Як вибрати двірники для авто

За матеріалами сайту: www.segodnya.ua

Із настанням періоду дощів, бруду та снігу старі двірники потрібно замінити. Якщо після декількох помахів гумових помічників на лобовому склі залишилися розводи, щітки склоочисника необхідно терміново замінити. Інакше погана видимість у сніг та дощ може призвести до аварії.

Від асортименту пропонованої в автомагазинах продукції очі просто розбігаються — полички ломляться від щіток різних виробників і за різними цінами. Шукайте щітки з морозостійкою гумою та графітовою основою. «Сегодня» з'ясувала, як вибрати золоту середину — оптимальні склоочисники за співвідношенням ціна/якість.

С наступлением периода дождей, грязи и снега старые дворники нужно заменить

Каркасні двірники

Це класична та найбільш розповсюджена конструкція двірників. Щільне прилягання гумового леза до опуклої поверхні скла забезпечує система коромисел із шарнірами.

До початку двохтисячних років вісі шарнірів у склоочисників такої конструкції були повністю металевими. Такі двірники коштують недорого, але вони сильно розхитуються, відповідно, служать недовго. Окрім того, металеві шарніри більше схильні до обмерзання, швидше зношуються.

А ось у сучасних склоочисниках і вісі, і втулки виготовлені з пластику. Такі менше схильні до обмерзання та краще очищуються від криги. За плюсової температури повітря така конструкція також добре впливає на якість двірника: пластикові шарніри забезпечують більшу точність з'єднання коромисел, їх рухомість і жорсткість каркасу в поперечному напрямі, завдяки чому гумове лезо краще прилягає до скла.

Каркасные дворники

Каркасні двірники. У мороз дубіють і залишають розводи

Однак усі ці твердження справедливі не завжди. Справа в тому, що якщо двірники дешеві (на базарах часто можна зустріти продукцію по 30—40 грн. за комплект), матеріали, з яких вони виготовлені, неякісні: двірники скриплять і не щільно прилягають до скла.

+ Доступна ціна 
- Бояться обмерзання

Безкаркасний варіант

Вони представляють собою гумово-пластиковий корпус у формі спойлера, у який залиті дві тонкі металеві пластини. Між ними введено гумове лезо, котре, власне, і чистить скло. На обох кінцях двірника встановлені пластикові заглушки, а у центрі — кронштейн кріплення.

Така конструкція менш чутлива до обмерзання, не має зношуваних шарнірів, а її аеродинамічні характеристики кращі. Окрім того, через менше плече в системі повідок-склоочисник двірника, такі двірники не перекошуються, а

Бескаркасный вариант

Бескаркасники. Служать довше, але не універсальні

переміщуються по склу практично безшумно (звичайні часто скриплять). Цікаво, що така конструкція допускає заміну гумового леза (для цього достатньо зняти заглушки), що дозволяє суттєво економити, а це дуже важливо, бо комплект таких двірників коштує близько 300 грн. за виріб від відомого виробника.

Є й недолік. Через особливості конструкції — смуги виготовлені з пружної сталі з вигином «пружних» смуг у точній відповідності з кривизною скла автомобіля — вони не універсальні (конкретні двірники розраховані на конкретний автомобіль). Окрім того, системи кріплення безкаркасних щіток не уніфіковані між різними виробниками.

+ Краща стійкість до обмерзання 
+ Ефективність на високих швидкостях 
- Висока ціна 
- Відсутність універсальності

Гібридна альтернатива

Така конструкція об'єднує класичний каркас із системою коромисел і шарнірів з компактним пластиковим кожухом-спойлером. Основна відмінність «гібриду» від «класики» — в особливо маленькій висоті каркасу, завдяки чому каркас конструкторам вдалося вмістити під невисоким кожухом-обтічником.

Двірники такого типу мають і переваги безкорпусних склоочисників — ефект аеродинамічного крила, який підвищує силу тиску щіток на скло. У свою чергу, наявність у цього типу щіток розвинутого шарнірного каркасу

Гибридная альтернатива

Гібриди. Працюють 12 місяців та краще прилягають до скла

забезпечує щільне прилягання гумового леза до скла, що важливо для автомобілів із сильно опуклим профілем лобового скла (і заднього скла на універсалах та хетчбеках).

Такі двірники коштують недешево (від 400 до 800 грн.), але ціна компенсується великим терміном служби і якістю очищення. Причина кращих споживацьких якостей полягає у використанні покращених матеріалів, наприклад, у таких двірниках виробники застосовують вставку з натуральної гуми високої щільності, яка краще синтетичного аналогу витримує дію світла, вологи та інтенсивного тертя — такі двірники зберігають пружність, еластичність та геометрію робочих крайок протягом 10—12 місяців, тоді як звичайні двірники живуть по 3—4 місяці, а гібридні служать до півроку.

+ Тривалий термін служби 
- Дуже висока ціна

Читайте також:
Як вигідно продати своє старе авто?
23.03.2015
Як вигідно продати своє старе авто?
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
19.03.2015
Хто очолив рейтинг найбільш надійних автомобілів?
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
13.03.2015
Що можна купити в Україні за тисячу доларів?
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
23.10.2013
MINI представляет эксклюзивный вариант матовой окраски кузова Frozen Black metallic
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
19.10.2013
Автомобили британского бренда MG полюбились украинцам
Найпрактичніший колір автомобіля
17.10.2013
Найпрактичніший колір автомобіля
Війна двигунів. Хто краще?
13.10.2013
Війна двигунів. Хто краще?
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
07.02.2013
Цифрові автомобільні підсилювачі Pioneer
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
02.02.2013
Експерти склали рейтинг найбільш затребуваних позашляховиків в Україні
більше новин »
Коментарі відвідувачів
13.10.2016 Андрій
не "гуми" а "ґуми" <br /> <br /> "Безкаркасний варіант<br /> Вони представляють собою гумово-пластиковий корпус у формі спойлера, у який залиті дві тонкі металеві ..." <br /> <br /> правильно:<br /> "Безкаркасний варіант- це ґумово-пластиковий корпус у формі спойлера, у який залиті дві тонкі металеві..."

Мінімальний розмір протектора

Мінімальний розмір протектора

По всій Європі мінімальна глибина протектора для літніх та зимових шин складає 1,6 мм.

Аквапланування

Аквапланування

Акваплануванням називається ефект спливання шини на мокрій дорозі – у цьому випадку контакт шини з дорогою розривається водою.

Розмір колеса

Розмір колеса

R17 195/65 означає ...

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта