28.02.2009

Кількість передач КПП

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Количество передач современных КПП постепенно растет

Перші КПП були двоступеневими — на першій передачі автомобіль починав рух, а на другу водій переключався для рівномірного руху. Швидкості, з якими пересувалися на початку минулого століття автомобілі, дозволяли обходитися двома передачами. Із збільшенням потужності двигуна та збільшенням швидкості виникла необхідність у третій передачі, а з часом - у четвертій.

4-ступеневі КПП розповсюджені і у теперішній час. Тим не менш, для економної роботи двигуна необхідна п'ята, «підвищувальна» передача, котра дозволяє знизити оберти двигуна за одночасного збільшення швидкості автомобіля.

Виробники преміум–марок приділяють особливу увагу комфорту та оснащують свої автомобілі на вибір 6-ступеневими механічними КПП чи 7- і 8-ступеневими автоматичними КПП. Така кількість передач робить можливим плавне переключення, що збільшує рівень комфорту, а також дозволяє економити паливо.  
У теперішній час інженери вважають, що немає сенсу у збільшенні кількості передач вище цифри 8. Тому подальший розвиток КПП піде іншим шляхом.


Особливу категорію автоматичних КПП утворюють варіаторні коробки – вони  змінюють передавальне число безступенево. Деякі виробники роблять переключення у варіаторній коробці навмисно відчутним для людини, щоб це було схоже на класичну АКПП – це просто данина традиціям. Робиться це за допомогою програмного забезпечення у електронному блоці управління. В цьому випадку виробник навіть вказує кількість передач, частіше за все - 6. 
У дійсності безступеневий принцип зміни передавального числа варіаторної коробки вказує на те, що класичних передач у ній немає. Саме тому інша частина виробників вказує  в графі «кількість передач» цифру «0», що також не зовсім вірно, бо передавальні числа під час руху все-таки змінюються. Умовно можна припустити, що варіаторна КПП має майже безмежну кількість передач, котрі змінюються так плавно, що ми цього не помічаємо, тому думаємо, що все залишається без змін. 

Читайте також:
7G-DCT
22.12.2012
7G-DCT
Механічна КПП [відео]
28.11.2012
Механічна КПП [відео]
Multitronic®
01.11.2012
Multitronic®
Роботизована КПП
31.10.2012
Роботизована КПП
Автоматична КПП [відео]
03.10.2012
Автоматична КПП [відео]
DSG [відео]
01.10.2012
DSG [відео]
CVT-варіатор
26.09.2012
CVT-варіатор
Tiptronic
28.10.2010
Tiptronic
V-MATIC (Honda)
28.10.2010
V-MATIC (Honda)
більше новин »

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор використовується в автоматичній КПП для з'єднання колінчастого валу двигуна із вхідним валом КПП

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Хоча надійність автоматичних коробок передач і стала набагато вищою, серед агрегатів автомобіля вони залишаються найбільш вразливими.

Все про шини

Все про шини

Шини проектуються таким чином, щоб бути максимально безпечними навіть у екстремальній ситуації. Щоб вони завжди надійно виконували свою роботу потрібно вміти правильно вибирати та слідкувати за шинами. Знання особливостей шин стане запорукою спокою за кермом.

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Роботизована КПП

Роботизована КПП

Роботизована механічна коробка переключення передач  підтримує активний, динамічний рух на автомобілі. Достатньо легкого натиснення на важіль і вже відбувається переключення передачі. Педаль зчеплення відсутня за непотрібністю

Залежна підвіска

Залежна підвіска

  Залежна підвіска - це конструкція, в якій обидва колеса однієї вісі автомобіля пов'язані між собою жорсткою балкою. При наїзді на нерівність дороги одного із коліс, друге відхиляється на той самий кут.  

Диференціал

Диференціал

Механізм, що дозволяє ведучим колесам обертатися з різною швидкістю, називається диференціал.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта