло від чого померлу панночку написав свою розповідь наймістичніший письменник - Микола Васильович Гоголь.

До речі, саме в Ніжині 4 вересня 1881 року вперше в світі був відкритий пам'ятник Миколі Гоголю. На мідній табличці слова великого нашого земляка «...визначено мені дивною владою... озирати життя крізь видимый світу сміх і незримі невидимі йому сльози»

Памятник Николаю Гоголю

В театрі, де колись виступав Гоголь, в 1878 році вперше зіграла тоді ще невідома Марія Заньковецька(Адасовська), яка виконала роль Наталки в п'єсі «Наталка Полтавка».

Памятник Марии Заньковецкой

Багата українська глибинка гідними пам'ятниками історії. І в Ніжині ми ще раз в цьому впевнимось!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Ялта - сонячне місто

Ялта - сонячне місто

Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму. Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта