ВААІД за збереження «статус кво» на авторинку України

По материалам сайта: autoexpert.in.ua

Вчора 26.05.2011 р. Президент Асоціації «Укравтопром» М.Б.Резнік заявив про необхідність встановлення квот на імпорт автомобілів.

При цьому, з його точки зору, квоти мають розраховуватись по спеціальній формулі: визначається загальна квота для всіх автовиробників, а потім за вимогами згідно заявок автовиробників буде проведена градація (визначений процент від загальної квоти) для кожного автовиробника. Формулу пропонується розраховувати з 2005 року (до розширення ЄС), тобто, взяти рівень імпорту з ЄС (без урахування імпорту з Угорщини, Словаків, Чехії) і зафіксувати його на цьому рівні.

ВААІД

Довідково: у 2005 році в Україні було продано всього 265630 авто (в тому числі, зібраних в Україні; імпортованих з ЄС, Японії, США, Китаю, Кореї).

ВААІД з розумінням ставиться до позиції «Укравтопрому» і їх спроб захистити свої інтереси, однак, подібні спроби обмеження автоімпорту робляться вже протягом тривалого часу, і ВААІД успішно відбивала спроби створення бар'єрів у зовнішньоекономічній діяльності автоімпортерів.

Наші аргументи проти обмеження автоімпорту:
• якщо авто класів В, С і виробляються в Україні, то в Україні не виробляються ні мінівени MPV, ні спортивні авто, ні купе, ні преміум-клас, ні «гібриди», ні Luxury car (розкіш) та ще ряд авто. І для чого захищати неіснуючих українських авто складальників саме в цих сегментах авторинку? До того ж жоден український автовиробник не оголосив про намір складати саме вище перелічені авто, хоча основний аргумент авто складальників «за вилучення авто з Угоди» : якщо дозволити пільговий імпорт авто, то не прийдуть інвестиції в Україну.
• минулого року Туреччина підняла мито на український металопрокат, у переговорах наступила пауза. Україна вимагала відміни мита на метал і без цього відмовилась продовжувати переговори, а Туреччина пропонувала всі питання вирішувати в процесі переговорів. Як раз тоді лобісти виробників холодильників в Україні і пролобіювали рішення міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо встановлення спец мита на холодильники з Туреччини (97%). Однак, ЄС, на відміну від Туреччини, не давав приводу Україні для недоброзичливих дій і обмеження автоімпорту, і якщо Україна піде на встановлення обмеження автоімпорту, ЄС зі своєї сторони може встановити обмеження (квотування, спецмито) на продукцію української металургії, хімії, агропромислового комплексу.
• встановлення «терьохінського» спецмита 13% свого часу вже вдарило по надходженням до Держбюджету і нанесло значні збитки Україні:
• спроби використати за відлік формули квотування 2005-ий рік, як мінімум, дивує. А чому б ініціаторам квотування автоімпорту не взяти за точку відліку «золоті» радянські часи, коли на іномарках їздили лише відомі футболісти, популярні актори та «цеховики», а прості люди роками стояли в черзі за «Запорожцями»?
• враховуючи зменшення поставок імпортних автомобілів (і не тільки японських) в Україну, викликане землетрусом в Японії, спроби квотувати імпорт, який вже зменшується, є нелогічними.

До того ж, зважаючи на те, що теоретично після підписання Угоди про вільну торгівлю з ЄС ввізне мито між країнами має бути ліквідоване, на практиці вже Мінпромполітики веде боротьбу за встановлення обмежень (вилучень з режиму вільної торгівлі і нульового мита) деяких товарів : текстиль, хімія, холодильна техніка, всі автомобілі - на перехідний період 10 років.

ВААІД і надалі вживатиме відповідних заходів (взаємодія в поповненні Держбюджету з Мінекоміки, Мінфіном, ДМСУ; роз'яснювальна робота в Верховній Раді; інформування Представництва МВФ, ЄС, посольств зацікавлених країн) з метою протидії встановленню додаткових бар'єрів в ЗЕД, протидії спробам зруйнуванню автомобільного ринку України, протидії нанести збитки Держбюджету, протидії обмежити права і можливості громадян України у придбанні автомобіля на їх вибір.

ВААІД за збереження «статус кво» на авторинку України.

Читайте также:
Продажи внедорожников и SUV Great Wall бьют рекорды
23.04.2013
Продажи внедорожников и SUV Great Wall бьют рекорды
27.02.2013
Компания Nissan объявляет о сохранении доли рынка на уровне 3,9% и положительных результатах ...
«НИКО-Украина» - лидер продаж автомобилей Mitsubishi в 2012 году
04.02.2013
«НИКО-Украина» - лидер продаж автомобилей Mitsubishi в 2012 году
Пакет услуг PrecurePro: экономия на каждом километре
29.01.2013
Пакет услуг PrecurePro: экономия на каждом километре
Пять авто-предсказаний на 2013 год
26.01.2013
Пять авто-предсказаний на 2013 год
Nissan снижает цены на электромобиль Nissan LEAF
25.01.2013
Nissan снижает цены на электромобиль Nissan LEAF
Полиция Китая пересядет на электромобили BYD e6
15.01.2013
Полиция Китая пересядет на электромобили BYD e6
Компания «Еврокар» подтвердила действие сертификата ISO
28.12.2012
Компания «Еврокар» подтвердила действие сертификата ISO
Что ждет мировой авторынок в новом году
25.12.2012
Что ждет мировой авторынок в новом году
больше новостей »
Комментарии посетителей

Страхование автодилеров

Страхование автодилеров

Развитие страхового рынка в Украине и СНГ идёт примерно по одному сценарию...

Активная приемка: навстречу клиенту

Активная приемка: навстречу клиенту

Многие авторизованные автомобильные дилерские предприятия задаются вопросом: что будет, когда их любимые клиенты покинут сервис и уедут обслуживаться на свободные СТО.

Новый Citroen C4: серьезные амбиции, подкрепленные отличными знаниями

Новый Citroen C4: серьезные амбиции, подкрепленные отличными знаниями

До официального выхода на украинский рынок нового Citroen C4 осталось полтора месяца. Каким он будет? Мы узнали об этом из первоисточника: официальное представительство Citroen в Украине и его консалтинговый партнер ООО «Автоэксперт.ин.юэй» уже провели подготовку своих консультантов автосалонов.

Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта