Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення. моря"

Одеса

Всі головні визначні пам'ятки Одеси зосереджені у центрі міста, і якщо пройти вбік  Преображенської вулиці, то ми побачимо одну з головних визначних пам'яток міста - Спасо-Преображенський Кафедральний Собор, закладений у 1794 році. Спасо-Преображенський собор став одним з найбільших храмів Російської імперії. Чимало побачив він на своєму віці, найбільш значним було його повне розгарбування та руйнування у 1936 році.Відновлення Собору почалося із 1996 року, коли були зроблені розкопки та виявлений уцілілий фундамент храму.

Спасо-Преображенський Кафедральний Собор

На згадку про першого градоначальника міста в Одесі є знаменита Дерибасівська вулиця, вона хоч і невелика, але є в ній щось особливе, заворожливе, через що вона і стала легендарною вулицею, на якій "завжди чудова погода".

Дерибасівська вулиця

На Дерибасівській знаходиться міський парк, або ж міський сад. Дуже затишне і гарне місце.

Міський парк
Ну і звичайно, там же можна помилуватися пам'ятниками-символами Одеси: пам'ятник 12-ому стільцю з однойменного оповідання Ільфа і Петрова,Пам'ятник 12-ому стільцю

пам'ятник заслуженому Одеситові, акторові та письменникові, Леоніду Утьосову.

Пам'ятник Леоніду Утьосову

Якщо пройти до кінця Дерибасівської і завернути на Ланжеронівську, то перед очима відкриється черговий шедевр архітектури - Одеський оперний театр.

Одеський оперний театр

Будівля виконана у стилі віденського "бароко". Фасад театру прикрашають різні скульптури героїв грецької міфології, а по фронтону встановлені бюсти геніальних творців російської літератури і мистецтва: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя.

Одеський оперний театр

Ще одна визначна пам'ятка - пам'ятник апельсину. Скульптурна композиція зображує доленосний момент у житті Одеси, коли імператор Павло призупинив фінансування будівництва міста. Тоді одесити піднесли йому небувалий на той час подарунок - чотири тисячі кращих грецьких апельсинів. Подарунок настільки сподобався Павлу, що імператор виділив гроші, і будівництво міста продовжилося.

Ппам'ятник апельсину

Від Думської площі вздовж моря тягнеться ще одне чудове місце для відпочинку і прогулянок - Приморський бульвар. Тут можна знаходитись годинами, милуючись видом на морський порт із судами, теплоходами і яхтами, насолоджуючись прохолодною тінню і ласкавим морським бризом.

Приморський бульвар

Приморський бульвар приводить нас прямо до засновника Одеси і символу міста - пам'ятника Дюку Де Рішельє. Великий державний діяч Дюк Де Рішельє, Новоросійський губернатор (1803 - 1814), при ньому місто стрімко розвивалося.

Пам'ятнику Дюку Де Рішельє

Далі нам відкривається красивий вид на Потьомкінські сходи. Вони і справді вражають своїми розмірами - 192 сходинки, довжина 142 метри, висота 24 метри. А якщо дивитися на сходи ізнизу, то за рахунок перспективи вони виглядають ще більшими і величнішими.

Потьомкінські сходи

У кінці Приморського бульвару знаходиться Воронцовський палац. Будівля була побудована на високій кручі, на місці турецької фортеці Єні Дунья у стилі італійського відродження за проектом Боффо. При князеві Михайла Семеновича Воронцова (1823-1854 рр.). Одеса бачила найаристократичне суспільство. Присутність у місті багатих дворянських родин сприяло процвітанню торгівлі в магазинах, ресторанах, зростанню театральних зборів і т. д.

Воронцовський палац

Невід'ємною частиною Воронцовського палацу служить колонада бельведера, з якої відкривається чудовий вид на морську затоку. Колонада була споруджена для того, щоб за ранковою кавою граф Воронцов міг «бачити» новини! Внизу перебувала пристань, і за сніданком губернатор дізнавався, які товари і з яких країн прибули в одеський порт.

Колонада бельведера

А ось і Тещин міст. Побудував його перший секретар обкому товариш Синиця і не просто так, а щоб його тещі було зручніше до нього ходити. Звідси і назва моста.

Тещин міст

Плаский будинок. Насправді, секрет такого архітектурного обману в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будівля має трикутну форму. Історична довідка говорить про те, що під час будівництва цього будинку, ще у період царської Росії, не вистачило коштів на будівництво бічної стіни, ось і довелося звести дві стіни разом. Тоді ніхто і подумати не міг, що у підсумку ця будівля стане однією з визначних пам'яток Одеси, і викликатиме море здивування і захоплення у туристів, гостей та мешканців міста. У плаского будинку є ще й інші назви: "Будинок однієї стінки", "Відьмин дім".

плоский будинок

Про Одесу можна ще багато розповідати, але краще за все, побувати тут самому, і все побачити на власні очіі і відчути це місто, зарядитися позитивною енергією від тонкого гумору одеситів, побувавши на щорічному першоквітневому шоу - Гуморині.

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Одеса

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів
08.11.2013 Вова
Все ок. Їдем!
08.11.2013 Саша
А як доїхати?

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Вихідні в Чернігові

Вихідні в Чернігові

Непоганим варіантом провести вихіодний стане поїздка в Чернігів. Витративши невелику суму, ви зможете відвідати багато цікавих місць, отримати незабутні враження і прекрасно відпочити.Чернігів - місто із стародавньою історією. Настільки стародавньою, що всі дослідники губляться в здогадах - чому він так називається і що означає його назва? 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта