Запрошуємо в Карлові Вари

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Олена Петренко, всі статті автора

Фото: автора

Запрошуємо в Карлові Вари

Карлові Вари, або Карлсбад - місто цілющих джерел, багатої історії, найкрасивішої архітектури і природи. Якщо Ви приїхали в Карлові Вари на машині, то краще залишити її на стоянці і присвятити свій час пішим прогулянкам  містом, оскільки історична частина розташована дуже компактно.

В Карлових Варах зовсім особлива атмосфера. Складається таке враження, що ніхто нікуди не поспішає, а в повітрі панує тиша і повне втихомирення. Історична частина міста розташована в місці злиття річок Тепла і Огрже.

 

Карловы Вары

Мальовнича долина, в якій побудоване місто, оточена горами, вкритими лісом. Місто побудоване терасами, що надає йому особливий колорит. Завдяки своєму географічному положенню ( місто ніколи не мало воєнного значення), воно не руйнувалося під час воєн. Але декілька разів змінювало свій вигляд після повеней і пожеж. Теперішній вигляд міста сформувався, головним чином, в кінці XIX  на початку XX  століття. Це зовсім неповторні чарівні будинки і прекрасні парки, які надають місту особливу елегантність і зберігають пам'ять про багатьох великих людей, що побували тут.

Ймовірно, про цілющі властивості джерел було відомо дуже давно. Територія, де зустрічались теплі джерела, вже з стародавніих часів, поступово заселялась різноманітними народами. Тим не менш про їх відкриття зберігається романтична версія. В книзі, виданій в 1571 році, лікар Фабіан Соммет  переказує  легенду: «Розповідають, що одного дня Карл IV вирушив на полювання в лісисті місця з горами і долинами, в яких б'ють гарячі джерела. Під час полювання один із собак погнався за сарною і потрапив в болото, із якого бив сильний струмінь гарячої води. Пес завив від болю. Мисливці поспішили на допомогу, підійшли ближче, витягли собаку з болота.  Карл IV скористався водою (говорять, що у нього боліла нога) і відчув полегшення і покращення».

В  1358 році Карл IV наказав побудувати для себе мисливський замок (сьогодні на цьому місці височіє Замкова вежа), навколо якого швидко виросло поселення Карлові Вари. В 1370 році міські міщани отримали від імператора привілегії, а натомість міщани повинні були піклуватися про тутешні джерела.

Карловы Вары

Головним видом лікування хворих був прийом мінеральних ван. Переворот в лікуванні відбувся в 1522 році, коли лікар Вацлав Пайер із Локтя почав рекомендувати пацієнтам пити воду із минеральних джерел. Потім лікар Давід Бехер  проводить перші докладні наукові дослідження води із мінеральних джерел в 1764 році і рекомендує помірне використання мінеральних вод безпосередньо біля джерел, а також як частина лікування, перебування на свіжому повітря.

Загальне число зареєстрованих джерел в місті і околицях -132, включаючи ті, які припинили своє існування. Діючих джерел - більше 60, але з лікувальною метою використовуються тільки 12 із них. Джерела відрізняються один від одного за температурою (34 - 73°C), вмістом вуглекислого газу CO2 і за продуктивністю. Найвідомішим є джерело «Вржидло» - природній гейзер, який викидає на висоту в 15 м з глибини 2,5км близько 2000 літрів води кожну хвилину. Вода із джерел застосовується для пиття, ванн й інших спеціальних процедур. З лікувальною метою використовується також карловарська термальна сіль.

Карловы Вары

Тринадцатим лікувальним джерелом з правом вважається легендарна  Бехерівка, найзнаменитіший і оригінальний напій Центральної Європи, що народився і вироблявся саме тут, в Карлових Варах.

В XVIII-XIX століттях мінеральні води вважались панацеєю, тому тисячі людей  приїжджали на бальнеологічні курорти покращити здоров'я. На початку XVIII століття Карлові Вари стали значним світовим культурним центром, куди з'їжджалась аристократія всієї Європи: російський цар Петро Великий, польський король Август, пруський король Фрідріх II, імператор Карл VI й інші короновані особи. Цей курорт відвідали знамениті письменники, музики, вчені і філософи. Старовинні будинки і вулички пам'ятають Гете, Шиллера, Гоголя, Міцкевича, Неруду, Тургенєва, Олексія Толстого, Гончарова, Павлова, Баха, Паганіні, Шопена, Моцарта, Бетховена, Чайковського, Дворжака, Брамса, Ліста, Шлімана і багатьох інших.

Великий Гете, який любив це місто, був тут тринадцать разів і написав в Карлових Варах низку своїх творів, сказав, що «На світі існує тільки три місця, де я хотів би жити – Веймар, Рим і Карлові Вари».

Характерною рисою всіх бальнеологічних курортів є так звані колонади – довгі криті галереї, головним призначенням яких є ховати відпочивальників від сонця і дощу.

Карловы Вары

Всі колонади розташовані поблизу один від одного. Якщо піти на прогулянку від готелю «Термал» проти течії ріки Тепла, першою на шляху буде Садова колонада, яка розташована в садах Дворжака. Наступна Млинова колонада - най в місті, була збудована в 1871-81 роках за проектом  чеського архітектора Йозефа Зітека і є одним із символів Карлових Вар.

В 1893 році колонада була протягнута на Скельне джерело і таким чином досягла 132-х метрів в довжину і 13 метрів в ширину. Серед 124-колон виходять на поверхню п'ять джерел з температурою води від 53 до 65 градусів Цельсія і різним вмістом двооксиду вуглецю. Тому в будь-яку погоду тут неспішно прогулюються відпочивальники. Шосте джерело розташоване перед колонадою. Стіни колонади прикрашені алегоричними рельєфами. З даху дивляться 12 статуй, кожна із яких символізують один із місяців року.

Базарна чи Торгова колонада  була побудована над джерелом в 1883 року архітекторами Ф.Феллнером і Г.Гелмером. 1993 року її замінили на точну копію.

Карловы Вары

За легендою саме тут король Карл IV лікував поранену ногу. Над джерелом знаходиться барельєф «Відкриття Карлових Вар» А.Зерклера. А на скелі над джерелом, над сьогоднішньою колонадою, в 14-му столітті розташовувався мисливський замок короля. Сьогодні від замку залишилась тільки одна вежа.  В цих місцях на початку 19 століття також знаходилась аптека, в якій аптекар Бехер приготував відому Бехерівку (секрет її приготування вже більше 200 років є таємницею).

Заслуговує на увагу і Палацова колонада (в 1910-1913р.), під склепіннями якої знаходиться кам'яний рельєф "Духа джерел". Легенда говорить, що у того, хто доторкнеться до носа кам'яного Вартового, здійсниться заповітне бажання. Рельєф голови Хранителя джерел витесаний з арагоніту.

Над знаменитим гарячим джерелом Вржидлом в 1975 році звели криту скляну будівлю ще однієї колонади, Вржиделні. Вперше на цьому місці колонада була побудована  в 1774 році. Через сто років Ф.Феллнер і Г.Гелмер звели гейзерну колонаду з чавунних конструкцій, яку в часи Другої світової війни зруйнували німці і відвезли на металобрухт. Потім довгий час стояла тимчасова дерев'яна колонада, яку в 1975 році замінили.

До найбільш цікавих визначних місць Карлових Вар відносять Замкову вежу Карла IV, храм святої Марії Магдалини (1732-1736 р.р.), побудований в стилі бароко і православну церква святих Петра і Павла. Церква була побудована у візантійському стилі на кошти російських відпочивальників. В храмі зберігаються дві цінні ікони, подаровані майбутнім російським імператором Миколою II .

Карловы Вары

Також цікавий Карловарський театр, який побудований в 1884-1886р. в стилі рококо і дуже нагадує віденський. Можна отримати задоволення, навіть не купляючи квиток на спектакль, сама будівля є витвором мистецтва.

Варто звернути також увагу на готельний комплекс «PETR». Триповерхова будівля з червоним оздобленням була побудована в 1702 році. Саме в цьому будинку і любив зупинятися російський цар Петро Перший.

Карлові Вари – це місто парків і садів, плеяда неповторних казкових будинків, місто великосвітських кафе, гостеприимных готелів і спокусливих магазинів. Побувавши один раз, хочеться повернутися ще.

Карловы Вары

Карловы Вары

Карловы Вары

Теги: автоподорож, відпочинок, зима, Карлові Вари, літо, Чехія

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

Свалява – мальовниче джерело здоров'я

  Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Гірськолижний курорт Буковель

Гірськолижний курорт Буковель

 Гірськолижний курорт Буковель - один із найбільш популярних гірськолижних курортів України, який унікально поєднує т в собі тишу і спокій з чудовими умовами для спорту і відпочинку. Він розташований в 30 км від Яремчі і в 110 км від Івано-Франківська в селі Поляниця Івано-Франківської області. Завдякия ефективній роботі з підготовки трас (снігові пушки, ратраки), хороше снігове покриття тут зберігається з грудня доо кінця квітня. 

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта