28.10.2011

Подушка безпеки

подушки безопасностиПодушка безпеки становить собою повітряний мішок, який надувається моментально за допомогою контрольованого вибуху спеціального піропатрона, який згоряє та утворює велику кількість диму.  Завдання подушки безпеки відносно м'яко спіймати людину під час аварії.

Повітряна подушка безпеки розроблялася фірмою Mercedes-Benz з 1967 року та вперше встановлена у легковий автомобіль у 1981. Цим автомобілем став S-клас (W126), для нього подушка безпеки пропонувалася в якості опції. 
На теперішній час існують уже двоступеневі подушки безпеки, які визначають за допомогою датчиків силу удару та в залежності від результату накачують подушку більше чи менше, щоб створювати за можливістю менше навантаження на людину.

Спочатку більшість автомобілів оснащувалися подушкою безпеки виключно за додаткову платню і тільки для водія. З 80-х виробники поступово почали пропонувати подушку безпеки і для переднього пасажира. Porsche 944 став у 1985 році першим автомобілем, який серійно оснащувався для ринку США подушкою безпеки для водія та пасажира. 
У середині 90-х були запропоновані перші бокові подушки безпеки, які надувалися між пасажиром і дверима. У теперішній час існують уже і віконні подушки безпеки, які особливо ефективні за перекидання автомобіля, тому що вони захищають пасажирів від випадіння з автомобіля, а також від проникнення до салону сторонніх предметів.

Дослідження показують: подушки безпеки у поєднанні з ременями безпеки скорочують кількість смертельних або тяжких травм більш ніж на 25%.

Подушки безпеки у більшості випадків становлять собою єдину систему з ременями безпеки, яка називається системою утримання пасажирів.

На європейських автомобілях у місці знаходження подушки безпеки знаходиться напис SRS (скорочення для "Supplemental Restraint System" = система безпечного утримання пасажирів).

Читайте також:
Новий Kia Sorento - найбезпечніший вибір за версією IIHS Top Safety Pick!
16.03.2015
Новий Kia Sorento - найбезпечніший вибір за версією IIHS Top Safety Pick!
Зона деформації кузова
06.12.2012
Зона деформації кузова
Подушка безпеки водія
16.10.2012
Подушка безпеки водія
13.10.2012
Натяжник ременя, піротехнічний [відео]
Isofix [відео]
30.09.2012
Isofix [відео]
28.10.2011
Датчик перекидання автомобіля
28.10.2011
Дуги безпеки при перекиданні
28.10.2011
Активний підголівник
28.10.2011
IPS
більше новин »
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта