20.12.2012

BAS Brake Assist

вакуумный усилительГальмівний асистент (BAS) інтерпретує поведінку водія під час гальмування та у випадку розпізнавання екстреного гальмування створює максимальне гальмівне зусилля, якщо водій сам недостатньо натискає на педаль  гальм.

Розробка гальмівного асистента базується на даних, які отримали дослідники з вивчення аварій: в критичній ситуації водіі натискають на педаль гальм швидко, але  недостатньо сильно. В такому випадку гальмівний асистент зможе ефективно підтримати водія.

Для кращого розуміння зробимо короткий огляд техніки сучасних гальмівних систем: гальмівний підсилювач, який посилює тиск, що створюється ногою водія, складається з двох камер, які розділені між собою за допомогою рухомої мембрани. Якщо гальмування не виконується, то в обох камерах знаходиться вакуум. Завдяки натисненню на педаль гальм у гальмівному підсилювачі відткривається механічний керуючий клапан, який перепускає повітря до задньої камери та змінює співвідношення тиску у обох камерах. Максимум зусилля створюється, коли у другій камері панує атмосферний тиск.

У гальмівному асистенті (BAS)так званий покажчик тиску мембрани визначає, чи є гальмування екстремальним. Він визначає рух  мембрани між камерами та передає значенне до блоку управління BAS. Постійно порівнюючи значення, мікрокомп'ютер розпізнає момент, коли швидкість натискання на педаль гальм (= швидкості пересування мембрани у гальмівному підсилювачі)  перевищує стандартне значення - це і є екстреним гальмуванням. В цьому випадку система активує магнітний клапан, через який миттєво наповнюється повітрям задня камера та створюється максимальне гальмівне зусилля. Не дивлячись на таке автоматичне повне гальмування колеса не блокуються, тому що відома антиблокуюча система ABS дозує гальмівне зусилля, оптимально утримуючи його на межі блокування, зберігаючи завдяки цьому керованість автомобіля. Якщо водій прибирає ногу з педалі гальм, то спеціальний покажчик спрацювання закриває магнітний клапан та автоматичне підсилення гальм вимикається.

Теги: BAS, безпека, будова авто, гальмівна система, гальмівний асистент, технології

Читайте також:
Система Bosch MSC відзначена премією безпеки
12.03.2015
Система Bosch MSC відзначена премією безпеки
ПРОЕКТ VOLVO CARS ЩОДО СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ ІНФОРМАЦІЄЮ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ВІДКРИВАЄ НОВІ НАПРЯМКИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КОМФОРТУ ТА БЕЗПЕКИ
02.03.2015
ПРОЕКТ VOLVO CARS ЩОДО СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ ІНФОРМАЦІЄЮ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ВІДКРИВАЄ НОВІ ...
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ УНІКАЛЬНЕ СИСТЕМНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМОБІЛІВ З АВТОНОМНИМ УПРАВЛІННЯМ НА ЗВИЧАЙНИХ ДОРОГАХ
23.02.2015
VOLVO CARS ПРЕДСТАВЛЯЄ УНІКАЛЬНЕ СИСТЕМНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМОБІЛІВ З АВТОНОМНИМ ...
VOLVO CARS НАДАЄ ДЛЯ ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ 1000 АВТОМОБІЛІВ: СКАНДИНАВСЬКТЙ ПРОЕКТ ЗІ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ОБМІНК ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО СТАН ДОРІГ МІЖ АВТОМОБІЛЯМИ ЧЕРЕЗ «ХМАРНИЙ СЕРВЕР» СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ
13.02.2015
VOLVO CARS НАДАЄ ДЛЯ ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ 1000 АВТОМОБІЛІВ: СКАНДИНАВСЬКТЙ ПРОЕКТ ЗІ СТВОРЕННЯ ...
Bosch навчила автомобілі попереджати водіїв про втому
28.01.2015
Bosch навчила автомобілі попереджати водіїв про втому
Системи нічного бачення
14.11.2012
Системи нічного бачення
ABS
17.10.2012
ABS
ESP: різноманіття назв
16.10.2012
ESP: різноманіття назв
Асистент сліпої зони
10.10.2012
Асистент сліпої зони
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач

Вакуумний підсилювач знаходиться між педаллю гальм та головним гальмівним тандем-циліндром.

ABS

ABS

ABS – це скорочення для антиблокувальної системи. Вона вважається "матір'ю всіх електронних допоміжних систем". Під ABS мається на увазі допоміжна система для гальм, яка запобігає блокуванню (повному зупиненню) коліс під час гальмування.

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромотори в автомобілях: будова і тенденції розвитку

Електромобілі та гібриди роблять наше життя цікавішим, а інженерів змушують розроблювати нові конструкції та висувати нові ідеї. Autoexpert.in.ua вирішив розібратися в конструкціях електромоторів і довідатися останні тенденції в цій сфері.

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Камера нічного бачення

Камера нічного бачення

Камера нічного бачення - це візуальне зображення ділянки дороги на дисплеї у темний час доби для розпізнавання перешкод, які не висвітлюють звичайні фари.

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

Варіатор: в чому він виграє у механіки і автомата?

 Як правило, механічна коробка легкового автомобіля має п'ять швидкостей, автоматична – до вісьмох, а варіатор – нескінченну множину. Отже, що ж це таке – варіатор, і в чому його перевага перед механікою і автоматом? 

4MATIC

4MATIC

4MATIC –  так Mercedes-Benz називає систему постійного повного приводу, яка покращує стійкість і керованість автомобіля в різних ситуаціях: на початку руху, при розгоні і проходженні поворотів, при русі по зледенілому, засніженому, мокрому дорожньому покриттю, по поганим дорогам, а також при буксируванні причепа.

=> що таке пасивна безпека?

=> що таке пасивна безпека?

Пасивна безпека об'єднує елементи та системи автомобіля, які включаються в роботу безпосередньо в момент аварії. Їх головне завдання...

Асистент сліпої зони

Асистент сліпої зони

Асистент мертвої зони створює водієві підтримку для впевненої зміни смуги руху. Для цього він...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта