Правила паркування

За матеріалами сайту: www.segodnya.ua

Проблемы парковки в украинских городах-миллионниках давно уже стали притчей во языцехЗалишайте під лобовим склом записку з номером й 2 метри для проходу пішоходів

Проблеми паркування в українських містах-мильйонниках давно вже стали притчею во язицах. На даний час автомобілів стільки, що немає місця для пішоходів, а зелені насадження у дворах практично знищені. Машинами забиті й двори, і паркинги, і стоянки. У результаті процес паркування перетворився в змагання із кмітливості: на які тільки хитрування не йдуть водії, щоб хоч десь прилаштувати залізного коня!

Кинуті аби-як автомобілі, природно, викликають роздратування й у пішоходів, і в інших водіїв, і конфліктом, пов'язаним з паркуванням, сьогодні нікого не здивуєш.

То один водій загородив дорогу іншому і той, щоб помстити спускає колеса або дряпає слово із трьох букв на кузові, то пішохід, якому припаркований автомобіль не залишив місця для проходу, дратівливо коцає бампер, то бабуся , щоб помстити за прим'ятий улюблений газон під вікнами вихлюпує на автомобіль-порушник відро з помиями.... Ці картини сьогодні є щоденністю. І начебто б водії не проти ставити автомобілі на стоянки або в гаражі, але існуючі в дефіциті, а нові дотепер будувати не почали, та й ніде. У майбутньому з ростом автопарку, ситуація буде лише погіршуватися - навіть незважаючи на кризу, країна поповнюється щорічно 150-200 тисячами машин.

Але й у нинішніх екстремальних умовах паркуватися і не конфліктовати цілком можливо. От тільки потрібно дотримувати кілька простих правил, прописаних, до речі, у ст. 15 ПДД: не ставити авто на/біля зебри й зупинках суспільного транспорту, не захаращувати виїзд і прохід пішоходам, не ставити машину перед/за поворотом і на ньому. Відповідальність за порушення - від штрафу в розмірі 255-680 грн., до суспільних робіт строком від 30 до 40 годин. Однак, як показує практика, одними тільки штрафами наших людей не залякаєш. Потрібно звертатися до свідомості. От 8 прикладів з життя про те, як не можна паркуватися.

Тротуар: территория пешеходаТротуар: територія пішохода

У правилах дорожнього руху написано, що паркування на тротуарах заборонено. Але для легкових автомобілів і мотоциклів є виключення: їх можна ставити на краю тротуарів, але для руху пішоходів повинно залишатися як мінімум 2 метри.

На жаль, ситуація з паркуванням у містах настільки сумна, що навіть на офіційних паркуваннях (із синьою розміткою, відповідним знаком і паркувальником, який збирає гроші) згадана вище вимога простору для руху людей дотримується не завжди. Співробітники ж ДАІ з рулеткою по тротуарах не ходять - все прекрасно розуміють, що поставити автомобіль більше нікуди.

Однак це зовсім не означає, що права пішоходів потрібно ігнорувати - виходячи з автомобіля, переконаєтеся в тому, що залишається вільне місце для безперешкодного проходу як мінімум двох людей, які йдуть один одному назустріч (хоча б 1,5 метра простору).

Блокування ж проходу може закінчитися для автомобіля і його власника неприємностями. Наприклад, пішохід може ненавмисно зачепити машину візком, пакетом або сумкою, залишивши подряпини на дверях. Або минаючи авто "народний месник" свідомо коцне ногою по бамперу або дверям машини.

Зебра: нужна для переходаЗебра: потрібна для переходу

Випадків, коли автомобілі ставлять прямо на пішохідному переході, предостатньо - високі штрафи водіїв, мабуть, не лякають. Крім того, що такі автомобілісти створюють для пішоходів перешкоди (автомобіль потрібно обходити), так ще й вони загрожують безпеці дорожнього руху - пішохода через припаркованного на зебрі автомобіль може не побачити   лихач, який проноситься мимо. До речі, по цій же причині не можна ставити автомобілі не тільки на самому переході, але й біля нього - згідно із ПДД, на відстані  10 м від пішохідного переходу по обидва боки.

Є небезпека для пішоходів і біля зупинок суспільного транспорту, де також часто люблять паркуватися водії - заборонено зупинятися ближче 30 м від посадкових площадок. На ділі ж, за особистими спостереженнями, офіційні паркування нерідко намальовані вже через 5-10 метрів від офіційних зупинок. Цікаво, що у випадку ДТП із цієї причини (наприклад, здавав назад і зачепив пішохода, який стояв на зупинці), довести провину паркувальника (не допоміг виїхати) неможливо - законом їхня робота взагалі не регламентована (тільки указами адміністрацій).

Паркинг: оставьте место соседуПаркінг: залишіть місце сусідові

Логіку водіїв, які на офіційному паркінгу ставлять машини таким чином, що займають відразу 2-3 місця, зрозуміти складно. Тим часом, часто саме цього одного місця, що зайняв "крутий мужик" на іномарці (див. фото) і не вистачає, особливо, вихідного дня  на паркуванні біля торгово-розважального центру. Чисто теоретично, такого водія можуть притягти до відповідальності за невиконання вимог розмітки, але, зрозуміла справа, ніхто із співробітників ДАІ такими дріб'язками займатися не буде.

Зате автор цих рядків 4-5 разів бачив "розборки" між водіями саме із цієї причини, причому, у двох випадках справа дійшла до бійки. Відзначимо, що ДТП-"cтуканчики" на паркуваннях біля супермаркету - звичайна справа. Часто через те, що один водій криво поставив машину, інші автомобілісти виїжджають, не бачачи всіх перешкод. Тому у випадку утрудненого огляду потрібно попросити когось постояти й постежити за дорогою.

Дистанция: ни вперед, ни назадДистанція: ні вперед, ні назад

У великому місті часто доводиться паркуватися в найменші "лузи". Особливо добре це вдається робити водіям маленьких автомобілів - заднім ходом вони нерідко умудряються стати так, що між ними й авто спереду й позаду залишається лише до 10 сантиметрів. Однак забувають при цьому, що в сусідів рівень водійської майстерності, по-перше, може бути нижче, по-друге, не у всіх авто настільки маневрені (наприклад, в "Таврій" і ВАЗіВ виворіт керма просто огидний - щоб запаркуватися та розпаркуватися, потрібно більше місця). Результат для людини, яка "зажала" інший автомобіль, може бути сумним - глибокі подряпини на бампері (перефарбувати його коштує $100-200).

Правда, варто відзначити, що в країнах ЄС на такі дріб'язки ніхто не звертає уваги, наприклад, прим'ятий і подряпаний бампер - прикмета авто жителя Брюсселя. Але в них і зарплати вище наших, і ціни на запчастини не такі високі.

Клумби: натяк на паркозаборону

Борючись за права пішоходів на прибудинкових територіях, часто встановлюють загородження для автомобілів. Це можуть бути, наприклад, клумби із квітами, заборчик, пластикові конуси, металеві паркоблокери й так далі. Клумби: натяк на паркозаборону однак особливо нахабних водіїв не зупиняє - вони умудряються поставити автомобіль прямо біля клумб (див. на фото), причому таким чином, що блокують проїзд інших машин й затрудняють рух пішоходів, у тому числі й батьків, які прогулюються з дитячими колясками. Клумба: намек на паркозапретРезультат - конфлікти. У тому числі нерідкі випадки ушкодження неправильно припаркованих автомобілів  пішоходами, яким це набридло, і проїжджаючими мимо автомобілями, рух яких також утруднено.

Особливо сильну агресію викликають водії, які забирають перешкоди, наприклад, відсувають клумби або викопують блокатор, нехай і встановлений самовільно.

Автовиїзд: займати не можна

Таблички з написами як то: "На виїзді з гаража - не паркувати", "Виїзд із воріт - не займати" - установлюють не даремно: у цьому місці повинен проїхати автомобіль. Автовиїзд: займати не дозволяється, до речі, Автовыезд: занимать нельзяу ПДД чітко прописано: стоянка заборонена ближче 10 м від виїздів із прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду. Водій, чий проїзд заблокований, має право подзвонити в ДАІ й викликати евакуатор.

Адже згідно з п. 4 Постанови КМУ №1102, якщо автомобіль істотно заважає дорожньому руху, його спокійно можуть забрати.

Водій-порушник у цьому випадку потім буде довго визволяти автомобіль зі штрафплощадки, попередньо заплативши штраф (255-340 грн.), а після цього й за послуги самої площадки із зберігання автомобіля - 260 грн. на добу. Практика показує, що дешевше, ніж за 1 тисячу гривень, і швидше, ніж за три дні за часом, визволити авто не вдається. Тож радимо бути особливо уважними, навіть якщо гараж і виглядає занедбаним.

Интервал: следите за дверямиІнтервал: стежите за дверима

Ще одне часте порушення, пов'язане з технікою паркування. Часто водії ставлять свій автомобіль занадто близько до сусіднього й блокують вхід/вихід іншому автомобілістові, який просто не може вічинити двері. Або відкриває їх, але при цьому залишає "відбитки" водійських дверей на кузові припаркованого поруч автомобіля - усунути таку подряпину із вм'ятиною на СТО коштує приблизно 3 тис. грн., а водій, який зашкодив у такий спосіб чужий автомобіль, звичайно з місця такого ДТП їде.

Особливо уважним потрібно бути при паркуванні біля автомобілів з кузовом купе: щоб вийти з нього, водій повинен розгорнути двері на 20-30% ширше, ніж у седана або хетчбека.

До речі, дотримуйте обережності й виходячи з автомобіля при паркуванні на узбіччі. Правила вимагають, щоб ви переконалися в тому, що не створюєте перешкоди іншим автомобілям.

Как не стать «оленем»?Як не стати "оленем"?

Культура. Інтереси інших водіїв потрібно враховувати завжди.

Водіїв, які ставлять автомобілі з порушеннями правил, у народі нерідко порівнюють із представниками ряду парнокопитних (від свині до козла й оленя). На всіляких інтернет-форумах от уже кілька років навіть конкурс проходить за назвою "Я паркуюсь, як олень": "лауреатів" фотографують і кладуть їм під двірники листівки із зображенням цієї рогатої тварини. Всіх переможців поєднує одне - небажання зважати на інтереси інших учасників дорожнього руху, мовляв, "я став, а ти роби що хочеш: або обходь, або об'їжджай, або чекай на місці, поки я не прийду".

Правда, у ряді випадків водії створюють перешкоди іншим ненавмисно - просто при паркуванні не оцінили правильно ситуацію, наприклад, вийшов начебто на "хвилинку" і піджав іншого без поганих намірів, але справи затримали на півгодини. Вийшов, а там водій заблокованого автомобіля вже дійшов до стану сказу (він, виявляється, уже 25 хвилин чекає).

Для запобігання подібних ситуацій рекомендуємо залишати під лобовим склом свої контакти, наприклад, записку з номером телефону або візитку - якщо авто заважає, вас наберуть і попросять від'їхати. На стоянках, до речі, часто просять просто не ставити авто на ручник: щоб машина не покотилася, під колесо підкладають камінь, який за потреби забирають і відкочують авто убік.

Теги: паркування, правила

Читайте також:
Як водити авто взимку
05.12.2016
Як водити авто взимку
Особливості осіннього водіння авто на мокрій дорозі і в туман
07.10.2016
Особливості осіннього водіння авто на мокрій дорозі і в туман
В отпуск за границу на автомобиле. О чем нужно помнить?
04.07.2014
В отпуск за границу на автомобиле. О чем нужно помнить?
MG 6 занял первое место в рейтинге на лучшую управляемость
25.06.2014
MG 6 занял первое место в рейтинге на лучшую управляемость
Камера, мотор! Новое приложение MINI Connected ready позволяет управлять камерами GoPro непосредственно с бортового компьютера MINI
24.06.2014
Камера, мотор! Новое приложение MINI Connected ready позволяет управлять камерами GoPro ...
Что нужно знать о вождении в дождливую погоду?
15.05.2014
Что нужно знать о вождении в дождливую погоду?
Прогноз IHS: через 20 лет на дорогах будет 50 миллионов автономных автомобилей
27.03.2014
Прогноз IHS: через 20 лет на дорогах будет 50 миллионов автономных автомобилей
О чём друг другу «говорят» водители на трассе?
21.03.2014
О чём друг другу «говорят» водители на трассе?
Неофіційні правила дорожнього руху
28.01.2014
Неофіційні правила дорожнього руху
більше новин »
Коментарі відвідувачів
02.06.2013 Я
У меня перед домом, ставят на тротуар и гаишники говорят что сделать ничего не могут ... Якобы штрафовать нельзя и госномера снимать тоже нельзя ... Такое впечатление, что гаишникам, только до того где можно бабла срубить, есть дело ...
13.01.2013 юра
Пропоную щтраф за парковку в недозволеномі місці від 17 до 1700 грн.Якщо водій припаркував авто в недозводленому місці біля вільного безкоштовного паркінгу -1700грн. водію, якщо паркінга немає - всього 17грн особисто мерові міста. Проблема паркування зникне сама собою.

Volkswagen винайде автомобілі, які самостійно паркуються від сигналу дистанційного управління

Volkswagen винайде автомобілі, які самостійно паркуються від сигналу дистанційного управління

Німецька компанія Volkswagen відкрила підрозділ, а вірніше науковий центр, у каліфорнійському місті Белмонт.

Купівля автомобіля: тест-драйв

Купівля автомобіля: тест-драйв

На MІNІ встановили новий рекорд із паралельного паркування

На MІNІ встановили новий рекорд із паралельного паркування

За останні два роки у Книзі рекордів Гіннеса вже в 4-й раз міняється переможець на звання рекордсмена із тісного паралельного паркування

Введення паркоматів відклали

Введення паркоматів відклали

Уряд відстрочив обов'язкову установку на паркуваннях паркоматів або автоматичних в'їзних-виїзних терміналів до 31 березня 2012 р.

З 1 січня українські водії можуть не платити гроші за парковку

З 1 січня українські водії можуть не платити гроші за парковку

З 1 січня українські водії можуть не платити гроші паркувальникам, а останні не мають права їх вимагати

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта