Свалява – мальовниче джерело здоров'я

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Олена Петренко, всі статті автора

Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.

Назва міста походить від слова «сіль» (в тому сенсі, що тут знаходяться соляні мінеральні джерела ) і використовується з тих часів, коли Свалява була центром експортування солі в сусідні держави.

Перші згадки про Сваляву датуються XII століттям, тому і вважається, що Свалява була заснована в XII столітті. Згідно свідчень королівської грамоти до 1264 року Свалява знаходилась в складі Галицько-Волинського князівства. В XIII столітті місто перейшло до рук угорських королів, які дарували його різним магнатам. Про Свалявське джерело мінеральної води вперше згадується у звіті  для короля Матяша в 1463 році.

З XVI століття місто стало власністю трансильванських князів.

Свалява

У 1657 році Сваляву спустошили війська польського магната Любомирського. Після визвольної війни 1703—1711 рр. місто стало власністю королівської скарбниці. В 1709 році це джерело відвідав Ракоці Ференц IIголова Мукачевського герцогства.

Історія мінеральної води Свалява, як й інших відомих мінеральних вод цього краю (Полянської, Плосківської, Оленівської, Лужанської), тісно пов'язана з періодом існування Мукачевсько-Чинадіївської домінії,  і в 1728 році перейшла у володіння династії Шенборнів на Закарпатті. Розквіт домінії починається з першої половины XIX століття. Саме в цей період в Сваляві було створено державне арендне підприємство для розливу мінеральних вод Шенборна Бухгейма Фрідріха Кароля. В його володінні були практично всі джерела найбільш цінних вуглекислих гідрокарбонатних вод Свалявського краю.

Свалява

Свалява

На гербі міста 1843 року — в червоному полі із зеленою основою стоїть людина в білому одязі і ллє мінеральну воду в дубову бочку. На печаті 1804 року зображений лев, який стоїть, тримаючи квітку.

Свалявська мінеральна вода експортувалась в Відень і  Париж. В 1842 році в Будапешті вона була визнана однією із кращих за своїми смаковими якостями, а в 1855 році отримала золотий диплом на виставці вод Європи в Парижі.

гора Стой

Свалява

Після звільнення від фашистських військ в 1944 році, територія Закарпаття ввійшла в вклад України.

Курорт Свалява не випадково такий популярний серед туристів і відпочиваючих. Адже він славиться тим, що на його території знаходиться близько ста джерел мінеральних солей, а це третина від всіх існуючих в Закарпатті. Околиці міста багаті на джерела лужно-вуглекислих вод типу «Боржомі». Біля них створені санаторії «Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Квітка Полонини», де хворих лікують мінеральною водою, придатною для ванн і пиття. Всі санаторії Сваляви розташовані за межею міста в навколишніх селах: Голубине, Солочин, Поляна. Санаторії і пансіонати з лікувально-оздоровчою метою використовують вуглекислотні гідрокабонатно-натрієві мінеральні води «Поляна Квасова», «Поляна-Купель», «Лужанська».

Відпочинок в Сваляві це не тільки оздоровчі заходи, але і чисте гірське повітря первісної природи.

Теги: автоподорож, відпочинок, зима, літо, Свалява

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Як вибрати зимову гуму?

Як вибрати зимову гуму?

Перше, чим потрібно керуватися при виборі гуми - визначити, в яких умовах експлуатуватиметься машина. Шипована гума далеко не завжди має кращі зчіпні властивості. Звичайно ...

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Чи потрібно прогрівати двигун узимку?

Ми любимо свої машини та висловлюємо щире бажання піклуватися про них. Для цього взимку багато хто з нас прогріває двигун перед поїздкою, вважаючи, що так для нього краще. Чи дійсно це так?

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

Лапландія - в гості до Санта Клауса!

 В Лапландії на Вас чекає краса північної природи, незвичайна гостинність лапландців і високий рівень сервису. Зима в Лапландії починається в жовтні, коли випадає перший сніг (по якому вже можна кататися на лижах). Скоро починаються справжні снігопади, і тоді на маршрути відправляються мотосани, олені і собачі запряжки. 

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

Новгород - Сіверський чекає на гостей!

 Новгород-Сіверський - найпівнічніше місто України, розташоване на правому березі Десни в 270 км. від Києва і в 180 км. від Чернігова. Виникло, як одна із фортець Київської Русі. Перша літописна згадка про Новгород-Сіверський була в знаменитому «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Основу економіки стародавнього Новгорода-Сіверського складали ремесла, торгівля, землеробство, скотарство, бджолярство, полювання, рибальство. 

Ялта - сонячне місто

Ялта - сонячне місто

Ялта - найпопулярніший із кримських курортів, справедливо називають столицею Південного берегу Криму. Місто Ялта розташоване на 86 км від Сімферополя, на 40 км західніше Алушти, і на 80 км від Севастополя у великому, поверненому до моря амфітеатрі, між мисами Ай-Тодор на заході та Монтедор на сході. З північного заходу й півночі Ялта обгороджена високим 1.400-метровим гірським масивом, який рятує її від холодів.

Зимові шини: питання та відповіді

Зимові шини: питання та відповіді

Взимку на літніх шинах далеко не заїдеш, а всесезонні шини - це всього лише компроміс. Правильне рішення лише одне - автомобіль повинен бути "взутим" у зимові шини, незалежно від його класу, типу й ціни.

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта