І Дніпро, і кручі було видно, було чути...

По материалам сайта: www.autoexpert.in.ua

Канів розташований на правому березі Дніпра в 130 км. від Києва і за 70 км. від Черкас. Існує припущення, що зволився Канів ще Ярославом Мудрим, як однин із опорних пунктів так  званої  "Пороської оборонної лінії" і відбувалось це десь в далеких 1030-х роках.

Канів

Інша письмова згадка про Канів датується 1144 роком, адже саме тоді київський князь Всеволод  Ольгович будує в Каневі Гергієвську церкву, пізніше вона пребудовувалася і зараз відома як Успенський собор.

Успенський собор

В 1240 році татаро-монголи повністю спалили місто, але на відміну від інших міст, Канів не зник безслідно.

Пам'ятає  старий Канів і часи козацької слави. У 16 ст. канівськими старостами були Дашкевич, Вишневецький, відомий як Байда. В середині 16 ст. у Каневі засновується чоловічий монастир, який став притулком для пристарілих козаків. Під однією з канівських круч встановлений пам'ятник козакам, життя яких пов'язане з Каневом: серед них Іван Підкова, Самійло Кішка.

Пам'ятник козацтву

Але найбільше Канів відомий, як місце останнього спочинку геніального українського Кобзаря - Тараса Шевченка. Літом 1845 року, коли поет подорожує Дніпром до Переяслава повз Канів, його дуже вражає навколишня краса. Т.Г. Шевченко мріяв приїхати сюди 1861 року, купити хатинку і оселитися тут назавжди. Але, як відомо, мріям великого поета так і не судилося здійснитися. Залишився лише "Заповіт":
Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий...

Могила Т.Г.Шевченка на Чернечій горі

Спочатку тіло поета було поховане на Смоленському кладовищі Санкт-Петербурга, але згодом, за сприянням родичів Шевченка,  вирішено було перепоховати Тараса Григоровича в Каневі. Тепер могила Т.Г.Шевченка знаходиться на Чернечій горі. 20 серпня 1925 року рішенням уряду радянської республіки було створено Державний історико-культурний заповідник "Могила Тараса Григоровича Шевченка".

Через деякий час після перепоховання Шевченка наподалік селиться сторож, який доглядав за могилою 49 років. Саме ця сторожка і стала першим музеєм Шевченка.

Народний музей Шевченка


Літературно-меморіальний музей Т.Г.Шевченка почали будувати 1934 року, а урочисте відкриття відбулося 18 червня 1939 року. У фондовій колекції зберігаються фото, які розповідають про будівництво музею, так що і сам музей має свою історію...

Літературно-меморіальний комплекс Т.Г.Шевченка

Також у Каневі є чудовий природний заповідник. Створений 1923 року, заповідник є еталоном природи Середнього Придніпров'я. Тутешні біологічні і геологічні багатства повязані з історико-археологічними свідками минулих часів: скіфськими городищами, наприклад.

Канівський природний заповідник

Після довгих і цікавих екскурсій, щоб відпочити і попоїсти можна зупинитись в готелі "Княжа гора"на березі Дніпра поблизу Чернечої гори.  Бар, ресторан, сауна, номера зі зручностями до Ваших послуг.

Як альтернативний варіант, в центральній частині міста у старовинному будинку знаходиться готель "Старий Канів". Номера зі зручностями, ресторан, сауна, міні-бар - все на Ваш вибір.

Цікавих подорожей та приємних вражень!

Теги: автопутешествие, Канев, лето, отдых

Читайте также:
26.03.2015
90% дорог должны быть отремонтированы за три месяца
Зима выходного дня: путешествуем по Украине вместе с Goodyear
30.01.2015
Зима выходного дня: путешествуем по Украине вместе с Goodyear
Любителям Карпат - Славско
24.01.2015
Любителям Карпат - Славско
Киевляне массово ищут попутчиков
16.06.2014
Киевляне массово ищут попутчиков
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
11.06.2014
Десять фактов о Бразилии, которые нужно знать автомобилисту
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
17.05.2014
Будьмо патріотами! Приїдьте і підтримайте українських кінних лучників!
Майские праздники вместе с BYD
07.05.2014
Майские праздники вместе с BYD
Гастрономическая звезда BMW
30.04.2014
Гастрономическая звезда BMW
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
21.03.2014
Мотобарахолка в «Route 66». 12 апреля
больше новостей »
Комментарии посетителей

Нежин – мистический город Черниговской области

Нежин – мистический город Черниговской области

История Нежина насчитывает более тысячи лет, а его появление ученые связывают с градостроительной деятельностью киевского князя Владимира Святославовича (конец Х века). Древнейший город времен Киевской Руси. С его биографией связаны имена таких выдающихся деятелей отечественной культуры и науки, как Н. В. Гоголь, Л. И. Глибов, Е. П. Гребинка и многие другие.

Національний історико-культурний заповідник "Качанівка"

Національний історико-культурний заповідник "Качанівка"

Історія Качанівки, як дворянської садиби, починається з 1771 року, коли володарем її став граф Рум'янцев-Задунанський. З цього часу і аж до 1918 року, протягом майже 150 років, у Качанівці відбувався безперервний процес творення, спрямований на розширення садиби і вдосконалення її художнього образу.

Замок Любарта в Луцьку

Замок Любарта в Луцьку

Луцьк був одним із найбільших міст Галицько-Волинської Русі. У ньому розвивалися ремесла, торгівля. Про знання і вміння давньоруських будівельників свідчить Луцький замок- головна пам’ятка столиці Волині, який зберігся до наших днів.

История Закарпатья: замок Шенборнов

История Закарпатья: замок Шенборнов

Замок Шенборнов является одним из самых красочных среди сохранившихся замков Закарпатья. Распорложен в небольшом селе Карпаты (Берегвар) между Мукачево и Свалявой.

Симферополь: Город Пользы!

Симферополь: Город Пользы!

Название города Симферополь в переводе из греческого означает «Город Пользы», т.е. «Пользоград». В 3 в. до н. э. — 4 в. н. э. на месте Симферополя находилась столица Скифского государства Неаполь Скифский, затем крепость Керменчик. В 15 в. возникло татарское поселение и до 1784 года называлось Акмесджит (Ач-Мечеть), что  переводится  с крымскотатарского как «Белая мечеть» – уездный центр Крымского ханства.

Руль всегда прав!

Руль всегда прав!

Япония – страна, где все с точностью до наоборот. Для приезжего европейского водителя первые дни нахождения здесь – шок, удивление, восхищение.

Одесса – «жемчужина у моря»

Одесса – «жемчужина у моря»

После захвата крепости Хаджибей в русско-турецкой войне вице-адмирал Иосиф де Рибас решил поставить здесь главный город-порт на Чёрном море. И вот, с  лёгкой руки Екатерины II, 2-е сентября 1794 года считается днём рождения города Одесса. Удачно расположенная географически, Одесса быстро превратилась из небольшого поселения в торговый, промышленный и научный центр европейского значения.

Місто Лева

Місто Лева

Львів - місто з надзвичайно цікавою історією, яка налічує сім з половиною віків. Перша згадка про Львів датується 1256 роком. А заснував місто могутній князь Галицько-Волинського князівства Данило Романович і назвав його на честь свого сина Лева. Місто надійно захищали укріплення, збудовані з урахуванням природних умов - пагорбів Високого Замку та річки Полтви. Перебуваючи впродовж багатьох століть в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню культурну перлину, центром ремесел і мистецтв.

Путешествие в Богуслав

Путешествие в Богуслав

На самой южной окраине Киевской области, в 183-х км. от Киева, на берегах  Роси расположен город Богуслав. Согласно записям Ипатьевской летописи, в 1032 году Ярослав Мудрый усиливал южные рубежи Киевского государства, построив ряд укреплений по реке Рось. Самыми крупными из них являются Белая Церковь, Корсунь и Богуслав.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта