03.04.2014

Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатації

За матеріалами сайту: www.delfi.ua

Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатаціїВи думаєте, ваш автомобіль найбільше  іржавіє взимку? Помиляєтеся. Пік корозії доводиться на весну. Узимку із сіллю та сльотою, з обдираючої "черево" наждаком з піску, льоду та замерзлого снігу під автомобіль заставляється міна вповільненої дії.

Потеплішало - забиті сіллю та брудом подряпини автомобіля розквітнуть рудим кольором.

Мийка і чищення

Тому перша весняна процедура автомобіля - водна. Кузов автомобіля потрібно ретельно вимити, причому не тільки зверху та знизу, але й у багажнику, і салоні. Якщо є підозра, що під килимами за зиму піднабралася вода, потрібно їх витягти.

Важливо не тільки забрати бруд, змити сіль, але і ретельно просушити автомобіль. Після мийки, непогано було б пару днів поїздити із включеною пічкою, направивши потік повітря в ноги.

У міру просихання варто підрахувати втрати, понесені за зиму. Всі відколи, тріщини та подряпини лакофарбованого і захисного покриттів автомобіля добре б обробити та закрити тим або іншим способом. Препаратів автохимии для дрібного кузовного ремонту автомобіля сьогодні надлишок. Якщо зафарбовування окремих подряпин - невигідно, а от відновити "антикорозію" прийнятно. У їхній допомозі є буквальне значення: вийде не занадто дорого і добре для автомобіля.

Не зашкодить кузову автомобіля нанесення поліролі: вона і фарбу захистить, і око порадує. Оцінивши стан емалі, виріште, яким складом скористатися. При наявності неглибоких подряпин, помутнінь і пилу можна попередньо пройтися відновлювачем старої фарби. Відновлює він, щоправда, не фарбу, а її блиск. Фарбу такі засоби, як правило, хоч і дуже тонким шаром, але знімають.

Освіжили автомобіль? Захистіть результат своєї праці спеціальним складом - силіконовим, на основі тефлону або воску-карнауба. Вибір засобу залежить від вашої працьовитості та фінансових можливостей.

Ретельно обробити лакофарбоване покриття також можуть допомогти фахівці. Думаєте, на цьому епопея закінчилася? АнітрохиА.

Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатаціїАкумулятор

Певної уваги навесні вимагає й акумулятор. Узимку йому доводилися тяжкі умови експлуатації: важкий пуск, більше навантаження від фар і пічки. Для цього, щоб батарея прослужила довго й надійно, треба перевірити її заряд.

Якщо буде потреба, зарядити до максимуму від спеціального пристрою. У старих конструкціях можуть знадобитися перевірка рівня електроліту т та доливання дистильованої води. Нехтувати цими нескладними процедурами не варто. У теплий час двигун легко запуститься і від зарядженого на 75% акумулятора, а от строк експлуатації в такому стані джерела струму значно менше.

Мотор й електрика

Багато хто вважає, що з настанням тепла необхідно поміняти свічі. Якщо в морози машина заводилася справно, це говорить про те, що свічі у повному порядку й у заміні не мають потреби. Але, перевірити їхній стан не зашкодить.

З маслом ситуація теж не однозначна. Сучасні синтетичні та напівсинтетичні масла не втрачають своїх властивостей як при сильних морозах, так й у спеку. Тому, якщо масло в мотор залите якісне і строк заміни ще не прийшов, цю процедуру можна не робити.

До речі, фахівці стверджують, що масло краще міняти не по пробігу, а за часом: як мінімум два рази на рік.

З настанням тепла уважний візуальний огляд двигуна обов'язковий. Справа в тому, що 115-градусні перепади температур (від -20 вранці до +95 у робочому режимі) приводять до зношування еластичних елементів двигуна. Пластикові та гумові деталі втрачають свої властивості: гума сохне та тріскається, пластик лопається.

Все це приводить до втрати герметичності, і як наслідок, технічні рідини (масло, тосол або антифриз) можуть підтікати. Справний мотор повинен бути сухий і чистий, а якщо ви виявили маслянисті п'ятна, негайно звертайтеся в автосервіс. Протікіння повинно бути усунуте, інакше це загрожує виходом двигуна з ладу та дорогим ремонтом.

Одним зі суперечливих питань є мийка двигуна. Досвід показує, що крім естетичного задоволення мийка двигуна нічого не дає. Більше того, для машин "у віці" мийні процедури можуть бути небезпечними, тому що проводка вже не молода, а електричні контакти окислені.

Не одиничні випадки, коли машини після мийки двигуна приводили "до тями" не одну годину. Основна проблема - знайти в кілометрах проводки й у десятках датчиків і реле той єдиний неконтакт, причиною якого стала несправність двигуна. Краще просто протерти сухою ганчірочкою всі електричні вузли, високовольтні проведення, датчики й реле, які перебувають у зоні досяжності.

Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатаціїРідини

Поза залежністю від сезонів й умов експлуатації необхідно регулярно (не рідше 1 разу на місяць) перевіряти рівень всіх рідин: масла в моторі, коробці передач, кермовій рейці, гальмовій рідині, антифризу або тосола. При виявленні недоліку, долити, причому бажано саме ту рідину, тієї ж марки й кольору, з тими ж характеристиками, що й була залита раніше.

При перевірці рідин необхідно приділити увагу кольору та консистенції. Так, наприклад, якщо в систему охолодження був залитий тосол синього кольору, а при перевірці виявилося, що в моторі хлюпається коричнева рідина, необхідно повністю перемінити охолодну рідину, попередньо промивши систему спеціальними присадками.

Паливо

Узимку вітчизняне паливо відрізняється ще більшим забрудненням, ніж у літній період. Правильно було б щовесни  промивати паливний бак автомобіля й весь паливопровід, але, тому що ця процедура займає багато часу й дорого коштує, потрібно хоча б поміняти паливний фільтр.

Підвіска

При підготовці автомобіля до весняно-літнього сезону діагностика ходової частини повинна бути обов'язковою. Непогано після жахливого стану зимових доріг провести перевірку кермових тяг, сайлент-блоків, шарнірів підвіски й шрусів, при необхідності замінить їх.

Перепад температур, їзда по льоду, снігу й калюжам одночасно приводить до того, що пильовики на вузлах підвіски лопаються, через що вузол втрачає змащення й швидко виходить із ладу. Щоб уникнути дорогого ремонту, пов'язаного із заміною вузла, необхідно перевірити всі пильовики й замінити ушкоджені.

Як підготувати автомобіль до весни після зимової експлуатаціїТа ж ситуація відбувається з гальмовими шлангами. Якщо ушкоджений гальмовий шланг вчасно не замінити, це може стати причиною трагедії.

Часто водії незаслужено лають шини за те, що вони погано "тримають" дорогу, стають причиною поганої керованості автомобіля. Іноді ці симптоми говорять не про погану якість покришок, а про те, що порушені регулювання "розвалу-сходження".

Нерідко регулювання збиваються через тверді контакти коліс із дорожніми перешкодами, але буває, що через особливості шин, які були поставлені, необхідно зробити регулювання підвіски. Коли все стане на свої місця, виявиться, що претензії до шин були даремними.

Кондиціонер

Кондиціонери, установлені в автомобілях, теж вимагають сезонного обслуговування. Як правило, воно полягає в заміні фільтрів, заправленню й регулюванню кондиціонера. Якщо ви не хочете залишитися у спеку без охолодження, краще витратити якийсь час і на ці процедури.

Теги: весна, догляд

Читайте також:
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
18.10.2016
Скільки коштує "перевзутися" в 2016 році
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
08.04.2015
При заміні шин на літні не забудьте перевірити гальма
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
20.03.2015
Як продовжити безаварійну роботу двигуна вашого автомобіля?
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
10.03.2015
Навіщо міняти літню гуму на зимову і навпаки
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
28.04.2014
Nissan придумал самомоющийся автомобиль
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
12.03.2014
Тонкощі при мийці двигуна автомобіля
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
03.12.2013
Последняя возможность приготовить четырехколесные сани к зиме
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
14.05.2013
Тонкощі самостійної заміни моторної оливи
Готуємо авто до літньої спеки
13.05.2013
Готуємо авто до літньої спеки
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Готуємо авто до літньої спеки

Готуємо авто до літньої спеки

Скоро літо - пора інтенсивної експлуатації авто, і тому до цього краще підготуватися заздалегідь. Зазвичай про літні проблеми автомобілісти згадують вже тоді, коли проиходять перші спекотні дні

Що буде якщо... на вулиці -40°С

Що буде якщо... на вулиці -40°С

Що трапиться з авто, якщо в наших широтах ударить мороз в -40°С.

Дорога далека: готуємо автомобіль для подорожі

Дорога далека: готуємо автомобіль для подорожі

Настало літо, і багато хто з нас планує виїзд за межі ненависних кам'яних джунглів. Хтось на дачу, хтось на пікнік за містом, а хтось - за тридев'ять земель, до тітки, у глухомань.

Корисні поради: зимовий догляд за автомобілем

Корисні поради: зимовий догляд за автомобілем

Для того, щоб зима принесла Вам виключно позитивні емоції, а Ваш автомобіль злагоджено Вам в цьому допомагав, за ним треба доглядати. По-зимовому.

Тонкощі самостійної заміни моторної оливи

Тонкощі самостійної заміни моторної оливи

Всім давно відомо, що будь-яку справу повинні робити люди із спеціальною освітою та досвідом. Тим не менше, справжній автомобіліст повинен досконально знати своє авто, і вміти виконувати елементарні процедури для свого чотириколісного друга. Для цього потрібні певні знання та навички, щоб не вийшло, як в улюбленій приказці наших співвітчизників, «хотіли як краще, а вийшло як завжди». Тож тим, хто вирішив самостійно змінити оливу, слід приділити окрему увагу деяким нюансам.

Що додавати до вартості авто?

Що додавати до вартості авто?

При розумному підході до вибору автомобіля ми хочемо отримати недорогу витривалу машину з мінімальними витратами на її обслуговування.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта