28.11.2012

Механічна КПП [відео]

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

механическая КПП (здесь 6-ступенчатая Mercedes-Benz)

Коробка переключення передач – це пристрій, розташований між двигуном і привідними колесами автомобіля. Скорочено коробку переключення передач називають КПП.


Механічна КПП представляє собою набір пар шестерень різного діаметру. Одна з шестерень кожної пари розташована на валі, на який подається обертання від двигуна, - такий вал називається первинним. Друга шестерня знаходиться на валі, від якого обертання відводиться на ведучий міст. Цей вал називається вторинним. Для зменшення розмірів КПП існують конструкції з проміжним валом між первинним і вторинним валами.

Використання різних діаметрів у наборах шестерень дозволяє отримати різне передавальне число. Це потрібно для того, щоб адаптувати обертальний момент двигуна під швидкість руху автомобіля:
• на початку руху, за розгону, за руху на невеликій швидкості та руху бездоріжжям — необхідний високий обертальний момент, котрий досягається на середніх та високих обертах двигуна. Тому для руху в цьому режимі служать нижні сходинки коробки передач, які мають найбільше передавальне співвідношення, при цьому навіть за великих обертів двигуна автомобіль буде їхати повільно.

• за рівномірного руху на достатньо високій швидкості — необхідно забезпечити велику частоту обертання коліс, при цьому утримуючи оберти двигуна в прийнятних рамках. Для цього служать високі передачі, які мають значно менші передавальні числа у порівнянні з нижніми, при цьому автомобіль буде за тих самих обертів двигуна їхати достатньо швидко, поки не будуть досягнуті максимальні робочі оберти двигуна.

муфта переключения между шестернями КПП

У сучасній механічній КПП переключення передач (перехід від однієї пари шестерень до іншої) здійснює водій за допомогою муфт переключення із синхронізаторами. У момент переключення водій пересуває важілем КПП муфту від однієї шестерні до іншої, з'єднуючи її жорстко із валом КПП. У цей час первинний вал повинен бути від'єднаним від двигуна – тому водій натискає на педаль зчеплення та відсуває диск зчеплення, з'єднаний із первинним валом КПП від маховика двигуна, який жорстко з'єднаний із обертовим колінчастим валом двигуна.

Переваги:

• більш висока прийомистість автомобіля на дорозі
• менші витрати на ремонт та обслуговування 
• високий рівень надійності 
• можливість максимально використовувати всю потужність двигуна 
• є більш економічною за "автомат"

Недоліки:

• ймовірність перевантаження двигуна за неправильної експлуатації; 
• складність управління автомобілем; 
• велика кількість деталей, які необхідно регулярно міняти (наприклад, накладки зчеплення); 
• необхідність часто переключати передачі за щільного дорожнього руху та у заторах.

Читайте також:
7G-DCT
22.12.2012
7G-DCT
Multitronic®
01.11.2012
Multitronic®
Роботизована КПП
31.10.2012
Роботизована КПП
Автоматична КПП [відео]
03.10.2012
Автоматична КПП [відео]
DSG [відео]
01.10.2012
DSG [відео]
CVT-варіатор
26.09.2012
CVT-варіатор
Tiptronic
28.10.2010
Tiptronic
V-MATIC (Honda)
28.10.2010
V-MATIC (Honda)
HFT (Honda)
28.10.2010
HFT (Honda)
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор

Гідротрансформатор використовується в автоматичній КПП для з'єднання колінчастого валу двигуна із вхідним валом КПП

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

=> що таке КПП?

=> що таке КПП?

КПП - коробка переключення передач в автомобілі - це редуктор, котрий адаптує та передає оберти двигуна до коліс. Вона необхідна, щоб ефективно використовувати обмежений діапазон обертів двигуна на будь-якій швидкості автомобіля

7G-TRONIC

7G-TRONIC

7G-TRONIC – це назва 7-ступеневої планетарної автоматичної коробки переключення передач на автомобілях Mercedes-Benz

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Автоматична коробка передач: переваги та недоліки

Хоча надійність автоматичних коробок передач і стала набагато вищою, серед агрегатів автомобіля вони залишаються найбільш вразливими.

4MATIC

4MATIC

4MATIC –  так Mercedes-Benz називає систему постійного повного приводу, яка покращує стійкість і керованість автомобіля в різних ситуаціях: на початку руху, при розгоні і проходженні поворотів, при русі по зледенілому, засніженому, мокрому дорожньому покриттю, по поганим дорогам, а також при буксируванні причепа.

Подвійне зчеплення

Подвійне зчеплення

Динамічно, комфортно і при цьому ще й економно – ці властивості, які ще зовсім недавно вважалися несумісними, без особливих проблем об'єднала у собі коробка переключення з подвійним зчепленням.Корні походження цього винаходу пішли з гоночного спорту: на початку 80-х років компанія Porsche шукала можливість скоротити час переключення КПП на своїх гоночних болідах групи С. Це могло стати вирішальним фактором у перегонах, де для перемоги важливими були долі секунди. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта