12.02.2012

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Горьковському автомобільному заводу виповнилося 80 років

У січні 2012 року виповнилося 80 років від дня заснування Горьковського автозаводу - найбільшого підприємства російського автомобілебудування, який займає лідируючі позиції на ринку комерційного транспорту СНД.

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!Автозавод був побудований за 18 місяців, став у стрій 1 січня 1932 року, а 29 січня з конвеєра зійшла перша вантажівка - "полуторка" ГАЗ-АА. Горьковський автомобільний - традиційний постачальник кращих у своєму класі легких комерційних автомобілів і средньотоннажних вантажних автомобілів для різних сфер економіки, компонентів для підприємств автомобілебудування.

У 2012 році Горьковський автомобільний завод відзначає 80-літній ювілей: 1 січня 1932 року пролунав заводський гудок, сповіщуючи про народження першого в СРСР автомобільного заводу. Доля підприємства стала історією нашої Батьківщини: завод дав країні мільйони доступних автомобілів, оснастив сільське господарство потужними вантажівками, забезпечив армію військовою спеціальною технікою, танками та бронетранспортерами. У жовтні 2011 року з конвеєра ГАЗА зійшов 18-мільйонний автомобіль, а всього з моменту заснування підприємство випустило більше 150 моделей і модифікацій вантажних і легкових автомобілів.

По автомобілях ГАЗ можна простежити історію становлення і розвитку вітчизняного автомобілебудування. Багато з них персоніфікують цілі епохи у житті держави і користуються заслуженою любов'ю наших співвітчизників. Серед найбільш відомих моделей Горьковського автомобільного заводу - легендарні "емка" і "полуторка" ГАЗ-АА, знамениті вантажні автомобілі ГАЗ-66, ГАЗ-52 і ГАЗ-53, легкові автомобілі "Побєда", "Волга" та "Чайка". Символом демократичних змін 1960-х стала "Волга" ГАЗ-21. У 90-і роки полуторка "ГАЗЕЛЬ" зіграла величезну роль у становленні ринкової економіки, урятувала країну від транспортних перевантажень, а малому й середньому бізнесу допомогла вижити і дала імпульс розвитку підприємництва.

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!Важко переоцінити роль Горьковського автозаводу в розвитку інших підприємств галузі. Накопичений досвід фахівці підприємства передавали своїм колегам з Уляновського автомобільного заводу, Волзького автозаводу, Камського комплексу заводів з виробництва вантажних автомобілів та ін. Горьковський автозавод був навчальною базою для інженерів і робітників машинобудівних підприємств Радянського Союзу. Завод по праву носить звання золотої кузні кадрів для промисловості країни. Саме на Горьковському автозаводі сформувалася радянська конструкторська автомобілебудівна школа: ГАЗ у короткий строк освоїв повний технологічний цикл створення автомобілів і сформував базу підготовки висококваліфікованих кадрів.

У роки Великої Вітчизняної війни автогігант зіграв важливу роль у досягненні Перемоги над ворогом. У короткий строк підприємство перейшло на масовий випуск військової продукції - танків, бронеавтомобілів, самохідних артилерійських установок, боєприпасів. Автозаводські танки Т-60, що приймали участь у знаменитому параді 7 листопада 1941 року на Червоній площі, є одним із символів Перемоги під Москвою. Багато робітників й інженери заводу, що боролися на фронті, віддали свої життя, захищаючи Батьківщину. Колектив підприємства за самовіддану працю в роки війни відзначений трьома орденами - Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни І ступеня. Тисячі автозаводців були нагороджені орденами і медалями, заводу 33 рази присуджувався перехідний прапор Державного комітету оборони.

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!У післявоєнний період завод став випускати нові моделі вантажних і легкових машин, розробка яких не припинялася й у військові роки. Ця техніка брала участь у відновленні зруйнованих під час війни підприємств, піднятті цілини, у будівництві Байконуру й БАМА. Навряд чи найдуться радянські автомобілі, які могли б суперничати по популярності в народі з "Побєдами" і "Волгами". Продукція Горьковського автозаводу експортувалася у десятки країн, автомобілі можна було зустріти в будь-яких куточках світу. Там, де інші автомобілі "здавали", залишалася одна надія - на машини марки ГАЗ. Одночасно автозавод залишався великим центром по виробництву військової продукції: бойова техніка підприємства дозволяла гідно відстоювати державні інтереси країни в різних частинах земної кулі.

У 1994 році завод приступив до випуску легких вантажних автомобілів "ГАЗЕЛЬ", які дозволили в складних умовах перехідного періоду не тільки зберегти колектив і виробничий потенціал самого заводу, але й дати новий імпульс розвитку всій економіці країни. З 2003 року Горьковський автозавод першим у країні почав впроваджувати систему "ощадливого виробництва", що дозволила підвищити продуктивність праці на підприємстві в чотири рази.

У 2005 році на базі Горьковського автозаводу сформована "Група ГАЗ" - найбільший автомобілебудівний холдинг, що поєднує 18 підприємств у десятьох регіонах Росії. "Група ГАЗ" є лідером на ринку комерційного транспорту не тільки Росії, але й України.

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!ГАЗ і сьогодні займає особливе місце у вітчизняному автомобілебудуванні, зробивши за останні два роки якісний ривок у відновленні модельного ряду, що відкрив підприємству блискучі перспективи. Завод зберігає лідерство на ринку комерційного транспорту в країнах СНД, випускає вантажні автомобілі, автобуси, спеціальну техніку. Підприємство реалізує інвестиційні проекти по контрактній зборці автомобілів у співробітництві з міжнародними партнерами: компаніями Volkswagen, General Motors і Daіmler.

В 2009-2010 р. підприємство розробило і випустило автомобіль "Газель-бізнес", який одержав більше 120 конструкторських змін і завоював широку популярність у російських споживачів. У той же час ГАЗ розширив число споживачів компонентної продукції до більш ніж 200 компаній з різних галузей економіки, включаючи авіапром і залізничне будівництво. ГАЗ розробив ефективну стратегію автокомпонентного виробництва й вивів заготівельний бізнес на новий рівень розвитку.

Легенда радянського і пострадянського автомобілебудування святкує ювілей!Наступну сторінку в розвитку підприємства відкриє нове покоління легких комерційних автомобілів "ГАЗЕЛЬ-Next", розроблене з використанням унікальних технологій прототипіювання, аналогів яким немає у вітчизняному автопромі. Досвідчена партія нової розробки ГАЗА буде випущена вже в 2012 році для тестової експлуатації у споживачів.

Сьогодні Горьковський автомобільний завод - це промисловий символ Росії, 80 років успіху. Дбайливо зберігаючи накопичені традиції, ГАЗ із упевненістю дивиться в майбутнє, продовжує випускати російські машини, затребувані всією країною, і освоює нові напрямки компонентного бізнесу. Запорукою успіху заводу є робота його високопрофесійного колективу: протягом  усього існування ГАЗА основною цінністю підприємства є його люди - творці історії.

Минуле, сьогодення та майбутнє ГАЗА - це величезна праця  інженерів, конструкторів, робітників, керівників, це постійне прагнення іти в ногу з часом . Автозаводці готові до нових справ, нестандартних рішень, створенню сучасної техніки. Без перебільшення можна сказати: історія ГАЗА - це історія не тільки Росії, але й усього СНД.

Теги: ГАЗ, історія

Читайте також:
Как менялись светофоры с XIX века до наших дней
05.06.2014
Как менялись светофоры с XIX века до наших дней
Штутгарт – родина автомобиля.
04.06.2014
Штутгарт – родина автомобиля.
Що приховано у логотипах відомих марок автомобілів
22.05.2014
Що приховано у логотипах відомих марок автомобілів
Історія еволюції сучасного автомобіля за дві хвилини від Kіа
12.05.2014
Історія еволюції сучасного автомобіля за дві хвилини від Kіа
Citroёn Traction Avant – 80 лет
18.04.2014
Citroёn Traction Avant – 80 лет
Volkswagen Golf празднует 40-летие
31.03.2014
Volkswagen Golf празднует 40-летие
Роджер Креторн, легендарна особистість Land Rover, йде на заслужений відпочинок
28.03.2014
Роджер Креторн, легендарна особистість Land Rover, йде на заслужений відпочинок
10 лет подряд Mitsubishi L200 – лидер продаж в классе SUV Pick-Up
04.03.2014
10 лет подряд Mitsubishi L200 – лидер продаж в классе SUV Pick-Up
Кто изобрел светофор?
13.02.2014
Кто изобрел светофор?
більше новин »
Коментарі відвідувачів
14.02.2012 Совок
Было ведром, ведром и останется. Тоже мне, легенда, млин...
Товарищи, покупайте правильные машинки. Например, немецкие.
А рухлядь надо сдавать в музей совецкого идиотизма.

Що приховано у логотипах відомих марок автомобілів

Що приховано у логотипах відомих марок автомобілів

Якщо "пропелер" на капоті BMW уже не викликає подиву, то історія логотипів окремих марок дотепер   залишається загадкою

"Газель" – експлуатація та історія

"Газель" – експлуатація та історія

Автомобілі "ГАЗель" зручні та виключно маневрені, ідеально пристосовані для непростих умов експлуатації. Гама різних модифікацій "ГАЗелей" численна: півторатонні вантажівки зі стандартною чи подовженою базою, фургони і 7-місні автомобілі комбі, автомобілі з ізотермічними та промтоварними фургонами, що мають об'єм вантажного простору від 13 до 18 м3, мікроавтобуси з різним числом пасажирських місць. Автомобілі "ГАЗель" мають задній або повний привід, що дуже важливо для експлуатації в умовах бездоріжжя та суворих російських зим.

Як змінювався дизайн VW Golf: ретроспектива у фотографіях

Як змінювався дизайн VW Golf: ретроспектива у фотографіях

Створений у 1974 році дизайнером Джорджіо Джуджаро (Giorgio Giugiaro) VW Golf I став справжнім хітом протягом багатьох поколінь. Пропонуємо вам подивитися ретроспективу розвитку дизайну автомобіля від 1974 по 2012 роки.

LEGENDwagen. Історія успіху Mercedes-Benz G-Class

LEGENDwagen. Історія успіху Mercedes-Benz G-Class

Є автомобілі, які залишилися в історії, є автомобілі які є частиною історії, а є автомобілі, які творять історію. Саме до цьому прайду відноситься автомобіль із грандіозною історією і великим ім'ям Mercedes-Benz G-Class, або Gelandewagen, що в перекладі означає автомобіль підвищеної прохідності.

Ювілейний рік: Позашляховик Mitsubishi Pajero святкує 30-річчя

Ювілейний рік: Позашляховик Mitsubishi Pajero святкує 30-річчя

У 2012 році легендарний позашляховик Mitsubishi Pajero святкує 30-річний ювілей. Ця модель з початку серійного виробництва в 1982 році з'єднала в собі кращі якості, необхідні для позашляхової їзди, такі як виняткова прохідність, витривалість, надійність і керованість, завдяки чому завоювала популярність серед водіїв всього світу. На сьогоднішній день виробляється вже 4-е покоління Mitsubishi Pajero, що користується стабільним попитом у любителів підкорювати дороги і бездоріжжя різної складності.

З Групою компаній «АІС» мрії збуваються!

З Групою компаній «АІС» мрії збуваються!

Група компаній «АІС» продовжує розвивати кредитний напрямок.

"СТОКОВий розпродаж" автомобілів ГАЗ!

"СТОКОВий розпродаж" автомобілів ГАЗ!

До кінця листопада в салонах Групи компаній "АІС" діють спеціальні ціни на комерційну техніку ГАЗ

Вихідними на позашляховики чекає "Гаплик-трофі 2011"

Вихідними на позашляховики чекає "Гаплик-трофі 2011"

12-13 листопада під Києвом відбудеться битва позашляховиків "Гаплик-трофі 2011"

Штутгарт – родина автомобиля.

Штутгарт – родина автомобиля.

Автомобили входят в каждый дом, а их разработка, производство, продажа и обслуживание являются неотъемлемой частью экономик многих стран. Перед нами, как перед Автоэкспертами возник закономерный вопрос – а можно ли быстро и в одном месте проследить историю возникновения и развития автомобиля? Оказалось, да. И место это – музей Mercedes в Штутгарте.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта