Авто в лізинг. Плюси і мінуси

За матеріалами сайту: www.segodnya.ua

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярним серед населення.

Авто в лизинг. Плюсы и минусыСама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт лише катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І лише після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль із самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Проте заплутаним лізинг здається лише на перший погляд. У нім є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити все «за і проти» лізингу, оскільки його умови в порівнянні з минулим роком значно пом`якшали. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних в гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, лише на строго обумовлену модель. Але в лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові «прив'язувати» свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але по ринковому курсу, і ставки у валюті значно менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавала авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.  

Авто в лизинг. Плюсы и минусы

Переваги і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (окрім вітчизняних і китайських авто), а не лише ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не уживане авто. Але обмежень по найбільш популярних марок машин немає. У той же час самі найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не лише оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку і Пенсійного збору, сервісне обслуговування і ін. Всі ці витрати «розтягуються» на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них іде не менше 5-8 тис. гривень в рік) і збори в скарбницю (лише до Пенсійного фонду потрібно «відстібнути» 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів в лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $1-1,5 тис., залежно від вартості машини. Це досить до речі, оскільки лише на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості «коліс» (тобто при середній ціні на іномарку 15-20 тис. доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізингу і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємини із страховиками, у випадку якщо орендар машини попаде в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також вестиме лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Частенько машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей із страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить лише, щоб позичальник вчасно вносив до каси кредитні платежі і нічого більш.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і всі вже внесені платежі, включаючи найкрупніший первинний. Це може статися, якщо лізінгоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізинговим компаніям і до суду звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їх власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають у зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже не говоримо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти засоби і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть в кризу. У цьому банки повелися краще. Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів понизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець:

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу і суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, не повідомляючи мене ні про що, подала на мене до суду. Повістка, як у нас в країні це водиться, мені в руки не попала. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник постраждалої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми із стягуванням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий в лізинг. Реально виконати таку судову постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До речі, необхідну суму в ході подальших засідань удалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що з причини незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. У цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мене потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають лише після остаточного вирішення суду».

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі виявився після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягнули різну дрібницю, на зразок cd-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи у страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я попала в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО і чекає тієї самої години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мене повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок із СТО для страхової.Тепер вона не квапиться цей рахунок оплачувати.

Авто в лизинг. Плюсы и минусы

Отже, знайомтеся.

У чому суть допсервіса по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося. Інші екзоуслуги банків Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку зробити платіж за клієнта його постачальникові, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не упевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але лише після того, як та покаже документи, підтверджуючі доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажі квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцеві лише після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і так далі). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку декілька комісій (за випуск акредитиву, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитиву - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші по векселях і рахунках, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку міняють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то відправлятимуть банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться декілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми залежно від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його достовірність. Теги: оренда, банк, кредит, лізинг, страхова компанія

Теги: банк, кредит, лізинг, оренда, страхова компанія

Читайте також:
Доступний автокредит: Subaru Forester під 0% на 2 роки або всього 9% річних на 36 місяців
12.04.2017
Доступний автокредит: Subaru Forester під 0% на 2 роки або всього 9% річних на 36 місяців
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит  за ставкою, що прямує до нуля!
02.12.2016
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит за ставкою, що ...
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
29.09.2016
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
12.09.2016
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
18.03.2015
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
20.11.2013
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
07.10.2013
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
03.10.2013
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
06.02.2013
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
більше новин »
Коментарі відвідувачів
31.03.2017 Адвокат
На даний час в Україні поширені лізингові компанії, які займаються шахрайством. Люди в надії отримати бажане авто, платять гроші, а натомість отримують тільки збитки та проблеми.<br /> В нашій практиці неодноразово доводилось працювати з клієнтами, які постраждали від таких лізингових компаній. Практика з повернення коштів є позитивною, тому кому потрібна юридична підтримка, звертайтесь за номером +38(096) 027-22-04 Консультація безкоштовна.
31.05.2016 Світлана
Я сама нещодавно стала жертвою однієї з таких компаній. Гроші вийшло повернути тільки через суд. Допоміг один дуже кваліфікований адвокат, якого порадили знайомі. Як виявилося, не я одна зіткнулася з такими аферистами, і зараз дуже часто так дурять, але слава богу гроші вдалося повернути. Кому потрібна допомога,можу дати контакти адвоката, який мені допоміг
05.03.2015 slikers
ТОВ лізингова компанія Вибір комфорт по Крушельницькій в м.Тернополi-це аферисти, обiцяють що транспорт буде у Вас на протязi 3-5днiв пiсля авансу 50%, люди не платiть грошi, не складайте договора, вони при скледеннi договору нiчого не кажуть про комiсiю за iхнi послуги. А це 15% вiд половини суми транспорта (якщо авто коштуватиме 100тис. грн то iх послуги 15тис.грн)але вони це свiдомо не кажуть а ви платете половину суми(50тис.грн)як зазначено у договорi а другу частину при отриманнi i чекатимете на транспорт не 3-5 днiв як обiцяють а 90 робочих днiв а пiсля цього як пiдiйде срок договогу вони вам позвонять i скажуть цiни на транспорт за три мiсяцi пiдросли - вже коштуе (150тис.грн)i просять приiхати переоформити договiр - якщо погодитесь то вас розвели на 50тис.грн, а якщо ви запитаете у них а чому такая цiна я складав договiр на 100тис.грн? Вони вам скажуть ви не проплатили комiсiю 15тис.грн(тому i не оформляли вам вiдправку транспорту) (при розiрваннi договору з половини суми (50тис.грн) повернуть лишь 28тис.грн ) БУДЬТЕ УВАЖНI

В Ауді Центр «АІС- Харків» кредитна і лізингова ставки понижені до 9,9%

В Ауді Центр «АІС- Харків» кредитна і лізингова ставки понижені до 9,9%

Німецька якість стає доступнішим: з серпня в Ауді Центр «АЇС- Харків» діють нові умови покупки автомобілів в кредит і лізинг. На вибір клієнта - декілька оптимальних програм з річною ставкою 9,9% і строком до 5 років.

З початку року ПриватБанк збільшив продажі автомобілів у розстрочку на 40%

З початку року ПриватБанк збільшив продажі автомобілів у розстрочку на 40%

З початку 2012 року за допомогою програми "Авторозстрочка" клієнти ПриватБанку придбали понад 3 700 нових автомобілів, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомила прес-служба ПриватБанку, у жовтні у кредит було продано автомобілів на 30% більше, ніж у вересні. А у листопаді щодня банком оформляється більше 20 нових договорів "Авторозстрочки".

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

Комерційні автомобілі ТАТА LPT 613, які на даний момент є в наявності у першого офіційного дистриб'ютора компанії «ТДЦ-АВТО» (група компаній УКРАВТО), почала діяти лізингова програма.

Нульовий кредит на весь модельний ряд Audi

Нульовий кредит на весь модельний ряд Audi

Ауді Центри «АІС» в Донецьку і Харкові пропонують своїм клієнтам фінансування під 0% річних на придбання автомобілів Audi всього модельного ряду. Програма поширюється як на кредитне, так і на лізингове фінансування строком до 5 років. Пропозиція діє до 31 грудня 2010 р.

В Україні почалися проблеми з кредитами на авто

В Україні почалися проблеми з кредитами на авто

Українські банки почали зазнавати труднощів з реєстрацією заставного рухомого майна. Процедура купівлі автомобілів у кредит з початку року стала складніше. Банки втратили можливість реєструвати обтяження рухомого майна у режимі онлайн, повідомили в Асоціації українських банків (АУБ).

Вітчизняні банки стали пропонувати автокредити терміном до 10 років

Вітчизняні банки стали пропонувати автокредити терміном до 10 років

Вітчизняні банки стали пропонувати автокредити терміном до 10 років, і значно знизили первинний внесок.

Популярні Audi A3 Sportback і A4 Limousine в кредит під 0%

Популярні Audi A3 Sportback і A4 Limousine в кредит під 0%

При оплаті половини вартості автомобіля, моделі Audi A3 Sportback і Audi A4 Limousine в Ауді Центрах «АІС» в Донецьку і Харкові доступні в кредит під 0% річних. 

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Можливість придбати преміум - автомобілі Audi в лізинг або в кредит з авансом 15% тепер є в кожного

Більше можливостей: нові програми від банку «Бізнес Стандарт» в мережі «АІС»

Більше можливостей: нові програми від банку «Бізнес Стандарт» в мережі «АІС»

Дві нові кредитні програми від банку «Бізнес Стандарт» допоможуть купити будь-який легковий автомобіль.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта