28.11.2012

Механічна КПП [відео]

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

механическая КПП (здесь 6-ступенчатая Mercedes-Benz)

Коробка переключення передач – це пристрій, розташований між двигуном і привідними колесами автомобіля. Скорочено коробку переключення передач називають КПП.


Механічна КПП представляє собою набір пар шестерень різного діаметру. Одна з шестерень кожної пари розташована на валі, на який подається обертання від двигуна, - такий вал називається первинним. Друга шестерня знаходиться на валі, від якого обертання відводиться на ведучий міст. Цей вал називається вторинним. Для зменшення розмірів КПП існують конструкції з проміжним валом між первинним і вторинним валами.

Використання різних діаметрів у наборах шестерень дозволяє отримати різне передавальне число. Це потрібно для того, щоб адаптувати обертальний момент двигуна під швидкість руху автомобіля:
• на початку руху, за розгону, за руху на невеликій швидкості та руху бездоріжжям — необхідний високий обертальний момент, котрий досягається на середніх та високих обертах двигуна. Тому для руху в цьому режимі служать нижні сходинки коробки передач, які мають найбільше передавальне співвідношення, при цьому навіть за великих обертів двигуна автомобіль буде їхати повільно.

• за рівномірного руху на достатньо високій швидкості — необхідно забезпечити велику частоту обертання коліс, при цьому утримуючи оберти двигуна в прийнятних рамках. Для цього служать високі передачі, які мають значно менші передавальні числа у порівнянні з нижніми, при цьому автомобіль буде за тих самих обертів двигуна їхати достатньо швидко, поки не будуть досягнуті максимальні робочі оберти двигуна.

муфта переключения между шестернями КПП

У сучасній механічній КПП переключення передач (перехід від однієї пари шестерень до іншої) здійснює водій за допомогою муфт переключення із синхронізаторами. У момент переключення водій пересуває важілем КПП муфту від однієї шестерні до іншої, з'єднуючи її жорстко із валом КПП. У цей час первинний вал повинен бути від'єднаним від двигуна – тому водій натискає на педаль зчеплення та відсуває диск зчеплення, з'єднаний із первинним валом КПП від маховика двигуна, який жорстко з'єднаний із обертовим колінчастим валом двигуна.

Переваги:

• більш висока прийомистість автомобіля на дорозі
• менші витрати на ремонт та обслуговування 
• високий рівень надійності 
• можливість максимально використовувати всю потужність двигуна 
• є більш економічною за "автомат"

Недоліки:

• ймовірність перевантаження двигуна за неправильної експлуатації; 
• складність управління автомобілем; 
• велика кількість деталей, які необхідно регулярно міняти (наприклад, накладки зчеплення); 
• необхідність часто переключати передачі за щільного дорожнього руху та у заторах.

Читайте також:
7G-DCT
22.12.2012
7G-DCT
Multitronic®
01.11.2012
Multitronic®
Роботизована КПП
31.10.2012
Роботизована КПП
Автоматична КПП [відео]
03.10.2012
Автоматична КПП [відео]
DSG [відео]
01.10.2012
DSG [відео]
CVT-варіатор
26.09.2012
CVT-варіатор
Tiptronic
28.10.2010
Tiptronic
V-MATIC (Honda)
28.10.2010
V-MATIC (Honda)
HFT (Honda)
28.10.2010
HFT (Honda)
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор використовується в автоматичній КПП для з'єднання колінчастого валу двигуна із вхідним валом КПП

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Анатомія автомобіля [4]: паливний фільтр

Анатомія автомобіля [4]: паливний фільтр

Продовжуючи анатомічну тему будови автомобіля, нам потрібно знайти об'єкт порівняння для паливного фільтру, саме про нього та про симптоми його захворювань піде мова у цій статті.

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Залежна підвіска

Залежна підвіска

  Залежна підвіска - це конструкція, в якій обидва колеса однієї вісі автомобіля пов'язані між собою жорсткою балкою. При наїзді на нерівність дороги одного із коліс, друге відхиляється на той самий кут.  

=> що таке КПП?

=> що таке КПП?

КПП - коробка переключення передач в автомобілі - це редуктор, котрий адаптує та передає оберти двигуна до коліс. Вона необхідна, щоб ефективно використовувати обмежений діапазон обертів двигуна на будь-якій швидкості автомобіля

Все про шини

Все про шини

Шини проектуються таким чином, щоб бути максимально безпечними навіть у екстремальній ситуації. Щоб вони завжди надійно виконували свою роботу потрібно вміти правильно вибирати та слідкувати за шинами. Знання особливостей шин стане запорукою спокою за кермом.

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Хоча надійність автоматичних коробок передач і стала набагато вищою, серед агрегатів автомобіля вони залишаються найбільш вразливими.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта