Вітаю, Турціє!

За матеріалами сайту: autoexpert.in.ua

Автор: Андрій Петренко, всі статті автора

Нічний Київ залишився десь за Дніпром. Термінал F в Борисполі тішить чистотою і, як не дивно, дуже вихованим персоналом. Попереду на нас чекає аеропорт Даламана.

Рекомендую всім користуватись он-лайн реєстрацією на сайті  своєї авіакомпанії. В моєму випадку, це була МАУ, і поспівчувавши черзі із 100 людей, що мирно стояла, ми спокійно підійшли до лівої крайньої стійки, віддали роздруківку з реєстрацією, здали багаж і попрямувати в зону прикордонконтролю. Через декілька годин ми м'яко приземлились в аеропорту Даламана. Організація зустрічі туристів вражає своєю простотою і чіткістю. На всьому шляху до Мармарису йде будівництво доріг, навіть ночами. І ось, після перевалу, виникає місто Мармарис.

Турция - город Мармарис

В ньому вже мало що нагадує про те, що недавно це було просте рибальське село.

До цього я ніколи не був в Турції, хоча об'їздив практично всю Європу. Влітку - частіше їздив відпочивати в Крим. Іншими словами, я думав що я там відпочивав. Зараз ілюзії щодо Криму нарешті развіялись і те, що я вважав відпочинком раніше виявилось жалюгідною пародією на нього, причому за ті ж гроші. Це не дивно, оскільки виявляється ця мальовнича країна займає 15 місце з економічної потужності в світі. Частка сфери послуг займає 51 % в економіці країни, минулий 2010 рік приніс більше 25 млрд доларів, а в 2011 році очікується більше 30 млрд доларів прибутку від сфери туризму. До століття Турецької Республіки, яке буде відзначатися в 2023 році, турецька влада планує довести число туристів, які щорічно відвідують країну до 50 млн. людей! В Мармарисі і сусідньому Ічмелері туризм почав розвиватися лише близько 20-25 років тому. Зараз - це курорти найвищого європейського рівня.

Турция - город Мармарис

Турки розуміють, яку величезну роль зіграв в розвитку Турецькоїй Республіки її перший президент Мустафа Кемаль. Однією з реформ, проведених при ньому було введення прізвищ, і він сам при цьому був удостоєний прізвища Ататюрк, що в перекладі з турецького означає «батько турок». Ататюрк був переконаним прибічником демократії, тому його портрети і до сьогодні розвішані всією Турцією, його ім'я носять державні заклади і споруди. Спочатку це трохи нагадує попередній період і нашої історії, однак потім розумієш, що на відміну від Леніна і його скульптур і зображень, тут це робиться дійсно від душі.

Турция - город Мармарис

Мармарис дуже цікавий як для сімейного відпочинку з дітьми, так і для активного відпочинку молоді. Наявність «алеї дискотек» дозволяє деяким порівнювати цей курорт з Ібіцею. Для сімейних пар з дітьми це не перешкода, оскільки судячи з усього вона знаходиться в іншій частині міста.

Турция - город Мармарис

Що важливо - це не пустеля, а зелена зона з соснами, при цьому вологість не перевищує 35%, тому 35 градусна спека витримується набагато легше, ніж наприклад, в Києві. Також тут ви не побачите хвиль, які часто заважають опановувати ази плавання маленьким дітям. Це пов'язано з тим, що бухта повністю захищена передгір'ям від вікритого моря.

Турция - город Мармарис

Турция - город Мармарис

В місті є стара фортеця, але її практично не видно, хоча внутрішні переходи біля неї примушують уявити себе в середньовіччі.

Турция - город Мармарис

Турция - город Мармарис

Ще з десяток років тому за словами старожилів, такі яхти вони бачили лише в кіно, а зараз вони «паркуються» на місцевій набережній.

Турция - город Мармарис

В місті дуже чисто і багато розваг для дітей.

Турция - город Мармарис

Із екскурсій, окрім традиційного турецького набору, що включає Памуккале і Ефес, я б теж виділив поїздку в дельту ріки Дальян. Це унікальный природний заповідник, в якому природа поєднується з історією.

Турция

Турция

Пропливаючи рікою на невеликому човні, ви можете побачити скальні гробниці VI-го століття до нашої ери.

Турция

Турция

Дуже цікава ловля «голубих» крабів - це унікальні жителі ріки Дальян, які змінили свій колір через хімічні особливості грунту і води.

Турция

Ну і нарешті, те, що ви запам'ятаєте на все життя - величезні черепахи, які припливають сюди за тисячі кілометрів, відкладають яйця і «радіють» туристам.

Турция

Турция

Турция

Ріка виходить у відкрите Егейське море, де розташований чудовий піщаний пляж з найчистішою водою, яка на декілька градусів тепліша, ніж в бухті Мармарису.

Турция

Населення Мармарису в курортний сезон збільшується в десятки разів. Це означає, що є серйозна потреба в організації роботи пасажирського транспорту і таксі. Місцеві «долмуші», або аналог наших маршруток, просто вражають своєю чистотою, і особливо тим, що водії говорять англійською. Я намагався уявити це у нас в Україні, навіть в Києві, але, на жаль, не зміг...

Турция

Турция

Дуже просто організовані маршрути як такі - на долмушах просто є смуга однакового кольору, залежно від напряму їх руху (зелена, помаранчева, синя...). Тобто туристам немає сенсу запам'ятовувати номери. Дійсно, усе геніальне просте... Чому б не перейняти цей досвід у нас в курортних містах?

Турция

Турция

Таксі. З цим все чітко і зрозуміло - всі вони жовтого кольору, з шашечками і таксометрами (Чи буде таке в Україні до Євро 2012 ??? Бо всі говорять, говорять...). Поїздки досить дорогі, але при цьому більшість таксі - Fiat Doblo, перевагою якого є те, що в ньому може відносно вільно розміститися наприклад четверо дорослих з трьома дітьми (на задньому сидінні за рахунок ширини салону може розміститися 4 дорослі людини).

Турция

В Турції, як і в Європі, не прийнято роз'їжджати на великих ненажерливих автомобілях. Якщо ви бачите ці авто - сміливо можете перевіряти себе, номери точно не турецькі. Це пов'язано з дуже великим транспортним щорічним податком. Наприклад, автомобіль до 3-х років з двигуном до 1,6 буде «коштувати» вам близько 3150 грн. в рік, від 2,0 до 2,5 л - більше 10000 грн, а від 4 л - більше 70000 грн в рік!

Бензин також дуже дорогий, близько 20 грн за 1 л. Але при цьому ціни в магазинах нижче українських, причому практично на все, окрім алкоголю, а мінімальна зарплатня в країні в 2011 році складає майже 4000 грн.

Ще одне визначне місце, яке обов'язково необіхдно відвідати любителям шопінгу в Київських «бутіках», це безперечно турецький базар, який в Мармарисі розташований в центральній частині міста. Окрім атмосфери і чистоти вражають також ціни на турецькі речі, які дійсно в рази нижчі, наж речі тієї ж якості і брендів в Україні.

Турция

Приємно радує також турецьке пиво, до якого швидко звикаєш, і якість якого завжди однаково хороша.

Турция

Турция

Більшість написів, пов'язаних з алкоголем, особливо в готелях, виконані виключно російскою мовою. Цікаво, чому?..

Все це - факти, на які я звернув вашу увагу в цій статті. А тепер про эмоції. Вражає навіть не та цивілізованість, яка перевищила мої очікування, вражають очі людей, цей погляд, який спрямований в майбутнє. На жаль, і на чудовому Кримському узбережжі, і на унікальному Азові, і у Причорномор'ї люди все ще живуть сьогоднішнім днем...

Турция

Hoşçakal, Türkiye, до нових зустрічей!

Теги: автоподорож, відпочинок, літо, Турція

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Вихідні в Чернігові

Вихідні в Чернігові

Непоганим варіантом провести вихіодний стане поїздка в Чернігів. Витративши невелику суму, ви зможете відвідати багато цікавих місць, отримати незабутні враження і прекрасно відпочити.Чернігів - місто із стародавньою історією. Настільки стародавньою, що всі дослідники губляться в здогадах - чому він так називається і що означає його назва? 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

Автоподорож в стародавнє місто Путивль

 Путивль розташований в надзвичайно мальовничій місцевості. Місто-фортеця  виникло на високому березі річки Сейм на декількох схилах, які розділені глибокими байраками. Ними колись протікали річки Путивлька, Кринка і велика кількість безіменних струмків. Оолиця Путивля на правому березі Сейма були вкриті дрімучими лісами, де водились ведмеді, вовки, лосі, дикі кабани. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта