26.11.2012

Майбутні технології: автоматично керований автомобіль із Франції

Вся інформація про: Renault

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Технологія

Характерною рисою цього автомобіля є нова, сучасна технологія, що дозволяє йому пересуватися самостійно, без допомоги водія. При їзді в автоматичному режимі даний транспортний засіб підкоряється правилам дорожнього руху й ухиляється від перешкод. Цей незвичайний автомобіль із автоматичним керуванням розроблений науково-дослідною і дослідно-конструкторською організацією, яка називається ІFSTTAR, у співробітництві з Embedded Electronіc Systems Research Іnstіtute at ESІGELEC - вищим машинобудівним навчальним закладом в Rouen.

Майбутні технології: автоматично керований автомобіль із ФранціїЩо нового?

Цей автоматично керований автомобіль насправді є модифікованим Renault Grand Espace; конструктори доповнили його "автоматичним водієм" Stahle, камерами і датчиками. Дах цього авто є платформою для розміщення органів контролю. Вогні світлофора розпізнаються відеокамерами, у той час як місце розташування визначається за допомогою GPS, інерційного вимірювального пристрою та енкодера для коліс, що також визначає і напрямок руху цього засобу пересування. Автомобіль-робот спочатку був протестований за допомогою джойстика. Після успішних випробувань у неавтоматичному режимі дослідники випробували його на іспитовому треку. Відомо, що розробники, використовуючи цей автоматично керований автомобіль, планують оцінити ступінь безпеки транспортних засобів при різних шляхових умовах.

Модернізація

Устаткування цього автомобіля шляхом інтеграції LІDAR було модифіковано таким чином, щоб він міг керуватися без допомоги водія. У боксі на даху є датчики, що допомагають авто виявляти перешкоди. Автомобіль успішно пройшов випробування на треку довжиною в 160 м і розвив швидкість 55 км/год у дощову погоду. На автомобілі також є екстрена гальмова система.

Як це працює?

Розробники, які спроектували та розробили цей автомобіль із автоматичним керуванням, стверджують, що можуть,  використовуючи "водія-автомат", прокласти точну траєкторію пересування цього транспорту. Швидкість і поводження авто також можуть контролюватися цим устаткуванням. Керуютьь автомобілем GPS RTK та інерційний пристрій іXSea. На цей "самохід" розробники встановили мультисенсорний двигун RTMaps, що дозволяє досягати певних технічних характеристик і контролювати їх. На автомобілі є три камери, які розташовані у "стратегічних" місцях, і які спостерігають за оточенням навколо. Доріжки на автостраді та інші дорожні позначення розпізнаються і зчитуються камерою, яка розташована на передній частині авто. Тут також є пристрій LІDAR, що дозволяє помічати перешкоди, чи то пішоходи, автомобілі або інші предмети.

Проект є частиною масштабної науково-дослідної програми під назвою Quasper, до роботи над якою залучено велику кількість французьких компаній і лабораторій, включаючи Thales Group й ІNRІ.

Вплив

У програмі також беруть участь деякі великі компанії, такі як Thales Group й ІNRІ. Її ціль - спроектувати й розробити датчики і "системи сприйняття", які будуть використані в автомобілебудуванні, і в цілому допоможуть удосконалити системи безпеки в майбутньому. Дослідники сподіваються, що ця технологія не тільки зробить транспорт більш безпечним і надійним, але й підвищить його ефективність. Розробники вже провели успішні випробування автомобіля в неавтоматичному режимі за допомогою джойстика, а також протестували його і без втручання водія.

Автомобіль поводився  на іспитовому треку більш ніж задовільно, і розробники сподіваються, що технологію, застосовану на ньому, можна буде також використати на звичайних автомобілях. Успіх проекту, розробленого цією командою, без сумніву, підвищить рівень безпеки засобів пересування вже найближчим часом, крім того, змусить й інших дослідників працювати над створенням кращих і більш якісних технологій. Цей автоматично керований автомобіль вплине на розроблювачів, що займаються створенням подібних технологій. Напевно, багато компаній виступлять із пропозицією підтримати організацію команд, які будуть розробляти технології, здатні підвищити стандарти безпеки, тому що в підсумку рівень продажів їхніх автомобілів зросте. На закінчення скажемо, що цей автомобіль із системою автоматичного керування має всі можливості, щоб вивести розуміння стандартів безпеки дорожнього транспорту на більш високий рівень.

Теги: Renault, керованість, технології

Читайте також:
Volvo S90 та V90 отримали найвищу оцінку за захист пішоходів в краш-тестах Euro NCAP
08.02.2017
Volvo S90 та V90 отримали найвищу оцінку за захист пішоходів в краш-тестах Euro NCAP
02.09.2016
Чому треба фіксувати багаж в машині (відео)
21.01.2016
Що таке пасивна безпека автомобіля
Honda Civic отримав найвищий рейтинг безпеки Top Safety Pick+
15.01.2016
Honda Civic отримав найвищий рейтинг безпеки Top Safety Pick+
Кабріолети Opel Cascada, Peugeot 308 CC, Renault Megane CC і Volkswagen Golf Cabrio пройшли краш-тест від ADAC
18.06.2014
Кабріолети Opel Cascada, Peugeot 308 CC, Renault Megane CC і Volkswagen Golf Cabrio пройшли краш-...
Новий KIA Soul отримав 5 зірок за безпеку
07.04.2014
Новий KIA Soul отримав 5 зірок за безпеку
Новый Nissan Qashqai получил 5-звездный рейтинг EuroNCAP
18.03.2014
Новый Nissan Qashqai получил 5-звездный рейтинг EuroNCAP
Nissan Qashqai на «отлично» прошел краш-тесты «Euro NCAP»
03.03.2014
Nissan Qashqai на «отлично» прошел краш-тесты «Euro NCAP»
RAV4 не выдержал на краш-тесте
16.07.2013
RAV4 не выдержал на краш-тесте
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв - 0,2 проміле. А скільки це у склянках, келихах, «обертах» і грамах?

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач знаходиться між педаллю гальм та головним гальмівним тандем-циліндром.

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромобілі та гібриди роблять наше життя цікавішим, а інженерів змушують розроблювати нові конструкції та висувати нові ідеї. Autoexpert.in.ua вирішив розібратися в конструкціях електромоторів і довідатися останні тенденції в цій сфері.

Renault Service оголошує про старт весняної акції

Renault Service  оголошує про старт весняної акції

З 1 квітня 2012р. компанія Renault в Україні розпочинає весняну акцію «МИ ПРАЦЮЄМО – ВСЕ ПРАЦЮЄ!» в мережі офіційних СТО Renault

Асистент сліпої зони

Асистент сліпої зони

Асистент мертвої зони створює водієві підтримку для впевненої зміни смуги руху. Для цього він...

Нова концепція розподільних валів: більше, ніж економія палива

Нова концепція розподільних валів: більше, ніж економія палива

Економія - це завіт нашого часу. Нам "повезло" жити в епоху криз  і постійного росту цін на паливо. Така ситуація надихає інженерів на нові розробки, метою яких є боротьба за кожен відсоток палива. Компанія Mahle, що є постачальником автомобільних компонентів для багатьох виробників, розробила цікаву концепцію розподільних валів. Її потенціал не обмежується економією палива.

Спортивний диференціал

Спортивний диференціал

Конструктивно спортивний диференціал являє собою стандартний  диференціал  з двома конічними шестернями і сателітами, який обертає ведена шестерня головної передачі.

Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW

Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW

Компанія BMW є провідним виробником автомобілів і славиться конструкцією й дизайном світового класу. Її чарівні габаритні вогні в передніх фарах стали справжньою класикою. Тепер прийшов час озброїти автомобіль лазером.

Зустрічайте новий Renault Logan

Зустрічайте новий Renault Logan

В Україні скоро стартують продажі довгоочікуваного Renault Logan. Ціна новинки від 97 900 грн!

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта