Вітаю, Турціє!

За матеріалами сайту: autoexpert.in.ua

Автор: Андрій Петренко, всі статті автора

Нічний Київ залишився десь за Дніпром. Термінал F в Борисполі тішить чистотою і, як не дивно, дуже вихованим персоналом. Попереду на нас чекає аеропорт Даламана.

Рекомендую всім користуватись он-лайн реєстрацією на сайті  своєї авіакомпанії. В моєму випадку, це була МАУ, і поспівчувавши черзі із 100 людей, що мирно стояла, ми спокійно підійшли до лівої крайньої стійки, віддали роздруківку з реєстрацією, здали багаж і попрямувати в зону прикордонконтролю. Через декілька годин ми м'яко приземлились в аеропорту Даламана. Організація зустрічі туристів вражає своєю простотою і чіткістю. На всьому шляху до Мармарису йде будівництво доріг, навіть ночами. І ось, після перевалу, виникає місто Мармарис.

Турция - город Мармарис

В ньому вже мало що нагадує про те, що недавно це було просте рибальське село.

До цього я ніколи не був в Турції, хоча об'їздив практично всю Європу. Влітку - частіше їздив відпочивати в Крим. Іншими словами, я думав що я там відпочивав. Зараз ілюзії щодо Криму нарешті развіялись і те, що я вважав відпочинком раніше виявилось жалюгідною пародією на нього, причому за ті ж гроші. Це не дивно, оскільки виявляється ця мальовнича країна займає 15 місце з економічної потужності в світі. Частка сфери послуг займає 51 % в економіці країни, минулий 2010 рік приніс більше 25 млрд доларів, а в 2011 році очікується більше 30 млрд доларів прибутку від сфери туризму. До століття Турецької Республіки, яке буде відзначатися в 2023 році, турецька влада планує довести число туристів, які щорічно відвідують країну до 50 млн. людей! В Мармарисі і сусідньому Ічмелері туризм почав розвиватися лише близько 20-25 років тому. Зараз - це курорти найвищого європейського рівня.

Турция - город Мармарис

Турки розуміють, яку величезну роль зіграв в розвитку Турецькоїй Республіки її перший президент Мустафа Кемаль. Однією з реформ, проведених при ньому було введення прізвищ, і він сам при цьому був удостоєний прізвища Ататюрк, що в перекладі з турецького означає «батько турок». Ататюрк був переконаним прибічником демократії, тому його портрети і до сьогодні розвішані всією Турцією, його ім'я носять державні заклади і споруди. Спочатку це трохи нагадує попередній період і нашої історії, однак потім розумієш, що на відміну від Леніна і його скульптур і зображень, тут це робиться дійсно від душі.

Турция - город Мармарис

Мармарис дуже цікавий як для сімейного відпочинку з дітьми, так і для активного відпочинку молоді. Наявність «алеї дискотек» дозволяє деяким порівнювати цей курорт з Ібіцею. Для сімейних пар з дітьми це не перешкода, оскільки судячи з усього вона знаходиться в іншій частині міста.

Турция - город Мармарис

Що важливо - це не пустеля, а зелена зона з соснами, при цьому вологість не перевищує 35%, тому 35 градусна спека витримується набагато легше, ніж наприклад, в Києві. Також тут ви не побачите хвиль, які часто заважають опановувати ази плавання маленьким дітям. Це пов'язано з тим, що бухта повністю захищена передгір'ям від вікритого моря.

Турция - город Мармарис

Турция - город Мармарис

В місті є стара фортеця, але її практично не видно, хоча внутрішні переходи біля неї примушують уявити себе в середньовіччі.

Турция - город Мармарис

Турция - город Мармарис

Ще з десяток років тому за словами старожилів, такі яхти вони бачили лише в кіно, а зараз вони «паркуються» на місцевій набережній.

Турция - город Мармарис

В місті дуже чисто і багато розваг для дітей.

Турция - город Мармарис

Із екскурсій, окрім традиційного турецького набору, що включає Памуккале і Ефес, я б теж виділив поїздку в дельту ріки Дальян. Це унікальный природний заповідник, в якому природа поєднується з історією.

Турция

Турция

Пропливаючи рікою на невеликому човні, ви можете побачити скальні гробниці VI-го століття до нашої ери.

Турция

Турция

Дуже цікава ловля «голубих» крабів - це унікальні жителі ріки Дальян, які змінили свій колір через хімічні особливості грунту і води.

Турция

Ну і нарешті, те, що ви запам'ятаєте на все життя - величезні черепахи, які припливають сюди за тисячі кілометрів, відкладають яйця і «радіють» туристам.

Турция

Турция

Турция

Ріка виходить у відкрите Егейське море, де розташований чудовий піщаний пляж з найчистішою водою, яка на декілька градусів тепліша, ніж в бухті Мармарису.

Турция

Населення Мармарису в курортний сезон збільшується в десятки разів. Це означає, що є серйозна потреба в організації роботи пасажирського транспорту і таксі. Місцеві «долмуші», або аналог наших маршруток, просто вражають своєю чистотою, і особливо тим, що водії говорять англійською. Я намагався уявити це у нас в Україні, навіть в Києві, але, на жаль, не зміг...

Турция

Турция

Дуже просто організовані маршрути як такі - на долмушах просто є смуга однакового кольору, залежно від напряму їх руху (зелена, помаранчева, синя...). Тобто туристам немає сенсу запам'ятовувати номери. Дійсно, усе геніальне просте... Чому б не перейняти цей досвід у нас в курортних містах?

Турция

Турция

Таксі. З цим все чітко і зрозуміло - всі вони жовтого кольору, з шашечками і таксометрами (Чи буде таке в Україні до Євро 2012 ??? Бо всі говорять, говорять...). Поїздки досить дорогі, але при цьому більшість таксі - Fiat Doblo, перевагою якого є те, що в ньому може відносно вільно розміститися наприклад четверо дорослих з трьома дітьми (на задньому сидінні за рахунок ширини салону може розміститися 4 дорослі людини).

Турция

В Турції, як і в Європі, не прийнято роз'їжджати на великих ненажерливих автомобілях. Якщо ви бачите ці авто - сміливо можете перевіряти себе, номери точно не турецькі. Це пов'язано з дуже великим транспортним щорічним податком. Наприклад, автомобіль до 3-х років з двигуном до 1,6 буде «коштувати» вам близько 3150 грн. в рік, від 2,0 до 2,5 л - більше 10000 грн, а від 4 л - більше 70000 грн в рік!

Бензин також дуже дорогий, близько 20 грн за 1 л. Але при цьому ціни в магазинах нижче українських, причому практично на все, окрім алкоголю, а мінімальна зарплатня в країні в 2011 році складає майже 4000 грн.

Ще одне визначне місце, яке обов'язково необіхдно відвідати любителям шопінгу в Київських «бутіках», це безперечно турецький базар, який в Мармарисі розташований в центральній частині міста. Окрім атмосфери і чистоти вражають також ціни на турецькі речі, які дійсно в рази нижчі, наж речі тієї ж якості і брендів в Україні.

Турция

Приємно радує також турецьке пиво, до якого швидко звикаєш, і якість якого завжди однаково хороша.

Турция

Турция

Більшість написів, пов'язаних з алкоголем, особливо в готелях, виконані виключно російскою мовою. Цікаво, чому?..

Все це - факти, на які я звернув вашу увагу в цій статті. А тепер про эмоції. Вражає навіть не та цивілізованість, яка перевищила мої очікування, вражають очі людей, цей погляд, який спрямований в майбутнє. На жаль, і на чудовому Кримському узбережжі, і на унікальному Азові, і у Причорномор'ї люди все ще живуть сьогоднішнім днем...

Турция

Hoşçakal, Türkiye, до нових зустрічей!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Турція

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Запрошуємо в Карлові Вари

Запрошуємо в Карлові Вари

 Карлові Вари, або Карлсбад - місто цілющих джерел, багатої історії, найкрасивішої архітектури і природи. Якщо Ви приїхали в Карлові Вари на машині, то краще залишити її на стоянці і присвятити свій час пішим прогулянкам  містом, оскільки історична частина розташована дуже компактно.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта