Renault Duster: сегментна контр-версія

Вся інформація про: Renault

Вся інформація про: Renault Duster (2010)

За матеріалами сайту: transmissia.net

Багато хто чекав на появу цієї моделі. Хтось через збалансовану цінову політику Renault. Інші - через лояльність до бренду. Дехто - із шкідливості, а інші з чисто практичних міркувань. Duster і був задуманий як контр-версія нинішньому сегменту компактних кросоверів - і у фінансовому, і в ідейному, і в практичному відношенні.

У конкурентній таблиці, якою супроводжується Renault Duster, значаться Hyundai Tucson, Daihatsu Terios і Chevy Niva. Зауважте, всі три головні опоненти мають свої козирі, яким буде протистояти Duster. Tucson, як не крути - найдоступніший іноземний кросовер ринку. Terios, як не обертай - це найкраща геометрична прохідність. Chevy Niva, як не рахуй - це виключно грошовий фактор. Тому тільки від порівняння конкурентного середовища стає зрозуміло, що Renault виводить формулу недорогого і практичного позашляховика для повсякденного використання для ринків (увага!) країн, що розвиваються.

Duster

   

Renault (Dacia) Duster Hundai Tucson

Renault (Dacia) Duster

Hundai Tucson

Daihatsu TeriosChevrolet Niva

Daihatsu Terios

Chevrolet Niva

Чи можна назвати Duster позашляховиком? Враховуючи, що сегменти остаточно змішались - можна. Враховуючи, що оптимістів у нас не менше, ніж скептиків - спробуємо. Знаєте чому? Тому що два дні кримських позашляхових екзерсисів переконали нас у тому, що Duster у версії 4х4 однозначно непоганий на бездоріжжі. А філософська статистика (і скептиків не менше, ніж оптимістів) говорить про те, що у монопривідній версії Duster не так впевнено долає бездоріжжя. Хоча як показовий факт і монопривідні, і повнопривідні Duster пройшли одну й ту ж складну трасу кримського плато Карабі, на розкислому після рясних дощів грунті і кам'янистих ділянках.

Renault (Dacia) DusterОднак, про все по порядку. Для початку трохи інформації. Генетичне походження Duster - нова платформа (внутрішня класифікація Н79). Технологічно це не «припіднятий» Sandero і не «розхитаний» Logan. Створенням автомобіля займалось три компанії: Renault, Nissan і Dacia. Тому візуально Duster не схожий ні на один автомобіль з цього сімейства. У базову ідею закладався принцип надійності й доступності, помножений на перевіреність бренда й апробовані технологіїи. Ми спеціально не говоримо про дизайн, оскільки ця справа спірна і не завжди вдячна. Але навіть візуально в очі кидаються деякі акцентовані деталі - в тому числі такі, як дуже стильні рейлінги.

Високий кліренс (205 мм) і дуже просторі колісні ніші в пухких арках - це угода позашляховим якостям шасі. Захист на пороги, пластикові накладки, пластина захисту картера і короткі звиси - обов'язковий інструментарій сучасного SUV. Певний подив викликав резонатор глушника, розташований під заднім бампером - він відверто зменшує кут з'їзду і дуже гидко дзвенить на  кам'янистих ділянках . Натомість всюди помітні панелі антигравійного захисту: днище, крила і колісні арки не повинні страждати від грунтових надмірностей позашляхового пересунення.

Renault (Dacia) DusterRenault (Dacia) Duster

Всередині Duster трохи нагадує Sandero - але з одним суттєвим уточненням - кольори і пластик підібрані більш... смачно чи що? Відчуття бюджетного (нехай адекватного, але бюджетного) класу тут не таке явне - але, коли хочете, не ріже очі, враховуючи що Duster тільки в Україні і деяких інших країнах (Сирія, Ліван, Єгипет) буде продаватися як Renault - решта світу купуватиме Dacia Duster. Чесно кажучи, інтер'єр примушує трохи засумувати тільки через дві речі: управління кліматом застарілими кругляшками і дещо архаїчною панеллю управління склопідйомниками. Натомість добре оформлений центральний приладовий блок і особливо управління повним приводом разом з шикарною оглядовістю - відволікає від думок про бюджети та економію. Правда, й так все зрозуміло: ціни, з якими Duster виходить на наш ринок, можуть викликати локальний скандал. Тому шукайте адекватність! Все коштує тих грошей, які ви готові платити за автомобіль.

Renault (Dacia) DusterRenault (Dacia) Duster

Так, знову ми про гроші. А чому б і ні, в кінці кінців? Адже Renault обіцяє, що за такі прайси конкурентів у Duster буде вкрай небагато. Або взагалі не буде - дивлячись із чого виходити. Тому що вже на старті продажів цей автомобіль пропонує відразу три двигуни: бензиновий 1,6-літровий на 102 сили і два дизелі: 1,5 dCi потужністю 85 конячок для передньопривідної модифікації і 90 сил для повнопривідної версії. Пізніше у нас з'явиться 2,0-літровий дизель на 134 сили й автоматична коробка передач - зараз Duster пропонує п'яти і шестишвидкісну механіку.

Renault (Dacia) DusterЗнайомий по Nissan блок управління повним приводом знайшов собі місце на центральній консолі (в монопривідній версії на його місці прогумована ніша для дрібниць) - і працює він так само просто: режим 2WD, режим Auto і режим Lock. При цьому автоматичний режим адекватніше поводиться у рідкій грязюці й особливо на брудному камінні - саме там необхідний точковий розподіл моменту. Після того, як ми з'їхали з асфальту - до речі, на асфальті Duster дуже м'який, і відмінно ковтає вибоїни, так що пробити підвіску нам так і не вдалося, хоча ми чесно намагались це зробити - почалось найцікавіше. Підйом на плато Карабі, блукання в тумані малопомітними дорогами з кам'яними грядами і розсипами, рідка грязюка на спуску, броди з кам'янистим дном і кореневища буків.

Duster шкрябав дном, буксував на грязюці, його зносило вбіок на похилих ділянках - але він йшов. Й при цьому на перший день ми взяли монопривідну версію, яка нехай з натугою, з декількох спроб, на ревучому двигуні й пахнучому зчепленні - але йшла разом з групою в купальниках з гордим шильдиком 4х4.

Так, зізнаємось чесно: ми трохи подряпали чорний тестовий Duster - точніше, його пластикові накладки. Але це траплялося в умовах позашляхового маршруту, нехай не найвищої категорії складності, але непрохідного для середньостатистичного седана чи універсала. І саме тут остаточно сформувалась картина міисії Renault Duster. Не будуть люди, які купують такий автомобіль, чіплятися до того, що не дуже зручно розташована кнопка блокування скла (безпосередньо за важелем КПП). Не будуть вони оцінювати жорсткість пластика, тицяючи в нього пальцем - особливо в ті місця, до яких серветка торкатиметься раз на рік. Не збираються вони нарікати на хиткість машини, тому що швидкість проходження зворотів в їх виконанні буде адекватною налаштуванням шасі й більш довгохідним амортизаторам. Власнику Renault Duster необхідно - щоб він йшов! Шкрябаючись, звучачи дуже короткою першою передачою, розхитуючись на вибоях - але йшов. Незалежно від того, буде це гірська дорога Закарпаття, кримський грунтовий перевал, брівка київського двору чи мінометні вибоїни траси на Дніпропетровськ.

Тут вступають в силу фактори витрати палива, об'єму багажника й можливості завантаження. В цьому випадку не потрібні формати розширеного опціонала типу GPS-навігатора, парк-троніка чи MP3 з USB-роз'ємом і 5-канальним звуком. Це зовсім інша естетика - і тут Duster знаходиться абсолютно у чіткій ніші. Ніші, яка з якихось своїх причин не обрала ні Tucson, ні Daihatsu, ні Chevy Niva. Можливо, не обрала тому що до цих пір у нас не було Duster?

Комплектації і фотографії Renault Duster (Рено Дастер) Ви можете подивитися у нашому каталозі автомобілів тут
Читайте також:
ПОЗАШЛЯХОВИЙ ТУР ХІРОШІ МАСУОКА В П’ЯТИ МІСТАХ УКРАЇНИ НА АВТОМОБІЛЯХ MITSUBISHI
26.06.2017
ПОЗАШЛЯХОВИЙ ТУР ХІРОШІ МАСУОКА В П’ЯТИ МІСТАХ УКРАЇНИ НА АВТОМОБІЛЯХ MITSUBISHI
В Одесі під акомпанемент гурту O.Torvald відбувся перший етап  Kia Драйв Тур 2017
20.06.2017
В Одесі під акомпанемент гурту O.Torvald відбувся перший етап Kia Драйв Тур 2017
Kia Драйв Тур 2017 прямує до Києва!
19.06.2017
Kia Драйв Тур 2017 прямує до Києва!
«Фалькон-Авто» та бренд Kia запрошують одеситів на «Kia Драйв Тур 2017» та неймовірний концерт гурту O.Torvald
13.06.2017
«Фалькон-Авто» та бренд Kia запрошують одеситів на «Kia Драйв Тур 2017» та неймовірний концерт ...
СВІТОВА ЛЕГЕНДА РАЛІ ПРОВЕДЕ ПОЗАШЛЯХОВІ ТЕСТ-ДРАЙВИ ОДРАЗУ В П’ЯТИ МІСТАХ УКРАЇНИ
07.06.2017
СВІТОВА ЛЕГЕНДА РАЛІ ПРОВЕДЕ ПОЗАШЛЯХОВІ ТЕСТ-ДРАЙВИ ОДРАЗУ В П’ЯТИ МІСТАХ УКРАЇНИ
АІС запускає національну програму тест-драйвів на автомобілі Ravon
27.04.2017
АІС запускає національну програму тест-драйвів на автомобілі Ravon
ЗАХОПЛЮЮЧІ ТЕСТ ДРАЙВИ НА КРОСОВЕРАХ RENAULT НА ВДНГ
16.12.2016
ЗАХОПЛЮЮЧІ ТЕСТ ДРАЙВИ НА КРОСОВЕРАХ RENAULT НА ВДНГ
PEUGEOT 2008 TEST-DRIVE FEST – найкращий спосіб провести вихідні!
19.10.2016
PEUGEOT 2008 TEST-DRIVE FEST – найкращий спосіб провести вихідні!
Бренд Kia запрошує на тест-драйв кросоверів Sportage та Sorento  в рамках виставки AGROEXPO 2016
30.09.2016
Бренд Kia запрошує на тест-драйв кросоверів Sportage та Sorento в рамках виставки AGROEXPO 2016
більше новин »
Коментарі відвідувачів

Міні-тест: Renault Duster проти Skoda Yeti

Міні-тест: Renault Duster проти Skoda Yeti

Чи зможе позашляховик Рено Дастер, який пропонують покупцеві за демпінговою ціною, скласти гідну альтернативу талановитому, але набагато дорожчому Шкода Йєті?

Як це - їздити на новому позашляховику Dacia?

Як це - їздити на новому позашляховику Dacia?

Позашляховик з Румунії йде з низького старту за дуже низької ціни. Чи може дешевий автомобіль Dacia бути хорошим автомобілем? Перша поїздка....

Dacіa Duster dcі 110 4x4 у тривалому тесті: 50 000 км позаду. Воно того варто?

Dacіa Duster dcі 110 4x4 у тривалому тесті: 50 000 км позаду. Воно того варто?

Реклама Renault (Dacіa) Duster дуже приваблива: модний позашляховик з надійною технікою Renault за ціною маленького автомобільчика. Але як же виглядає усе замежами телевізора? Представник авторитетного видання http://www.auto-motor-und-sport.de проїхав 50 000 і задокументував усе з німецькою педантичністю...

Renault Koleos: затишний позашляховик

Renault Koleos:  затишний позашляховик

Франція випускає небагато позашляховиків, але Renault Koleos саме той автомобіль, котрий увібрав французьку різносторонність, комфорт і шарм.

Який маленький автомобіль є найкращим?

Який маленький автомобіль є найкращим?

Авторитетне німецьке видання auto-motor-und-sport.de зібрало десять маленьких автомобілів для складного комплексного тесту з метою виявити найкращого. 

Honda CR-V, Hyundai Santa Fe і Mitsubishi Outlander: азіати очима німців

Honda CR-V, Hyundai Santa Fe і Mitsubishi Outlander: азіати очима німців

Honda CR-V, Hyundai Santa Fe і Mitsubishi Outlander - 3 новеньких кросовера азіатського походження, здатні відібрати клієнтів у респектабельних європейців. Нас зацікавило одвічне питання - хто з них краще? Для порівняння німці вибрали дизельні версії.

Порівняння Nissan Qashqai та Mitsubishi ASX

Порівняння Nissan Qashqai та Mitsubishi ASX

Nissan Qashqai першим проторував дорогу і показав, що таке позашляховик у гольф-класі. Mitsubishi цей досвід сподобався і компанія запустила накатаною колією свій ASX. Ми підібрали для порівняння два 150-сильних автомобілі турбодизелі.

Renault Koleos 2012: перші враження

Renault Koleos 2012: перші враження

Renault поновив Koleos для 2012 року: нова зовнішність, ощадливі двигуни. Залишилося тільки проїхати та зрозуміти, що знаходиться під обновками.

"Газель" – експлуатація та історія

"Газель" – експлуатація та історія

Автомобілі "ГАЗель" зручні та виключно маневрені, ідеально пристосовані для непростих умов експлуатації. Гама різних модифікацій "ГАЗелей" численна: півторатонні вантажівки зі стандартною чи подовженою базою, фургони і 7-місні автомобілі комбі, автомобілі з ізотермічними та промтоварними фургонами, що мають об'єм вантажного простору від 13 до 18 м3, мікроавтобуси з різним числом пасажирських місць. Автомобілі "ГАЗель" мають задній або повний привід, що дуже важливо для експлуатації в умовах бездоріжжя та суворих російських зим.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта