25.09.2012

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіля

За матеріалами сайту: www.membrana.ru

Екрани в спинках сидінь деяким фахівцям здаються занадто скромними. Дивитися кіно або грати в комп'ютерні ігри -   чи не занадто вбогий набір? Чим ще автомобіль може зайняти пасажирів, придумали дослідники з Ізраїлю.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляКонцерн General Motors запропонував викладачам і студентам академії мистецтв Bezalel розробити нові способи розваги пасажирів задніх сидінь автомобілів, особливо дітей, у далекій дорозі. Проект одержав назву "Вікна можливостей" (Wіndows of Opportunіty - WOO), і головним елементом системи повинні були стати задні бічні вікна.

Такі стек-екрани можна реалізувати на основі технології прозорих ЖК-дисплеїв, або тут можуть використовуватися проектори та камери для відстеження жестів. Властиво GM у цьому випадку цікавив більше софт, ніж можливе залізо. Так народилося кілька додатків.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляПерше з них одержало ім'я Otto. Це анімований персонаж, немов біжить за вікном по реальному пейзажі. Він уміє реагувати на зміни у швидкості машини, ландшафті або погоді.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляДруга програма - Foofu - імітує запітніле скло, по якому маленькі пасажири так люблять малювати пальцем.

Додаток Spіndow розрахований уже на присутність системи WOO у безлічі автомобілів по усьому світі.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляПередбачається, що людина може вибрати на інтерактивному глобусі будь-яку точку планети та замінити реальний пейзаж за своїм вікном на вид з вікна чужого авто, трансльований через Мережу в реальному часі.

Останній додаток, Pond, теж розраховано на зв'язок між автомобілями, але цього разу  - між машинами, що їдуть по одному шосе.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіля"Ставок" дозволяє писати на вікні повідомлення й робити їх видимими сусідам у автомобільному потоці. Крім того, людина, яка запустила програму може за допомогою набору меню вибирати улюблені треки й навіть обмінюватися музичними композиціями із сусідами.

Всі ці можливості експериментатори з Єрусалима випробували на прототипі WOO, створеному з дійсних задніх дверцят легковика, пасажирського сидіння, набору проекторів і системи спостереження за жестами EyeClіck, що перетворює в мультиконтактний екран будь-який дисплей. А як все це повинне працювати у фінальному варіанті, можна побачити в ролику, представленому GM.

Тема розваги задніх пасажирів хвилює не тільки американського концерн-гіганта. Наприклад, минулої осені австралійці запустили проект по створенню голографічної системи для задньої частини салону автомобіля. І знову ж у першу чергу новація розрахована на дітей.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляА ще в 2011 році Toyota Motor Europe і Копенгагенский інститут проектування взаємодії (CІІ) представили досить схожу на WOO концептуальну систему "Wіndow to the World".

"Вікно у світ" теж активно експлуатує принцип доповненої реальності, так що тут ми знову можемо побачити програму для малювання пальцем на бічному вікні автомобіля.

Але за задумом "Тойоти" малюнки, виконані на склі, виявляються прив'язаними до пейзажу й зміщаються в міру просування автомобіля.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляДруга цікава можливість - зумірування (наближення) далеких об'єктів. Пасажирові досить взяти шматок пейзажу в рамку та потягнути її краї пальцями, подібно тому як власники "айфонів" збільшують знімки на екрані.

Ще "Wіndow to the World" вимірює відстані до різних об'єктів у полі зору, виводячи значення на скло.

Четверта програма призначена для поїздок в інші країни й пропонує поринути в чуже мовне середовище, а тому вона підписує об'єкти  мовою тієї місцевості, через яку проходить шлях.

П'ятим же концептуальним додатком у рамках цього проекту стали "віртуальні сузір'я". Ідея полягає в тому, щоб панорамний дах автомобіля відображав обриси сузір'їв і виводив інформацію про них, сполучаючи віртуальні лінії з реальним зоряним небом над головою.

Інженери побудували інтерактивні вікна автомобіляІнженери й дизайнери з європейського відділення "Тойоти" побудували робочі прототипи системи, але це ще далеко не та апаратура, яку можна було б установити в машину. Те ж саме, втім, можна сказати й про австралійський, і про американо-ізраїльський проекти.

Створення розширеної реальності у всіх цих випадках вимагає ще чимало роботи. Як знімати зовнішні об'єкти під потрібним кутом та як визначати, під яким кутом на віртуальні лінії дивиться глядач? Який тип екрана використати для перетворення бічного скла в інтерактивну поверхню? Питань багато. Проте   початок покладений.

Джерело: www.membrana.ru

Теги: інтерактивні вікна, технології

Читайте також:
Goodyear обеспечит тишину в салоне за счет снижения уровня шума шин
19.05.2014
Goodyear обеспечит тишину в салоне за счет снижения уровня шума шин
Майбутні технології: проекти систем супутникової навігації
22.12.2012
Майбутні технології: проекти систем супутникової навігації
Mercedes F 125: мультимедійні пристрої майбутнього
21.12.2012
Mercedes F 125: мультимедійні пристрої майбутнього
10 автомобільних технологій, без яких ми не можемо обійтися
24.11.2012
10 автомобільних технологій, без яких ми не можемо обійтися
Спортивний годинник Peugeot TP001
11.11.2012
Спортивний годинник Peugeot TP001
Автолюбителі зможуть спланувати комфортний маршрут в Інтернеті
30.10.2012
Автолюбителі зможуть спланувати комфортний маршрут в Інтернеті
Зателефонуй водієві за номером його автомобіля
23.10.2012
Зателефонуй водієві за номером його автомобіля
Sіrі на колесах: Apple проникає в автомобілі
14.10.2012
Sіrі на колесах: Apple проникає в автомобілі
Нові CD-ресівери Pioneer з широкими комутаційними можливостями
09.10.2012
Нові CD-ресівери Pioneer з широкими комутаційними можливостями
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Стоянкові гальма стають електричними

Стоянкові гальма стають електричними

Натиснути на газ, легко відпустити зчеплення і відпустити стоянкове гальмо - можливо, цей кошмар початківця водія назавжди відійде в минуле. У той час як автоматична КПП взяла на себе функцію перемикання, стоянкове гальмо теж поступово стає розумним і електричним. Це дозволяє реалізувати цілий ряд додаткових комфортних функцій.

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромобілі та гібриди роблять наше життя цікавішим, а інженерів змушують розроблювати нові конструкції та висувати нові ідеї. Autoexpert.in.ua вирішив розібратися в конструкціях електромоторів і довідатися останні тенденції в цій сфері.

Mercedes-Benz Aero Traіler знижує опір повітря до 20%

Mercedes-Benz Aero Traіler знижує опір повітря до 20%

Компанія Mercedes-Benz розробила новий аэродинамічний трейлер, що дозволяє знизити опір повітря приблизно на 20% і збільшити загальну паливну економічність тягача напівпричепа на 5%. Трейлер був розроблений компанією Mercedes-Benz у співробітництві з Commercіal Vehіcle Desіgn Department.

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач знаходиться між педаллю гальм та головним гальмівним тандем-циліндром.

Асистент сліпої зони

Асистент сліпої зони

Асистент мертвої зони створює водієві підтримку для впевненої зміни смуги руху. Для цього він...

Подушка безпеки водія

Подушка безпеки водія

Подушка безпеки водія складається з повітряного мішку та газогенератора. У газовому генераторі тверде паливо міститься у формі таблеток. Якщо відповідний електричний імпульс надходить від блоку управління до піропатрону...

BMW представляє концепти i3 та i8

BMW представляє концепти i3 та i8

BMW представила нові образи і деталі концептів i3 та i8, котрі будуть запущені у 2013 і 2014 роках під саб-брендом «i».

Audi - провідний бренд в технологіях освітлення

Audi - провідний бренд в технологіях освітлення

Марка Audi стрімко розвивається в області технологій освітлення. Біфункціональні ксенонові і світлодіодні фари прекрасно освітлюють дорогу і створюють неповторний вигляд автомобіля марки з чотирма кільцями.

У чому переваги дизельного двигуна?

У чому переваги дизельного двигуна?

Зростання цін на пальне, і особливо на дизельне паливо, давно привертає загальну увагу, і навколо дизельних технологій не зникають суперечки. У той самий час прихильники "дизеля" наводять низку аргументів на його користь.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта