19.04.2011 Trade-in

Трейд-ін для автосалону без договору комісії в Україні неможливий, а з ним не дієвий

По материалам сайта: autoexpert.in.ua

Автор: Юрист ТОВ «Паритет Моторс» Камишан Володимир Валерійович

Для початку розглянемо чим являється трейд-ін для автосалону розвинутих країн – обмін (викуп) безпосередньо автосалоном старого транспортного засобу, з метою продажу людині нового «залізного коня» і наступного продажу викупленого автомобіля, щоб компенсувати витрати на обмін (викуп).

В Україні такий обмін повинен передбачати перехід права власності на старий автомобіль до автосалону, а на новий – власнику старого автомобіля. За таких умов, як правило після розрахунків, власник старого авто отримавши новий автомобіль отримує довідку-рахунок та інші документи і спокійно може здійснити його  реєстрацію в ДАІ, а автосалон також повинен, на підставі укладеного договору (купівлі-продажу, обміну і т.п.), зареєструвати своє право власності на старий автомобіль в ДАІ і  оподаткувати доходи (як свої так і фізичної особи).

Виходячи з вище вказаного виникає питання – а як згідно законодавства України автосалон повинен продавати автомобіль отриманий таким шляхом?

Трейд-ін в Україні

Торгівля автомобілями в Україні регулюється загальним (Цивільний кодекс України, Податковий кодекс України та інше) та спеціальним законодавством – Порядком здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженим постановою Кабінету міністрів України №1200 від 11.11.2009.  І оскільки в першу чергу застосовуються спеціальні нормативні акти, то способами роздрібного продажу транспортного засобу в Україні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1200 від 11.11.2009, для суб’єкта підприємницької діяльності, що має право здійснювати торгівлю автомобілями (зареєстрований у відповідних органах ДАІ) є торгівля новими автомобілями та комісійна торгівля транспортними засобами.

Отже, автосалон може здійснювати торгівлю автомобілями «з пробігом» тільки у формі комісійної торгівлі, шляхом укладення договору комісії (продаж чужого автомобіля від свого імені, з проведенням виплати вартості товару, в три денний строк після продажу), а іншого виду торгівлі «старими» транспортними засобами (наприклад -  викуп для наступного продажу), на жаль не передбачено, хоча і не заборонено. І навіть якщо автосалон здійснить викуп або обмін автомобіля у нього не буде достатніх підстав для самостійного наступного продажу  транспортного засобу на вторинному ринку з видачею довідки-рахунку (видача передбачена під час продажу нового авто та комісійної торгівлі), яку обов’язково повинен видавати такий суб’єкт підприємницької діяльності. Звичайно можна розглянути варіант продажу, після викупу, вживаного автомобіля за договором комісії одним автосалоном через інший автосалон або за посередництвом інших осіб, але тоді, знову ж таки, втрачається вся суть трейд-ін, виникає зайве оподаткування, додаткові витрати на переоформлення і для чого автосалону стільки проблем, якщо як людині (яка хоче одразу отримати гроші або не має достатньо коштів для придбання нового автомобіля) так і автосалону, за таких обставин легше «скинути» такий автомобіль в тіньовий ринок - «перекупщику», який може спокійно і одразу передати «живі» гроші автовласнику, отримавши генеральну довіреність.

На кінець варто сказати, що на сьогодні комісійна торгівля автомобілями України потребує багатьох законодавчих змін (не тільки в податковій сфері) щоб наздогнати або перетворитися на цивілізований, з дотриманням законних прав споживача,  закордонний трейд-ін, який українцям на сьогодні «не світить», так само як і державі податки від діяльності «перекупщиків».

Читайте также:
Как стать владельцем автомобиля в нынешних условиях?
12.03.2015
Как стать владельцем автомобиля в нынешних условиях?
Slando узнал, какие авто перепродавали украинцы в феврале
27.02.2013
Slando узнал, какие авто перепродавали украинцы в феврале
Трейд-ін по-українськи: сплата податків
03.05.2011
Трейд-ін по-українськи: сплата податків
Группа компаний «АИС» запускает программу трейд-ин
28.04.2011
Группа компаний «АИС» запускает программу трейд-ин
Trade-in: выход из тени
11.03.2011
Trade-in: выход из тени
Автодилеры надеятся на trade-in
28.02.2011
Автодилеры надеятся на trade-in
Продажа "старых" автомобилей: новые правила
29.01.2011
Продажа "старых" автомобилей: новые правила
В 2011 г. автосалоны смогут развивать торговлю автомобилями с пробегом
21.01.2011
В 2011 г. автосалоны смогут развивать торговлю автомобилями с пробегом
Сборы за продажу автомобиля в Налоговом кодексе снижены
30.09.2010
Сборы за продажу автомобиля в Налоговом кодексе снижены
больше новостей »
Комментарии посетителей
Вас могут заинтересовать мотоспорт, автомобильный спорт на портале спортивные клубы, а также фитнес клубы Киева.
Использование материалов autoexpert.in.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.autoexpert.in.ua. Материалы, отмеченные знаком "Реклама" публикуются на правах рекламы.
Разработка сайта