28.10.2011

Дуги безпеки при перекиданні

Дуга безопасности на кабриолетеБезпека стає все більш важливим фактором для автомобілів зі складаним дахом. Відсутність даху на такому типі автомобіля позбавляє  пасажирів додаткового захисту. Для цього конструктори розробляють спеціальні пристрої, які призначені зберегти житя пасажирам за перекидання автомобіля.

Одним із таких пристроїв є дуга безпеки, яка в момент перекидання автомобіля повинна знаходитися над головами пасажирів і автомобіль котиться по цьому захисному пристрою. 

Так, наприклад, у моделі SL Roadster Mercedes-Benz використовується датчик, який може розпізнати небезпечний поперечний нахил автомобіля протягом декількох мілісекунд. Усього декількома долями секунди пізніше буде автоматично активований привід, і висунеться дуга безпеки, які дозволяють найбільше знизити тяжкість наслідків перекидання.


Якщо небезпека аварії минула, дугу безпеки можна легко прибрати назад, після чого вона буде знову готова до роботи. Дуга безпеки служить засобом захисту водія та пасажирів. Іншою найважливішою зоною захисту в родстерах є передні стійки кузова та рама вітрового вікна. Разом із дугами безпеки вони забезпечують достатній за розмірами безпечний простір для водія та пасажира у випадку перекидання автомобіля.


Дуга безпеки може бути не висувною, а міцно з'єднаною із несучою конструкцією кузова. На додаток до того, що всі силові елементи виконані з високоміцної сталі, це забезпечує жорсткість конструкції та адекватний захист водія та пасажира за перекидання автомобіля.

Наступним варіантом захисту є посилені дугою безпеки підоголівники, які інтегровані до задньої стінки кузова. У випадку виникнення небезпеки перекидання автомобіля, такі підголівники вистрілюють вгору за 0,3 секунди - незалежно від напряму потенційного ударного зіткнення і від того, складений верх кузова чи ні. Якщо небезпека минула, то такий механізм можна скласти у початковий стан.

Читайте також:
Новий Kia Sorento - найбезпечніший вибір за версією IIHS Top Safety Pick!
16.03.2015
Новий Kia Sorento - найбезпечніший вибір за версією IIHS Top Safety Pick!
Зона деформації кузова
06.12.2012
Зона деформації кузова
Подушка безпеки водія
16.10.2012
Подушка безпеки водія
13.10.2012
Натяжник ременя, піротехнічний [відео]
Isofix [відео]
30.09.2012
Isofix [відео]
28.10.2011
Датчик перекидання автомобіля
28.10.2011
Активний підголівник
28.10.2011
Подушка безпеки
28.10.2011
IPS
більше новин »
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта