29.09.2012

ESP® [відео]

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

 

Желтый автомобиль без ESP

Електронна програма стабілізації ESP® створює в критичній ситуації цілеспрямований гальмівний імпульс на окремих колесах і виконує зменшення потужності двигуна для стабілізації автомобіля - особливо за руху в повороті та під час неочікуваних маневрів.

ESP® розпізнає критичну ситуацію, наприклад, за колесом, що пробуксовує. У цьому випадку ESP® одразу ж активується і в залежності від ситуації цілеспрямовано пригальмовує одне або декілька коліс. Додатково, якщо система визнає за необхідне, виконується адаптація обертального моменту двигуна. Так ESP® допомагає водієві знову стабілізувати автомобіль. Звичайно, що ESP® може допомогти тільки у межах фізичних законів природи. 

Серцем стабілізаційної програми є вимірювач обертання, який прийшов із авіаційної промисловості. Він постійно контролює рух автомобіля навколо своєї вісі та порівнює отримане дійсне значення із заданим, яке розраховується на підставі інформації про кут повороту рульового колеса та швидкості. Як тільки автомобіль відхиляється від цієї ідеальної лінії, ESP® активується та запобігає занесенню вже у стадії зародження, подаючи гальмівний імпульс на одне чи декілька коліс.  ESP® об'єднує також і функції антиблокувальної системи та системи регулювання тягового зусилля.

Детальна інформація:
З точки зору фізики занесення автомобіля є нічим іншим, як обертанням автомобіля навколо своєї вертикальної вісі. Чим швидше відбувається таке обертання, тим вище ризик занесення та аварії. Для того, щоб надійно визначити таке обертання спеціалісти розробили спеціальний датчик, котрий передає свою інформацію безпосередньо до блоку управління. Там ці дані оцінюються разом із інформацією про кут повороту рульового колеса, кількість обертів коліс, тиск гальмівної рідини, а також поперечне прискорення автомобіля, після чого розраховується задане значення швидкості обертання. Порівнюючи заданне значення з дійсним, комп'ютер визначає, чи знаходиться автомобіль у критичному положенні. Блок управління ESP зв'язаний із блоками управління двигуна та автоматичної КПП, таким чином, він отримує актуальні значення про момент обертання двигуна, положення педалі газу та передавальне число в КПП.


Під час руху комп'ютер ESP порівнює дійсну поведінку автомобіля із розрахунковими даними. Якщо автомобіль відхиляється від розрахункової „ідеальної лінії“, то система миттєво реагує згідно розробленої логіки та повертає автомобіль у правильному напрямі: точно (дозовано) пригальмовуючи одне чи декілька коліс / чи зменшуючи обертальний момент двигуна. При цьому ESP виправляє як і помилки водія, так і занесення автомобіля, котрі виникають через ожеледицю, сирість чи інші несприятливі стани дороги, на яких водій, як правило, не має жодного шансу утримати автомобіль на правильному курсі за допомогою рульового управління та гальм. За цією причиною система ESP завжди готова до роботи – під час гальмування, під час прискорення або за рівномірного накочування.

Якщо на автомобілі, наприклад, за проходження повороту на високій швидкості виносить задок назовні, то комп'ютер ESP спочатку зменшує привідний момент. Якщо втручання у двигун не вистачає, то система ESP пригальмовує зовнішнє по відношенню до повороту переднє колесо цілеспрямовано доти, поки не буде обмежено занесення. Гальмівне зусилля направлене проти критичного обертання автомобіля та стабілізує таким чином його положення.

Читайте також:
Система Bosch MSC відзначена премією безпеки
12.03.2015
Система Bosch MSC відзначена премією безпеки
ПРОЕКТ VOLVO CARS ЩОДО СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ ІНФОРМАЦІЄЮ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ВІДКРИВАЄ НОВІ НАПРЯМКИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КОМФОРТУ ТА БЕЗПЕКИ
02.03.2015
ПРОЕКТ VOLVO CARS ЩОДО СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ ІНФОРМАЦІЄЮ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ВІДКРИВАЄ НОВІ ...
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ УНІКАЛЬНЕ СИСТЕМНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМОБІЛІВ З АВТОНОМНИМ УПРАВЛІННЯМ НА ЗВИЧАЙНИХ ДОРОГАХ
23.02.2015
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ УНІКАЛЬНЕ СИСТЕМНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМОБІЛІВ З АВТОНОМНИМ ...
VOLVO CARS НАДАЄ ДЛЯ ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ 1000 АВТОМОБІЛІВ: СКАНДИНАВСЬКТЙ ПРОЕКТ ЗІ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНК ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО СТАН ДОРІГ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ЧЕРЕЗ «ХМАРНИЙ СЕРВЕР» СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ
13.02.2015
VOLVO CARS НАДАЄ ДЛЯ ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ 1000 АВТОМОБІЛІВ: СКАНДИНАВСЬКТЙ ПРОЕКТ ЗІ СТВОРЕННЯ ...
Bosch навчила автомобілі попереджати водіїв про втому
28.01.2015
Bosch навчила автомобілі попереджати водіїв про втому
BAS Brake Assist
20.12.2012
BAS Brake Assist
Системи нічного бачення
14.11.2012
Системи нічного бачення
ABS
17.10.2012
ABS
ESP: різноманіття назв
16.10.2012
ESP: різноманіття назв
більше новин »
Коментарі відвідувачів

ASR – антипробуксувальна система

ASR – антипробуксувальна система

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Зимові шини: питання та відповіді

Зимові шини: питання та відповіді

Взимку на літніх шинах далеко не заїдеш, а всесезонні шини - це всього лише компроміс. Правильне рішення лише одне - автомобіль повинен бути "взутим" у зимові шини, незалежно від його класу, типу й ціни.

Камера нічного бачення

Камера нічного бачення

Камера нічного бачення - це візуальне зображення ділянки дороги на дисплеї у темний час доби для розпізнавання перешкод, які не висвітлюють звичайні фари.

Розвиток системи ABS: з літака в автомобіль

Розвиток системи ABS: з літака в автомобіль

ABS вважається матір'ю всіх асистент-систем. У 1978 система вперше з'явилася як опція в Mercedes S-класу і дуже швидко після цього в BMW 7-ї серії. З початку 90-х ця система отримала вже широке поширення навіть в автомобілях компактного класу, а сьогодні в Європі Вам навряд чи вдасться знайти новий автомобіль без ABS.

Все про шини

Все про шини

Шини проектуються таким чином, щоб бути максимально безпечними навіть у екстремальній ситуації. Щоб вони завжди надійно виконували свою роботу потрібно вміти правильно вибирати та слідкувати за шинами. Знання особливостей шин стане запорукою спокою за кермом.

DSTC

DSTC

Якщо автомобіль показує найменшу схильність до занесення, то система DSTC... 

Асистент сліпої зони

Асистент сліпої зони

Асистент мертвої зони створює водієві підтримку для впевненої зміни смуги руху. Для цього він...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта