Ставки по автокредитах, грудневі акції і розпродажі

За матеріалами сайту: www.segodnya.ua

Покупка автоУкраїнський авторинок, не дивлячись на оптимізм автопродавців, так і не вийшов з кризи. За підсумками 9 місяців було реалізовано автомобілів майже на 10% менше, ніж торік. Причина настільки сумного положення проста — у населення немає грошей. А якщо у когось і залишилася велика «заначка» від колишніх, благополучних, часів, то він явно вважатиме за краще вкласти гроші у нерухомість, ціни на яку впали, чим піде купувати за ті ж гроші новий автомобіль. І навіть відновлення автокредитування, на яке сподівалися автодилери, ситуацію не рятує — відсотки по кредитах на машини хоч і впали до 18—21% річних, але брати їх, та ще і з 30% першим внеском, вирішується не багато хто

Не дивлячись на те, що попит на автомобілі нині невеликий, ціни в автосалонах почали зростати — цифри на цінниках найпопулярніших автомобілів з економсегмента («китайці», Вази, «Деу-шевроле») за останній місяць змінилися в діапазоні від 500 до 15 000 грн.

Ціни ж на «середні» (до $30 тис.) і дорогі (до $50 тис.) авто доки не змінилися, але експерти ринку прогнозують зростання і на них, пояснюючи це тим, що виросли відпускні ціни виробників і опускати ціни вже нікуди. Правда, існує підозра, що підвищення цін є лише спробою зіграти на нервах споживачів: мовляв, купуйте те, що ще не подорожчало зараз, а то буде ще дорожче. Плюс, попереду нас чекають новорічні свята і традиційні для цього розпродажі — цілком ймовірно, що продавці оголосять знижки рівно на ту суму, на яку зараз сталося подорожчання, і навіть нижче. Особливо якщо попит на автомобілі не виросте і продавцям буде потрібно звільняти склади для завезення машин 2011-го модельного ряду. «Сьогодні» з'ясувала: чи є сенс купувати автомобіль за новими цінами або варто чекати їх зниження в найближчому майбутньому?

Кредити не врятували

Не дивлячись на те, що минулого року автопродавці запевняли, що їх проблеми вирішить відновлення автокредитування, цього не сталося. Кредити повернулися ще в кінці минулого року, але ринок зростання не відчув: заплатити 30—40% першого внеску здатні небагато. Тенденції останніх декількох місяців: збільшення кількості банків, що роздають кредити і ліберальніші вимоги до позичальника. Тепер, щоб узяти авто у борг, досить внести всього 15—20% першого внеску, а річна відсоткова ставка впала в багатьох банках до 17—20%. Результат — у серпні і вересні продажі авто виросли в порівнянні з весняними місяцями на 10%, проте не перевищили показник минулого року. Проблема в тому, що для здобуття кредиту потрібно довести свою платоспроможність.

«Вимоги до рівня і стабільності доходів, наявності майна, в тому числі додаткової застави, залишаються жорсткими. Банки враховують лише офіційні доходи позичальника», — розповіла «Сьогодні» директор роздрібного бізнесу «Ерсте Банку» Тетяна Надточий.
Автокредиты
Офіційний щомісячний дохід повинен в 2—3 рази перевищувати платіж по кредиту. Наприклад, якщо по кредиту потрібно платити близько 1,5 тис. грн. (на авто за 100 тис. грн., на 7 років, 30% свого внеску, ставка 19%), офіційна зарплата має бути не менше 3—4,5 тисяч.

Практично нереально отримати кредит підприємцям, що працюють на єдиному податку. По-перше, репутацію ЧП-ШНИКАМ зіпсували їх «колеги», які, не бажаючи платити по кредитах, стали оголошувати себе банкротами і пустилися в судові тяжби з банками. По-друге, до цих пір неясно, як змінить їх платоспроможність Податковий кодекс (чи зможуть вони продовжувати стільки же заробляти при збільшенні ставок єдиного податку, зменшення звороту з 500 до 300 тисяч). Тому банки і не хочуть зв'язуватися з ЧП-ШНИКАМІ».

Бюджетні підросли

Не дивлячись на те, що ні попит на автомобілі, ні платоспроможність українців не виросли, продавці в жовтні почали на 1,5—2% підвищувати ціни. В першу чергу, подорожчали автомобілі найдоступнішої цінової категорії. Так, найдешевший автомобіль на ринку — «Таврія» — подорожчав на 480 грн., Chery QQ і Kimo виросли в ціні на 1500, а Jaggi додав в ціні аж 4000 грн. Підняли ціни і на ВАЗ-И: за «дев'ятку» тепер просять на 1000 гривень більше, а «одинадцята» подорожчала на 1500. Правда, при цьому майже на 3000 грн. понизили ціни на «дев'яносто дев'яту» і «десятку» (дивіться динаміку цін в таблиці нижче).

Проте це зниження цін — єдиний прецедент у вересні-жовтні. Останні більш-менш доступні авто (до 100 тис. грн.) також подорожчали на 1,5—5 тисяч гривень, наприклад, за Daewoo Matiz в хорошій комплектації тепер просять замість 72 тис. грн. — 75 тис., за Peugeot 107 тепер хочуть отримати 94 замість 93 тис. грн., а Fiat Panda тепер стоїть 105 замість 100 тисяч. Несподівано різко злетіла ціна на Chevrolet Aveo хетчбек — її підняли аж на 16 тис. грн. І якщо в автосалонах, торгуючих європейськими автомобілями, нам пояснювали подорожчання зростанням курсу євро, то продавці «шевроле» і «ланосів» розповіли, що просто закінчилися акційні автомобілі 2009-го року, а авто-2010 коштують дорожче.

Тішить доки те, що не змінилися ціни на більшість корейських і японських автомобілів — гривня зберегла свої позиції по відношенню до долара. Правда, є і виключення. Наприклад, на 1,5—4 тисячі подорожчали Nissan і Mitsubishi — теж закінчилися моделі 2009-го року (одиничні залишки можна купити на 3—4 тис. дешевше).

Авто подешевіють до Нового року

Акции к Новому году Чи означає зростання цін на автомобілі те, що бажаючим купити автомобіль потрібно прямо зараз бігти в автосалон і робити покупку, поки на неї не накрутили ціну? У прес-службі корпорації «АІС» (найбільший продавець авто, зібраних в Україні) «Сьогодні» пояснили, що цього року зростання цін більше не буде. Проте наступного року можливе невелике подорожчання — через те, що українські виробники планують піднімати відпускні ціни (дорожчають сировина і комплектуючі). А услід за ними можуть «підтягнутися» і імпортери. Правда, продавці імпортних автомобілів по телефону пояснили, що ціна коректуватиметься залежно від курсу євро або долара, причому, більшість продавців тепер завозять автомобілі «Під замовлення» — фіксують в договорі суму в іноземній валюті і беруть передоплату у розмірі 20—30%, а сам автомобіль привозять лише через 2—3 місяці. Не очікується також і зниження цін із-за викиду на ринок заставних авто, як це прогнозували торік — банки зрозуміли, що вигідно дати клієнтові відстрочення і виробити реструктуризацію, чим відбирати автомобілі через суд і продавати за безцінь.

Невже зниження цін не буде? Не зовсім так. Судячи по досвіду минулих років, перед новим роком завжди проводять акції або розпродажі — продавці в грудні позбавлятимуться від непроданих автомобілів 2010-го року, тому як в 2011-му вони цінуються вже менше (покупці вважають за краще брати «нове»). Зазвичай споживача стимулюють або зниженням до 10% від прайсової ціни, або додатковими дарунками, наприклад, у вигляді комплекту дорогої зимової гуми або поліса КАСКО (близько 4—5 тис. грн.). Крім того, зважаючи на невеликий попит, до нового року можуть з'явитися кредитні акції, що проводяться спільно автосалонами і банками. Проте тягнути до весни, сподіваючись на те, що ціни просядуть, не варто — жодних передумов для цього сьогодні немає.

Теги: авторинок, акції, Ерсте Банк, кредит

Читайте також:
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит  за ставкою, що прямує до нуля!
02.12.2016
Тільки до 31 грудня автомобілі Kia з пакетом «Теплих опцій» доступні у кредит за ставкою, що ...
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
29.09.2016
Популярні моделі Kia доступні у кредит за ставкою, що прямує до нуля*!
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
12.09.2016
PEUGEOT FINANCE запускає програму сервісного обслуговування в кредит
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
18.03.2015
НОВІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ПО ПРОГРАМІ RENAULT FINANCE
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
20.11.2013
Уникальному Citroёn DS5 – уникальный кредит: 0% на 3 года
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
07.10.2013
Citroёn Leasing: запуск новой программы финансирования
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
03.10.2013
Яркая осень от «RENAULT»! Новые условия кредитования по программе «RENAULT FINANCE»
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
06.02.2013
Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня
В Україні почалися проблеми з кредитами на авто
30.01.2013
В Україні почалися проблеми з кредитами на авто
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярним серед населення. 

В Ауді Центр «АІС- Харків» кредитна і лізингова ставки понижені до 9,9%

В Ауді Центр «АІС- Харків» кредитна і лізингова ставки понижені до 9,9%

Німецька якість стає доступнішим: з серпня в Ауді Центр «АЇС- Харків» діють нові умови покупки автомобілів в кредит і лізинг. На вибір клієнта - декілька оптимальних програм з річною ставкою 9,9% і строком до 5 років.

Весняна пропозиція на MG 550

Весняна пропозиція на MG 550

Тільки зараз представницький седан MG 550 з автоматичною трансмісією можна придбати за спеціальною ціною - 156 900 грн.

Б/в авто: що продають і купують українці

Б/в авто: що продають і купують українці

Які марки і моделі машин були найбільш ходовими на вторинному ринку України у 2012-му році. Якими будуть бестселери на вторинному ринку в 2013-му році і які параметри будуть відігравати ключову роль під час вибору б/в автомобіля у пересічних українців.

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

У мережі УКРАВТО на вантажні автомобілі ТАТА діє лізингова програма

Комерційні автомобілі ТАТА LPT 613, які на даний момент є в наявності у першого офіційного дистриб'ютора компанії «ТДЦ-АВТО» (група компаній УКРАВТО), почала діяти лізингова програма.

Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня

Спеціальні кредитні умови Chevrolet Finance продовжені до 31 березня

У серпні 2012 року в українського представництва Chevrolet з'явився новий фінансовий інструмент - Chevrolet Finance, який одразу став дуже затребуваним серед клієнтів. За статистикою, більше половини всіх кредитів на автомобілі Chevrolet стали оформлятися за допомогою цієї програми, а частка кредитних продажів зросла.

«Хюндай Мотор Україна» оголосила про старт акції на новий Hyundai i30

«Хюндай Мотор Україна» оголосила про старт акції на новий Hyundai i30

7 листопада 2012 стартувала спеціальна передноворічна акція від компанії ТОВ «Хюндай Мотор Україна», в якій всі комплектації автомобіля Hyundai i30 можна придбати за більш доступними цінами.

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Вигідні умови купівлі в Ауді Центрі «АІС-Харків»

Можливість придбати преміум - автомобілі Audi в лізинг або в кредит з авансом 15% тепер є в кожного

Новорічні пропозиції від Cіtroеn

Новорічні пропозиції від Cіtroеn

До новорічних свят представництво "Сітроен Україна" пропонує кредит "Новорічний" у рамках програми Cіtroеn Fіnancіal Servіces

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта