Що збільшує витрату палива?

За матеріалами сайту: www.auto-motor-und-sport.de

Недостатньо мати економний автомобіль - потрібно ще й уміти їздити економно. Ми проаналізували, що саме збільшує витрату палива.

Сучасна техніка вражає своїми досягненнями: тиск палива до 2 000 бар, п'ятиразове впорскування за один робочий такт, сучасне процесорне управління, до 8 передач у автоматичній КПП, відшліфована аеродинаміка - розробники докладають неймовірних зусиль для зменшення витрати палива. Як усе стало складно - нам тепер недостатньо мати просто об'ємний автомобіль, просто позашляховик чи просто мінівен. 

Mercedes GLK

Навіть суперспортсмени взялися за економію палива, збільшуючи при цьому технічні досягнення своїх попередників. Усі сегменти автомобілів демонструють вражаючі результати, як це доводить, наприклад, BMW 320d Efficient Dynamics Edition чи Audi A8 4.2 FSI.

  

   

Виміряна на стенді витрата палива спростовується реальним тестом

Враховуючи конструктивні особливості Mercedes GLK 250 CDI - 2,55 m² лобової поверхні та 1,9 тони ваги - його 204-сильний двигун у поєднанні з повним приводом витрачає усього лише 9,7 л/100 км. Це дозволяє віднести його до найбільш економних автомобілів у своєму класі. У дійсності цей показник відображає щоденне використання автомобіля у звичайних умовах, за яких деякі споживачі енергії, такі як кондиціонер і радіо, залишаються ввімкненими. Це практично, мінімальний комфорт, від якого рідко хто відмовляється. Щадні умови тестування автомобіля на стенді призводять до результатів, які не можна повторити у реальному житті. Це наводить на думку про необхідність подумати про те, що негативно впливає на витрату палива. Що, наприклад, відбувається за повного завантаження автомобіля? А якщо встановити багажний бокс? А як впливає неправильний тиск у шинах на витрату палива?

 

На швидкості понад 80 км/год опір повітря є найбільш вагомим фактором збільшення витрати палива

Mercedes GLKУ черговий раз фактичні вимірювання підтверджують, що загальна вага автомобіля чинить порівняно невеликий вплив на витрату палива. Дві людини у автомобілі плюс 300 кг багажу призвели до збільшення палива у середньому на 0,5 літри на 100 кілометрів. Чому? Тому що на швидкості понад 80 км/год основною причиною підвищення витрати палива є опір повітря, тільки на швидкості нижче цієї позначки вага автомобіля відчутно впливає на результат.

Сила зустрічного вітру зростає експоненціально, за причиною чого автомобіль на швидкості 120 км/год витрачає на її подолання дві третини своєї енергії. Знаючи цей факт, стає зрозумілим, чому встановлений на даху багажник із велосипедами чи боксом витрачає на 18,2 % більше палива, ніж повністю завантажений автомобіль із ввімкненими споживачами енергії. У порівнянні з порожнім автомобілем із вимкненим кондиціонером, різниця у витраті складає 37,2% (у випадку із Mercedes GLK 250 CDI - це плюс 2,7 л/100 км.

Порада для мандрівників: багажне кріплення на задку автомобіля економить споживання палива - на 12% менше, ніж за використання багажника на даху.

 

 

Давление в шинах

Тиск у шинах впливає на витрату палива

Ще один важливий фактор, направлений на зменшення витрати палива - тиск повітря у шинах: занижений на 0,7 бара тиск збільшує витрату палива на 6,6%, (для GLK - це плюс 0,8 л./100 км).

Вимкнення кондиціонера заощадить 3,2% палива

Існують і більш прості способи зменшити апетит свого автомобіля. Сюди можна віднести наступні заходи: зняти навісне обладнання, яке не використовується, чи вимкнення кондиціонера. Останнє заощадить до 3,2%. У зимовий період року часто працює підігрів незайнятих сидінь. У щільному міському потоці значення має кожний грам - терміново вичистіть автомобіль та видаліть із нього все зайве.

Тільки з урахуванням сказаного високотехнологічні розробки інженерів принесуть свої плоди у вигляді економії грошей.

Читайте також:
Як розморозити заледенілий автомобіль
14.11.2016
Як розморозити заледенілий автомобіль
5 порад для водіїв взимку
21.12.2015
5 порад для водіїв взимку
Як зробити так, щоб ваш автомобіль не вкрали
17.03.2015
Як зробити так, щоб ваш автомобіль не вкрали
Українські водії все більше віддають перевагу газу замість бензину
12.03.2015
Українські водії все більше віддають перевагу газу замість бензину
В Україні з'явився мобільний посібник з експлуатації автомобілів Nissan
11.03.2015
В Україні з'явився мобільний посібник з експлуатації автомобілів Nissan
Як збільшилися ціни на літню гуму?
11.03.2015
Як збільшилися ціни на літню гуму?
Що слід зробити, щоб ваш акумулятор служив довше?
11.03.2015
Що слід зробити, щоб ваш акумулятор служив довше?
Як зробити так, щоб ваш автомобіль не став легкою здобиччю крадіїв
10.03.2015
Як зробити так, щоб ваш автомобіль не став легкою здобиччю крадіїв
Эксперт про майбутнi ціни на пальне
07.03.2015
Эксперт про майбутнi ціни на пальне
більше новин »
Коментарі відвідувачів
02.12.2013 andriyko18h
Хотел бы поделиться с вами, одним способом экономии бензина. <br /> Сам не давно о нем узнал благодаря своему другу, в общем это использование mpg boost. <br /> Если хотите почить как работает подробней, то можете прочесть на сайте где <br /> я беру http://mpg-boost.in.ua . <br /> А если говорить кратко то я экономлю с помощью него до 20% бензина.
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта