Свалява – мальовниче джерело здоров'я

За матеріалами сайту: www.autoexpert.in.ua

Автор: Олена Петренко, всі статті автора

Свалява - один із найвідоміших бальнеологічних курортів Закарпаття. Місто  розташоване на висоті близько 300 м над рівнем моря в мальовничій долині ріки Латоріца, оточеній горами.

Назва міста походить від слова «сіль» (в тому сенсі, що тут знаходяться соляні мінеральні джерела ) і використовується з тих часів, коли Свалява була центром експортування солі в сусідні держави.

Перші згадки про Сваляву датуються XII століттям, тому і вважається, що Свалява була заснована в XII столітті. Згідно свідчень королівської грамоти до 1264 року Свалява знаходилась в складі Галицько-Волинського князівства. В XIII столітті місто перейшло до рук угорських королів, які дарували його різним магнатам. Про Свалявське джерело мінеральної води вперше згадується у звіті  для короля Матяша в 1463 році.

З XVI століття місто стало власністю трансильванських князів.

Свалява

У 1657 році Сваляву спустошили війська польського магната Любомирського. Після визвольної війни 1703—1711 рр. місто стало власністю королівської скарбниці. В 1709 році це джерело відвідав Ракоці Ференц IIголова Мукачевського герцогства.

Історія мінеральної води Свалява, як й інших відомих мінеральних вод цього краю (Полянської, Плосківської, Оленівської, Лужанської), тісно пов'язана з періодом існування Мукачевсько-Чинадіївської домінії,  і в 1728 році перейшла у володіння династії Шенборнів на Закарпатті. Розквіт домінії починається з першої половины XIX століття. Саме в цей період в Сваляві було створено державне арендне підприємство для розливу мінеральних вод Шенборна Бухгейма Фрідріха Кароля. В його володінні були практично всі джерела найбільш цінних вуглекислих гідрокарбонатних вод Свалявського краю.

Свалява

Свалява

На гербі міста 1843 року — в червоному полі із зеленою основою стоїть людина в білому одязі і ллє мінеральну воду в дубову бочку. На печаті 1804 року зображений лев, який стоїть, тримаючи квітку.

Свалявська мінеральна вода експортувалась в Відень і  Париж. В 1842 році в Будапешті вона була визнана однією із кращих за своїми смаковими якостями, а в 1855 році отримала золотий диплом на виставці вод Європи в Парижі.

гора Стой

Свалява

Після звільнення від фашистських військ в 1944 році, територія Закарпаття ввійшла в вклад України.

Курорт Свалява не випадково такий популярний серед туристів і відпочиваючих. Адже він славиться тим, що на його території знаходиться близько ста джерел мінеральних солей, а це третина від всіх існуючих в Закарпатті. Околиці міста багаті на джерела лужно-вуглекислих вод типу «Боржомі». Біля них створені санаторії «Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Квітка Полонини», де хворих лікують мінеральною водою, придатною для ванн і пиття. Всі санаторії Сваляви розташовані за межею міста в навколишніх селах: Голубине, Солочин, Поляна. Санаторії і пансіонати з лікувально-оздоровчою метою використовують вуглекислотні гідрокабонатно-натрієві мінеральні води «Поляна Квасова», «Поляна-Купель», «Лужанська».

Відпочинок в Сваляві це не тільки оздоровчі заходи, але і чисте гірське повітря первісної природи.

Теги: автоподорож, відпочинок, зима, літо, Свалява

Читайте також:
26.03.2015
90% доріг повинні бути відремонтовані за три місяці
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
30.01.2015
Зима вихідного дня: подорожуємо Україною разом з Goodyear
Любителям Карпат - Славсько
24.01.2015
Любителям Карпат - Славсько
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Любителям Карпат - Славсько

Любителям Карпат - Славсько

 Славсько відоме всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолыжников - гора Тростян ( місце тренувань радянської збірної). Висота гори 1232 метри. Розташоване Славсько в 140 км. від Львова на висоті 750 метрів над рівнем моря, в долині річок Опір і Славської. Поряд знаходиться історичне село Тухля, описане в книзі І.Франка "Захар Беркут". 

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

Ніжин – містичне місто Чернігівської області

 Історія Ніжина нараховує більше тисячі років, а його поява вчені пов'язують з градобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х століття). Найстародавніше місто часів Київської Русі. З його біографією пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка і багато інших. 

Подорож в Богуслав

Подорож в Богуслав

 На найпівденнішій окраїні Київської області, в 183-х км. від Києва, на берегах  Росі розташоване місто Богуслав. Згідно записів Іпатіївського літопису, в 1032 році Ярослав Мудрий посилював південні кордони Київської держави, побудувавши низку укріплень по річці Рось. Найбільшими із них Біла Церква, Корсунь і Богуслав.  

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Історія Закарпаття: палац Шенборнів

Палац Шенборнів є одним із наймальовничіших серед палаців Закарпаття, які ще збереглися. Розташований в невеликому селі Карпати (Берегвар) між Мукачево і Свалявою.

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

Автомобільні музеї Німеччини. Частина I

 У кожного поважаючого себе флагмана німецького автопрому є свій музей. 

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільні музеї Німеччини. Частина II

Автомобільних музеїв мало не буває. Схоже, саме таким принципом керуються колекціонери раритетних авто, які виставляють свої олдтаймери на загальний огляд.

Санторіні - один із загадкових островів Греції

Санторіні  - один із загадкових островів  Греції

 Санторіні - це дуже відомий і найзагадковіший острів Греції. Пейзажі острова стали візітною карткою країни. Знаходиться він на південній околиці групи Кікладських островів. 

Запрошуємо в Карлові Вари

Запрошуємо в Карлові Вари

 Карлові Вари, або Карлсбад - місто цілющих джерел, багатої історії, найкрасивішої архітектури і природи. Якщо Ви приїхали в Карлові Вари на машині, то краще залишити її на стоянці і присвятити свій час пішим прогулянкам  містом, оскільки історична частина розташована дуже компактно.  

Одеса - «перлина біля моря»

Одеса - «перлина біля моря»

Після захоплення фортеці Хаджибей у російсько-турецькій війні віце-адмірал Йосиф ДЕ Рібас вирішив поставити тут головне місто-порт на Чорному морі. І от, з  легкої руки Катерини ІІ, 2-го вересня 1794 року вважається днем народження міста Одеса. Вдало розташована географічно, Одеса швидко перетворилася з невеликого поселення у торговельний, промисловий і науковий центр європейського значення.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта