Свалява – мальовниче джерело здоров'я

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Олена Петренко, всі статті автора

Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.

Назва міста походить від слова «сіль» (в тому сенсі, що тут знаходяться соляні мінеральні джерела ) і використовується з тих часів, коли Свалява була центром експортування солі в сусідні держави.

Перші згадки про Сваляву датуються XII століттям, тому і вважається, що Свалява була заснована в XII столітті. Згідно свідчень королівської грамоти до 1264 року Свалява знаходилась в складі Галицько-Волинського князівства. В XIII столітті місто перейшло до рук угорських королів, які дарували його різним магнатам. Про Свалявське джерело мінеральної води вперше згадується у звіті  для короля Матяша в 1463 році.

З XVI століття місто стало власністю трансильванських князів.

Свалява

У 1657 році Сваляву спустошили війська польського магната Любомирського. Після визвольної війни 1703—1711 рр. місто стало власністю королівської скарбниці. В 1709 році це джерело відвідав Ракоці Ференц IIголова Мукачевського герцогства.

Історія мінеральної води Свалява, як й інших відомих мінеральних вод цього краю (Полянської, Плосківської, Оленівської, Лужанської), тісно пов'язана з періодом існування Мукачевсько-Чинадіївської домінії,  і в 1728 році перейшла у володіння династії Шенборнів на Закарпатті. Розквіт домінії починається з першої половины XIX століття. Саме в цей період в Сваляві було створено державне арендне підприємство для розливу мінеральних вод Шенборна Бухгейма Фрідріха Кароля. В його володінні були практично всі джерела найбільш цінних вуглекислих гідрокарбонатних вод Свалявського краю.

Свалява

Свалява

На гербі міста 1843 року — в червоному полі із зеленою основою стоїть людина в білому одязі і ллє мінеральну воду в дубову бочку. На печаті 1804 року зображений лев, який стоїть, тримаючи квітку.

Свалявська мінеральна вода експортувалась в Відень і  Париж. В 1842 році в Будапешті вона була визнана однією із кращих за своїми смаковими якостями, а в 1855 році отримала золотий диплом на виставці вод Європи в Парижі.

гора Стой

Свалява

Після звільнення від фашистських військ в 1944 році, територія Закарпаття ввійшла в вклад України.

Курорт Свалява не випадково такий популярний серед туристів і відпочиваючих. Адже він славиться тим, що на його території знаходиться близько ста джерел мінеральних солей, а це третина від всіх існуючих в Закарпатті. Околиці міста багаті на джерела лужно-вуглекислих вод типу «Боржомі». Біля них створені санаторії «Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Квітка Полонини», де хворих лікують мінеральною водою, придатною для ванн і пиття. Всі санаторії Сваляви розташовані за межею міста в навколишніх селах: Голубине, Солочин, Поляна. Санаторії і пансіонати з лікувально-оздоровчою метою використовують вуглекислотні гідрокабонатно-натрієві мінеральні води «Поляна Квасова», «Поляна-Купель», «Лужанська».

Відпочинок в Сваляві це не тільки оздоровчі заходи, але і чисте гірське повітря первісної природи.

Теги: автоподорож, відпочинок, зима, літо, Свалява

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Ми любимо свої машини та висловлюємо щире бажання піклуватися про них. Для цього взимку багато хто з нас прогріває двигун перед поїздкою, вважаючи, що так для нього краще. Чи дійсно це так?

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Концепт Alpine Utility Vehicle - автомобіль для гірськолижного курорту

Alpine Utility Vehicle Concept - робота Ганса Н. Стіна (Hans N. Steen) з університету мистецтв у Брауншвейгу. Його основне призначення - робота на гірськолижному курорті.

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Вихідні в Чернігові

Вихідні в Чернігові

Непоганим варіантом провести вихіодний стане поїздка в Чернігів. Витративши невелику суму, ви зможете відвідати багато цікавих місць, отримати незабутні враження і прекрасно відпочити.Чернігів - місто із стародавньою історією. Настільки стародавньою, що всі дослідники губляться в здогадах - чому він так називається і що означає його назва? 

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Біла Церква: Дендропарк "Олександрія"

Найбільший райцентр Київської області, розташований на р. Рось, на трасі Е95 Київ-Одеса. Біла Церква виникла на місці міста, заснованого київським князем Ярославом Мудрим і називався Юрьев.В 13 столітті був зруйнований монголо-татарами.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта