15.10.2012

4MATIC

Вся інформація про: Mercedes-Benz

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

логотип 4MATIC 4MATIC –  так Mercedes-Benz називає систему постійного повного приводу, яка покращує стійкість і керованість автомобіля в різних ситуаціях: на початку руху, при розгоні і проходженні поворотів, при русі по зледенілому, засніженому, мокрому дорожньому покриттю, по поганим дорогам, а також при буксируванні причепа.

планетарный редуктор в разаточной коробке 4MaticСистема 4MATIC дозволяє подавати обертальний момент одночасно до всіх коліс з розподілом: для легкових автомобілів - 45:55 (45% - на передні колеса, 55% - на задні);
для позашляховиків - 50:50. Розподіл обертального моменту відбувається за рахунок планетарного редуктора, який інтегровано в роздавальну коробку (див. малюнок).


Цікавою особливістю системи 4MATIC є те, що система блокування міжосьового і міжколісних диференціалів замінена системою управління тяговим зусиллям 4ETS (Electronic Traction System). Вона запобігає прослизанню колеса (колес), що знаходяться на слизькому покритті, автоматично пригальмовує колесо, що прослизає з розрахованим моментом,  одночасно збільшуючи тим самим  обертальний момент на колесах, що мають достатнє зчеплення з дорогою. За рахунок цього автомобіль завжди має хороший запас сили тяги. Таким чином, дія системи 4ETS дає той же ефект, що три диференціала з можливістю їх блокування.

4MATIC Mercedes-Benz Те, що система 4ETS була інтегрована в систему стабілізації руху ESP ® і була спеціально адаптована для роботи в складі системи повного постійного приводу 4MATIC, означає, що вона може працювати більш ефективно. Від датчиків в систему ESP ® надходить інформація про швидкість обертання коліс, про кути повороту керованих колес, про кутову швидкість рискання (кутова швидкість повороту автомобіля відносно вертикальної осі) і поперечне прискорення, а мікропроцесор використовує ці дані для розрахунку оптимальної траєкторії руху автомобіля. Якщо автомобіль відхиляється від курсу, заданого водієм, система автоматично втручається в управління, точно дозуючи гальмівний момент, подаючи його до одного або декількох коліс і/або зменшуючи величину обертального моменту двигуна. Така взаємодія систем ESP ® і 4MATIC є унікальною. Їх спільна дія стабілізує автомобіль і повертає його на безпечну траєкторію руху. Однак, важливо усвідомлювати,  що навіть досконалість цих систем не скасовує законів фізики.

Теги: 4MATIC, Mercedes-Benz, будова авто, повний привід

Читайте також:
Диференціал
01.02.2015
Диференціал
Система полного привода 4MATIC в Mercedes-Benz
06.12.2013
Система полного привода 4MATIC в Mercedes-Benz
Антипробуксувальна система (ASR)
13.01.2013
Антипробуксувальна система (ASR)
Спортивний диференціал
17.11.2012
Спортивний диференціал
Symmetrical AWD
25.10.2012
Symmetrical AWD
Xdrive
23.10.2012
Xdrive
4Motion [VW]
19.10.2012
4Motion [VW]
Диференціал Torsen
06.10.2012
Диференціал Torsen
AWD
28.07.2009
AWD
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

10 найдорожчих автомобілів у світі

10 найдорожчих автомобілів у світі

Складено рейтинг десятки найдорожчих автомобілів світу, куди увійшли як серійні авто, так і унікальні проекти в єдиному екземплярі.

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Зимові шини: питання та відповіді

Зимові шини: питання та відповіді

Взимку на літніх шинах далеко не заїдеш, а всесезонні шини - це всього лише компроміс. Правильне рішення лише одне - автомобіль повинен бути "взутим" у зимові шини, незалежно від його класу, типу й ціни.

Quattro

Quattro

 Quattro - назва системи повного приводу в автомобілях Audi.  

Колісна база

Колісна база

Колісна база - це відстань між центрами коліс автомобіля

4Motion [VW]

4Motion [VW]

4Motion - це офіційно зареєстрована модифікація легкових автомобілів  «Volkswagen». 

Mercedes-Benz Aero Traіler знижує опір повітря до 20%

Mercedes-Benz Aero Traіler знижує опір повітря до 20%

Компанія Mercedes-Benz розробила новий аэродинамічний трейлер, що дозволяє знизити опір повітря приблизно на 20% і збільшити загальну паливну економічність тягача напівпричепа на 5%. Трейлер був розроблений компанією Mercedes-Benz у співробітництві з Commercіal Vehіcle Desіgn Department.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта