Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

За матеріалами сайту: www.dw-world.de

У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей.

Повз них ні пройти, ні проїхати, але одними фірмовими колекціями олдтаймерів справа не обмежується. Автомобільних музеїв в Німеччині - десятки.

Німці говорять про себе, причому, на повному серйозі, що для них найулюбленіша дитина - автомобіль: "Des Deutschen liebstes Kind"... В цьому році дитині виповнилось 125 років. Зрозуміло, що таку дату на батьківщині "Мерседесів", автобанів, бензинових і дизельних двигунів відзначають широко. І особливу роль у низці ювілейних мироприємств грають багаточисленні технічні і транспортні музеї.

Музей Mercedes-Benz

Поїхали!

Датою народження сучасного автомобіля вважається 29 січня 1886 року, коли німецький інженер Карл Бенц (Karl Benz) отримав патент на свій саморушний триколісний екіпаж.

Потужність моторизованої карети навіть не дотягувала до однієї кінської сили, а швидкість не перевищувала двадцати кілометрів на годину. До новинки спочатку поставились як до дивацтва, практичної користі від неї не бачили. Мовляв, навіщо створювати кінські сили, коли в конюшнях стільки здорових коней?

Говорячи про перші кроки, вірніше, кілометри-милі німецького і світового автомобілебудівництва, не можна не згадати ще два імені: Готліба Даймлера (Gottlieb Daimler) і Вільгельма Майбаха (Wilhelm Maybach). Даймлер сконструював свій саморушний екіпаж майже одночасно з Бенцем, але зробив чотириколісним. Майбах розробив для нього мотор.

Музей Mercedes-Benz

Бенц, Даймлер, Майбах… Коротше, одні "Мерседеси". Зовсім не дивно, що 29 січня цього року головні свята з нагоди 125-річчя світової автомобільної галузі пройшли в Mercedes-Benz-Museum в Штутгарті. Нову футуристичну споруду для фірмового музею звели в 2006 році. Обійшлася вона в 150 мільйонів євро.

Я поведу тебе в музей

Перша декада поточного століття в Німеччині взагалі була врожайною на ниві репрезентативного автомобільно-музейного будівництва. На початку 2009 року в Штутгарті відчинився новий музей "Порше" - Porsche Museum, що вражає своєю сучасною архітектурою і розмахом. Вартість проекту - 100 мільйонів.

В 2007 році новий музейний комплекс повністю був придбаний концерном BMW. На будівництво BMW Welt в Мюнхені пішло 500 мільйонів євро.

Музей Porsche

Крім музею, під дахом "Світу BMW" розташований клієнтський і конгрес-центр. Тут передають нові машини покупцям, проводять конференції, виставки, культурні й інші громадські заходи. За перші 12 місяців роботи його відвідало більше двох мільйонів людей, з них 17 тисяч отримали тут ключі від своїх нових машин.

На фоні цих трьох новобудівель музей museum mobile концерну Audi, що розчинив двері в Інгольштадті в 2000 році, зовнішньо виглядає скромніше, але експозиція однозначно демонструє, який вагомий внесок у розвиток автомобілебудвництва внесли інженери цієї фірми: наприклад, розробили першу легкову модель з постійним повним приводом.

Тут буде "Автоград"!

З німецьких флагманів залишилось згадати Volkswagen. Він вітає гостей не просто одним музеєм, а цілим "Автоградом" - AutoStadt. Цей туристичний і бізнес-квартал у Вольфсбурзі побудували десять років тому. Він обійшовся у 425 мільйонів євро. Концепція унікальна. Тут і з історією можна познайомитися, і нову машину отримати в святковій атмосфері - немов дитину із пологового будинку забрати, і нові технології побачити, і в майбутнє зазирнути, і високим мистецтвом у всіх його проявах насолодитися - від художніх виставок до концертів. За перші десять років AutoStadt відвідало більше 20 мільйонів людей.

Музей BMW

Кожній із марок, що належать цьому найбільшому європейському виробнику, у Вольфсбурзі присвячений окремий павільйон - VW, Audi, Seat, Skoda, Lamborghini. Поряд з ними в "Будинку часу" - історія світового автомобілебудівництва, найяскравіші його моменти, ключові винаходи і дизайнерські знахідки. ZeitHaus - приклад, так би мовити, автомобільного космополітизму, що не знає державних і корпоративних меж.

"Generation Golf "

Є у Вольфсбурзі і фірмовий музей VW - старий, заснований ще в 1985 році. У рамках будівництва "Автограда" його модернізували. На фоні інших корпоративних автомобільних музеїв в Німеччині зовнішньо він виглядає скромно, але теплі почуття і захоплення проявляються тут, мабуть, навіть більш інтенсивно. Справа - в експонатах. Всі ці легендарні "Жуки", що стали свого роду символами вільної епохи хіпі мікроавтобуси-бички "Булли", "Гольфи" разних серій... Справжні, народні, масові!

''Автогород'' в Вольфсбурге

"Гольф" - не лише машина, але і ціле покоління. Багато німців, які народилися в 70-80-х роках, саме з них, тільки отримавши права, починали свою водійську кар'єру.

"Гольф" нагадує їм про перші побачення на колесах, перші романтичні подорожі, легкості і юнацької свободи. З легкої руки автора одноіменної книги це покоління так і назвали - Generation Golf.

Фірмові музеї автомобільних концернів в Німеччині, безсумнівно, вражає раозмахом й архітектурною щедрістю, але не менший інтерес представляють приватні, створені як окремими колекціонерами, так і громадськими об'єднаннями чи організаціями. Такі музеї є в Дортмунді, на острові Рюген, в Дрездені… Десятки по всій Німеччині. Пр них - наступного разу.

Теги: автоподорож, відпочинок, зима, літо, музей, Німеччина

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта