Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення. моря"

Одеса

Всі головні визначні пам'ятки Одеси зосереджені у центрі міста, і якщо пройти вбік  Преображенської вулиці, то ми побачимо одну з головних визначних пам'яток міста - Спасо-Преображенський Кафедральний Собор, закладений у 1794 році. Спасо-Преображенський собор став одним з найбільших храмів Російської імперії. Чимало побачив він на своєму віці, найбільш значним було його повне розгарбування та руйнування у 1936 році.Відновлення Собору почалося із 1996 року, коли були зроблені розкопки та виявлений уцілілий фундамент храму.

Спасо-Преображенський Кафедральний Собор

На згадку про першого градоначальника міста в Одесі є знаменита Дерибасівська вулиця, вона хоч і невелика, але є в ній щось особливе, заворожливе, через що вона і стала легендарною вулицею, на якій "завжди чудова погода".

Дерибасівська вулиця

На Дерибасівській знаходиться міський парк, або ж міський сад. Дуже затишне і гарне місце.

Міський парк
Ну і звичайно, там же можна помилуватися пам'ятниками-символами Одеси: пам'ятник 12-ому стільцю з однойменного оповідання Ільфа і Петрова,Пам'ятник 12-ому стільцю

пам'ятник заслуженому Одеситові, акторові та письменникові, Леоніду Утьосову.

Пам'ятник Леоніду Утьосову

Якщо пройти до кінця Дерибасівської і завернути на Ланжеронівську, то перед очима відкриється черговий шедевр архітектури - Одеський оперний театр.

Одеський оперний театр

Будівля виконана у стилі віденського "бароко". Фасад театру прикрашають різні скульптури героїв грецької міфології, а по фронтону встановлені бюсти геніальних творців російської літератури і мистецтва: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя.

Одеський оперний театр

Ще одна визначна пам'ятка - пам'ятник апельсину. Скульптурна композиція зображує доленосний момент у житті Одеси, коли імператор Павло призупинив фінансування будівництва міста. Тоді одесити піднесли йому небувалий на той час подарунок - чотири тисячі кращих грецьких апельсинів. Подарунок настільки сподобався Павлу, що імператор виділив гроші, і будівництво міста продовжилося.

Ппам'ятник апельсину

Від Думської площі вздовж моря тягнеться ще одне чудове місце для відпочинку і прогулянок - Приморський бульвар. Тут можна знаходитись годинами, милуючись видом на морський порт із судами, теплоходами і яхтами, насолоджуючись прохолодною тінню і ласкавим морським бризом.

Приморський бульвар

Приморський бульвар приводить нас прямо до засновника Одеси і символу міста - пам'ятника Дюку Де Рішельє. Великий державний діяч Дюк Де Рішельє, Новоросійський губернатор (1803 - 1814), при ньому місто стрімко розвивалося.

Пам'ятнику Дюку Де Рішельє

Далі нам відкривається красивий вид на Потьомкінські сходи. Вони і справді вражають своїми розмірами - 192 сходинки, довжина 142 метри, висота 24 метри. А якщо дивитися на сходи ізнизу, то за рахунок перспективи вони виглядають ще більшими і величнішими.

Потьомкінські сходи

У кінці Приморського бульвару знаходиться Воронцовський палац. Будівля була побудована на високій кручі, на місці турецької фортеці Єні Дунья у стилі італійського відродження за проектом Боффо. При князеві Михайла Семеновича Воронцова (1823-1854 рр.). Одеса бачила найаристократичне суспільство. Присутність у місті багатих дворянських родин сприяло процвітанню торгівлі в магазинах, ресторанах, зростанню театральних зборів і т. д.

Воронцовський палац

Невід'ємною частиною Воронцовського палацу служить колонада бельведера, з якої відкривається чудовий вид на морську затоку. Колонада була споруджена для того, щоб за ранковою кавою граф Воронцов міг «бачити» новини! Внизу перебувала пристань, і за сніданком губернатор дізнавався, які товари і з яких країн прибули в одеський порт.

Колонада бельведера

А ось і Тещин міст. Побудував його перший секретар обкому товариш Синиця і не просто так, а щоб його тещі було зручніше до нього ходити. Звідси і назва моста.

Тещин міст

Плаский будинок. Насправді, секрет такого архітектурного обману в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будівля має трикутну форму. Історична довідка говорить про те, що під час будівництва цього будинку, ще у період царської Росії, не вистачило коштів на будівництво бічної стіни, ось і довелося звести дві стіни разом. Тоді ніхто і подумати не міг, що у підсумку ця будівля стане однією з визначних пам'яток Одеси, і викликатиме море здивування і захоплення у туристів, гостей та мешканців міста. У плаского будинку є ще й інші назви: "Будинок однієї стінки", "Відьмин дім".

плоский будинок

Про Одесу можна ще багато розповідати, але краще за все, побувати тут самому, і все побачити на власні очіі і відчути це місто, зарядитися позитивною енергією від тонкого гумору одеситів, побувавши на щорічному першоквітневому шоу - Гуморині.

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Одеса

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів
08.11.2013 Вова
Все ок. Їдем!
08.11.2013 Саша
А як доїхати?

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Ялта - сонячне місто

Ялта - сонячне місто

Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму. Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

 Путивль розташований в надзвичайно мальовничій місцевості. Місто-фортеця  виникло на високому березі річки Сейм на декількох схилах, які розділені глибокими байраками. Ними колись протікали річки Путивлька, Кринка і велика кількість безіменних струмків. Оолиця Путивля на правому березі Сейма були вкриті дрімучими лісами, де водились ведмеді, вовки, лосі, дикі кабани. 

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта