Безпроцентні автокредити обходяться дорожче звичайної позики

За матеріалами сайту: focus.ua

Залучаючи клієнтів до покупок авто в кредит пільговими тарифами, банки роблять все, щоб не втратити прибутку.

Вовлекая клиентов в покупки авто в кредит льготными тарифами, банки делают всё, чтобы не потерять прибылиБанки пропонують безпроцентні кредити і не вимагають аванс на покупку автомобіля. Проте такі акції можуть коштувати покупцеві дорожче за стандартну позику. 

"Якщо до кризи практично кожну другу машину купували в кредит, то зараз в кращому разі кожну дев'яту. У 2009 році таке падіння пояснювалося тим, що багато банків не кредитували або вимагали платити значну процентну ставку, але зараз умови дозволяють продавати в кредит 30-35% авто", - розповідає генеральний директор ДП "АВТО Інтернешнл" Олена Дуніна.

Вона упевнена: люди просто побоюються зв'язуватися з банківськими кредитами. Для банкірів такий може призвести до втрати вигідних клієнтів. Автокредитування багато хто вважає одним з найнадійніших способів розмістити засоби. Із-за меншої суми боргу неповернення по ньому рідше, ніж по іпотеці.

Крім того, автомобіль - менш принципова для життя річ, чим квартира, і тому з ним легко розлучитися. А реалізувати повернену клієнтом машину банк може досить вигідно, що відрізняє автокредитування від кредитування, наприклад, побутової техніки. Щоб переламати побоювання людей і залучити до себе покупців, багато фінансових установ запустили пільгові програми кредитування, знижуючи ставки і розміри першого авансу. З'явилися на ринку навіть пропозиції з нульовими кредитними ставками і відсутністю першого внеску. Проте в багатьох з них закладені всілякі приховані комісії або просто додаткові умови, із-за яких потенційний покупець не зможе скористатися вигідною пропозицією. "Споживачі зараз чутливі до ціни різних банківських послуг, тому банки прагнуть закамуфлювати реальну їх вартість, показуючи лише красиві цифри. Але ж прибутковість страждати не повинна", - пояснює логіку банкірів заступник голови банку "Контракт" Павло Крапівін. За його словами, такі прийоми мають одну мету - заманити клієнта в банк. Щоб перевірити, скільки дійсно коштує кредит на авто, Фокус спробував узяти автокредит в різних банках, у тому числі в тих, які активно рекламують свої спецкредити.

Внесок за вітром

Банківські приманки.

Павло Крапівін з банку "Контракт" упевнений, що умови кредиту можуть різко помінятися після того, як банк прийме ваші документи. Часто основною проблемою для охочого узяти позику на машину є необхідність заплатити перший внесок за транспортний засіб. Беспроцентные автокредиты обходятся дороже обычного займаЩе півроку тому практично жоден банк не погоджувався видати кредит до тих пір, поки майбутній водій не внесе 20% вартостей авто. Зараз ряд банків пропонує умови з 10-15% авансом, а два - Приватбанк і Айстра Банк і зовсім без нього. Діяла така акція і в Укрсоцбанку. Проте отримати подібний кредит практично неможливо. Наприклад, в Приватбанку розраховувати на привабливі умови можуть лише позичальники, що мають статус надійних клієнтів. "Треба, щоб банк вже знав людину, щоб у нього була кредитна історія або депозити в банку. Таких у нас близько мільйона. Інакше це буде дуже великий ризик", - розповідає провідний фахівець банку із зв'язків з громадськістю Денис Гороховський. Рядовому клієнтові, який просто прийде впоратися щодо умов кредитів, про цю пропозицію не повідомлять. "Аванс не може бути менше 30 відсотків", - безапеляційно заявила співробітниця одного з відділень банку. У Айстра Банку про нульовий кредит не умовчують, проте говорять, що отримати вирішення кредитного комітету на таку позику дуже складно - офіційної зарплати понад 5 тис. недостатньо навіть для того, щоб узяти п'ятирічний кредит на автомобіль ціною в 100 тис. грн. "У нас немає досвіду видачі подібних кредитів, послуга ще не обкатана", - такий аргумент висунув начальник одного з відділень, відмовляючись розраховувати ціну кредиту з нульовим авансом.

Крім того, невеликі аванси як і раніше чреваті для позичальників високими ставками. Якщо, наприклад, в VAB Банку річний кредит з 50-процентним авансом коштує 9,99%, то такий же з авансом близько 20% - 12,59%. А в ОТП - банку різниця в ціні кредиту з 20-процентним і 75-процентним авансом досягає 6%.

Онулення ставок

Беспроцентные автокредиты обходятся дороже обычного займаДруга пропозиція, за допомогою якої банки розраховують залучити клієнтів, - це низька ставка. Проте насправді кредит по нульовій ставці виявляється дорожчим за кредит за стандартними умовами. Наприклад, в Айстра Банку співробітниця порахувала Фокусу суму щомісячного платежу для п'ятирічного кредиту на машину вартістю 120 тис. грн. і авансом 10% із ставкою в 15,9% і 0,001%.Вигіднішим виявився перший кредит: що узяв його платитиме 2621 грн. в місяць, спокусившись ж нульовою ставкою доведеться викладати 2826 грн. За рахунок прихованих щомісячних ставок вигідні на перший погляд кредити виявляються досить дорогими. Наприклад, в Universal Bank при кредиті із ставкою в 0,001% необхідно щомісячно доплачувати 0,7-0,77% залежно від терміну кредиту. В Українському Бізнес Банкі при такій же річній ставці щомісячна комісія складає 0,8%. Втім, "побори" бувають і при цілком ринкових ставках - наприклад, в банкі "Російський стандарт" щомісячну комісію в 0,1% доведеться платити у будь-якому випадку, хоча ставка банку і складає 14,49%.

Втім, у ряді випадків фінустанови дійсно пропонують нульову або близьку до неї ставку без комісій. Але тоді, як правило, термін кредитування украй обмежений, а аванс повинен складати не менше 50%. Наприклад, якщо ви із старту заплатите 50% ціни автомобіля, то можете узяти кредит під 0,01% в Першому Українському Міжнародному Банку або під 0,99% в Укрсоцбанку. Якщо заплатите 70% і вище - ПУМБ дасть вам дворічний кредит під 0,01%, а "Юнекс" - річний під таку ж ставку.

Шукайте машину. 

На їхніх умовах. Умови кредитування досягли докризових, розповідає Олександр Сивих з "Простобанк консалтинг", і є вже навіть вигідніші.

Беспроцентные автокредиты обходятся дороже обычного займаВибираючи банк, слід знати, що в багатьох з них кредитні умови для різних марок авто можуть сильно відрізнятися. Наприклад, в Приватбанку при стандартній ставці в 17,87% кредит на деякі моделі Dewoo стоїть 10,56%, а на ряд моделей Chery, "Лади" і Hundai дешевше на 4,5%. У VAB можна узяти безпроцентний кредит на 10 місяців, якщо купуєш авто в мережі салонів "Ніка", а в Укрсоцбанку - стати власником новенькою Honda під 0,01% річних, якщо брати кредит на рік. Авжеж, банки проводять такі акції не безкоштовно - салони їм компенсують недоотриманий прибуток. Наприклад, мережа салонів "Ніка" повинна доплатити VAB банку 2% вартостей кожного авто. Крім того, потрібно враховувати не лише пільги, але і обмеження на кредитування тих або інших моделей в різних банках. Наприклад, під дію програми "Автовідпустка" від Укрсоцбанку не потрапляють українські автомобілі. Причому, якщо, наприклад, під "Ладу" російського складання банк готовий дати позику, то "Лада" українського складання не кредитується. Але на іномарки вітчизняного розливу це правило не поширюється. "Вся справа в ліквідності застави. Скажімо, нова українська машина за 60 тисяч через три роки стоїть максимум 20. Банкам невигідні такі угоди", - пояснили Фокусу в Укрсоцбанку.

Втім, діставши відмову в одному банку, можна узяти кредит в іншому. Ряд фінустанов при 50-процентному авансі готовий дати кредит навіть тому, хто офіційно отримує лише мінімальну зарплату. І надалі банки лише демпінгуватимуть, залучаючи клієнтів. "Якщо не станеться істотних змін в економіці країни, можна чекати, що в найближчому майбутньому ставки почнуть падати, а терміни кредитів подовжуватимуть. Багато невеликих банків стануть покращувати умови, щоб брали кредити у них", - відзначає фінансовий директор компанії "Простобанк консалтинг" Олександр Сивих. Павло Крапівін думає по-іншому: банки можуть зіткнутися із зниженням споживчих чекань з боку тих, що кредитуються. "Я спостерігаю за клієнтами і бачу, що споживчі чекання слабкі. Люди ще емоційно в кризі і не готові активно брати кредити. Тим більше що зараз зростають ціни на бензин і не всі хочуть ставати автовласниками", - стверджує банкір. Проте всі експерти Фокусу вважають, що багато що залежатиме від стабільності гривни і рівня інфляції: якщо економічна ситуація в Україні покращає, то ставки знизяться і кількість узятих кредитів почне збільшуватися.

Теги: банк, зниження ставок, кредит

Читайте також:
Доступний автокредит: Subaru Forester під 0% на 2 роки або всього 9% річних на 36 місяців
12.04.2017
Доступний автокредит: Subaru Forester під 0% на 2 роки або всього 9% річних на 36 місяців
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит  за ставкою, що прямує до нуля!
02.12.2016
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит за ставкою, що ...
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
29.09.2016
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
12.09.2016
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
18.03.2015
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
20.11.2013
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
07.10.2013
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
03.10.2013
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
06.02.2013
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярним серед населення. 

В Україні почалися проблеми з кредитами на авто

В Україні почалися проблеми з кредитами на авто

Українські банки почали зазнавати труднощів з реєстрацією заставного рухомого майна. Процедура купівлі автомобілів у кредит з початку року стала складніше. Банки втратили можливість реєструвати обтяження рухомого майна у режимі онлайн, повідомили в Асоціації українських банків (АУБ).

Темна конячка

Темна конячка

В умовах кризи лізинг виявився єдиним ефективним інструментом продажу автомобілів. Лізинг автомобільного транспорту показав хороший імунітет до кризи — за підсумками 2009 року автопарк лізингових компаній, згідно інформації ІАГ Auto-consulting, скоротився всього на 5,75%.

Автокредит: Дешево не означає вигідно

Автокредит: Дешево не означає вигідно

З наступного року кредит на автомобіль оформити буде легко. На ринку з'явиться більше пропозицій від комерційних банків і від самих автосалонів.

Чи купувати автомобіль на розпродажу

Чи купувати автомобіль на розпродажу

Напередодні новорічних свят багато автосалонів вже почали розпродаж автомобілів 2010 року випуску. Хтось намагається заманити клієнтів знижками,а хтось - безпроцентними кредитами. Ми вирішили розібратися, чи варто братимашину на розпродажу.

Банки шукають клієнтів автокредитування

Банки шукають клієнтів автокредитування

Як пише газета «СПРАВА», крупні гравці ринку автострахування — "Аска", Українська страхова група, Українська пожежно-страхова компанія, СГ "ТАС" та інші — отримали від ряду банків листа з пропозицією поставляти останнім клієнтів для автокредитування.. 

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

Комерційні автомобілі ТАТА LPT 613, які на даний момент є в наявності у першого офіційного дистриб'ютора компанії «ТДЦ-АВТО» (група компаній УКРАВТО), почала діяти лізингова програма.

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Можливість придбати преміум - автомобілі Audi в лізинг або в кредит з авансом 15% тепер є в кожного

"Нульові" автокредити: вся правда

"Нульові" автокредити: вся правда

Рекламу про можливість отримати кредит під "0%" або під дуже низькі відсотки дуже часто можна зустріти в різних автосалонах, а також серед спеціальних кредитних програм банків, які вони реалізують спільно з салонами. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта