25.01.2012

Майбутнє за екологічним транспортом

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Процес прискорення подолання відстаней ніколи ще не був настільки швидкоплинним, як у минулому столітті. На відміну від покоління наших предків, люди, які живуть у наш час, є більш мобільними. Ми маємо доступ до швидко пересувних видів, транспорту, за допомогою яких можна долати більші відстані, щоб потрапити на роботу, зробити ділову поїздку або з'їздити відпочити.

Що далі: прийнятні рішення проблем транспорту, які переборють бар'єр паливаОднак, хоча зараз лише початок 21-го століття, уже виникають питання, що стосуються прийнятності існуючих рішень транспортної проблеми. Деякі з них, у випадку, якщо не буде знайдено альтернативи  запасам викопного палива, погрожують нам лихом. Це прямо пов'язано із прогнозами про виснаження в найближчі роки існуючих запасів пального, а також з його шкідливим впливом на навколишнє середовище. Дослідники зараз схильні популяризувати більш прийнятні рішення проблем транспорту.

Звідки ми це знаємо

Вивчення проблеми зробило очевидним той факт, що існуючі джерела викопного палива в певний момент просто висохнуть, хоча відносно  точної дати є розбіжність у думках. Витрата існуючих запасів палива стрімко зростає. Фахівці Міністерства енергетики США підрахували, що світова потреба в нафті до 2025 року зросте на 50 відсотків. Деякі дослідники, такі як M. A. Adelman з Massachusetts Іnstіtute of Technology (MІ), навіть заявляють, що джерела нафти або вугілля невичерпні. Хоча, стверджує він, добуваня нафту може стати заняттям економічно невигідним, і лише технічний прогрес, можливо, розв'яже проблему. Одним з варіантів її рішення можуть стати більш прийнятні види транспорту.

Потреба у змінах

Поза всяким сумнівом, шкідливий вплив сучасних джерел палива, що виділяють в атмосферу вуглець, викликає тривогу. Автомобілі стали причиною такого ступеня забруднення повітря, що навіть у Штатах, згідно U.S. Envіronment Protectіon Agency, 92 мільйони жителів живуть у районах, де смог - постійне явище. Більше 55 мільйонів американців, здебільшого  діти й люди похилого віку, страждають від небезпечно високого рівня забруднення. Ситуація в багатьох  країнах, що розвиваються, ще гірше. Більше того, у той час, як ціни на нафту продовжують стрімко зростати, тільки лише в США автомобілі є причиною близько 25 відсотків виділення в атмосферу диоксиду вуглецю. Все це підтверджує необхідність змін, які дозволять іти в ногу із процесом світового розвитку.

Що далі?

1. Електромобілі

а) Що нового?

Електромобілі приводяться у рух електричними двигунами, які живляться від акумуляторів. Перед тим, як відправитися в поїздку, їх потрібно перезаряджати. Більшість із недавно створених електромобілів невеликі, - вони найбільше підходять для перенаселених міських районів. Деякі є гібридними моделями, що мають кращі традиційні й існуючі на даний момент електричні двигуни.

б) Що це дасть?

Використання електромобілів усе більше користується  популярністю. Це дасть змогу знизити рівень виділення вуглецю в атмосферу, а також зменшить залежність людства від викопного палива. Завдяки невеликим габаритам таких засобів пересування оптимізується рух транспорту на дорогах. У виробництво також запущені деякі моделі електричних мотоциклів, скутерів й автофургонів. Все це зробить повітря чистіше вже в найближчі роки.

2. Транспорт, що приводиться у рух сонячною енергією

а) Що нового?

Транспортні засоби такого типу частково або повністю приводяться в рух сонячною енергією. Вони оснащуються фотоелектричними перетворювачами, які трансформують енергію сонця в електроенергію й накопичують її в акумуляторі. Більшість із цих автомобілів ще перебувають у стадії концепту, однак останнім часом дослідники представили велику їхню кількість. Деякі великомасштабні проекти, такі як супермагістраль Іnterstate Traveler Hydrogen Super Hіghway у Мічигані, що буде являти собою систему масового транзиту транспорту, який приводиться у рух за допомогою водневого палива й сонячної енергії, також уже на підході.

б) Що це дасть?

Сонячне світло є одним з найбільших джерел поновлюваної енергії, якою можна регулярно користуватися протягом  усього року. Існуючі моделі автомобілів, що приводяться у рух сонячною енергією, мають менше рухливих частин, що знизить потреба в обслуговуванні. Такий транспорт є більш економічним і наносить менше шкоди навколишньому середовищу. Сонячне світло доступне безкоштовно; воно допоможе реалізувати мрію про екологічно чисте майбутнє.

3. Автомобіль, що приводиться у рух енергією вітру

а) Що нового?

На автомобілях такого типу використовуються вітрові турбіни, які перетворять енергію вітру в електроенергію. Як й у випадку із транспортом, що приводиться у рух за допомогою сонячної енергії, вони ще перебувають у стадії концептів. Розроблені також деякі експериментальні моделі, засновані на енергії стисненого повітря. Вони або повністю приводяться у рух стисненим повітрям, або мають гібридні силові установки, що  включають електричні й бензинові двигуни.

б) Що це дасть?

Впровадження автомобілів, що приводяться у рух енергією вітру, стане дійсною революцією. Як і сонячна енергія, вона доступна у великих кількостях й абсолютно безкоштовна. Крім того, організація потокового виробництва автомобілів, що рухаються за допомогою вітру, принесе різні екологічні вигоди.

4. Транспорт, що працює на біодизельному паливі

а) Що нового?

Види транспорту, що приводяться у рух за допомогою біодизельного палива, поступово знаходять популярність в усьому світі. Таке пальне може бути використано як заміна існуючого, а також у поєднанні з ним. Уряд США приклав значні зусилля, щоб забезпечити популяризацію палива E85, у якому втримується 85 відсотків нафти і 15 відсотків біодизеля. Багато компаній також розробили автомобілі, двигуни яких працюють лише на паливі E85.

б) Що це дасть?

Біодизельное паливо має значну перевага перед традиційними видами пального, якщо мова йде про виділення в атмосферу вуглецю. Учені довели, що воно - екологічно чистіше і є найкращою альтернативою для зменшення залежності від нафти. До того ж таке паливо може вироблятися за низькою ціною з різних продовольчих культур.

5. Транспорт, що приводиться у рух м'язовою силою людини

а) Що нового?

Ідея засобів пересування, що приводяться у рух людиною, аж ніяк не нова. Однак, вона знову спливла на поверхню на тлі  високих цін на нафту і зростаючий інтерес дослідників до розробки прийнятних варіантів транспорту для майбутнього. Були створені передові моделі велосипедів, рикш і навіть підводних човнів, що приводяться у рух м'язовою силою людини.

б) Що це дасть?

Масовий транспорт, що приводиться у рух людиною, має потенціал створити можливість роботи для величезної кількості незаможних людей. Така практика вже існує у багатьох країнах третього світу. У деяких державах, наприклад у Данії, також популяризується використання велосипедів, які є там улюбленим видом персонального транспорту. Він - екологічно чистий, здоровий, дешевий і довговічний.

6. На завершення

Розвиток прийнятних видів транспорту необхідний як для теперішнього часу, так і для майбутнього. Є надія, що концепти, які ще не вийшли зі стін лабораторій, все-таки побачать денне світло, і в остаточному підсумку замінять забруднюючий навколишнє середовище транспорт сьогоднішнього дня.

Теги: альтернативні джерела енергії, електромобіль

Читайте також:
Еководіння: як заощадити на пальному
07.11.2016
Еководіння: як заощадити на пальному
Генератори Bosch офіційно визнані Євросоюзом еко-інноваційними
07.08.2015
Генератори Bosch офіційно визнані Євросоюзом еко-інноваційними
Нові шини - новий інтелект
14.12.2012
Нові шини - новий інтелект
Hyundaі здивує світ 10-ступінчастим автоматом
07.11.2012
Hyundaі здивує світ 10-ступінчастим автоматом
Імпорт бензину в Україну зупинився
23.10.2012
Імпорт бензину в Україну зупинився
Що буде з цінами на автомобільні номери в Україні?
22.10.2012
Що буде з цінами на автомобільні номери в Україні?
Найекономніші автомобілі 2012 року: рейтинг по всім класам
11.10.2012
Найекономніші автомобілі 2012 року: рейтинг по всім класам
Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW
19.09.2012
Майбутні технології: нові фари переднього освітлення BMW
Жага швидкості: топ-20 пожирачів палива
12.09.2012
Жага швидкості: топ-20 пожирачів палива
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромобілі та гібриди роблять наше життя цікавішим, а інженерів змушують розроблювати нові конструкції та висувати нові ідеї. Autoexpert.in.ua вирішив розібратися в конструкціях електромоторів і довідатися останні тенденції в цій сфері.

Війна цін: вартість електромобіля Nissan Leaf шокує конкурентів

Війна цін: вартість електромобіля Nissan Leaf шокує конкурентів

  Електромобіль за доступною ціною: в США почались продажі Nissan Leaf, вартість якого завдяки екологічній знижці не перевищує ціну звичайного автомобіля з бензиновим двигуном. Клієнтів багато, конкуренти розгублені.  

Позитивні та негативні сторони, а також вся неприваблива правда про електромобілі

Позитивні та негативні сторони, а також вся неприваблива правда про електромобілі

Електромобілі, тобто засоби пересування, які замість двигунів внутрішнього згоряння приводяться у рух електричними моторами й контролерами, уже довели, що є гарною заміною традиційним автомобілям

Toyota RAV 4 EV: компактний позашляховик підключили до розетки

Toyota RAV 4 EV: компактний позашляховик підключили до розетки

Японці розробили разом з компанією Tesla електричний RAV4 EV

Електромобілі стають ще ближчими

Електромобілі стають ще ближчими

Autoexpert.in.ua продовжує вивчати електромобілі. На цей раз ми розповімо про враження від нещодавнього відвідування міжнародного автосалону в Парижі і зростаючої ролі електромобілів у Франції.

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Alpine Utility Vehicle Concept - робота Ганса Н. Стіна (Hans N. Steen) з університету мистецтв у Брауншвейгу. Його основне призначення - робота на гірськолижному курорті.

Nissan Leaf: по той бік тиші

Nissan Leaf: по той бік тиші

Nissan Leaf на сьогодні є найбільш переконливим електромобілем на ринку. На що він спроможний, а на що ні?

Електромобілі: огляд ринку 2011

Електромобілі: огляд ринку 2011

Електромобілі - це наше майбутнє, але чому їх немає на наших вулицях? Ми вирішили поглянути на ті, що продаються на ринку Європи

BMW представляє концепти i3 та i8

BMW представляє концепти i3 та i8

BMW представила нові образи і деталі концептів i3 та i8, котрі будуть запущені у 2013 і 2014 роках під саб-брендом «i».

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта