15.10.2012

4MATIC

Вся інформація про: Mercedes-Benz

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

логотип 4MATIC 4MATIC –  так Mercedes-Benz називає систему постійного повного приводу, яка покращує стійкість і керованість автомобіля в різних ситуаціях: на початку руху, при розгоні і проходженні поворотів, при русі по зледенілому, засніженому, мокрому дорожньому покриттю, по поганим дорогам, а також при буксируванні причепа.

планетарный редуктор в разаточной коробке 4MaticСистема 4MATIC дозволяє подавати обертальний момент одночасно до всіх коліс з розподілом: для легкових автомобілів - 45:55 (45% - на передні колеса, 55% - на задні);
для позашляховиків - 50:50. Розподіл обертального моменту відбувається за рахунок планетарного редуктора, який інтегровано в роздавальну коробку (див. малюнок).


Цікавою особливістю системи 4MATIC є те, що система блокування міжосьового і міжколісних диференціалів замінена системою управління тяговим зусиллям 4ETS (Electronic Traction System). Вона запобігає прослизанню колеса (колес), що знаходяться на слизькому покритті, автоматично пригальмовує колесо, що прослизає з розрахованим моментом,  одночасно збільшуючи тим самим  обертальний момент на колесах, що мають достатнє зчеплення з дорогою. За рахунок цього автомобіль завжди має хороший запас сили тяги. Таким чином, дія системи 4ETS дає той же ефект, що три диференціала з можливістю їх блокування.

4MATIC Mercedes-Benz Те, що система 4ETS була інтегрована в систему стабілізації руху ESP ® і була спеціально адаптована для роботи в складі системи повного постійного приводу 4MATIC, означає, що вона може працювати більш ефективно. Від датчиків в систему ESP ® надходить інформація про швидкість обертання коліс, про кути повороту керованих колес, про кутову швидкість рискання (кутова швидкість повороту автомобіля відносно вертикальної осі) і поперечне прискорення, а мікропроцесор використовує ці дані для розрахунку оптимальної траєкторії руху автомобіля. Якщо автомобіль відхиляється від курсу, заданого водієм, система автоматично втручається в управління, точно дозуючи гальмівний момент, подаючи його до одного або декількох коліс і/або зменшуючи величину обертального моменту двигуна. Така взаємодія систем ESP ® і 4MATIC є унікальною. Їх спільна дія стабілізує автомобіль і повертає його на безпечну траєкторію руху. Однак, важливо усвідомлювати,  що навіть досконалість цих систем не скасовує законів фізики.

Теги: 4MATIC, Mercedes-Benz, будова авто, повний привід

Читайте також:
Диференціал
01.02.2015
Диференціал
Система полного привода 4MATIC в Mercedes-Benz
06.12.2013
Система полного привода 4MATIC в Mercedes-Benz
Антипробуксувальна система (ASR)
13.01.2013
Антипробуксувальна система (ASR)
Спортивний диференціал
17.11.2012
Спортивний диференціал
Symmetrical AWD
25.10.2012
Symmetrical AWD
Xdrive
23.10.2012
Xdrive
4Motion [VW]
19.10.2012
4Motion [VW]
Диференціал Torsen
06.10.2012
Диференціал Torsen
AWD
28.07.2009
AWD
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Зимові шини: питання та відповіді

Зимові шини: питання та відповіді

Взимку на літніх шинах далеко не заїдеш, а всесезонні шини - це всього лише компроміс. Правильне рішення лише одне - автомобіль повинен бути "взутим" у зимові шини, незалежно від його класу, типу й ціни.

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

10 найдорожчих автомобілів у світі

10 найдорожчих автомобілів у світі

Складено рейтинг десятки найдорожчих автомобілів світу, куди увійшли як серійні авто, так і унікальні проекти в єдиному екземплярі.

Чи є майбутнє у свинцевого акумулятора?

Чи є майбутнє у свинцевого акумулятора?

Завдяки електромобілям і гібридним приводам акумуляторні технології сьогодні у всіх на вустах. Тим не менш, старий і добрий свинцевий акумулятор не збирається здаватися. Інженери підготували його для майбутнього.

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромобілі та гібриди роблять наше життя цікавішим, а інженерів змушують розроблювати нові конструкції та висувати нові ідеї. Autoexpert.in.ua вирішив розібратися в конструкціях електромоторів і довідатися останні тенденції в цій сфері.

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Сучасні коробки передач: короткий огляд

Класична автоматична коробка передач складається із декількох наборів планетарних редукторів. Наприклад, у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач компанії ZF використовуються 4 планетарних редуктора і 5 елементів перемикання (три дискових зчеплення і два дискових гальма).

Все про шини

Все про шини

Шини проектуються таким чином, щоб бути максимально безпечними навіть у екстремальній ситуації. Щоб вони завжди надійно виконували свою роботу потрібно вміти правильно вибирати та слідкувати за шинами. Знання особливостей шин стане запорукою спокою за кермом.

Залежна підвіска

Залежна підвіска

  Залежна підвіска - це конструкція, в якій обидва колеса однієї вісі автомобіля пов'язані між собою жорсткою балкою. При наїзді на нерівність дороги одного із коліс, друге відхиляється на той самий кут.  

Спортивний диференціал

Спортивний диференціал

Конструктивно спортивний диференціал являє собою стандартний  диференціал  з двома конічними шестернями і сателітами, який обертає ведена шестерня головної передачі.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта