23.09.2012

Страхові посередники - хто вони?

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Дмитро Зотов, всі статті автора

Страхові посередники - хто вони?Формально, редакція діючого Закону України "Про страхування" виділяє всього два види страхових посередників: страхових агентів і страхових (перестрахувальних) брокерів. На практиці, крім послуг із залучення страхових платежів, також затребувано, і усе більше набирає обертів, залучення посередників і для врегулювання страхових подій, а також для надання інших допоміжних послуг.

Аварійні комісари

Той же Закон України "Про страхування" допускає можливість залучення третіх осіб, які займаються вивченням причин настання страхового випадку та розміру збитку, і називаються аварійними комісарами, які також, по суті, є страховими посередниками, тільки з'являються в житті винятково недбалих автовласників.

Завдання аваркома - швидко прибути на місце ДТП, провести фотофіксацію всіх істотних фактів (дорожні обставини, знаки, полотно, технічний стан автомобілів, чи у порядку документи в учасників аварії, чи цільове використання застрахованого по КАСКО автомобіля, і так далі), скласти акт для страхової компанії, а в деяких випадках, і прийняти від клієнта заяву про страховий випадок.

Пам'ятайте, що аварійний комісар діє найчастіше  за дорученням страхової компанії та у її інтересах, тому від його висновку багато в чому буде залежати і страхова виплата, тому що саме він збирає первинну інформацію про те, що трапилося! Деякі страхові компанії доплачують аваркомам крім їхньої стандартної такси ще й у тих випадках, коли зібраних доказів проти страхувальника буде досить для відмови у виплаті. Вступити у змову з комісаром теж не завжди вдасться, тому що, по-перше, він набагато швидше вас порахує приблизну вартість збитку і можливої недоплати з боку страхової компанії, а по-друге - страхова компанія дає йому заробіток, направляючи на огляди щодня, а ви зустрічаєтеся на його шляху, можливо, перший і останній раз.

Страхові посередники - хто вони?Оцінювачі

Для обґрунтування розмірів виплати страхового відшкодування в автостраховання залучаються незалежні експерти, які володіють методиками оцінки розмірів збитку, і визначальними, із запиту страхової компанії, відповідно до  умов договору страхування, суму, що підлягає виплаті клієнтові. Якщо договором страхування КАСКО передбачено, наприклад, зі страхової компанії виплачувати як за результатами експертизи, так і по рахунках СТО, то страхова компанія виплатить меншу суму (або розраховану експертом, або виставлену до оплати станцією техобслуговування).

Клієнт, одержавши на руки висновок експерта, якого залучила страхова компанія, може не погодитися з розрахованою сумою і вправі залучити власного експерта для проведення повторної експертизи. Різниця при розрахунках різними експертами може виявитися істотною, тому не завжди варто погоджуватися з первинною експертизою, проведеною страховиками, особливо, якщо ушкодження вашого автомобіля досить великі.

Страхові брокери

Офіційно ліцензованих страхових посередників, до яких можна віднести тільки страхових брокерів, в Україні на кінець 2011 року було зареєстровано всього лише 61. Беручи до уваги, що більша їхня частина не веде прямої страхової діяльності, а займається переважно перестрахуванням ризиків або існує тільки на папері, варто відзначити, що їхня кількість мізерно мала у порівнянні з кількістю фірм, які надають аналогічні брокерські послуги, але не володіючи ліцензією.

Оскільки страхові брокери зацікавлені не тільки у залученні клієнтів, але й у їхньому збереженні, дуже часто вони беруть на себе функції посередників і при врегулюванні страхових випадків, рішенні спірних питань, збільшенні суми виплати тоді, коли це можливо. Маючи партнера у вигляді страхового брокера, клієнт найчастіше більш захищений, ніж звичайний клієнт страхової компанії, тому що в особі страхового брокера страхові компанії бачать постійний потік надходжень страхових платежів, і посваритися із брокером означає для них відмовитися від шматка ласого пирога. Тому, якщо Ви застраховані за посередництвом страхового брокера із солідною репутацією - вважайте що Вам пощастило, і більшість питань буде вирішено навіть непомітно для Вас!

Страхові посередники - хто вони?"Рішали"

Що робити, якщо страхова компанія відмовляється платити або намагається сильно занизити суму виплати? У цьому випадку автовласникам можуть допомогти як суспільні об'єднання, так і індивідуали, які допомагають прискорити або збільшити виплату. Почнемо з того, що недосвідченому страхувальникові, далекому від договірної роботи або просто, який не має часу на подібні розгляди, самому досить важко повністю вичитати величезні договори страхування, написані дрібним шрифтом і мають зазвичай масу потенційних відмовок, які дозволяють страховикам заощаджувати на виплатах.

Причепитися страхова компанія може до чого завгодно: до місця нічного зберігання автомобіля, до типорозміру та сезонності встановлених шин, до дрібних переустаткувань, нецільовому використанню, і так далі. Часто, договори страхування посилаються на правила страхування, які звичайні клієнти взагалі дуже рідко бачать, але які також мають масу приводів для відмов у виплаті. Для того, щоб розібратися у всіх тонкостях, варто залучити досвідченого юриста, і бажано з позитивною репутацією рішення саме страхових суперечок. Крім вичитування договору, Ваш помічник повинен бути готовий і брати участь у переговорах зі страховою компанією, і відвідувати судові засідання, яких може бути кілька. Тому, перш ніж платити гонорар, переконаєтеся, що Ваш юрист піде з Вами до кінця, а ще краще, якщо Ви оплатите його послуги тільки у випадку позитивного рішення у Вашу користь та одержання грошей від страхової, тому що у наш час судове рішення на руках не завжди означає швидку оплату.

Запропонувати вирішити "полюбовно" питання у Вашу користь може і сам співробітник страхової компанії, відповідальний за виплати, і підісланий їм посередник. Погоджуватися або відмовлятися від привабливих послуг - вирішувати Вам, але ризик залишитися без виплати взагалі у цьому випадку істотно зростає. Причин може бути кілька. Посередник може видавати себе за особу, здатну на щось вплинути, але на практиці таким не бути; співробітник страхової компанії, одержавши відмову в "подяці" може також "піти на принцип" і знайти всі законні способи Вам відмовити офіційно. 

Страхові посередники - хто вони?Інші позаштатні фахівці

Деякі види послуг, якими користуються страхові компанії, вимагають поглиблених знань, але затребувані рідко. Так, потреба в актуарних розрахунках (математична статистика) для компаній ризикового страхування, виникає переважно при затвердженні нових правил страхування. Проте, актуарії, за українським законодавством, повинні підтвердити свої знання в Уповноваженому органі й одержати спеціальне посвідчення. Тільки після цього їхній підпис може з'явитися на офіційних документах страховиків.

Екзотичні посередники

Ну і зовсім у дивину для українського ринку - поява вузькоспеціалізованих агентств із надання допоміжних для страховиків послуг, таких як, наприклад, переклади текстів перестрахувальних договорів на іноземні мови. Ігор Загрібний, маючи досвід роботи у великій страховій компанії у напрямку перестрахування, вирішив запустити проект "І-translatіon". Ігор розповідає, що у них замовляють переклади свідомих страхувальників, які самі готують документацію для страховиків, наприклад сюрвеєрські звіти, необхідні для укладання договору. Завдяки практичному досвіду в страхуванні та спеціалізації, агентство надає клієнтам професійні грамотні переклади.

Підсумки

Аналізуючи розвиток сучасного страхового ринку робиш висновок, що усе більше неспецифічних послуг страхові компанії одержують ззовні, або, інакше кажучи, виводять в аутсорсінг. У багатьох випадках ці кроки виправдані, тому що дозволяють заощаджувати засоби, які в остаточному підсумку повинні більшою мірою  акумулюватися для страхових виплат, а не годувати роздуті штати страхових компаній.

Теги: автостраховка, КАСКО

Читайте також:
Неприємний сюрприз для власників незастрахованих автомобілів
30.08.2016
Неприємний сюрприз для власників незастрахованих автомобілів
КАСКО дешевшає і стає сезонним
08.02.2013
КАСКО дешевшає і стає сезонним
Із завтрашнього дня отримати гроші по автостраховці стане простіше
04.02.2013
Із завтрашнього дня отримати гроші по автостраховці стане простіше
«Зелена карта» дорожчає
02.02.2013
«Зелена карта» дорожчає
Скільки коштуватиме застрахувати авто в 2013 році
05.01.2013
Скільки коштуватиме застрахувати авто в 2013 році
Страхування автодилерів
04.12.2012
Страхування автодилерів
Інтернет-магазини, які дозволяють замовити й оплатити автостраховку
23.11.2012
Інтернет-магазини, які дозволяють замовити й оплатити автостраховку
Новинки закону про автострахування
21.11.2012
Новинки закону про автострахування
7 міфів про страховки КАСКО
14.10.2012
7 міфів про страховки КАСКО
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Як вибрати автостраховку

Як вибрати автостраховку

Купуючи автостраховку, кожен з нас керується своїми критеріями:  хтось шукає рейтинги надійності страхових компаній, хтось прислухається до порад друзів, хтось іде до найближчого агента або взагалі купує поліс у першої  машини, що попалася, на дорозі

Страхова компанія "Країна"

Страхова компанія "Країна"

Страхова компанія "Країна" - надійний партнер порталу www.autoexpert.іn.ua

У яких випадках можливі відмови у виплатах за ОСАЦВ

У яких випадках можливі відмови у виплатах за ОСАЦВ

Щоб відмовити у виплаті за ОСАЦВ, у страхувальників є зовсім небагато причин. Їх може бути всього десять, половина з них - найбільш небезпечні.

Страхова компанія "Країна" продовжила акцію "Гроші на КАСКО"

Страхова компанія "Країна" продовжила акцію "Гроші на КАСКО"

Одержати знижку на КАСКО  від "Країни" можна до кінця  березня

КАСКО дешевшає і стає сезонним

КАСКО дешевшає і стає сезонним

Страхові компанії оговталися від кризи. Вони забули той шок, який пережили в кризовий 2009-й, коли впало таке джерело доходу, як страхування куплених в кредит машин. У 2012 році справи у страховиків виразно йшли на поправку. А якщо вже бути зовсім точним - на поправку йшли справи у тих небагатьох компаній, які зробили ставку на страхування автовласників, що приходять не тільки з банків, але і "з вулиці".

Чого нам варто будинок побудувати, або Скільки коштує створення й обслуговування страхової компанії

Чого нам варто будинок побудувати, або Скільки коштує створення й обслуговування страхової компанії

Сьогодні ми говоримо з новачками та про новачків ринку, оцінюємо вартість запуску власної страхової компанії у сучасних умовах для інвестора.

Страхування автодилерів

Страхування автодилерів

Розвиток страхового ринку в Україні й СНД іде приблизно по одному сценарію...

Скільки коштуватиме застрахувати авто в 2013 році

Скільки коштуватиме застрахувати авто в 2013 році

Звучать прогнози, що в новому році ціни на автомобілі і супутні товари, а також автокредити - виростуть. І страховка в цьому плані - не виняток.

Страхова компанія «Країна» відшкодувала власнику Mercedes-Benz більше 250 000 грн

Страхова компанія «Країна» відшкодувала власнику Mercedes-Benz більше 250 000 грн

Страхувальник автомобіля Mercedes-Benz S500 отримав гроші на ремонт протягом 1 місяця

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта