28.10.2011

Електропідсилювач рульового управління

Электрический усилитель рулевого механизма

1 - торсійний

2 - датчик обертального моменту  

3 - шестірня рульового механізму

4 - електронний блок управління

5 - сервомотор

6 - черв'ячний механізм

Сьогодні переважно використовуються електрогідравлічні чи електромеханічні системи. У першому різновиді, як і раніше, використовується спеціальне гідравлічне мастило. Керований електричний насос надає руху насосу та створює необхідний гідравлічний тиск. Але автомобільне майбутнє все ж за електромеханічною системою.

Переваги: 
- зусилля створюється тільки за необхідності під час рулювання, що позитивно позначається на витраті палива; 
- мастила не потрібно; 
- легко реалізується зміна зусилля підтримки керма в залежності від швидкості руху автомобіля

Принцип роботи
Зусилля, яке прикладає водій до рульового колеса, передається на торсійний стрижень, який скручується. Цей момент обертання вимірює сенсор і передає до електронного блоку управління, який у свою чергу дає точну команду на електричний двигун, який створює додатковий момент обертання у рульовому механізмі. Це зусилля підтримки передається на черв'ячний механізм чи на рульове управління з передачею гвинтом та шаровою гайкою і далі – на рульову рейку.

Під час розрахунку зусилля електроніка електричного рульового управління враховує не тільки швидкість рулювання, але й швидкість руху автомобіля. На високій швидкості зусилля підтримки зменшується до нуля, але під час підтримки воно є максимальним. Існують різні види електромеханічного підсилювача в залежності від ваги автомобіля. У більшості маленьких автомобілів рульовий редуктор знаходиться безпосередньо на рульовій колонці, в компактних автомобілях – на шестерні рульового механізму, а у тяжких автомобілях використовується навіть подвійний механізм.

Читайте також:
Керований задній міст [відео]
15.11.2012
Керований задній міст [відео]
28.10.2011
Недостатнє рулювання
28.10.2011
Надлишкове рулювання
більше новин »
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта